Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

eRepublik - ePolska w potrzebie

Zaczęty przez ansuz, 11 Sierpień 2009, 19:21

lolek

dzięki za link, ja jutro powinienem wskoczyć na level 5, może gra w końcu zrobi się ciekawsza

Troll81

ledwo na urlop pojechałem i już Polska w niebezpieczeństwie..... ech... was to samych zostawić :)

jak już wrócę do mojego kompa to postaram się zaciągnąć pod skrzydła :D

emik

hej kamrrraci szukam kogoś kto zaopiekuje się mym obywatelem na czas mojego wyjazdu na urlopik - food mam zakupiony więc tylko klikanie raz dziennie w pracy i w treningu


Aegis Maelstrom

Uwaga, forum długo nie pozwalało mi wysłać tej wiadomości.  >:(

Co do Mixliardera - well, "zfriendowany" zostałem i ja, zapewne z powodu mojego komentarza pod jednym z niusów.

Co do całej PPP - to kontrowersyjna grupa. Z jednej strony robią wiele dobrego, z drugiej - zaliczyli trochę wtop (bany użytkowników, próba oszustwa w wyborach na prezydenta partii, inny kant i rezygnacja z prezydentury partii, nieudane akcje z Brandenburgią, kontrowersje wokół dotacji wojskowych) i ich przeciwnicy mają sporo racji. Musiałbym się temu wszystkiemu jeszcze uważniej przyjrzeć, a przecież chcę mieć swoje życie. :D

Co do grup bojowych - niestety obecna strategia ePolski nie polega na instytucjonalnym szkoleniu młodych graczy, tylko stawianiu na całe grupy bojowe i najbardziej doświadczone jednostki (dobre i to, choć w dłuższej perspektywie oznacza wolniejszy rozwój całości siły bojowej). Grupy bojowe to jest szansa dla graczy - wg nowej strategii dostają wsparcie z MONu za bitwy, dodatkowo grupy mają swoje przedsiębiorstwa i mogą wspólnie produkować broń i dystrybuować ją między członków. Jeśli do husarii przyjmują już na samym początku, to to jest rzeczywiście szansa, bo zazwyczaj wymagania, by wejść do grupy, są wysokie. Poza tym myślałem, że gdy się wzmocnimy możemy założyć swoją drużynę pod auspicjami BOINC@Poland. Sygnalizowałem naszą obecność Mixliarderowi - i my przecież możemy się zgrywać ze sobą w sposób zupełnie naturalny.

Na razie tylko musimy popracować nad levelami i zasobami. :]

BTW - niestety od bodajże 14 wieczorem fundusz pomocowy daje tylko 5 PLN a nie 10 PLN... trochę szkoda, ale trudno, damy radę.

Jeszcze na koniec: prawdę powiedziawszy siedzę na tej grze tylko po to, by zobaczyć drużynę Boinc@Poland tam w akcji. Cała gra jest niedorobiona, słabo zaprojektowana, ma głupi interfejs, a  opowieści wynika, że administracja toleruje niesamowite bugi (które zmieniły postać gry) i banuje użytkowników za wytykanie jej błędów. Poza tym to złodziej czasu jest. :D

Troll81


lolek

jak trochę się nasze levelki poprawią i dołączą jeszcze inni z B@P to może by się pokuść o partię a później nawet wygranie wyborów. Nie dość, że  pozwoli to w  końcu na normalne rządy w ePolsce to i niezłą reklamą dla Boinc@Poland może się okazać

Troll81

Dołączyłem. Czekam na aktywację :D

Ja bym się tam w politykę nie babrał :D ale utworzenie własnej formacji wojskowej :D czemu nie :D

TJM

Opłaca się zmieniać robotę, żeby podbić trochę inne work skille ? Z rana widziałem pracę w kopalni z 0 skill i 3 stanowiska wolne, niestety ze swojej roboty mogę zrezygnować dopiero za parę godzin więc przepadło.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

PSP Mazuria ma robote  w wydobyciu za 1.03PLN  dla ludków z 0 skillem!

TJM

Właśnie zwolniłem się z piekarni i wbiłem tam, coś konkretnie daje robota w tym biznesie ? %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Bober

Dołączyłem - http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1783908

:attack:

sesef

Co daje nam szkolenie wydobycia po za tym, że potem iron idzie na deagle? Z tego co widzę najlepiej płatne roboty są w budowlance.

Bober

Jest teraz jakaś nieco lepiej płatna praca dla początkujących za 1,05 - w przemyśle zbrojeniowym - bierzcie  :attack:

Szopler

Heh było coś w budowlance za 1.50pln ale szybko zniknęło ;)

AiDec

#94
1. Przystapienie do organizacji wojskowej zawsze sie oplaca. Atakujac w sposob zorganizowany (w miare mozliwosci) uzyskuje sie o wiele lepsze efekty niz atakujac byle gdzie i byle kiedy. Organizacja wojskowa moze przyznac tansze, a czasami nawet bezplatne bronie. Organizacja wojskowa moze pomoc w zdobyciu lepszej pracy/placy. To tak na dzien dobry :).


2. Jak widze ilu Was wbilo w ostatnich dniach do erepublik, to juz zaczynam sie zastanawiac za ile dni bedziemy rzadzic swiatem  XD.


3. W najblizszych dniach wielu z Was osiagnie 6-ty lvl. Dzieki tym z Was ktorzy rejestrowali sie przez mojego linka, ja o3mam golda. I tutaj chcialbym napisac jak zamierzam je wykorzystac. Mam nadzieje, ze w ciagu najblizszych 2 tygodni uda mi sie uzbierac wystarczajaca ilosc golda, aby zalozyc organizacje (nie wojskowa - prywatna) ktorej zamierzam nadac nazwe BOINC@Poland (jesli nie macie nic przeciwko - jesli macie to napiszcie). Pod szyldem B@P chcialbym otworzyc firme (szczegoly wciaz przemysliwuje, aczkolwiek sklaniam sie ku Raw materials/Grain/Q5). Jednak w poczatkowym okresie odradzam Wam prace w tej firmie, zwazywszy ze tak naprawde to jeszcze nic nie wiem, dopiero bede sie uczyl wszystkiego i nie chcialbym abyscie placili za moje bledy.


4. Generalnie, zarabiane przeze mnie epieniadze zamierzam przeznaczyc (jak kazdy) na walke, jak rowniez na promocje B@P (we wlasciwy sposob, czyli spokojnie, bez szalenstw, unikajac za wszelka cene ew. wpadek, ktore moglyby miec miejsce gdybym zamienil erepublik w `klasyczne` miejsce reklamy B@P).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

pomysł popieram wszystkimi 4 łapkami :D

Mchl

Cytat: AiDec w 17 Sierpień 2009, 10:06
zalozyc organizacje (nie wojskowa - prywatna) ktorej zamierzam nadac nazwe BOINC@Poland (jesli nie macie nic przeciwko - jesli macie to napiszcie). Pod szyldem B@P chcialbym otworzyc firme (szczegoly wciaz przemysliwuje, aczkolwiek sklaniam sie ku Raw materials/Grain/Q5).

A zostanę konsultantem z dużą pensją i bez obowiązków?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#97
Cytat: Mchl w 17 Sierpień 2009, 11:19
A zostanę konsultantem z dużą pensją i bez obowiązków?

1. Bez pracy nie ma kolaczy XP.
2. W TEJ organizacji NIE chcialbys byc konsultantem. Na pewno nie w poczatkowym okresie  ;D.



Cytat: Troll81 w 16 Sierpień 2009, 12:59
Ja bym się tam w politykę nie babrał :D ale utworzenie własnej formacji wojskowej :D czemu nie :D

Jeszcze dlugo nie. Nie mamy osoby z odpowiednim doswiadczeniem i wystarczajaca iloscia czasu do poprowadzenia takiej formacji.



Cytat: Aegis Maelstrom w 16 Sierpień 2009, 11:39
Cała gra jest niedorobiona, słabo zaprojektowana, ma głupi interfejs, a  opowieści wynika, że administracja toleruje niesamowite bugi (które zmieniły postać gry) i banuje użytkowników za wytykanie jej błędów.

Czyli klasyka gier przez przegladarke. Tak samo bylo z Red Dragonem, Gladiatusem, Metal Damage, Ogame...


Wszystkie sa niedorobione. Wszedzie sa admini majacy skill 'perma ban' na bardzo wysokim poziomie  %), dodatkowo Ci admini maja tez 100% Resist All ('Resist bluzgi' included)  XD. Wszedzie jest jakis Head admin majacy jakas Boska Moc (dla erepublik jest to Moc o nazwie 'Multiple Perma Ban For Whole Country'  XD XD XD).


W takich sytuacjach sa tylko dwa wyjscia - grac jak Ci pozwola (parafraza dla 'tanczyc jak Ci zagraja'  %)), badz tez samemu zostac 'wyskillowanym' adminem  XP.


Specjalnie pisze o tym adminstwie, zwazywszy (nie wiem czy zauwazyliscie  :D), ze CALE Adminstwo/Moderatorstwo B@P jest juz w grze  %). Autentycznie wszyscy juz tu siedza he he  %). To teraz mamy szanse ze 'nasi' zalatwia sobie cieple posadki adminow w erepublik i powstanie nowy adminski skill 'Jak Kuba Kubie, tak Kuba Kubie', zwany rowniez przez wtajemniczonych 'PEACE Perma Ban 4 FUN'  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler


AiDec

#99
Wbijac sie po darmowe chlebki :): http://www.erepublik.com/en/article/pomoc-nowi-gracze--897779/1/20


EDIT: Tym,  ktorzy w natloku informacji ode mnie pomineli zasady walki optymalnej, podaje najwazniejszego linka dla kazdego soldata: http://www.erepublik.com.pl/forum/t-66



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Z niedorobieniem gier na przegladarkę się nie zgodzę. Może popularne w Polsce gry to rzeczywiście jakiś szajs, ale gry, w które grałem (i które były zdominowane przez Amerykanów i Azjatów) były znaacznie bardziej dorobione. Jedna z tych gier to była jakaś strategia kosmiczna (którą nota bene kumpel wygrał na najbardziej prestiżowym serwerze jako bodajże drugi z graczy na świecie - wygrywało się "detonując" serwer i sprowadzając kataklizm na galaktykę). Inne to np. Mafia Wars Zyngi na Face Booku - im zdarzają się kiksy, ale nie takie i nie w takich ilościach...

Przykładowo: dzięki bugowi w grze moja postać nie może pracować. Wg jednych danych jestem zatrudniony w jednej firmie, wg innych ta firma nie ma pracowników. Efekt: nie mogę pracować, nie mogę zrezygnować, nie mogę ubiegać się o inną pracę... Re-we-la-cja. Podobnie jest bug uniemożliwiający postaci na poziomie 4 wejście do ekranu zaproszeń. Dostaje się błąd, że.. należy osiągnąć poziom 4.

Aby było zabawniej, nie działa nawet strona supportu z wystawianiem ticketów. Przynajmniej można to wysłać mailem, pytanie ile będę czekał na rozwiązanie i czy mi zrekompensują straty w kasie, expie, skillu i dniach hard workera.  :wth:
Jak tak dalej pójdzie, na walkę poczekam jeden dzień ekstra. A potem i tak zdechnę z głodu...

Ponadto interfejs tej gry jest naprawdę kretyński i przegadany. Do tego wspaniałe bugi umożliwiające podesłanie Ci spreparowanych linków, np. umieszczając je jako ukryte w reklamach po prawej stronie! Fantastico po prostu.

smaark

Cześć!
Wasz kolega polecił mi się tutaj zgłosić ;]
Gram w erepublik praiwe 2 miesiące. Kilku z was chyba mnie poznało, część może usłyszało (w grze), ale większość nie wie o mnie nic.
Jeśli chciałby ktoś pomocy, gdyby kogoś coś ciekawiło, to zapraszam na pw ingame.
Polecam tez każdej nowej osobie ten artykuł, gdzie znajdziecie kilka ciekawych informacji:
http://www.erepublik.com/en/article/dla-nowozarejestrowanych-vote-1-896859/1/20

Ale ja nie o tym. Za tydzien (25-ego sierpnia) odbywają się wybory do kongresu. Mam zamiar brać w nich udział i kandydować. W związku z tym mam taką małą prośbę o wypełnienie tej krótkiej, dobrowolnej i anonimowej ankiety wyborczej:
http://tnij.org/wyborowaankieta

Dziękuję i pozdrawiam,
smaark :)

Machloj

no proszę proszę :) w końcu ktoś zaspamował na forum BOINC@Poland o erepublik :)

gram w to to już jakiś czas i tak się złożyło, że udało mi się zarobić trochę golda na atakach na waluty innych krajów - innymi słowy możemy się pobawić w założenie boinc@polandowej grupy uderzeniowej - firmy i organizację zasponsoruje :)

jak macie jakieś pytania to walcie śmiało - choć widzę, że AiDec też już całkiem całkiem jest zorientowany

mój profil: http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1439416 - dodajcie mnie do znajomych :P



KrzychuP

Cytat: Machloj w 18 Sierpień 2009, 12:54
gram w to to już jakiś czas i tak się złożyło, że udało mi się zarobić trochę golda na atakach na waluty innych krajów

To już wiadomo, dlaczego Machloj od dłuższego czasu nie udziela się na forum  XD

Machloj

:) muech ano tak się jakoś zdarzyło, że zacząłem coraz częściej zamiast na boincatpoland.org zaglądać na erepublik.com, a nie miałem czasu na obydwa na raz, ale może teraz uda mi się to jakoś pogodzić :D

tymczasem jak ktoś chce pracy to piszcie do mnie, coś się zawsze znajdzie :D

KrzychuP

#105
tak czytam temat i kusi mnie, żeby zagrać...

co tam bugi, każda gra je ma...

ale skąd czas wziąć na to?
napiszcie ile czasu dziennie siedzicie na erep

Machloj

można grać na tzw. dwukliku (work+train), ale wtedy dosyć szybko się gra nudzi...z drugiej strony można poczytać gazetki, forum wejść na IRCa ( http://webchat.quakenet.org/?channels=erepublik.pl ) itp. itd. i schodzi pół dnia :)

poza tym w tym momencie nie ma tak dużo bugów :) drzewniej golda na potęgę klonowali indonezyjczycy (tak upadło imperium rumunów) :)


Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

Właśnie zmieniłem robotę ;) z Narodowej Piekarni na Narodową Hutę o 0.01pln lepiej płatna heh... Może uda mi się wkręcić w budownictwo.

Voice1980

To samo posunięcie zrobiłem. W manu mam skill 2.1 ale zarobki przy tym lichota a złapać okazję trudno. Zmieniam fach.

AiDec

Ja poswiecam na sama gre jakies 15 minut. Plus 45 minut na czytanie zasad, rozkminianie jak to dziala i nawiazywanie kontaktow. Docelowo zakladam ze bede poswiecal 20-30 minut dziennie.

@Machloj: lepiej Ty odpowiadaj na pytania, jeszcze dlugo bedziesz wiedzial wiecej ode mnie. btw, masz juz swoja wlasna organizacje/firme?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Cytat: AiDec w 16 Sierpień 2009, 02:40
@ALL: Chlopaki, jak tylko dorwiecie 5-ty lvl, to rejestrujcie sie w Husarii http://www.ehusaria.pun.pl/forums.php.

Rekrutacja zamknięta 16-stego, następna będzie nie wiadomo kiedy.  >:(

Z dobrych wieści: chwilowo znów mogę pracować.

Z wieści złych: straciłem jeden dzień pracy i cały licznik hard worker, (a więc pierwsza sensowna kasa) poszedł się zerować. Napisałem jeszcze do supportu czy mogą coś z tym zrobić, ale widząc tę grę wątpię...

Ponieważ jestem poza organizacją: może ktoś coś polecić, ew. ma jakiś nadmiar broni na zbyciu?  ::)
Na razie mnie z przyczyn oczywistych nie bardzo stać.  :(

lolek

ja w końcu awansowałem na 5 level. Mam pytanie, czy do szpitala po bitwie idzie się automatycznie czy trzeba się tam jakoś dostać ?

AiDec

Cytat: Aegis Maelstrom w 19 Sierpień 2009, 02:33
Ponieważ jestem poza organizacją: może ktoś coś polecić, ew. ma jakiś nadmiar broni na zbyciu?  ::)
Na razie mnie z przyczyn oczywistych nie bardzo stać.  :(

Na razie to nikogo nie stac (z wyjatkiem Machloja i mnie). Takie sa poczatki. Ale zawsze warto sie wbijac do organizacji wojskowych - Oni czesto sponsoruja bron i chlebki. Dolacz do Husarii.


Cytat: lolek w 19 Sierpień 2009, 07:24
ja w końcu awansowałem na 5 level. Mam pytanie, czy do szpitala po bitwie idzie się automatycznie czy trzeba się tam jakoś dostać ?

Trzeba recznie. Po wykonanej walce dajesz na poprzednia strone (wstecz w przegladarce) i wyswietla Ci sie mozliwosc skorzystania ze szpitala. Jesli Ci sie nie wyswietli, to ladujesz CTRL+F5.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

Cytat: lolek w 19 Sierpień 2009, 07:24
ja w końcu awansowałem na 5 level. Mam pytanie, czy do szpitala po bitwie idzie się automatycznie czy trzeba się tam jakoś dostać ?

wchodzisz w swój profil po walce i klikasz na region w którym jesteś (obok zdjęcia jest Location i u mnie np. Silesia) -> po wyświetleniu tej zakładki będziesz miał min. Hospital a obok niego przycisk HEAL (pojawia się tylko wtedy kiedy możesz z niego skorzystać)

pamiętajcie, że można walczyć bez broni :)

@Aegis - jak osiągniesz 6lvl to dostaniesz 5golda - więc to będzie pierwsza sensowna kasa ;)

@AiDec - mam i organizację i firmy, ale wszystkie zawieszone, bo nie mam czasu coby się w to bawić

co do organizacji wojskowych to one nie działają jak organizacje charytatywne - po prostu zamiast kasy dostajesz broń ;)

jak ktoś by się chciał pobawić w zarządzanie taką organizacją (trzeba co jakiś czas porozsyłać po ludziach to co wyprodukujemy) to mogę postawić orga BOINCatPoland i kupić firmę weapon i iron + trochę kasy na surowce i pensje i będziemy mieli własną grupę militarną :) jak znajdziemy 20 chętnych to działamy panowie :D

TJM

No mogę już walczyć. Powiedzcie gdzie najlepiej iść na wojnę z gołymi rękami, żeby w ogóle coś zdziałać ? %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

żeby walczyć musisz mieć min. 40 wellness - widzę, że nie masz - zaraz Ci gifta poślę :) puściłem Ci PMa w grze...

TJM

#117
Hm to widocznie ta praca w kopalni taka wyczerpująca %) Ale dziś manager podbił mi wypłatę z 1,03 na 2pln, więc nie jest źle %)

EDIT: byłem na wojnie, kiepsko mi poszło ale chociaż coś expa wpadło. Powiedzcie lepiej jak iść do szpitala, bo postrzelili mnie w zadek i 10 welness spadło %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

:) miałeś takie szczęście, że zarejestrowałeś się w regionie bez szpitala - wysyłam Ci bilet...przenieś się albo do great poland, silesi, mazovii albo na pomeranię i później tak jak 4 posty wyżej pisałem

Troll81

W końcu dotarł mail rejestracyjny...  %)