Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Fundusz Inwestycyjny

Zaczęty przez Machloj, 02 Wrzesień 2009, 13:46

kempler

Cytat: Machloj w 08 Wrzesień 2009, 21:13
Twój gold wpłynął - jakoś umknął mi Twój nick :)
ufff  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

ka_ga

mojego nicka też nie ma, ale to pewnie też tylko przeoczenie ;)

PS jutro doślę kolejne 5g

Machloj

z taką ilością golda do obrotu nie miałem wcześniej do czynienia - nasze oferty schodzą wolno, więc pierwsze zyski nie będą powalające - góra kilka % w tym tygodniu (szczególnie, że muszę już teraz zacząć wycofywać 200 golda do przesłania w sobotę)

obaczymy jak to będzie, ale następny okres rozliczeniowy potrwa dwa tygodnie + ewentualnie możliwość dopłacenia po tygodniu

z drugiej strony muszę policzyć ile golda potrzeba do zmanipulowania małego rynku - ryzyko byłoby dużo większe, ale również zysk (i zabawa) nieporównywalnie wyższy  %)

do soboty postaram się wszystko policzyć i będziemy podejmowali decyzję co dalej

:arrr:

Troll81

Przy takiej ilości kasy na rynku jesteśmy w stanie bujać walutami :D doprowadzimy do bankructwa jakiś kraj??  %)

Nuriel


Mchl

Ja od razu proszę, aby moje odsetki doliczyć od razu do kapitału inwestycyjnego.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

cezar

Cytat: Mchl w 09 Wrzesień 2009, 22:18
Ja od razu proszę, aby moje odsetki doliczyć od razu do kapitału inwestycyjnego.

Fakt. Inwestujmy dalej. Może nawet nie co dwa tygodnie, ale na koniec każdego miesiąca rozliczać się. Mniej pracy by miał Machloj, a także chyba łatwiej by mu było inwestować ( w środę już musi teraz wycofywać kapitał).
Jeśli zdania są różne to może krótka ankieta  :parrrty:





AiDec

@Machloj: wiem o co Ci biega. Probowalem tego na Austrii i Grecji. Austria za mala (za malo kupujacych i czekasz dlugo zanim Ci zejdzie), a Grecja za duza (wykupilem wszystkie nizsze oferty z rynku, a i tak w moment pojawily sie nowe). Zatem musialby to byc nie maly, ale sredni rynek (IMHO 500-1000 aktywnych citizenow). Wa razie co, dam Ci namiar z kim sie zgadac (dorzuci kolejne 200g i moze wejdzie w taki interes..., a na MM siedzi juz dlugo, wiec i doswiadczenie przydatne).


Cytat: cezar w 10 Wrzesień 2009, 00:12
w środę już musi teraz wycofywać kapitał).

To nie do konca tak. To wycofywanie i zamieszanie to zrobilem ja (ale wyjdzie to na dobre). Po prostu dorzucilem ekstra 200g na tydzien (ale tylko na tydzien), bo przez ten tydzien nie bylo mi potrzebne. Ale wiecej takich sytuacji nie bedzie. Ma to jednak dobra strone - Machloj przecwiczy DUZE inwestycje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Mojego złotka również nie trzeba wycofywać.

@AiDec - na ten schemat też wpadłem, ale na niego jestem za krótki. Natomiast z bardzo pobieżnych obserwacji: Austria nieźle buja, ale (a może właśnie dlatego) jest lepszym miejscem do zarobku na takim MM niż Polska. Poza tym mam tę satysfakcję, że costam zarobiłem kosztem raczej wrażych graczy, a nie swoich. :)

Niemniej, to faktycznie płyciutki rynek i jak masz tyle gold to już jest kałuża nie dla Ciebie - machania dużo, a zainwestujesz sensownie tylko ułamek kasy. Ale nie wiem co Ci doradzić. Może Włochy albo UK? Trzebaby posprawdzać liczby aktywnych obywateli. :)

Tymczasem powiedzcie - na czym dokładnie się właściwie skutecznie spekuluje?

Machloj

podsumowanie pierwszych 5 dni (poniedziałek - sobota) funkcjonowania funduszu:

zysk całkowity to 12,136g tj. 3,63% - niestety chyba się coś pozmieniało w mechanice monetary market, bo nawet mniejsze oferty waluty nie zostały w pełni sprzedane przed wygaśnięciem ofert...

w związku z mniejszymi niż oczekiwałem zyskami podział odbędzie się w proporcjach 20% dla orga BOINCatPoland - 80% dla inwestora

przypominam, że do niedzieli włącznie można przesyłać gold na kolejny okres inwestycyjny (tym razem dwutygodniowy)

pozdrawiam!
i niech mocz będzie z Wami!  %)

[PNT] Obix007

Moją wpłatę też proszę aktualizować o wypracowane odsetki. Jak będę potrzebował to wtedy dam znać ile wypłacić.


Machloj

ha - ha! patrzcie co przed chwilą zrobiłem:

You have bought 20 GOLD for 0.48 FRF. This offer will be back on market in a minute!

jako, że akurat byłem na koncie naszego FI całe 20g zostawiam jako udział orga BOINCatPoland ;) chyba nie macie nic przeciwko? ;)

sesef

Przesłałem przed chwilą 5g na inwestycje.

Mchl

Za trzy dni mam dostać hard worker medal. O ile się nie mylę dostanę za to 5g. Zwracam się zatem s prośbą o pożyczkę takiej ilości, tak abym mógł wpłacić środki w ten weekend.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Cytat: Machloj w 12 Wrzesień 2009, 14:25
ha - ha! patrzcie co przed chwilą zrobiłem:

You have bought 20 GOLD for 0.48 FRF. This offer will be back on market in a minute!

jako, że akurat byłem na koncie naszego FI całe 20g zostawiam jako udział orga BOINCatPoland ;) chyba nie macie nic przeciwko? ;)

Byle więcej takich zysków :P Mam nadzieję, że wyżyłowałeś jakiegoś Madziara  :parrrty:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Czy ktoś przygarnąłby mojego citizena na dwa tygodnie??

OxyOne

Juz na fundusz wysłałem w sumie 15 gelda. Odsetki rowniez wysłałem. Wszystkie odsedki prosze doliczac do podstawy. Jak bede potrzebował dam znac.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Mój gold też póki co zostaje, możliwe że dziś lub jutro doślę jeszcze trochę - ciągle się zastanawiam nad założeniem jakiejś firmy %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Nuriel

mojego golda wraz z odsetkami proszę nie odsyłać, na razie jest mi nieprzydatny.

--EDIT--

właśnie zauważyłem, że odsetki już zostały odesłane. Oh well, niech będzie. Na razie nie odsyłam, żeby nie wprowadzać zamieszania.

AiDec

Cytat: Mchl w 12 Wrzesień 2009, 14:37
Za trzy dni mam dostać hard worker medal. O ile się nie mylę dostanę za to 5g. Zwracam się zatem s prośbą o pożyczkę takiej ilości, tak abym mógł wpłacić środki w ten weekend.

Niedlugo dostaniesz. Zgodnie `s` prosba  %).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

no to hard worker idzie się szlajać...... 24 dni przepracowane....

AiDec

#61
Trollu:

1. Nie dziw sie, nikt nie chce ryzykowac bana, wiesz jak jest. Jedynym bezpiecznym sposobem zaopiekowania sie Twoim kontem jest posiadanie drugiego/kolejnego IP, a Ci co maja kilka IP juz dawno maja kilka kont XP. Poza tym, nawet jesli ktos zaryzykowalby opieke nad Twoim kontem (i ewentualnego bana), to czy Ty zaryzykowalbys bana swojego konta?

2. HardWorkerem sie za bardzo nie przejmuj. Jesli Ci to pasuje, to zaoferuje Ci czesciowy zwrot straconych z tego powodu pieniedzy, w zamian za przysluge. Polecisz do Austrii, zatrudnisz sie w mojej firmie i bedziesz tam siedzial 2 tygodnie jako `zapchaj-dziura`, w zamian o3masz ode mnie 2g i bilety w obie strony. Co wiecej, jesli Ci sie czasem uda zalogowac i odpracowac swoje, to dostaniesz uczciwe wynagrodzenie, zalezne od wellness z jakim pracowales.


@Machloj: wielkie graty za doskonaly zakup :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Zawsze mogę z komórki kliknąć. Każde połączenie powinno mieć inne IP.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Na bank bedzie mialo inne. Tylko wtedy pamietaj zeby swojego raczej (na wszelki wypadek) nie klikac przez koma ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

Troll a ty nie będziesz miał dostępu przez fona? To tylko 2 kliknięcia dziennie - work i train a walczyć nie musisz - ja przynajmniej tak robiłem na urlopie - no i zakup chlebka na zapasik


OxyOne

#65
Trollu ja Ci pomoge kup sobie papu reszte juz wykonam. Połacze sie z Passau  w Niemczech /LogMeIn/  :) . Reszta na PM.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Można już spokojnie wpłacić kasiwo na fundusz na kolejny okres ? Widzę, że jakieś odsetki są rozsyłane, nie chciałbym mięszać w obliczeniach %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

AiDec, dzięki. Zwrócę jak będę miał... na pewno ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#68
Cytat: TJM w 13 Wrzesień 2009, 14:10
Można już spokojnie wpłacić kasiwo na fundusz na kolejny okres ? Widzę, że jakieś odsetki są rozsyłane, nie chciałbym mięszać w obliczeniach %-)


Nie musisz pytac. Niedziela jest dniem slania kapitalu i tyle. Wyplata wypracowanych odsetek to jedno, a nowe wplaty to drugie. W obliczeniach nie namieszasz, bo Machloj kontroluje to za pomoca specjalistycznego softu klasy Excel  XD.

Pamietajcie tylko, zeby wplaty slac na Ponzi Scheme (http://www.erepublik.com/en/organization/1865926), a nie na konto Machloja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Dorzuciłem więc 20 golda do puli.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

[PNT] Obix007

Jeśli zgodzicie się przedłużyć mi czas na wpłatę to jutro myślę do 15 wpłacę 99g


sciagacz


Nuriel

Skąd wy bierzecie taką kasę :o?

[PNT] Obix007

można zapracować, pożyczyć lub kupić albo odkupić  ;)


cezar

jakoś nie dostałem żadnych odsetek, ale co tam, dorzuciłem kolejny gold  :parrrty:
i troche franków ( u mnie tylko się kisiły XD)





lolek

to może i ja się w to pobawię
1 gold i 6 PLN

Machloj

Cytat: cezar w 10 Wrzesień 2009, 00:12
Cytat: Mchl w 09 Wrzesień 2009, 22:18
Ja od razu proszę, aby moje odsetki doliczyć od razu do kapitału inwestycyjnego.

Fakt. Inwestujmy dalej. Może nawet nie co dwa tygodnie, ale na koniec każdego miesiąca rozliczać się. Mniej pracy by miał Machloj, a także chyba łatwiej by mu było inwestować ( w środę już musi teraz wycofywać kapitał).
Jeśli zdania są różne to może krótka ankieta  :parrrty:

cezarek - z tej wypowiedzi wywnioskowałem, że chcesz odsetki reinwestować - jeśli nie to Ci odeślę odsetki  ;)


jutro zrobię podsumowanie wpłat - dzisiaj mi się niestety nie uda  :-[

cezar

spoko, będę potrzebował golda dam znać.  :respect:





Bober

Wpłaciłem 5g. Proszę o kapitalizację odsetek. Dziękuję  :respect:

Cinnek

Kiedy mozna cos wpłacić na fundusz? Wala mi sie 10golda po koncie i tak tego nie ruszam to moze by zarabiało na siebie %)