Fundusz Inwestycyjny

Zaczęty przez Machloj, 02 Wrzesień 2009, 13:46

Machloj

Otwieramy Fundusz Inwestycyjny BOINC@Poland

będziemy działali głównie na monetary market, ale nie wykluczam również inwestycji w domki lub firmy - jednym słowem będę inwestował w to co przyniesie (moim zdaniem) najwięcej kasy ;) oczywiście jako, że będzie to fundusz bardzo wysokiego ryzyka nie biorę odpowiedzialności za przyszłe zyski

UWAGA! inwestujesz na własne ryzyko!

Zasady przystąpienia: w tym wątku wpisujesz kwotę jaką chcesz zainwestować - po uzbieraniu powiedzmy 20-30 golda założę orga (coby się to wszystko nie pomieszało) i wtedy zaczniemy działać

Zyski: podział zysków będzie się odbywał raz na dwa tygodnie (nie mam czasu się częściej bawić w podliczenia) w proporcji: 30% dla orga BOINCatPoland, 30% za zarządzającego (póki będę zarządcą będę przekazywał je również na naszego orga) i 40% dla inwestora

Przewidywane zyski: minimalny poziom stopy zwrotu przewiduję na 2% dziennie (z palcem w...bucie) ile będzie to w praktyce pokaże czas

Wycofywanie kapitału: wycofanie kapitału będzie odbywało się w następujący sposób: przed tygodniowym rozliczeniem wysyłamy informację o chęci wycofania kapitału, otrzymamy go wraz z odsetkami w okresie rozliczeń tygodniowych

Jeśli ktoś jest zainteresowany lub nie ma co zrobić z goldem zapraszam do inwestycji ;)  :arrr:

Troll81

czy inwestujemy jedynie gold czy również PLN??

ksysju

Hi


Mi to bardzo pasuje.

5 golda czeka

ksysju

Machloj

@Troll

gold jest wymienialny na PLN i na odwrót, ale wszystkie rozliczenia będą prowadzone w goldzie - kurs w chwili obecnej wynosi 1PLN=0,025g

TJM

Też jestem chętny, 10 golda mogę zainwestować.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

[PNT] Obix007

80 PLN zainwestuję (czyli 2 gold)


ka_ga

ja na razie zainwestuję 5 golda. a czy jak za ok. tydzień dostanę kolejne 5 g to będzie można je dołożyć do tego co zainwestowałem wcześniej?

Peciak

A co na to Urząd Skarbowy  >:(

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

[PNT] Obix007



Pantarhei

A co to jest gold?

To jakaś waluta?

A ten wątek to na poważnie w ogóle?
:o

No nieee. Jest w dziale gry i zabawy.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Machloj

Cytat: Piotr Rakowski w 02 Wrzesień 2009, 17:06
A co na to Urząd Skarbowy  >:(
ciii! urząd nie może o tym wiedzieć -> przecież gdyby wyszło, że to zwykła piramida ponziego jest to nikt by nie wpłacił na to kasy  XD

Cytat: Pantarhei w 02 Wrzesień 2009, 18:46
A co to jest gold?

To jakaś waluta?

A ten wątek to na poważnie w ogóle?
:o

No nieee. Jest w dziale gry i zabawy.

ech - chciałbym mieć w realu umiejętność  zarabiania kilku % dziennie - już daaawno byłbym na pierwszym miejscu na świecie i to we wszystkich projektach ;)
to tylko gra, a właściwie moim zdaniem mocniej rozbudowany portal społecznościowy z elementem rywalizacji  %) - www.erepublik.com

Mchl

Ja wchodzę za 5 złotych złotych. Duży może więcej, a ja na razie na foreksie grosze zarobiłem :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Waldek1989

ja też w to wchodzę mam kilka srebrników ,a z machloja nicka wynika ,że dużo można zarobić na rynku finansowym  XD. Fundusz będzie się pewnie nazywał Machlojowo

tomi124

Ja też chętnie w to wejdę.
Za 2-3 dni powinienem móc zainwestować 5g...

Troll81

machloj financing services :D

Troll81

30 PLN mogę zainwestować :D

kempler

5 golda dam. I tak leży.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Kapitał zakładowy wynosi :

ksysju  5 golda
TJM  - 10 golda
obix007 - 80 pln
ka_ga  - 5 gold
Mchl - 5 gold
Troll81 - 30 pln
kempler - 5 gold
razem
30 gold i 110 PLN

Nuriel

Ja to z moim 4 lvl to mogę co najwyżej zgłosić chęci :-\ jak dostanę swoje pierwsze 5g, możecie na mnie liczyć %)

Troll81

zgłoś się to dostaniesz ode mnie na 5 urodziny klameczkę :D

Machloj

dobra - z taką ilością golda już jest sens się bawić w fundusz - założyłem nowego orga

golda wpłacajcie na profil: http://www.erepublik.com/en/organization/1865926 (nie miałem pomysłu na inną nazwę - a to mi cały czas po głowie chodziło ;) )

wpłaty można dokonywać do niedzieli ->później do czasu pierwszego rozliczenia nie będzie można nic dopłacać - nie będę się bawił w procentowe udziały - oczywiście jak ktoś już ma golda w funduszu zawsze może wpłacić, ale ten gold będzie brany pod uwagę dopiero w następnym rozliczeniu

od poniedziałku zrobię podsumowanie wpłat i zaczynam obrót goldem...

@Nuriel do niedzieli powinieneś zdobyć pierwsze 5 golda (za 6lvl)

Aegis Maelstrom

@Nazwa  XD

Mam nadzieję, że pierwszy zdążę wypłacić złoto. XD

Ale czego można się było spodziewać po Machloju? :P Następne będą AmWay Corp. i Most Brooklyński Q3.  8)

Troll81


kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

[PNT] Obix007



tomi124

Czy znajdzie się ktoś, kto byłby mi w stanie pożyczyć 5 gold na 2-3 dni?
W niedziele powinienem osiągnąć poziom 5, doliczając punkty z walk, 6 poziom powinien być we wtorek.
Wtedy otrzymam 5gold i mogę zwrócić pożyczkę.

Chętnie wejdę w nasz fundusz, ale gold do zainwestowania będę miał w przyszłym tygodniu?
To jak znajdzie się dobra dusza, która mi zaufa i pożyczy 5gold?

Waldek1989

@tomi124
ehh ja już wpłaciłem 2 gold rano bo tylko tyle miałem. Jak miałbym dodatkowe 5 to bym Ci wypożyczył  ;)

Machloj

tomi124 - zaraz Ci puszczę 5g - wpłać na orga osobiście coby wszystko w historii wpłat było - jak zdobędziesz 5g za medal to odeślij na mój profil ;)

dzisiaj zrobiłem pierwsze transakcje rozruchowe - coby się do poniedziałku gold nie marnował

cezar

i dorzuciłem też troche golda  :parrrty:





Nuriel

Wbiłem dziś na 6 i 7 poziom :). 5 golda wpłacono.

tomi124

Cytat: Machloj w 04 Wrzesień 2009, 22:37
tomi124 - zaraz Ci puszczę 5g - wpłać na orga osobiście coby wszystko w historii wpłat było - jak zdobędziesz 5g za medal to odeślij na mój profil ;)

Tego się nie spodziewałem, 5g zdobyłem już dzisiaj, tak więc pożyczkę zwracam;)

Machloj

Ruszyliśmy pełną parą ;) w poniedziałek udało mi się kupić waluty za całego golda z ponad 4% dyskontem - oferty wystawione i czekają na kupców ;) do jutra powinno się wszystko sprzedać

drugą bardzo ważną informacją jest wpłata przez AiDeca znaczących środków (270g) do funduszu więc na pewno będzie gold na pierwsze wypłaty  XD

Środki wpłacone przedstawiają się następująco:

Nick            Kwota wpłacona
Troll            0,75
Obix007         2
Mchl            5
TJM aka Bad Madafaka   10
tomi124         5
cezarek73         7
ksysju         5
numriel         5
OxyOne         5
Aegis            8,5
AiDec            270
               323,25


w sobotę zgodnie z życzeniem AiDeca zrobię podsumowanie i wyślę na wasze konta zysk na was przypadający - jeśli ktoś chce również wypłacić swoją główną kwotę proszę o info przed sobotą!
jeśli ktoś zechce dołączyć do funduszu proszę przesłać do niedzieli golda -zostaniecie dopisani do następnego cyklu...

TJM

Ja do niedzieli powinienem uciulać jeszcze 10-15 golda, jak rozumiem nie będzie problemu dorzucić do puli ? %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

No nieźle... możemy za to kupić mały kraj XD

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#34
Cytat: TJM w 08 Wrzesień 2009, 10:58
Ja do niedzieli powinienem uciulać jeszcze 10-15 golda, jak rozumiem nie będzie problemu dorzucić do puli ? %)

Nie bedzie i wlasnie dlatego takie zasady opublikowal Machloj, zeby ulatwic cale prowadzenie FI.



- Zyski sa wyplacane w soboty - o3mujecie wypracowany zysk, a kapital pozostaje w FI (chyba ze ktos przed sobota zglosi chec wyplaty kapitalu).

- Nowe (badz dodatkowe) wplaty przyjmowane sa do niedzieli.


Mozna zatem w prosty sposob doplacic cos ekstra co tydzien, a nawet doplacic z powrotem wypracowany zysk do kapitalu (tylko zlitujcie sie, nie przelewajcie Machlojowi 0.01g :P). Dzieki takim zasadom Machloj nie bedzie musial wyliczac zyskow kazdorazowo gdy ktos poprosi o wyplate, ale zrobi to raz na tydzien dla wszystkich.


@Machloj: chyba wszystko wyjasnilem jak nalezy - w razie czego mnie popraw :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

AiDec napisał wystarczająco jasno :) oczywiście możecie przelewać kasę wcześniej (choćby i dziś), ale wasze zyski zostaną liczone dopiero od następnego okresu rozliczeniowego ;)

sesef

Mi w niedziele wskoczy medal, więc podeślę 5g

Troll81

Ze względu na to że od soboty przez dwa tygodnie mnie nie będzie :D proszę o trzymanie mojej kasy cały czas na funduszu :D. postaram sie łączyć z netem raz dziennie by popracowac na erepie.... ale nie gwarantuję niczego. Hard worker se poczeka.

kempler

yyy mam tylko chwilę. Czy mój gold nie wpłynął ? Nie widzę się na liście  :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Machloj

Twój gold wpłynął - jakoś umknął mi Twój nick :)