Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zrób dobrze rodakowi czyli jak pomagać rodakom na erep

Zaczęty przez Troll81, 29 Sierpień 2009, 16:54

Troll81

tak sobie myślę ze skoro nic mnie to nie kosztuje to mogę subskrybować każdą polska gazetę :D w ten sposób wspomagam rodaków nic z tego nie tracąc :D zachęcam wszystkich do podjęcia tej szczytnej akcji :D ku chwale eOjczyzny :D

jeśli macie inne pomysły - jak wspierać rodaków to dawajcie znać :D razem możemy więcej :D w kupie siła, bo kupy nikt nie ruszy :D

AiDec

Lepiej subskrybowac tylko te dobre gazety. Mimo wszystko wolalbym wspierac wartosciowe gazety, a nie kazdego jednego szmatlawca - nie chce zalewu brukowcami. A subskrybowanie tylko dobrych gazet zwieksza ich poziom.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Nuriel

Wybaczcie głupie pytanie, ale co daje prowadzenie gazety i czy musi ona poruszać tematy związane z eRep, czy dowolne?

Troll81

mi jak na razie daje dodatkowe zajęcie (jakby już ich dość nie miał), frajdę, i jak zgarnę 1000 prenumeratorów to jakiś kesz :D

poruszać można teamty dowolne :D ja poruszam tematy BOINC :D

RAD-Poland

nie wiedzałem grze napisać to piszę tutaj

obecnie jedynie opłacalnym zawodem jest praca w budownictwie, płace są prawie 3-4 razy wyższe niż w manu i 2-3 razy wyższe niż land, a brak ofert ze skilem 0 , 1 i 2

za chwilę o 17:00 zostanie uruchomiona Szkoła BUDOWLANA od skill 0 sponsorowana (dofinansowana) przez eR.org

jeśli ktoś nie jest "za stary" (wysoki skill w innej specjalności) i miał ochotę na naukę nowego zawodu lub douczenie do wyższego skill zapraszam http://www.erepublik.com/en/company/szkola-budowlana-er-org-204748

wystawiam ofertę publiczną 15 miejsc za 1zł - nauka kosztuje  ;) (do  21:00 rezerwuję 5 miejsc dla naszych) po tym czasie resztę ofert puszczam na wolny rynek

pensji nie podnoszę celowo by osoba która ukończyła podstawowy kurs w zakresie budownictwa zwolniła miejsce dla nowego ucznia (wyjątek stanowią osoby należące do BOINC@Poland -> "jaka praca taka płaca" -> zmiana płacy raz na 3dni)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

sciagacz

a jak można zgarnac ta oferte pracy bo moje 2 konto moglo by sie pouczyc :)

RAD-Poland

z małym poślizgiem uruchomiłem firmę (regony,nip'y itp  czyt: objad)  ;D

o  17:15 poszły oferty, przez pół godziny zatrudniły się tylko 3 osoby

- wchodzisz na w/w link i na dole powinieneś mieć ofertę pracy,
- lub wchodzisz na job market i wybierasz skill 0 w konstrukcji, oferta się wyświetli

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Aegis Maelstrom

Brawo RAD,
dobra inicjatywa!  :respect:

Sam się raczej nie zatrudnię - skoro doszedłem do jakiegoś 4,5 w manu (to nie tak wiele ale szkoda mi tak z tego rezygnować) ale młodszych graczy zachęcam!

Pozdrowionka,
a.m.

sciagacz


Troll81

do skillu 7 w innych opłaca się przechodzić do construction :D

RAD-Poland

#10
w construction za skill 4 dostaję ~15 zł

w manu wepon Q1 i gift Q1 płacę 0,4 *produktywność (skill=4,x well=95 płaca=7zł)
w land Q3 płacę 1 * produktywność   (skill=4,x  well=95 płaca=9zł)

to są maksymalne możliwe płace by firma wychodziła na zero, a mały zysk wychodzi z tych x i faktu, że większość dobrze zarabiających pracuje z well 98-100

z tego co wiem w pozostałych firmach jest gorzej, a nie ja tam zarządzam
przepływ pracowników z land i manu do konstrukcji spowoduje wzrost płac w land i manu kosztem właśnie konstrukcji, chleb nieco zdrożeje a domki stanieją (nie jestem ekonomistą, ale tak to widzę)

obecnie również można zarobić dobrze np w manu
broń Q5 kosztuje 1gold=40zł (surowiec ok 7,5) przy skill=5,75 i well=95 produktywność=5 czyli 1 brońQ5
po podatku można zarobić spokojnie 30zł
(jaka jest proponowana płaca i ile zarabia właściciel firmy możecie sami wyliczyć, oczywiście taką ekskluzywną broń  trzeba jeszcze sprzedać i mieć ogromne środki na jej magazynowanie to druga strona medalu)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

dlatego ja staram się równomiernie rozwijać we wszystkich skillach. Nie będzie problemu gdy któryś rynek zacznie jęczeć :D

cezar

i miejsc już nie ma, ale druga firma jest też od skilla 0 i płaci 1,01





RAD-Poland

Cytati miejsc już nie ma
wystawiam przedostatnią rezerwową ofertę

Cytatale druga firma jest też od skilla 0 i płaci 1,01
i bardzo dobrze może klan budowniczych pęknie i zmowa o nie wystawianiu ofert z 0 skill (ograniczenie zatrudnienia) dobiegnie końca
ja widzę już 3 firmy zatrudniające ze skillem 0


póki istnieje eR,org będzie uczyć nowych budowniczych

EDIT: w sumie to już 21:00 wystawiam obie oferty od teraz zatrudnienie będzie regulować rynek pracy

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Nuriel

Myślałem o przekwalifikowaniu na constr, ale faktycznie, wczoraj zatrudniali tylko od skilla 3 :/. Teraz jestem przyblokowany do niedzieli w nowej firmie, ale jeśli w niedzielę nadal będą jakieś firmy przygarniające zeroskillowców, to walę jak w dym. Do tego czasu nastukam 4,2 w manu, więc będzie gdzie wrócić, jak płace w constr spadną.