Nasza firma w eRepublik

Zaczęty przez Troll81, 28 Sierpień 2009, 14:03

Troll81

Jako że mamy już własną firmę :D można by pomyśleć nad rozszerzeniem działalności na domki :D

Ja na przykład chętnie popracowałbym na domek q5 :D

Mchl

Ja już trochę skilla w budowlance mam. ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#2
Pomysl nieglupi :). Tylko wiecie ze taki jeden domek to sie calkiem dlugo buduje  :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a jak długo sie na domek zarabia??

AiDec

#4
Jak dla mnie to 3 dni XP  XD. Ale spox, sam pomysl budowania domkow popieram jak najbardziej. Zapytajcie jednak Machloja o oplacalnosc inwestycji w cos takiego. Pamietajcie ze Machloj ma 10 razy taka wiedze jak ja - ja startowalem wtedy co i Wy.


EDIT:

CytatMax productivity w domkach uzyskujemy przy 20 pracownikach natomiast na wyprodukowanie jednego domku potrzebne jest 200 productivity. Do domkow potrzebne jest drewno.

Zatem zakladajac ze mielibyscie komplet 20 pracownikow, to np. Mchl ze swoim skillem 2, osiagnie (na oko) produktywnosci 8, czyli na domek bedzie pracowal 25 dni. Najbardziej sie to oplaca jak macie juz mocno rozwiniety skill i idziecie w domki q5 :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

AiDec poważnie rozpatruję twoją opcję :D Wyjazd do gracji na dorobek :D zatrudniłbyś mnie w construction??

AiDec

W Grecji nie mam Construction. Nie mam nigdzie. Jak koncentruje sie tylko i wylacznie na Land. Mniej zamieszania, latwiejsze do opanowania, o wiele mniej przy tym roboty, a zarobic mozna na tym niezle.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

no to wygląda to mniej więcej tak: firma domkowa się praktycznie nie opłaca - bogaci gracze mają już po domku q5, a tych biednych nie stać  XD
a tak na poważnie - praktycznie nikt nie kupuje domków przez marketplace - są tam droższe o kilka golda ( http://ereptools.net/market/product/ind/10/q/5 ) na rynku najmniejsza cena to 37g gdy takie domki przez donate można kupić już od 30-32g...wydawać kilkaset złota na firmę i upgrade do poziomu q5 tylko dla wyprodukowania kilku domków q5 dla naszej społeczności w ogóle się nie opłaca ;)

ja osobiście miałem firmę z domkami q1 - ale założyłem ją w czasie baby boomu i nowi gracze po osiągnięciu 6 lvl wydawali całe 5g na domek - trochę wtedy zarobiłem na ich niewiedzy %)

@AiDec - Mchl ze swoim skillem przy produkcji domków q5 miałby produktywność 1.8 (przy 20 pracownikach i 100 wella)


Karlik

Do obsługi można wykorzystać:
http://www.cccp-group.org
Dodałem firmę ironową i może wyglądać dość sensownie jeżeli chodzi o informację o tym ile kto wyprodukował.

EDIT:
przy czym z tego co widzę to to przelicza wg aktualnego wellness :/

AiDec

Tak i niestety nie ma mozliwosci recznego wpisania ze gosc zawsze ma 45, ale zawsze pracuje przy 90+ :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Karlik

Czy ktoś może napisać jak teraz wygląda sprawa wypłacania broni? Bo od kilku dni pracuję za 1 PLN i jest to mało opłacalne (żeby nie napisać: nieopłacalne). No chyba, że na razie jest to wolontariat, żeby się firma szybciej rozwijała? Tak czy siak fajnie jakby było jakieś info.

Machloj

A więc dzisiaj wysyłam broń - przyjmuje, że każdy pracował na takim samym (100) wellness i broń rozdzielam wedle skilla - ludzi nieaktywnych przez dłużej niż 2 dni nie brałem pod uwagę - do rozdania przeznaczyłem na dzisiaj 60 broni i przedstawia się to następująco:

wygląda to mniej więcej tak:
Nick         skill         ilość broni
Machloj      5,74         8,69697248
Solo1979      4,76         7,21212352
Aegis Maelstrom   3         4,545456
Obix007      2,9         4,3939408
Bad Madafaka   2,8         4,2424256
sesef         2,8         4,2424256
Karlikt      2,7         4,0909104
Boberro      2,6         3,9393952
ksysju      2,6         3,9393952
cezarek73      2,6         3,9393952
bASteker      2,5         3,78788
term12      2,5         3,78788
Mchl         2,1         3,1818192

te końcówki zostaną dodane do następnej wysyłki, zrzekam się wypracowanych przeze mnie broni - sprzedam je na wolnym rynku (coby była kasa na wypłaty) - jeśli są osoby które u nas pracowały a się nie doczekały broni dajcie znaka ;)
mamy niestety prawie pełne inventory w orgu - dzięki i "przez" Solo1979 - dał nam 8 chlebków, które również rozsyłam - idzie do osób o jak najmniejszym skillu
za chwilkę rozpoczynam wysyłkę :arrr:

[PNT] Obix007

#12
 Super !!! jeśli chodzi o wellnes to zawsze mam powyżej 92 lub w pobliżu pełnego 100 :arrr:


Mchl

Ja chętnie zdonuję moje klamki na rzec rozwoju firmy... no może zatrzymam sobie z jedną, bo tak zawsze z gołymi rękami na wroga iśc, to trochę głupio :)

P.S. Jak zrobić donację, żeby było z tym najmniej problemu?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

Gdzie oferty pracy w firmach B@P? Szukam i znaleźć nie mogę ;) :book:

AiDec

@Machloj: zakladaj lepiej ze wszyscy pracuja na 95% wellness. 100% u wszystkich jest po prostu nieprawdopodobne :).

A co do finansow orga, to sie nie przejmuj i zachowaj swoje bronie dla siebie. Ja juz mam opracowany plan rozwoju i finansowania orga BOINCatPoland i lada dzien go opublikuje. A jak potrzebujesz kasy 'na juz' to daj znac, u mnie zawsze cos sie znajdzie, a rozliczymy sie pozniej :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

Cytat: Szopler w 31 Sierpień 2009, 22:46
Gdzie oferty pracy w firmach B@P? Szukam i znaleźć nie mogę ;) :book:
już są oferty pracy

Cytat: AiDec w 31 Sierpień 2009, 23:49
@Machloj: zakladaj lepiej ze wszyscy pracuja na 95% wellness. 100% u wszystkich jest po prostu nieprawdopodobne :).

A co do finansow orga, to sie nie przejmuj i zachowaj swoje bronie dla siebie. Ja juz mam opracowany plan rozwoju i finansowania orga BOINCatPoland i lada dzien go opublikuje. A jak potrzebujesz kasy 'na juz' to daj znac, u mnie zawsze cos sie znajdzie, a rozliczymy sie pozniej :).

zakładam, że wszyscy pracujemy na takim samym wellness - nie ma różnicy w moich obliczeniach czy jest to 5 czy 100 wella ;)
finanse orga są bezpieczne - na wypłaty w tym momencie jest ponad 5 golda czego nie uda nam się przejeść przez najbliższe 10 dni, a jak będzie trzeba dołożyć to dołożę ;) nie ma problemu

dzisiaj zrobiłem małego upgrade`a naszej firmy IRON - pensje podskoczyły do 1,4 plna - tak coby starczyło na chlebek q2. dzięki temu nasza produktywność z około 55 ironów dziennie wzrośnie do ok. 100 irona (w przeliczeniu na q1) - nadwyżkę będę sprzedawał na markecie - szacuję, że inwestycja zwróci się za ok. 15-20 dni

Bober

Tzn. mamy się przerzucić na chlebki Q2? Dzięki za podwyżkę  :respect:

Machloj

nie musicie - jak są ciągle walki to nie ma sensu - teraz po prostu będziecie przy pracy tracić 2 wella...

Aegis Maelstrom

Witajcie,

czy rozprowadzamy kolejną partię broni? W jakich godzinach najlepiej byłoby dla Was rozsyłać broń (tak, abyście spokojnie walczyli nią z maksymalnym wellness danego dnia)?

Pozdrowionka,
m.

Aegis Maelstrom

Hej,

pozwoliłem sobie samodzielnie i samowolnie rozesłać zadatek po 1 sztukę klameczki, coby się drużyna wiernych pracowników nie musiała niecierpliwić.  :attack:

Z zaskoczeniem i radością zauważyłem, że wszyscy znani mi drużynowi pracownicy weapon mieli pełny wellness (klamki poszły do solo, ściągacza, oxy, sesefa, MChl i mnie). Dotyczyło to też prawie wszystkich w iron: klamkę wysłałem do Bad M., Boberro, B A R (kto to? :D), Ksysju i Mariana.
Cezarek i Machloj :D :D proszeni są o zgłoszenie się kiedy będzie im wygodniej odebrać broń.

Jednocześnie bardzo chciałbym przeprosić za wszelkie zwłoki :D i Wasze zniecierpliwienie. Mam nadzieję, że po stabilizacji i z większymi skillami ruszymy z BOINC@Poland bardziej z kopyta, tak że będziecie chcieli wrócić do firmy B@P po pobycie u prywaciarzy. :D

P.S. Na koniec chciałbym zapytać Machloja, ile patriotycznie powinienem się dołożyć do firmy - bo przy posiadaniu jeszcze jakichś środków dorzuciłbym się do funda. :D Ale to już można na privie. :)

AiDec

Cytat: Aegis Maelstrom w 04 Wrzesień 2009, 00:23
B A R (kto to? :D)

BAR - qmpel RAD'a.

Btw, zawsze mozesz sprawdzic w spisie wojakow :). Po to powstal :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

@Aegis dobra robota :) co do Twojego golda - w tej chwili nie jest potrzebny w naszym orgu (następny wydatek jaki przewiduję to rozwój irona na q3, ale do tego potrzeba 50 golda więc jeszcze poczekamy trochę) - jak wpłacisz na fundusz to i tak wspomożesz rozwój (60% zysków będzie trafiało do orga)

no coraz lepiej to wygląda - już teraz dziennie jesteśmy w stanie wyprodukować ponad 20 broni (wychodzi ponad 1 na głowę dziennie) a co ważniejsze jesteśmy samowystarczalni o co się najbardziej obawiałem (produkujemy ok. 120 ironów dziennie), wraz ze wzrostem naszych skilli będzie tylko lepiej

jedyne co trzeba poprawić to sposób rozsyłania broni, ale mam nadzieję, że jeszcze kilka dni i z Aegisem jakoś nad tym zapanujemy ;)


[PNT] Obix007

Otrzymałem już 1 broń kiedy będą kolejne? mam ochotę powalczyć ale kasy nie zarabiam więc może jakoś systematyczniej te bronie byśmy sobie rozsyłali ?


Aegis Maelstrom

Celem zadatku była większa systematyczność właśnie (bo i tak się skuteczniej nabija rangę, a cierpliwość jest ograniczoną swoją drogą :) ).

Jeśli jest wola, taką rozsyłkę można też zrobić dziś. :)

Co do produktywności - będzie coraz lepiej. Dzięki inwestycji w domek q2 po znajomości jutro dojdę już do pracy z wellness 100 i będę sam z Waszego żelaza produkował trzy klameczki. Szkoda tylko moich perypetii z pracą, skill skillem, ale na hard workera jeszcze długo poczekam... :(

[PNT] Obix007

spokojnie mogę sobie walczyć bez broni coprawda mniejszy damage ale ... Ile broni dziennie produkujemy i na ilu dzielimy ją - pytam aby miec jakąś orintację. Pracuje codziennie suminnie z wellnesem 95+  :parrrty:


Aegis Maelstrom

Spokojnie, liczbę przypadających sztuk broni estymuje Machloj w oparciu o produktywność pracownika. Twoja jest bardzo zbliżona do mojej, na marginesie, i dzięki za pracę bo dobrych ludzi w manu nam trzeba :).

Biznesplan jest taki, że docelowo wyprodukowaną broń dystrybuujemy między członków zespołu (czyli nie wszystkich pracowników), podług wkładu w jej powstanie (wytwórstwo klamek lub surowca do ich powstania). Pewnym problemem jest jeszcze pozyskanie finansowania na choćby minimalne pensje (na chlebki q1 choćby), podatki itp. Stąd (oraz dla zwiększenia produktywności, bo żelazo q1 w Polsce - bez regionu high - jest mało sensowne) upgrade firmy iron. Docelowo nadwyżki czegoś (przypuszczalnie żelaza) trzeba będzie sprzedawać na zewnątrz dla pozyskania tego minimum gold/złotówek. Reszta produkcji idzie na Wiernych Pracowników-Donatorów-Wojaków BOINC@Poland.

Jak mówi Machloj, już teraz produkujemy dziennie z 20 klamek (wrócił Niekumaty, nasze skille rosną, produkcja też będzie rosnąć), z czego na 20 pracowników pamiętam 14 "udziałowców" (przy tym 2 wyraźnie odstaje produktywnością in plus: Machloj i Solo). Juz więc "na oko" widać, że praca u nas opłaca się bardziej niż "na mieście" z marketplace. :)

Dzisiaj wieczorem mogę (mam dostęp do orga i pomagam jak umiem i gdy mogę) rozesłać kolejny zadatek znowu po klamce, a Machloj uwzględni to w swoich kalkulacjach.

Troll81

ja już niedługo zmieniam pracę :D manu i land mam na ponad 2
:D więc teraz mogę z podniesionym czołem wrócić do naszej fabryki :D

tomi124

Cytat: Aegis Maelstrom w 04 Wrzesień 2009, 12:51
Jak mówi Machloj, już teraz produkujemy dziennie z 20 klamek (wrócił Niekumaty, nasze skille rosną, produkcja też będzie rosnąć), z czego na 20 pracowników pamiętam 14 "udziałowców" (przy tym 2 wyraźnie odstaje produktywnością in plus: Machloj i Solo). Juz więc "na oko" widać, że praca u nas opłaca się bardziej niż "na mieście" z marketplace. :)

Jeśli nie wszyscy wiedzą, to opiekuję się kontem Niekumatego - pracuję dla naszej organizacji.
Jeśli to nie problem, to broń przypadającą dla niego proszę o przekazywanie na moje konto (to będzie taki mały bonusik dla mnie).
Sam pracuję w tej chwili gdzie indziej ale także postaram się przenieść do naszej firmy.

Zastanawiam się nad emigracją zarobkową - ale w tym temacie pewnie będę potrzebował wprowadzenia przez bardziej doświadczonych graczy.

AiDec

Cytat: tomi124 w 04 Wrzesień 2009, 13:52
Jeśli to nie problem, to broń przypadającą dla niego proszę o przekazywanie na moje konto (to będzie taki mały bonusik dla mnie).

Zastanawiam się nad emigracją zarobkową - ale w tym temacie pewnie będę potrzebował wprowadzenia przez bardziej doświadczonych graczy.

- Ja co prawda mam g.... do powiedzenia w sprawie zarzadzania firma, ale prywatnie przychylilbym sie do takiej prosby - tak tylko chcialem napisac.
- Co do emigracji, to IMHO Grecja wyglada calkiem przyzwoicie z mojego punktu widzenia (ladne zarobki, a jakbys mial skill LAND 4+ to u mnie dobre zatrudnienie znajdziesz). Natomiast zdecydowanie odradzam Austrie, bo tamtejsze glodowe pensje to nawet na czerstwy chleb nie wystarczaja (kto ich tak urzadzil? :P ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a ze skillem lan i manu powyżej 2 to gdzie się wybierać??

AiDec

Cytat: Troll81 w 04 Wrzesień 2009, 14:28
a ze skillem lan i manu powyżej 2 to gdzie się wybierać??

Wszedzie :). Byle nie w Polsce :P. Sami popatrzcie na ceny (mozna to zrobic bez wychodzienia z domu :) ). Sprawdzcie zarobek na danym markecie, a pozniej kurs golda. I od razu Wam wyjdzie ze nie dosc ze gold w Grecji tanszy, to jeszcze zarobki 3 razy wyzsze, a np. w Austrii jest masakra :). Dziwie sie ze ktos tam jeszcze w ogole mieszka - chyba sami nacjonalisci :D.

Natomiast zupelnie inaczej ma sie sprawa, jesli pracujecie w firmie wlasnej z podzialem zyskow - w takich okolicznosciach raczej nigdzie nie wyjdzie Wam lepsza placa.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

hm..... mi chodzi o to że chciałbym się domku q5 dorobić :D a w polszcze to trochę potrwa............

emik

ja wyemigrowałem do Grecji i pracuję w manu aktualnie ze skillem 3,3


Troll81

poważnie rozważam tę możliwość. Wrócić do kraju z kasą na domek.... :d

lolek

Ja na razie pracuję u prywaciaża w iron ze skilem 3 (pensja 5,5 PLN) jeszcze trochę tam popracuję, a później albo nasza firma albo Grecja

Aegis Maelstrom

Hej, podesłałem zaległą i kolejną (dzisiejszą) broń cezarkowi i (tak się shoutami domagał :P) Trollikowi. Troll nie jest teraz naszym pracownikiem, więc może to na wyrost :P - Machloj policzy, czy to na poczet dotychczasowej pracy, czy już a konto przyszłego wkładu Trolla do wspólnego kotła.  XD

Jestem mocno zmęczony i jeszcze muszę wskoczyć na chwilę do pracy  :deadman: więc roześlę ile będę mógł.

cezar

Cytat: Aegis Maelstrom w 04 Wrzesień 2009, 20:51
Hej, podesłałem zaległą i kolejną (dzisiejszą) broń cezarkowi i (tak się shoutami domagał :P) Trollikowi. Troll nie jest teraz naszym pracownikiem, więc może to na wyrost :P - Machloj policzy, czy to na poczet dotychczasowej pracy, czy już a konto przyszłego wkładu Trolla do wspólnego kotła.  XD

Jestem mocno zmęczony i jeszcze muszę wskoczyć na chwilę do pracy  :deadman: więc roześlę ile będę mógł.

potwierdzam ;D  dostałem  ;D  i już nie mam  :attack:





Aegis Maelstrom

Ciąg dalszy proskrypcji: klameczki poszły do Solo, Ściągacza, mnie, Sesefa, Obiksa, MChl, Bad Madafaki (kolego Bad M., na pewno pracujemy na pełnym wellness?  ::) ), BAR, Ksysju (to samo... ::) ), Boberro i Mariana.

Wszyscy wymienieni dostali łącznie z wczoraj po dwie klamki.

Dodatkowo jedną klamkę wysłałem na konto Niekumatego. Tomi: na razie jeszcze nie walczyłeś, pierwszą walkę rób gołymi pięściami i podnieś wellness. Spokojnie, jeszcze sobie powalczysz, na razie rozplanuj walki z bronią i bez tak, by dojść do rangi najefektywniej.

Tyla ode mnie na razie. Do broni, aczkolwiek Kalifornia potrwa 24h, chyba że znów piorun trzaśnie.  :arrr:

Machloj

wysyłkę czas zacząć:
Nick      skill   ilość broni
Machloj   5,84   9,94889552
Solo1979   4,84   8,45744104
sciagacz   3,35   5,7069863
Aegis Maelstrom   3,25   6,0820845
Obix007   3,2   5,8453904
Niekumaty Burak   3,2   5,4514496
Bad Madafaka   3,15   5,6086963
sesef   3,15   5,6086963
BAR   3,05   5,1959129
Boberro   3   6,0501292
ksysju   3   6,0501292
cezarek73   3   6,0501292
term12   3   5,898614
bASteker   2,9   5,7282562
Mchl   2,6   4,611122
marian_boss   2,3   3,9182294

dodałem końcówki z poprzedniego rozliczenia - są to liczby przed zaliczką - osoby które otrzymały już po dwie bronie zaliczki dostaną o tyle mniej podczas tej rozsyłki - do rozliczenia przyjąłem 90 szt. broni (68 obecnych +22 zaliczkowych)

edit. tomi124 - oczywiście przesyłam Ci bronie za NB