Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

eRepublik - ePolska w potrzebie

Zaczęty przez ansuz, 11 Sierpień 2009, 19:21

TJM

Ja mam inny nick i avatarka - nick z przyczyn technicznych, bo 3-literowy nie pasił i występuję tam jako Bad Madafaka, a avatarek - bo taki mi się wybrał z kolekcji %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Ansuz: Wiem ze mozna otrzymac 10 Giftow Wellnessowych od gracza dziennie. Ale 10 w ogole, czy 10 od kazdego gracza? Innymi slowy czy moge dostac 2 razy po 10 od dwoch roznych graczy?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Hej, wpadłem wspomóc drużynę a przy tym AiDeca.  :attack:

Mam pytanie: czy są bitwy, do których nie potrzeba 25 exp? Wchodzę na pola bitew, ale za każdym razem mam info, że "nie tym razem stary - 25 exp".  :ph34r:

AiDec

Cytat: Aegis Maelstrom w 13 Sierpień 2009, 23:19
Hej, wpadłem wspomóc drużynę a przy tym AiDeca.  :attack:

Dzieki :).


Cytat: Aegis Maelstrom w 13 Sierpień 2009, 23:19
Mam pytanie: czy są bitwy, do których nie potrzeba 25 exp? Wchodzę na pola bitew, ale za każdym razem mam info, że "nie tym razem stary - 25 exp".  :ph34r:

Niestety nie ma. Opcje walki masz dopiero od 5-go lvlu, czyli od 25 expa.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Heh. W jaki sposób wykręciłeś już ten poziom?

Zdecydowałeś się wesprzeć autorów gry niewielką kwotą?  8)

Karlik

Cytat: AiDec w 13 Sierpień 2009, 19:35
Ansuz: Wiem ze mozna otrzymac 10 Giftow Wellnessowych od gracza dziennie. Ale 10 w ogole, czy 10 od kazdego gracza? Innymi slowy czy moge dostac 2 razy po 10 od dwoch roznych graczy?
O ile doczytałem to można otrzymać sumarycznie max. 10 Wellness dziennie z giftów.

AiDec

#46
Cytat: Aegis Maelstrom w 13 Sierpień 2009, 23:34
Heh. W jaki sposób wykręciłeś już ten poziom?

Zdecydowałeś się wesprzeć autorów gry niewielką kwotą?  8)

Ta, wykupilem sobie Unlocka. To mi wykrecilo taki poziom, bo dzieki unlockowi moge od razu walczyc. A walka daje najwiecej expa i dobrze rozegrana walka/leczenie daja niesamowitego boosta. Osmy lvl w 3-ci dzien... IMHO warto bylo.



Poradnik dla wszystkich:    http://www.adrive.com/public/181867d864e796d7aef5e16c4eb7d4bcfcc12fd99c3f78328f850f4c4f6ea114.html


Bardzo mi sie podoba jakie klimaty panuja na erepie: http://www.erepublik.com/en/article/-vote-greetings-from-polish-operation-group-888701/1/20



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

ansuz

Taka mała statystyka z gry:

Wrogowie Polski (PEACE)
Węgry - 18679 obywateli
Indonezja - 16399
Rosja - 14500
Francja - 19159
Serbia -     8144
Wielka Brytania - 6537

Sojusznicy (EDEN):
Rumunia - 9188
POLSKA - 7169
Chorwacja - 6840
Szwecja -     2670
Finlandia -     1498
Norwegia - 527

Kraje nalezace do FORTIS:
USA - 12923
Kanada - 322

Inne walczace przeciw PEACE:
Hiszpania - 7346
Grecja - 5537

Tak wiec przewaga PEACE jest olbrzymia. Liczac tylko najwazniejsze kraje PEACE to maja 83418 obywatel, EDEN 27892, FORTIS - 13245. Tak wiec w najlepszej konfiguracji okolo 84418 do 54020, a PEACE ma jeszcze wielu innych czlonkow paktu np. portugalia ktora zajela juz 8 stanow w USA.
Zreszta polecam spojrzec na mape swiata zeby zobaczyc jak PEACE go podbija
http://www.egobba.de/
Wiec rejestrujcie sie i walczcie. Inaczej marny nasz los. Zostanie juz wtedy tylko partyzantka.  :ph34r:
I pamietajcie zeby rejestrowac sie przez linki, wtedy osoba polecajaca dostanie 5 golda od adminow, a to pojdze w koncu do polskiego skarbca.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Aegis Maelstrom

Uuuu, jeśli AiDec dostał za każdego z nas (a kilka osób mu weszło w link) po 5 gold, to teraz jest nieźle bogaty.  :D

Panie kolego, może podrzuć nam chociaż po prezencie na rozruch, cobyśmy wyższe wellness mieli ku chwale ojczyzny. :D

A btw - bardziej opłaca się kupować lepsze jedzenie, czy krzyżowo wymieniać prezentami? Taktykę na prędkie podniesienia sobie wellness przy pomocy wojny i szpitala widziałem, ale to na razie nie nasz poziom. A my biedacy musimy sobie radzić...

Ponadto pomyślałbym nad Twoim miejscu nad założeniem organizacji BOINC@Poland i założeniu firmy dla kamratów.  XD

TJM

Swoje na dziś odfajkowałem, szkoda że roboty nie da się zmienić na tak wczesnym etapie - skill pozwalałby na łyknięcie czegoś gdzie płacą 75% więcej %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Jakoś nie mogę zwalidować rejestracji. Stronka mi nie wchodzi :/

OxyOne

#51
Juz chciałem firme załozyc i organizacje Boinc@Poland ale nie mam jeszcze kasy... :shame:

http://www.erepublik.com/en/referrer/OxyOne  moze przyspieszy powstania organizacji B@P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Cytat: Szopler w 14 Sierpień 2009, 11:27
Jakoś nie mogę zwalidować rejestracji. Stronka mi nie wchodzi :/

Pewnie w mailu masz link z domeną erepublikmail.com  - skopiuj link, wklej do przeglądarki i wywal te mail z domeny, ruszy od razu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ansuz

No nie jest aż tak prosto.

You will receive 5 Gold for each citizen invited by you that reaches level 6.

Tak więc, nikt żadnej kasy jeszcze nie otrzymał.

Tak jak patrzyłem na zarobki, to ostatnio drastycznie spadły w polskich firmach. Kryzys czy coś? W każdym razie za mój lvl 3 dostałem pracę za 7,1, a dziś dostałbym tylko za 4 zł. Tak więc spora różnica. Co do lvl 0-0.99 nic się nie zmieniło, minimalna stawka dalej obowiązuje.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

AiDec

#54
Cytat: Aegis Maelstrom w 14 Sierpień 2009, 11:01
Uuuu, jeśli AiDec dostał za każdego z nas (a kilka osób mu weszło w link) po 5 gold, to teraz jest nieźle bogaty.  :D

Nie dostalem i jeszcze dlugo nie dostane. Tego golda nie dostaje sie automatycznie. Golda o3mam, kiedy osoba rejestrujaca sie przez moj link osiagnie 6-ty lvl. Dzieki temu nie ma sytuacji ze ktos zarejestruje sie 100 razy przez moj link i w ten sposob bedzie mnie buffowal.


Cytat: Aegis Maelstrom w 14 Sierpień 2009, 11:01
Panie kolego, może podrzuć nam chociaż po prezencie na rozruch, cobyśmy wyższe wellness mieli ku chwale ojczyzny. :D

Rzucilbym Wam, ale obecnie nie jest to zupelnie oplacalne. Te gifty ode mnie dalyby Wam zaledwie 10 Wellness, co jest... niczym. I w zaden sposob Wam sie obecnie nie przyda. Zwlaszcza teraz kiedy nie mozecie walczyc, a nawet jakbyscie mogli to Wasza skutecznosc na niskim lvlu jest jeszcze niezauwazalna. Ma to sens jedynie na wyzszym lvlu, a wtedy juz moja pomoc nie bedzie Wam potrzebna. Na chwile obecna moge Wam pomagac radami i uprzedzac na co zwracac uwage na kolejnych lvlach (glosowac w wyborach, walczyc itp.). Natomiast bardzo Wam zalecam dobranie sie w pary i gdy juz bedziecie mogli walczyc, to wysylajcie sobie nawzajem Gifty aby moc wiecej walczyc. Oczywiscie czas wysylania Giftow dostosujcie do optymalnej taktyki walki. Wasza rejestracja przez mojego linka da mi kiedys golda i moge Was zapewnic ze wykorzystam go nalezycie, bo wiem jak to zrobic (co chyba juz widac po moich statach). Stoimy po tej samej stronie, a wiec Wasza pomoc dla mnie jest pomoca dla Was samych. Jesli ktos chcialby otrzymac ode mnie mimo wszystko Gifty juz teraz, to prosze napiszcie do mnie w grze, a wysle Gifty natychmiast. Jednak zalecalbym Wam requesta o Gifty gdy juz bedziecie mogli walczyc - wtedy wykorzystacie Gifty lepiej niz teraz.


Cytat: Aegis Maelstrom w 14 Sierpień 2009, 11:01
A btw - bardziej opłaca się kupować lepsze jedzenie, czy krzyżowo wymieniać prezentami? Taktykę na prędkie podniesienia sobie wellness przy pomocy wojny i szpitala widziałem, ale to na razie nie nasz poziom. A my biedacy musimy sobie radzić...

W poczatkowych etapach gry zupelnie nie oplaca sie Wam kupowac jedzenia lepszego niz q1. Ma to sens jedynie gdy juz bedziecie zamozni (dobrze platna praca - zysk netto z pracy o co najmniej 100% wyzszy niz koszt jedzenia). Jesli chodzi o wymiane Giftow, to nie wczesniej niz wtedy gdy mozecie walczyc (i to zgodnie z taktyka walki efektywnej), ale pamietajcie ze Gifty kosztuja sporo na obecnym etapie gry i nie majac naprawde dobrych dochodow szybko stracicie wszelkie pieniadze. O wiele bardziej oplaca sie Wam korzystac jak najdluzej z jedzenia q1, niekorzystanie z giftow i zbieranie pieniedzy. Postarajcie sie jak najszybciej uzbierac kase na domek q4, bo to jest dla Was najlepsza mozliwa inwestycja (koszt ok. 940pln). Ja chetnie Wam pomoge i moge udzielic pewnej pozyczki na zakup domu (kontakt w grze), a nawet jak nie bede mial pod dostatkiem kasy, to juz nawiazalem pare kontaktow dzieki ktorym moge ta kase zorganizowac i pozyczyc.

1. Domek q4 najwazniejszy - pracujcie, oszczedzajcie, zbierajcie kase.
2. Walczcie gdy juz mozecie, ale nie kupujcie broni - zbierajcie kase na domek.
3. Gdy juz bedziecie mieli domek q4, to dopiero wtedy kupujcie bron, ale tylko q1 bo Was koszty zezra.
4. Kupno Giftow, lepszego jedzenia dopiero jak bedziecie mieli naprawde dobre dochody. Kupno broni lepszej niz q1 nie wczesniej niz dojdziecie do wysokiego poziomu wojskowego i zarobkowego.

Korzystajcie tez z darmowego chlebka: http://www.erepublik.com.pl/forum/t-2213


Cytat: Aegis Maelstrom w 14 Sierpień 2009, 11:01
Ponadto pomyślałbym nad Twoim miejscu nad założeniem organizacji BOINC@Poland i założeniu firmy dla kamratów.  XD

Tez nad tym mysle, ale na razie jest to temat zbyt trudny dla mnie jeszcze. Ponadto zalozenie takiej firmy wiaze sie z bardzo duzymi kosztami. Po pierwsze koszty zalozenia to spory wydatek golda, a po drugie nalezy zakladac ze w pierwszych dniach firma zawsze przynosi straty. Bez 200-300 golda nie wypuszczalbym sie z tym tematem, a wiec jest to jeszcze bardzo odlegla przyszlosc. Na chwile obecna najwazniejsza i najlepsza inwestycja jest domek q4, a pozniej praca/trening/walki bez broni.


Cytat: TJM w 14 Sierpień 2009, 11:08
Swoje na dziś odfajkowałem, szkoda że roboty nie da się zmienić na tak wczesnym etapie - skill pozwalałby na łyknięcie czegoś gdzie płacą 75% więcej %)

Mam dokladnie to samo. Tez czekam na ta mozliwosc :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

AiDec, dzięki za rady!

Tak bezczelnie pytałem się o te gifty, bo we wszystkich temu podobnych grach, które widziałem, doświadczeni i bogatsi gracze za ułamek swojego majątku mogli dać początkującemu bardzo poważnego kopa. Ofiarowana duperela nie znaczyła niby "aż tak wiele" - ale pomagała początkującemu znacznie szybciej się rozwijać, więc w perspektywie czasu robiło to dużą różnicę. A skoro gramy w jednej drużynie, wbrew niektórym polskim tradycjom :/ musimy sobie pomagać. :)

Wracając do prezentów: jeśli każdy gift daje 10 pkt do wellness, to pamiętając ceny w PL prezenty opłacają się znacznie bardziej niż dobre jedzenie. Prosiłbym jeszcze o potwierdzenie.

A na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i parę dni podhodować postaci, zanim nie do czołgamy się do lvl 5+. Prawdziwa gra zacznie się znacznie później. :( Trochę kiepsko to rozwiązali - generalnie w tej grze chyba nie ma zbyt wiele do roboty, a już na pewno na starcie.

ansuz

Dobrze napisane. Ja mam dziś problem z pracą, menager zaspał albo co, nie mogę pracować bo brak surowca w formie. Jak nic się nie zmieni do rana to będę się musiał zwolnić , żeby mieć dzień hardworker zaliczony.

Aegis Maelstrom , na początku rzeczywiście nie ma nić do roboty, wrzuć avatar, praca trening, praca trening i nic więcej. Chycba chodzi o to, żeby ludzie kupowali golda na początku gry. W końcu z tego się admini utrzymują. Ale jednocześnie masz czas, żeby się rozejrzeć co i jak w grze.

Z tego co pamiętam każdy z was dostanie po 5 gold za dojście na 5 albo 6 lvl. Radzę przeznaczyć na domek, ale to moje zdanie. Następne będzie dopiero po 30 dniach hard worker, no chyba że ktoś się uwinie i zaprosi nowych graczy. I do tego namawiam. Każdy zna kilka osób, na pewno znacie różne fora gdzie ludzie mogliby się tą grą zainteresować. A gold sie bardzo przyda, bo ile by go nie było to i tak w tej grze rozpływa sie w oka mgnieniu.
PS. Jak 16000 golda hiszpańskiego .. hehe
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

AiDec

#57
Cytat: Aegis Maelstrom w 14 Sierpień 2009, 16:44
bogatsi gracze za ułamek swojego majątku

Ja nie bogaty. Bogatsi za ulamek... Jakbym mial 15-ty lvl, a Ty 3-ci to bylbym bogatszy :P.


Cytat: Aegis Maelstrom w 14 Sierpień 2009, 16:44
jeśli każdy gift daje 10 pkt do wellness

Poprawka: kazdy Gift daje 1 pkt. Wellness.


Cytat: ansuz w 14 Sierpień 2009, 12:25
Tak jak patrzyłem na zarobki, to ostatnio drastycznie spadły w polskich firmach. Kryzys czy coś?

Tak, kryzys. Rzad, a dokladniej PPP juz ma plan poprawy sytuacji. Ale ta zla sytuacja wynika przede wszystkim z braku jakiegokolwiek High w Polsce.


Cytat: ansuz w 14 Sierpień 2009, 16:54
Aegis Maelstrom , na początku rzeczywiście nie ma nić do roboty, wrzuć avatar, praca trening, praca trening i nic więcej. Chycba chodzi o to, żeby ludzie kupowali golda na początku gry.

Przede wszystkim zeby mozna sie bylo stopniowo i spokojnie zapoznawac z gra. Za duzo na raz byloby nie do ogarniecia. W grach MMO tez nie dostajesz wszystkich skilli natychmiast, ale wraz ze wzrostem lvlu.


Cytat: ansuz w 14 Sierpień 2009, 16:54
PS. Jak 16000 golda hiszpańskiego .. hehe

Czytalem o tym. Masakra  XD. Aczkolwiek chodzi mi po glowie czy Oni czasem nie probowali sie w ten sposob wykupic... Swoja droga jakby zamiast takiego myku dali POG albo WP te 16k, to by zachowali niepodleglosc. Bo za taki szmal to POG na glowie by stanelo, ale by wybronilo Hiszpanie  %).




Btw, jest do przejecia konto 11lvl - naruchalem jedno konto dla jednego gracza. Kto chetny to pisac do mnie natychmiast na GG lub ew. w grze.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef


Voice1980

Słuchajcie za parę minut planuję zmienić pracę, nie ma zbyt wielkiej oferty w moim przedziale, mam 1,5 pkt. Jednak z piekarni chyba należy spadać  ;)

Zastanawiam się czy bezpiecznym manewrem jest wybór nowego miejsca pracy, w którego podglądzie widać że firma... nie ma surowców ... będą wypłacalni że tak spytam? Może to chwilowe?

To będzie moja pierwsza zmiana pracy, czy żeby opuścić następną firmę też trzeba będzie czekać kilka dni?

Aegis Maelstrom

Na rynku pracy jest jakaś masakra. Chyba popełniłem błąd idąc w przemysł wytwórczy - przez chwilę (bo potem znikła) była okazja iść w surowce - lepszy byłby pomysł. :/

W jaki sposób ta Polska ma sobie poradzić, jeśli w Niemczech na luzaku można zarabiać ponad dwa razy więcej niż koszty jedzenia... Nie mówiąc o tej dziwacznej ultrawysokopłatnej pracy w niemieckim Czerwonym Krzyżu - oni tak na serio dają 1000 DEM?

AiDec

#61
Cytat: sesef w 14 Sierpień 2009, 22:11
czas upiec trochę chleba :D

Fajnie ze sie zjawiles :).


Do poczytania dla wszystkich w wolnym czasie: http://www.erepublik.com/en/article/bitwa-o-asturie-moimi-oczyma--893578/1/20



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Widząc lipę na rynku pracy postanawiam wzorem Polaków "w realu" zostać gastarbeiterem i skorzystać z socjalnej pracy u zachodnich sąsiadów.

Czy uważacie, że dostanę tę superrobotę w Niemczech?  %)

Ponadto: dziś się zalogowałem i zobaczyłem chyba spory skok cen biletów. Ergo, nie stać mnie. Choć u parszywego kapitalisty jednym dniem roboczym robię podobno ponad 1 bilet, to i tak dostaję za to marne grosze. Czy pożyczyłby mi ktoś bilet albo kasę na niego? (Bilet chyba łatwiej, kupię w DEM i oddam). Jeśli pójdzie wszystko z planem, oddam jeszcze tego samego dnia.  %)

A więc spadam chwilowo na saksy i proszę o pomoc w tym względzie. Ewidentnie trzeba tymczasowo z Polski spadać, chyba, że się poszło w surowce - to jest jeszcze nadzieja.

Aegis Maelstrom

Woot!

Właśnie zauważyłem AiDeca na polu bitwy o Extramadurę. 25 dmg. :) Niemniej Extramadura to kolejna hiszpańska prowincja, która pada. Obawiam się, że zaraz Hiszpanii nie będzie, podobnie wkrótce mogą zatonąć Stany...

Zdaje się, że ten cały PEACE opanuje świat. Albo dogadamy się z Bratankami, albo będziemy robić powstania...  :ph34r:

AiDec

1. Kase ode mnie bedziesz mial.

2. Miales dobre oko ze mnie zauwazyles :) - dzisiaj klepalem tylko kilka razy (zbieram kase na firme).

3. Nie bedziemy sie bratac z PEACE, chocby powstaniami, ale pojedziemy ich. A tak w ogole to jeszcze nie wszystko stracone - ja sie dopiero rozkrecam XP.


Bardzo czesto zdarzalo sie, ze przegrana mobilizowala do lepszej gry i przemieniala sie w wygrana. Tak tez moze sie stac z USA, Hiszpania i Norwegia.




Krotka historia ePolski:

http://www.erepublik.com/en/article/dla-nowych-czemu-wiat-jest-taki-a-nie-inny-edit--853457/1/20

http://www.erepublik.com/en/article/historia-epl-akt-i-zab-r--827539/1/20

http://www.erepublik.com/en/article/historia-epl-akt-ii-niepodleg-o--829900/1/20



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Dzięki wielkie!

Powiesz tylko jak Ci oddać: możesz wysłać bilet, to Ci oddam np. inny bilet w naturze, możesz też wysłać gotówkę, to Ci oddam w DEM, PLN (jeśli uda mi się kupić za marki) albo w przedmiotach.  :)

A walczyć będziemy, będziemy!  :attack:

AiDec

Najlepiej oddaj w zlotowkach. Na zasadzie jak dostales tak i daj. Bedzie po problemie z przelicznikami. A nawet na Twoja korzysc bo kupisz zlotowki jak bedzie dobry kurs, a mnie to bez znaczenia jaki kurs bedzie, bo marek kupowal nie bede na pewno :). Pamietaj tylko zeby siedzac za granica nie kupowac giftow, domkow ani broni - nie daj zarobic konkurencji.


Konto na 11lvl wciaz do oddania - bede wieczorem, czekam na pierwszego chetnego. Btw, multikont nie mozna miec, ale jak ktos ma dwa IP... ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Wbił mi się czwarty level, ale na razie nie widzę nowych możliwości - wciąż tylko dwa kliknięcia dziennie :/ Szkoda, bo chętnie poszedłbym na jakąś wojnę klepać kiepów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lolek

ja też jestem na czwartym, też chcę w końcu na wojnę poprawić trochę wellness

sesef

Ja tam mam 3 lvl i dalej pieke chlebek. Kiedy opłaca się piekarnie opuścić, przy jakim skillu?

Zróbmy ściepę narodową kupmy bombę atomową to się wrogów pokona w za 1 kliknięciem czerwonego guziczka.

AiDec

Skorzystajcie z tego wolnego czasu i uczcie sie zasad. Czytajcie co i jak - przyda Wam sie to.


Cytat: sesef w 15 Sierpień 2009, 14:17
Ja tam mam 3 lvl i dalej pieke chlebek. Kiedy opłaca się piekarnie opuścić, przy jakim skillu?

Patrz na oferty pracy, a latwo wykminisz. Ciezko powiedziec, bo oferty sie zmieniaja i trzeba sie czaic na dobra. IMHO na 3 lvl`u w pracy mozna znalezc juz cos naprawde wartego zmiany pracy.

Btw, jest bardzo, bardzo malo ofert pracy dla wydobycia (land) ze skillem zero. Ale gdyby Wam sie trafilo, to sie pchajcie. Ja caly czas czaje sie na oferte dla zero skillowca w land.


Cytat: sesef w 15 Sierpień 2009, 14:17
Zróbmy ściepę narodową kupmy bombę atomową


Doooobre  ;D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

W kopalni Elifa jest job ze skillem 0 za 1pln

lolek

kurde a ja się na razie ze swojej roboty nie mogę zwolnić  :(

Szopler

No ja też do 18-tego, dlatego napisałem, może ktoś z naszych weźmie...

TJM

Jeśli zwolnię się z roboty i zatrudnię gdzieś indziej, to będzie się liczyło jako ciągłość czy już nie ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler

Dołączyłem, mam nadzieję że się wciągnę :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Aegis Maelstrom

Huh. A ja ostrzegę, że jeśli emigrować zarobkowo, to nie do Niemiec.

Zupełnie nie wiem, co się tam dzieje - ale po uważniejszym przyjrzeniu się zauważam, że gracz pierwszych poziomów w Niemczech może co najwyżej umierać z głodu.  %)

Jest superrobota od niemieckiego Czerwonego Krzyża, ale Bundesbank nie przelewa kasy i NCK nie ma z czego płacić.  :ph34r:

Pozostałe roboty sa pokazywane, ale... są na terenie podbitym i nie można ich wziąć.  :deadman:

Innych robót nie ma, także dla lvl umiejętności 1 czy 2... Nie rozumiem co oni tam robią. Teoretycznie mogliby coś kombinować, ale nie widzę w jaki niby sposób mogłoby im się to opłacać.

Ponadto ichni parlament robi jakieś cuda wianki. Jeszcze wczoraj mieli minimalną płacę 1000 DM  |-?, dziś jest 15 DEM, ale to i tak za dużo, by się opłacało dawać pracę niskopoziomowcom.

Podsumowując: to wygląda tak, jakby robili jakieś wysublimowane gospodarcze seppuku. Ktoś ich przejął i morduje w ten sposób? Czytałem, że Polacy rok temu przejęli Reich i zafundowali im hiperinflację. Myślałem, że De już się po tym podniosło, ale coś tam jest nie tak. :]

Poza tym Niemcy wpłacają na coś, co nazywają Polisz Tejkowerem. Jesli chcą przejąć ePolskę, to zupełnie nie wiem w jaki sposób. Chyba, że to jakiś trybut dla nas...  :D

Anyway: hinty emigracyjne cały czas bardzo mile widziane, byłaby przy tym okazja do dokonania jakiegoś arbitrażu między rynkami. Gospodarka Polski nie wyglada różowo z powodu słabych surowców (btw co za debil projektował Polskę tak, że ma tylko 6 regionów, np. w ogóle nie ma drewna!, zboże jest tylko średnie...). Z powodu wojen itp. rywalizacji handel międzynarodowy na oko jest rachityczny i z tego powodu PL jest w pewnej d. Co gorsza, widoki na przejaśnienie jest słabe. Na podbicie dobrych ladów szanse małe, a faktorie za granicą sprawy do konca nie rozwiązują.

AiDec

#77
Cytat: TJM w 15 Sierpień 2009, 17:07
Jeśli zwolnię się z roboty i zatrudnię gdzieś indziej, to będzie się liczyło jako ciągłość czy już nie ?

Tak. Tu nie chodzi o ciaglosc w jednym miejscu pracy, ale o ciaglosc pracy w ogole.


EDIT: Kopnal mnie przed chwila nie lada zaszczyt - sam Mixliarder zaprosil mnie do znajomych :). Chcialem sie pochwalic  :shame:.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Voice1980

:) to ten nick o którym różnie mówią?..

AiDec

Cytat: Voice1980 w 16 Sierpień 2009, 00:03
:) to ten nick o którym różnie mówią?..

Eee, chyba raczej mowia dobrze w wiekszosci przypadkow. Jak mowia zle to sa to raczej przeciwnicy polityczni.



@ALL: Chlopaki, jak tylko dorwiecie 5-ty lvl, to rejestrujcie sie w Husarii http://www.ehusaria.pun.pl/forums.php . Wreszcie organizacja wojskowa dla nowych graczy. Organizacja umozliwia Wam atakowanie tam gdzie naprawde przyniesie to jakis efekt, a nie tam gdzie nie ma sensu, a zatem skutecznosc Waszych dzialan rosnie ogromnie. A wazne jest zeby wiedziec gdzie i o ktorej zaatakowac. Organizacja zadba rowniez o bron dla Was (a to spore pieniadze). Naprawde warto.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka