[Pomysł] Egroupware

Zaczęty przez krzyszp, 08 Luty 2006, 22:56

krzyszp

Niestety, problem z egroupware jest poważniejszy niż myślałem, i dlatego nie mogę dzisiaj zrobić wszystkiego.

Postaram się jutro przywrócić wszystko do działania (dzisiaj jest już za późno).

Wszystkie utworzone konta powinny być dostępne jutro po 18.
Zmienię także prawdopodobnie alias (ale to już niekoniecznie).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Egroup znowu działa ;-)

Trochę na szybkiego, ale już chyba nie padnie.

Link: http://www.ppb.gtw.pl

Oczywiście przypominam o zmianie haseł.

Ewentualne błędy poprawię jutro ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

no dobra, a jesli mozna, to o czym wogole jest mowa?

krzyku

wlasnie, bo ja tez nie w temacie, o co chodzi ?
  

Mchl

O to, o czym można przeczytać w kilku postach.

Krzyszp postanowił udostępnić do prac związanych  z PPB specjalny portal umożliwiający pracę zespołową. A że nie od razu zbudowano dworzec centralny w Warszawie, to i portal na razie ma problemy z działaniem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Mam nadzieję, że problemy już się skończyły.

Jutro opiszę dokładniej co i jak, bo dziś już muszę "lulu" ;-)


Fajny opis funkcji eGroupWare jest dostępny: http://www.linux-magazine.pl/issue/08/KnowHow_praca_grupowa.pdf.

W razie pytań piszcie do mnie, postaram się odpowiedzieć, choć sam się dopiero uczę tego systemu.
Zastanawia mnie także możliwość bezpośredniego korzystania z systemu pod linuksem, ale na razie nie mam czasu z tym powalczyć.

Na tą chwilę założone konta mają:

Artur
bartsob5
Juras23
krzyszp   
kyny
Mchl
Simek


Dalsze zgłoszenia realizowane jak poprzednio.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

hmm... a to sa konta przeniesione z http://www.boinc.to.pl ? bo ja sie jakos dostac na to nie moge...

krzyszp

Namiary masz w PW.

A konta są tworzone nowe - to nie jest system otwarty dla wszystkich, jest to miejsce, gdzie spokojnie możemy pracować nad nowymi pomysłami i "polityką" stowarzyszenia do momentu aż będą gotowe do zaprezentowania szerzej.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek

Cos sie stalo z moim kontem bo jak chcialem sie zalogowac to napisalo ze jeste zablokowane :(

krzyszp

Uwaga!

Przy wchodzeniu do eGroupWare w loginie i haśle obowiązuje rozróżnienie małych i dużych liter!

Po trzech nieudanych logowaniach serwer wstrzymuje dostęp z danego numeru IP na 5 minut (było na 30, ale właśnie to zmieniłem). Jest to zabezpieczenie przed atakiem "brute force"!

Proszę wszystkich o zmianę hasła natychmiast po pierwszym zalogowaniu się. Inaczej system nie umożliwi logowania po 7 dniach od założenia konta!


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek

No ok ale jest moje haslo?? :P Skąd mama wziaść te dane??

bartsob5

dobre pytanie... chyba na PW nic nie doszlo...

Simek

potwierdzam nie mam nic na PW

bartsob5

potwierdzam otrzymanie maila... wszystko wyglada ladnie:D przez moment byl jakis blad (costam bylo zle na linii 118, nie przyjrzalem sie dokladnie) ale chyba wrocilo do normy;)

Artur

W tych fragmentach, w których się zorientowałem, to to jest doskonałe, porządkujące narzędzie. Jeśli ustalimy sobie jakieś zasady, to zupełnie nie będziemy się dublować i efekty też będą z miejsca widoczne.

Czy tylko koordynator lub właściciel projektu może stworzyć zadanie i określić osobę, która wykonuje zadanie? Pewnie tak. Tymczasem skoro działamy społecznie i w miarę wolnego czasu, to może lepiej byłoby, gdybyśmy sobie sami wybierali zadania nakreślając sobie wcześniej kierunki i ustalając priorytety. To obejście, że wszyscy są koordynatorami, nie jest chyba eleganckie. :roll:
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

kyny

No to może wesprzemy koordynatora i zaproponujemy konkretne zadania?
img]http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:6045/.png[/img]

krzyszp

Wszystko będzie zrobione, potrzebuję tylko trochę czasu na nadanie praw dostępu i dogranie szczegółów. Będzie też tam (chyba) forum i poczta wewnętrzna jak również podział zadań do wykonania.

Jestem jeszcze na etapie rozgryzania całości...

Ale oczywiście wszystkie propozycje będą (w miarę możliwości systemu) uwzględnione.

Na dziś planuję uploadować tam statut stowarzyszenia oraz różnych klientów boinc'a, miejsca jest  dość (w tej chwili ok. 4,5GB).

Podajcie na forum linki do wszystkich programów związanych Boinc, to je też tam umieszczę - będzie wszystko w jednym miejscu ;-)

Mchl: Gdzie dopadłeś skrypt od pisowni do forum???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

przegladajac egroupowanie znalazlem kilka dziwnych (dla mnie) komunikatow... dwa pierwsze, juz w sumie nie pamietam gdzie byly, 3 jest w poczcie...

Warning: imap_getsubscribed(): supplied argument is not a valid
imap resource in /hsphere/local/home/boinc1/
boinc1.tanihost.co.uk/felamimail/inc/class.bofelamimail.inc.php
on line 430
Warning: imap_getmailboxes(): supplied argument is not a
valid imap resource in
/hsphere/local/home/boinc1/boinc1.tanihost.co.uk/felamimail/inc/
class.bofelamimail.inc.php on line 434


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in
/hsphere/local/home/boinc1/boinc1.tanihost.co.uk/felamimail/inc/
class.uiwidgets.inc.php on line 118


ten trzeci jest jeszcze opatrzony nieco poniezej komunikatem:

Nieudane połączenie z serwerem SMTP!!

krzyszp

Wiem o tym błędzie, chodzi o ustawienie poczty w aplikacji FelaMail w egroup.

Niestety, serwer interii, który ustawiam nie chce się skomunikować z tym klientem poczty (fela uparcie woła o serwer IMAP), ale postaram się to rozgryźć.

Niestety, jeszcze się budzę ( ;-) ), bo po ostatnim maratonie w pracy spałem 17h, ale postaram się dzisiaj wykonać to, co opisałem wcześniej.

Pocztą w systemie niestety muszę zająć się później.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

ale jesli chcesz ustawic moja skrzynke email (wielki_miszczu(at)poczta.fm)  a to egroupowamnie nie lubi tylko interii, to nie byloby problemu, zeby podstawic jakos inna.... np z o2.pl wp.pl yahoo.com

krzyszp

Problem leży gdzie indziej (tak myślę), otóż ten program woła o serwery IMAP, a nie tylko POP3/SMTP - i tu leży pies pogrzebany...

Natomiast może jeszcze coś z tym wymyślę, a jak nie, to zgłoszę problem gdzie trzeba ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Cytat: "krzyszp"
Mchl: Gdzie dopadłeś skrypt od pisowni do forum???

http://www.bykom-stop.avx.pl/

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Artur

Cytat: "kyny"No to może wesprzemy koordynatora i zaproponujemy konkretne zadania?

Właśnie ta komunikacja wydaje mi się krępująca, gdy chodzi o jakieś proste, oczywiste sprawy. Załóżmy np., że ktoś z nas wymyśli projekt "Kontakty z organizacjami studenckimi" no to jeśli nie ma uwag co do sensu i priorytetu, to tu już komunikacja nie jest dalej potrzebna, wystarczy (na aktualnym etapie), że ktoś, kto ma na to ochotę wprowadzi sobie do bazy adres i założy swoje zadanie pod tym projektem, żeby inni wiedzieli, że on już tam działa.

Chodzi mi o te uprawnienia do tworzenia własnego zadania pod cudzym projektem.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

krzyszp

Ale taka funkcjonalność właśnie jest...

Każdy może zacząć projekt i dobrać osoby współpracujące...

Oczywiście osoby nie wybrane przez założyciela nie mogą widzieć zadania - nie mogę wszystkim dać uprawnień admina.

Ja oczywiście mam wgląd we wszystkie zadania w Project Managerze (?).

Aby to dobrze funkcjonowało trzeba zbudować bazę teleadresową (CRM), wtedy w notatkach można np. dopisywać wysłaną do danej osoby korespondencję, odpowiedzi, itd.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Juras23

Dobra tylko jak zorganizować rozpoczęcie projektu....i jak skombinować projekt .... i jak go wybrać.

krzyszp

To proste;

1. Z paska u góry wybierasz ikonę projectmanager (to taka ikonka z jakby poziomymi kreskami).
2. Wybierasz dodaj.
3. Pokaże się formularz z zakładkami do wypełnienia.
4. Dodajesz osoby uprawnione do udziału i ich funkcje (np. coordinator, members, itd.).

Koniecznie musi być wpisany tytuł!

Wpisz jakiś na próbę i mnie ustaw jako koordynatora, napiszę Ci, czy przeszedł. (Ale z moich testów wynika, że to działa dobrze).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Właściwie dobrze zrobiłeś, zmiany odczytałem, ale mnie powinieneś był podać nie jako sitemgr ale administrator (czy jakoś tak).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matti_tm

Warning: mysql_pconnect(): Too many connections in /hsphere/local/home/boinc1/boinc1.tanihost.co.uk/phpgwapi/inc/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 366
Fatal Error: It appears that you have not created the database tables for eGroupWare. Click here to run setup.


Krzyszp, z punktu widzenia bezpieczeństwa nie jest chyba zbyt dobre pokazywanie takich komunikatów
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


krzyszp

UUUUPS, nie odnotowałem tego, ale zaraz sprawdze...

W każdym bądź razie, danych do mysql nie wyświetla, tylko nie wiem jak to możliwe, że zbyt dużo "connections" :-(


Już wiem, ktoś chyba zepsół nam bazę, ale mam kopię zrobioną wczoraj...

Ten serwer zaczyna mnie....

Control panel server under maintenance for more speedy access. We appreciate your patience while we optimize our databases. Your control panel interface should be accessible momentarily... please try again later



--------------------
Naprawione, katalog setup niedostępny ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka