Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

eRepublik - ePolska w potrzebie

Zaczęty przez ansuz, 11 Sierpień 2009, 19:21

TJM

Dzięki, przeniosłem się do Silesii, podleczyło mnie w szpitalu prawie do 80 więc wróciłem na wojnę. Tym sposobem mam już level 6 %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

#121
pracuję teraz w narodowe tartaki z pensją 1,2 (tyle chyba wynosiła moja pierwsza pensja :D jako parkingowy, od sprzedanego biletu :D)

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1782624 no i co teraz??? dwa kliki dziennie??

http://fc07.deviantart.com/fs10/i/2006/130/9/d/The_Jolly_Rabbit_by_Dimkas.jpg

http://121.img.pp.sohu.com/images/blog/2008/2/11/9/19/118a3adf249.jpg

http://sklep.sonshi.pl/images/zestaw-promocyjny-cat-shit-one-3-tomy.jpg

Mchl

A ja już kombinuję jak osłabić węgierską walutę przez spekulacje  :attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Proponuję by ten wątek stał się miejscem koordynacji naszych działań :D

Szopler

Dwie bronie Q1 dostałem. Da się coś z tym zdziełać? ;)

Aegis Maelstrom

@Machloj - chyba mógłbym spróbować, gdyby byli chętni wśród nas do pracy...

Zauważyłem jednak jedną rzecz: wbrew ujadaniu na forach problemem ePolski nie jest deflacja i niska cena broni, tylko wysoka cena surowców. Czy znasz kogoś dość pewnego, od kogo możnaby ściągać tanio np. iron z Indonezji? A może zacząć od orga za granicą i robić surowce potrzebne ePolsce?  :ph34r:

Tak się składa, że mamy tu drugie konto w eAustrii, gdzie jest high grain i sensowne płace. Pewnie możnaby się z kimś dogadać i kupować graina (albo coś założyć) i słać do Polski, ale chyba high iron byłby w tych czasach znacznie lepszy.  ;D

Na razie wysłałem zapytania ofertowe do kilku organizacji produkcyjnych w Asturii i Indonezji, z propozycją barteru food za żelazo. Zobaczę czy będzie jakaś odpowiedź.

EDIT: Aha, cały czas chętnie przyjmuję wsparcie pod postacią broni, żarcia itd. Niestety Husaria rekrutuje dopiero w weekend, a tu już Madryt ciężko dyszy...

Machloj

@Aegis generalnie w erepublik bardzo aktywnie działa handel przez tzw. donate - nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje żadnych surowców do firmy w epolsce tylko przez donate - albo sam leci swoją organizacją do kraju który ma najtańszy w danej chwili surowiec, albo szuka kogoś na IRCu - są dwa kanały gdzie ludzie oferują wszystko po niższych cenach niż na markecie - polski i ogólnoświatowy :) surowce mogę załatwić, ale generalnie taki oddział powinien być samowystarczalny - jedna firma produkuje iron do broni, a druga z tego ironu produkuje broń - później musiałbyś tą broń rozdysponować wedle skilla i produktywności...jak masz trochę czasu to wspólnie jakoś to wszystko po organizujemy ;) jak jesteś dalej na tak to jutro zaczynamy działać...tymczasem jadę pograć w piłeczkę  :arrr:

Troll81

lev 2 osiągnięty :D

mam pytanie. Czy jak sie zapisałem w wątku o chlebku :D to jak sprawdzić czy mam juz chlebek i czy ten chlebek je się automatycznie?? czy też trza coś klikać :D

Szopler

Jedzenie na szczęście jest automatyczne ;).

Donate - http://www.erepublik.com/en/citizen/donate/list/numer_usera/1

OxyOne

Ale dałem dupala poszedłem na wojenke dostałem strzała z partyzanta w pape i mam teraz 35 wellnesa a juz sie dziasiaj leczyłem. Na front nie pojde bo mam ponizej 40 i sie nie wylecze. Co teraz mam zrobic?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Jak firmę to na jaki poziom skilla? Jutro mogę zmienić robotę, to bym może bym wśród swoich popracował, a nie u wyzyskiwaczy.

Aegis Maelstrom

@OxyOne: znajdź organizację ePajacyk :D - jej news jest aktualnie w promowanych, oni pomagają dokładnie takim sier... graczom.  %)

Sam miałem pokusę nadużycia, czy nie zawalczyć ich kosztem jeden raz więcej, ale stwierdziłem, że nie będę taki, sierotki nie będę udawał i specjalnie się w taki stan nie wpędzę. Najwyżej gdyby zdarzył mi się kiedyś o jeden klik za daleko (co przy lagach jest możliwe) to będę się do nich prosił.

@Machloj, reszta: czy organizacje i firmy mogą podróżować? Przeglądałem rynek firm używanych i widziałem wiele miłych ogłoszeń - np. firma q1 iron w Indonezji za jedyne 10 gold. Ponadto nawiązałem wstępne kontakty handlowe - np. firma z Indonezji oferowała 7 iron q1 za 0,1 gold, a np. polski producent broni zgadzał się na dostarczanie broni za żelazo (po znośnym przeliczniku). Robiąc tutaj deal broń wychodziłaby sporo taniej. Ew. żelazo z importu pożytkowalibyśmy sami.

Mógłbym teraz spróbować rozruszać organizację, ale boję się błędu... jest jakiś tutorial czego się wystrzegać? :D Zakładanie firmy zbrojeniowej o tyle mnie przeraża, że jest podobno ich nadpodaż na rynku. Trzebaby zrobić biznesplan - ale sądzę, że to się wciąż opłaca (choć pewnie kokosów z tego nie ma). Podejrzewam, że duży zysk mógłby być na surowcach w regionach high w dużych krajach, które powiększyły terytorium albo ciekawych enklawach.

Aegis Maelstrom

Bump.

AiDec: powinieneś się już na mnie wzbogacić o 5 gold. :]

AiDec, Machloj, reszta: więc zakładamy tę organizację? Ja dziś też zmieniam pracę, ponadto nie wiem, czy kupić broń, czy sobie kombinować z zewnątrz, a może w ogóle wyprodukować ze skombinowanego taniego iron. :D

O ile mi wiadomo, tylko organizacje i firmy mogą mieć w inventory surowce? Bo chciałem kupić sam i przesłać w zamian za broń, ale podobno dla szarego obywatela to nie jest możliwe...

AiDec

Cytat: Machloj w 19 Sierpień 2009, 10:55
co do organizacji wojskowych to one nie działają jak organizacje charytatywne

Ale czasami mozna jakas bron za free dostac :). Orgi wojskowe maja znajomosci i latwiejsza droge do rzadu po dotacje na bron :).


Cytat: Machloj w 19 Sierpień 2009, 10:55
jak ktoś by się chciał pobawić w zarządzanie taką organizacją (trzeba co jakiś czas porozsyłać po ludziach to co wyprodukujemy) to mogę postawić orga BOINCatPoland i kupić firmę weapon i iron + trochę kasy na surowce i pensje i będziemy mieli własną grupę militarną :) jak znajdziemy 20 chętnych to działamy panowie :D

To w takim razie Wy z Aegisem dzialajcie pod szyldem BOINC@Poland, a ja swojego orga nazwe B@P i tez bedzie dobrze :).


Cytat: Aegis Maelstrom w 20 Sierpień 2009, 09:27
Bump.

AiDec: powinieneś się już na mnie wzbogacić o 5 gold. :]

Tak, dziekuje bardzo :D. I dziekuje tez TJM`owi :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

#135
Co do naszej organizacji w erepublik to mam pewien pomysl.

Machloj + Aegis niechaj robia to co im sie wymyslilo - mam tutaj na mysli organizacje dochodowo-zbrojeniowa (mam nadzieje ze jeszcze kilku wspolnikow znajda, bo naprawde temat wart uwagi!). I ta organizacja moze w ladny sposob dozbrajac wspolnikow w inetersie :). Ale mozemy zrobic cos jeszcze w temacie promowania B@P w erepublik i to w prosty sposob  :):


Przeciez, ludziska, my tam nie musimy zakladac zadnej organizacji wojskowej! My juz tam jestesmy organizacja wojskowa! Jestesmy w grze, walczymy i jestesmy organizacja. Jestesmy juz pelnoprawna organizacja BOINC@Poland, tylko ze jeszcze nikt w grze o tym nie wie ;D. A zatem powiadommy Ich i wykorzystajmy ten fakt :D. A czego nam potrzeba? Ano niewiele. Potrzeba nam tak naprawde jedynie organizacyjnych avatarow co by sie wyrozniac z tlumu (avatarow jak POG, PSP, Husaria) i jestem pewien ze ktos z 4um sie tym zajmie (Troll lub Pigu moze?). I juz bedziemy widoczni ;D. Ba, bedziemy organizacja bardzo elitarna, tylko dla wybranych, bo przeciez aby nalezec do Elitarnej Organizacji Bojowej B@P w erepublik trzeba sie wykazac RAC`em na rzecz B@P, aktywnym uczestnictwem na 4um itp.  %).


Pojawia sie tutaj drobny problemik, mianowicie B@P nie ma avatara  ;D, zatem trza go zaprojektowac (ktos ma pomysl?). I nie powinien to byc avatar zwiazany z samym BOINC (jak np. avatar nalezacy do Timaxi), bo chcemy zwrocic uwage na nasz team, a nie promowac BOINC wsrod obcokrajowcow (bo nam jeszcze Czesi urosna i co? XP). Oczekuje komentarzy i rozwiniecia tematu.



Btw, jakby temat trafil do Was i avatarki `sie zaprojektowaly` i `sie zrobily`, to pomyslimy wspolnie na ladnym artem o rozpoczeciu przez Elitarna Organizacje Bojowa BOINC@Poland dzialan na rzecz uzyskania przez ePolske wladzy nad swiatem (jako ze nam sie to zawsze nalezalo XP) i ja tego arta popchne gdzie trzeba :). Wlasciwie to wcale nie musze pchac - smaark pewnie pusci pod swoim szyldem :). Glosujcie na smaarka, to smaark da Wam arta ;D. No co - nejlepszy biznes jest wtedy kiedy obie strony zyskuja :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Słusznie, organizujmy się!

Sam dysponuję już skromnym kapitałem (5 gold itp.), zaczątkami kontaktów i pewną ilością czasu - więc podstawy są.  :attack:

Chciałbym prosić właściciela jakiejś zaprzyjaźnionej organizacji  ::) (może być BOINC@Poland  ::) ) o pomoc w handlu międzynarodowym. Stawką jest tańsza broń itp. oraz, przy eskalacji procederu, poprawa gospodarcza w ePolsce.

Myślałem też o założeniu czegoś w eAustrii. Co ciekawe, kraj ten dysponuje Ministerstwem Imigracji, zachęcającym do osiedlania się i inwestowania na tamtym terenie. Możliwe są chyba nawet subwencje. :D Jest też high grain. :>

TJM

Dziś znów powalczyłem trochę, odwiedziłem szpital i ponownie powalczyłem, dzięki temu prawie 8 level wskoczył.
Może warto by jakąś giwerę kupić, żeby robić lepszy dmg ? Stać mnie na jakieś level 1 czy 2 bronie, ale czy nie mają jakichś ukrytych kosztów później ? Zdaje się że AiDec coś pisał o możliwości zostania pochłoniętym przez koszty użytkowania.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#138
Cytat: TJM w 20 Sierpień 2009, 10:30
Dziś znów powalczyłem trochę, odwiedziłem szpital i ponownie powalczyłem, dzięki temu prawie 8 level wskoczył.
Może warto by jakąś giwerę kupić, żeby robić lepszy dmg ? Stać mnie na jakieś level 1 czy 2 bronie, ale czy nie mają jakichś ukrytych kosztów później ? Zdaje się że AiDec coś pisał o możliwości zostania pochłoniętym przez koszty użytkowania.

Bronie sa drogie. Generalnie. Najtansza q1 kosztuje 5pln. Atakujesz 5-6 razy dziennie. Stac Cie na wydanie 25-30 pln co dzien? No wlasnie. I to jest ten koszt uzytkowania ;D. Zatem dopoki nie jestes w stanie zarobic 30 pln, to nie ma co wydawac na bron. Ale mozna nie wydawac. Najlepszymi rozwiazaniami sa prace w orgach wojskowych (takie jak Machloj zaproponowal). Oficjalnie pracujesz za minimalna stawke (starcza Ci jedynie na 1 chlebek dziennie, ale po co Ci wiecej...), a zamiast normalnego wynagrodzenia dostajesz czesc z wyprodukowanych przez siebie samego broni. I to juz sie oplaca. Zwlaszcza jak Ci skill rosnie i produkujesz tej broni coraz wiecej :).



Pakuj sie do spolki z Machlojem i Aegisem :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

No to będę musiał kiedyś wbić do takiej organizacji, najlepiej żeby produkowała bazuki  :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

#140
hm.... jakieś ładne logo dla nas :D

poniżej obraski ku przemyśleniu... ja bym tam jeszcze wbił nazwę teamu i hasło :D

http://www.thepiratetradingco.com/BlkWhiteLogo.jpg
http://www.tailtap.com/images/cwpirateteebig.jpg
http://www.piratesleague.com/mediac/400_0/media/space+pirate+logo+1.jpg
http://static.desktopnexus.com/wallpapers/57282-bigthumbnail.jpg
http://www.kwkmediadesign.com/assets/images/Pirate_Logo.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2269/2165129894_3efc1df491.jpg?v=0
http://ninxmz.org/images/420.thrashbarg.net/raising_the_pirate_flag_on_iwo_jima_wallpaper.jpg

AiDec

Pamietaj, ze avatar jest malutki. Zatem jak zbyt duzo bedzie `nasrane`, to nic nie bedzie widoczne/czytelne. Mnie sie bardzo spodobalo to Pirate Inside, ale nie chcialbym miec klopotow z Intelem z powodu gry :D. Ale cos takiego jak to Pirate Inside byloby przejrzyste i czytelne jako avatar. Nazwa powinna byc, koniecznie, ale haslo juz nie wejdzie. Sam zobacz jak wygladaja avatary Husarow - gdybym nie wiedzial ze to Husaria, to z avatarow nic bym nie wyczytal...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

to może zamiast pirate inside walnąć BOINC@Poland?? :D

Aegis Maelstrom

Co do logo - mózg mi płata figle, czy kiedyś tu widziałem idealnego avatara - kwadratowe logo BOINC@Poland z białym napisem na ciemnoniebieskim tle? Nie mogę tego znaleźć... :/

Poza tym: najpierw może się zorganizujmy...  :P

Troll81

a może pozostać w ukryciu i rozwalać inne kraje od wewnątrz?? :D

kempler

Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie przejść do podziemia hehe PEACE powoli wszystko zagarnia  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

sesef

Dzisiaj robotę chyba na jakiś tartak zmienię, chyba że zakładacie coś na produkcje ze skillem 2.

Machloj

@Aegis - masz PMa ode mnie :)

@wszyscy organizujemy się na erepublik - organizacja BOINCatPoland założona (nie można w nazwie użyć "@") - pozostaje zakup firm (jak na razie planuję otworzyć dwie firmy jedną weapon a drugą iron) - zajmiemy się tym z aegisem wieczorkiem - jak ktoś chce się dołączyć to ślijcie PMa w grze na konto moje, Aegisa lub http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1803633 :)

zasady jak już wspominaliśmy wyżej - praca za minimalną stawkę (1PLN) + to co wszyscy wyprodukujemy dzielimy wedle produktywności (dlatego pracujcie najlepiej przy 100 wellness)...jeszcze nie wiem jak to będziemy weryfikować ale to z aegisem jakoś wymyślimy, mam nadzieję, że będziemy mieli wystarczająco dużo osób, żebyśmy nie musieli dokupywać irona, bo jeśli będzie z tym kicha to możliwe, że część broni będziemy zmuszeni sprzedać na wolnym rynku, ale to wszystko się okaże w przeciągu kilku dni

@AiDec jak tylko się w miarę zorganizujemy to napiszemy wspólnie jakiś artykuł promujący BOINC - ja gazetkę mam już założoną więc z publikacją nie będzie najmniejszego problemu...myślę, że podstawowym zadaniem naszej organizacji powinno być promowanie BOINCa...

a co powiecie na takiego avka:


?  8)

Voice1980

świetny pomysł z tymi wspólnymi avatarami Aidec. Może wykorzystać po prostu oficjalne logo BOINC'a
z dopiskiem Boinc@Poland poniżej? ..hehe albo ikonkę z  :attack:

Można by jednocześnie rozwinąć ten skrót na potrzeby nazwy naszej organizacji czy też samej formacji wojskowej

BOINC... Bojowo Odważnie I Na Całego  XD

Zresztą to bardzo dobra forma promocji teamu. Ogłosimy oficjalnie w jakimś poczytnym tytule w erepie (lub swoim) utworzenie nowej jednostki bojowej Boinc@Poland... i tu dajemy linka do naszego forum B@P Możliwości jest wiele:

Podział na dwie "chorągwie" jedna to teamowicze z B@P druga to ekrew z zewnątrz...
lub chcesz być w formacji załóż konto na forum B@P itp..może ktoś się "złapie" na liczenie i zostanie dłużej z nami.
lub zaczynamy we własnym gronie,nie dając informacji o możliwości naboru..rośniemy w siłę, stajemy się formacją elitarną  8) i wtedy otwieramy wrota dla chętnych...

..takie luźne myśli na temat

Machloj ten avatar ma kształt Polski, który niekoniecznie może odpowiadać rzeczywistości w erepie :)

TJM

Ja jestem chętny do wbicia na pracę przy wydobyciu, cośtam skilla już liznąłem w kopalni, nie wiem tylko czy (albo kiedy) dam radę się zwolnić z aktualnej roboty.
Ciut kapa może być z pracą przy 100 welness, myślę że z 70 to max co dam radę wykrzesać %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lolek

ja też jak będę mógł się zwolnić z roboty to dołączę, w wydobyciu  już trochę pracowałem. Niestety wollnes po mojej głupocie (po walce nie poszedłem do szpitala) jest w opłakanym stanie, mam jednak nadzieję że szybko się odbuduje (chlebek q5 robi swoje)

co do wspólnego avatara to świetny pomysł

Aegis Maelstrom

Chleb Q5? Ja tu kombinuję jak koń pod górę, a Wy takie burżujstwo...

No tak, jedni dostają gifty z Husarii, a inni zapi..... :D

Machloj

@lolek - masz czas żeby pójść do szpitala do końca dnia w którym walczyłeś, więc jeszcze nie jest za późno :)

Troll81


sesef

#154
A do organizacji to się jakoś dołącza czy to taki jednoosobowy twór?

Za 6 lvl dostałem te 5 golda, może ktoś powiedzieć jak optymalnie to wykorzystać? Sprzedać kupić chałupę czy co?

Jak chcę wbić na profil organizacji to:
CytatOops, something went wrong.

The server is apparently unavailable for the moment. We're doing everything we can to correct the problem. Please try again later.

Bober

Jak na początku można powiększać wellness? Mam więcej jeść czy co? Kasy na nic specjalnego nie mam...

Voice1980

Bober byle dotrwać do momentu, w którym będziesz mógł walczyć. Szpital dobry jest ;) żeby wellness był większy możesz się z kimś ugadać na gifty ... albo czasem zjadasz coś na q2 :) jest fajny kalkulator http://www.erepublik.com.pl/tools/wellness

kempler

A da się zjeść chlebek samemu czy trzeba czekać na automat? Kto się wymieni giftami ? Dziś powalczyłem i już 6 level :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Oops, something went wrong.
The server is apparently unavailable for the moment. We're doing everything we can to correct the problem. Please try again later.


czyżby pigulec zakoksował serwer na śmierć??

Machloj

u mnie też tak jest jak próbuję wejść na profil naszej organizacji, a bez tego nie mogę wpłacić golda na jej konto - wysłałem ticketa do adminów i mam nadzieję, że szybko to naprawią - jak tylko zacznie działać to zakładamy firmy...