Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Fundusz Inwestycyjny

Zaczęty przez Machloj, 02 Wrzesień 2009, 13:46

ksysju

Witam

Dosyłam jeszcze 5 gold, czyli razem będzie 10, 

ps:  Cinnek kilka postów wyżej (str 3)  masz napisane, że niedziela jest dniem wysyłania kapitału.  Czyli dajesz  dziś ;)
ksysju

lolek

to ja dosyłam 0,58 golda

emik



Szopler


Cinnek

#84
Gdzie mam wpłacić golda aby przystapic do funduszu?  :parrrty:

EDIT:

Dzięki, to dorzucam 10golda :)



Szopler

Cytat: Machloj w 04 Wrzesień 2009, 00:06
golda wpłacajcie na profil: http://www.erepublik.com/en/organization/1865926 (nie miałem pomysłu na inną nazwę - a to mi cały czas po głowie chodziło ;) )

sciagacz

Cytat: Machloj w 14 Wrzesień 2009, 20:17


jutro zrobię podsumowanie wpłat - dzisiaj mi się niestety nie uda  :-[

Wiem że jesteś zajęty ale czy jest szansa na podsumowanie

Machloj

ano szansa jest :) w piątek wyjeżdżam na dwa tygodnie się urlopować, więc już teraz zamykam nasze pozycje - niestety wpłaty zrobione wczoraj nie zdążyły zapracować, w związku z tym nie liczę ich do udziału w zyskach.

Lista wpłat przedstawia się następująco (wpłaty wczorajsze są nieuwzględnione, odsetki z poprzedniego rozliczenia uwzględnione):

Troll   0,77
Obix   2,05
Mchl   10,14
Solo1979   5
Kempler   5
Bad Madafaka   30
ka_ga   10
tomi124   5
cezarek73   13,19
ksysju   5
NurielPL   5
OxyOne   15,14
Aegis   8,73
AiDec   70
marian_boss   9
IceN   5
sciagacz   10
shiva26   5
Dzikuss   10
sesef   5
Jarek Gdak   1,15
Majsterszki   5
Boberro   5
BONICPOLAND   0,05


łączna kwota wpłat: 240,22g

do naszego orga BOINCatPoland przelałem 12 golda tytułem prowadzenia FI

zysk z poprzedniego tygodnia wyniósł: 5,28g co daje 2,19% (niestety prawie 10g poszło się *** przez obniżenie się kursu FRF z 0,024 do 0,022 - nie spodziewałem się takiej stopy umieralności francuskiego baby boomu)

dzisiaj odsyłam gold wpłacony wczoraj - po upłynnieniu IDRów przesyłam pozostałym kapitał wraz z odsetkami

po moim powrocie zastanowimy się czy dalej się w to bawimy czy też nie ;)

gdyby ktoś zauważył jakiegoś babola niech da znaka  %)
pozdrawiam!
Machloj

Machloj

gold rozesłany - jak kogoś oszukałem niech da znaka :)

OxyOne

Ale po co odsyłasz mi ten gold? co ja mam z nim zrobic? nie odsylaj mi jak bede potrzebował to dam znac.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

ksysju

Hi


Chyba wszyscy dostali.  Naczelny Skarbnik się urlopuje i dla czystości umysłu pooddawał co nie jego. ;D



ksysju

AiDec

Cytat: OxyOne w 26 Wrzesień 2009, 11:19
Ale po co odsyłasz mi ten gold? co ja mam z nim zrobic? nie odsylaj mi jak bede potrzebował to dam znac.

Moze sie okazac ze dasz znac bo bedziesz potrzebowal, a Machloja przez tydzien nie bedzie. Urlopuje sie i moze byc czesto i dlugo nieobecny. I tak nie bedzie mogl obracac tymi pieniedzmi, wiec nie ma sensu ich blokowac - lepiej na te 2 tygodnie oddac ludziom, zeby mieli pod reka :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

5 Gold przelałem na nasz fundusz :D

sciagacz

#93
15 gold przesłane

i jeszcze 10 gold

Troll81

#94
http://www.erepublik.com/en/article/t-group-bank-966746/1/20

Troll81

Czy nasz fundusz nadal działa?? bo mam 5gold do przelewu.....

Szopler

Ja mam 10 ;) i chętnie bym zainwestował %)

AiDec

Nie dziala. Machloj sie bawi gdzies na wakacjach, zamiast nam zarabiac pieniadze :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

hm..... mi kolejne 5 g wpłynęło na konto :D awans do 5 siły :D

Troll81

dobra.... puściłem 10g do Ponzi scheme :D

Nuriel

Cytat: Troll81 w 13 Październik 2009, 09:42
hm..... mi kolejne 5 g wpłynęło na konto :D awans do 5 siły :D
No patrz, mi też dzisiaj :D. Ścigamy się?

Troll81


Szopler


Machloj

dobry :) ajm bek!

loguję się na fundusz a tam 75 golda :) jak przyjemnie :D

na razie nie inwestuję tego jeszcze, bo muszę rozeznać sytuację na rynku walutowym - nie wiem czy podczas mojej nieobecności się coś nie zmieniło...już teraz widzę, że przez brak walk wymiana walut praktycznie stanęła, a to co się da wymienić to z marżą góra 1,5-2% raz na kilka dni...

RAD-Poland

#104
niestety tylko aktywna obecność na MM pozwala zarabiać

jedyne na czym można zarobić to:
- błędnie wystawione oferty (oferta kilka sekund)
- na interwencji banków centralnych (10-20min)
- podczas ataków na daną walutę przez spekulantów (20-30min)
- hakerskich poczynaniach (ostatnio na rynku rosyjskim wpompowanie kilku tysięcy gold za 1/3 ich wartości, skupienie większości gotówki z rynku, mimo zbanowania  lewych użytkowników oferty wisiały przez kilka godzin, tylko nie było skąd wziąć rubli) EDIT: na tym można zarobić jedynie permbana, wiem bo go dostałem
- przebitki, tanio kupił - nieco drożej sprzedał (tak jak piszesz 0,5-2% , niby do 10 ale na martwych walutach)

w ostatnim miesiącu zarobiłem ok 700 Goldów (miałem 4 goldy gdy startował fundusz, gdybym miał 5 wpłaciłbym na fundusz), a tak pobawiłem się sam na rynku walutowym

niemniej obecnie mimo prawie zastoju MM zarabiam ok 10-15 Gold/h głównie na małych przebitkach tylko brak czasu na klikanie (sprawdzenie wszystkich rynków trwa ok 2 min i prawie zawsze coś się znajdzie) do zarabiania na przebitkach wystarczy 5-10 Goldów, więc prawie każdy może trochę poklikać

przykład (szybki zysk)
w tej chwili wisi już 15min przebitka 3% na rynku ARS i nikt nie bierze
10.00 GOLD za  40.467 ARS  |  200.00 ARS po 0.024 GOLD - 41.6667 za Golda
inwestycja 4,8 golda za 200ARS i odkupujemy 4,94 golda -> 0,14 golda na czysto czyli 5,59 zł - prawie dwie bronie Q1
(kilka takich ofert i można cały czas wykonywać uderzenia podczas walki z bronią i jeszcze kasa zostaje)

EDIT: w 3 min (klikania) zarobiłem 9,5 golda na rosyjskim rynku (błędna oferta) 9.50 GOLD za 0.035 RUB/GOLD (380zł czyli ~100broni Q1, zapas broni na 3 tygodnie)

EDIT2: oczywiście w powyższym przykładzie z ARS można było zarobić nawet 0,2 golda (8zł) sprzedając te 200 ARS po 0,025 (ale to sport dla wytrwałych, za kilka godzin oferta prawdopodobnie by zeszła z rynku bo to standardowa cena dla tej waluty, ale to nie dla mnie ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

Dlatego :D ponieważ nie każdy ma czas klikać :D założyliśmy fundusz :D

Bober

To ja też coś dorzucam  :D

AiDec

@RAD: Straszne pieniadze robisz - serdeczne gratulacje :). Domyslam sie ze w tym celu korzystasz z API?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#108
próbowałem korzystać z API, ale to wielka lipa

testowałem wystawiając swoje oferty , pojawiały się czasami po kilku, kilkunastu minutach, jedynie co można byłoby złapać to oferty wynikające z interwencji banków, ale takich jest mało

nie wiem jak jest teraz, po zmianie serwera (ale gdyby API działało online, bez opóźnień to dawno by powstały odpowiednie skrypty)
korzystanie ze skryptów w API jest legalne (całkowicie inny serwer, inne IP i dość słaby transfer)

nie wolno oskryptowywać serwera głównego eRepublik, kiedyś próbowałem coś odczytać ze źródła strony, ale potrzebne dane nie są zapisywane na dysk ani do pamięci podręcznej (jakieś hidden links) jedynie pozostałby jakiś OCR ekranowy i odświeżanie strony, przy odświeżaniu znowu ściąga dużo więcej danych niż przy zmianie waluty, przeładowanie całego MM trwałoby na moim łączu ze 20-30 min (około 130 stron), aby to wyeliminować znowu by trzeba bota do klikania, pod windę ponoć są do tego programy, ale pod linuksa chyba nie ma (pełen ręczny przegląd poniżej 3min - idzie szybko ponieważ przy zmianie waluty odczytywane są tylko dane MM, trzeba mieć tylko szybkie patrzałki, ale można wyrobić odpowiednie tempo i wychwytywać anomalie)

aby zarabiać wystarczy klikać rynki o dużej ilości graczy w danych godzinach, duży ruch jest o innych godzinach na Węgrzech czy Rosji, a inny w USA (licząc na błędne oferty i przebitki, a jest tego sporo), na średnich rynkach sprawdzić czy nie ma na nich agresywnych funduszy inwestycyjnych, bo wtedy przebitki są mało opłacalne i szkoda klikania

obecnie ustawiłem sobie limit 10 goldów na dzień (czasami zajmuje to 10min, 30min, chyba jeszcze nie przekroczyłem godziny)
podczas pisania tego postu, od czasu do czasu klikam i na Węgrzech zarobiłem 4 goldy, a w Rosji 1,5 golda, w międzyczasie wyślę flotę na OGame i limit dzienny zostanie wyrobiony)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Dane można przechwytywać sniffując transfer między przeglądarką a serwerem, to jest do zrobienia na kilka sposobów. Niestety przeglądarkę trzeba jakoś kontrolować, na windzie całkiem wykonalne - AutoIt ma biblioteki rozpoznawania grafiki, ludzie piszą w tym boty do trójwymiarowych gier online, więc skrypt do przeglądarkowej to pewnie bułka z masłem. Jednak chyba nie warto ryzykować banana.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

Cytat: RAD-Poland w 14 Październik 2009, 17:18
niestety tylko aktywna obecność na MM pozwala zarabiać

jedyne na czym można zarobić to:
- błędnie wystawione oferty (oferta kilka sekund)
- na interwencji banków centralnych (10-20min)
- podczas ataków na daną walutę przez spekulantów (20-30min)
- hakerskich poczynaniach (ostatnio na rynku rosyjskim wpompowanie kilku tysięcy gold za 1/3 ich wartości, skupienie większości gotówki z rynku, mimo zbanowania  lewych użytkowników oferty wisiały przez kilka godzin, tylko nie było skąd wziąć rubli)
- przebitki, tanio kupił - nieco drożej sprzedał (tak jak piszesz 0,5-2% , niby do 10 ale na martwych walutach)

w ostatnim miesiącu zarobiłem ok 700 Goldów (miałem 4 goldy gdy startował fundusz, gdybym miał 5 wpłaciłbym na fundusz), a tak pobawiłem się sam na rynku walutowym

niemniej obecnie mimo prawie zastoju MM zarabiam ok 10-15 Gold/h głównie na małych przebitkach tylko brak czasu na klikanie (sprawdzenie wszystkich rynków trwa ok 2 min i prawie zawsze coś się znajdzie) do zarabiania na przebitkach wystarczy 5-10 Goldów, więc prawie każdy może trochę poklikać

przykład (szybki zysk)
w tej chwili wisi już 15min przebitka 3% na rynku ARS i nikt nie bierze
10.00 GOLD za  40.467 ARS  |  200.00 ARS po 0.024 GOLD - 41.6667 za Golda
inwestycja 4,8 golda za 200ARS i odkupujemy 4,94 golda -> 0,14 golda na czysto czyli 5,59 zł - prawie dwie bronie Q1
(kilka takich ofert i można cały czas wykonywać uderzenia podczas walki z bronią i jeszcze kasa zostaje)

EDIT: w 3 min (klikania) zarobiłem 9,5 golda na rosyjskim rynku (błędna oferta) 9.50 GOLD za 0.035 RUB/GOLD (380zł czyli ~100broni Q1, zapas broni na 3 tygodnie)

EDIT2: oczywiście w powyższym przykładzie z ARS można było zarobić nawet 0,2 golda (8zł) sprzedając te 200 ARS po 0,025 (ale to sport dla wytrwałych, za kilka godzin oferta prawdopodobnie by zeszła z rynku bo to standardowa cena dla tej waluty, ale to nie dla mnie ;)


a może jakiś poradnik dla B@P jak zarabiać twoim sposobem :)


AiDec

I najlepiej spis rynkow (i ew. godzin) w ktore nie wchodzic zeby mistrzowi RAD`owi nie przeszadzac ;). Ja np. siedze w nocy wiec raczej nikomu nie przeszkodze, ale nie do konca zgrokowalem co i jak (ciagle naciskanie F5, czy jak?).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#112
większość opisane powyżej

rynki:
o największej ilości graczy, choć od czasu do czasu warto przeglądać inne losowo, raz na jakiś czas przegląd całego rynku, aby zorientować się w cenach

godziny:
8:30 - 10:00 (globalnie)
14:00 - 17:00 (europa)
początek i koniec wojen (gracze wymieniają kasę na gifty i broń)

generalnie to na MM jestem 16:00-17:00 i z doskoku po parę minut jak grywam w inną sieciówkę, nikt mi nie przeszkadza nie da się ogarnąć całego MM, czasami po interwencji banków lub atakach spekulantów można również zarobić na rynkach waluta<->waluta

wciskanie F5 powoduje aktualizację całej strony trwa to wieki, kiedyś klikałem rynki teraz wybieram po kolei rynki które chcę sprawdzać, następnie z klawiatury (ALT + <--) lub (ALT + -->) przechodzisz do ostatnio oglądanych stron, przy każdym przełączeniu ramka strony zostaje stara, a MM jest zaktualizowany ;)  standardowo FF pamięta chyba 50 podstron czyli aż nadto (testowane tylko pod Linuksem, ale pod Windowsem powinno być tak samo)




mam pytanko czy są jakieś ograniczenia co do kwoty wpłat na nasz Fundusz Inwestycyjny ? (chciałem wpłacić 300 Goldów, wstępnie na miesiąc)

specjalizuje się w transakcjach szybki zysk, a do tego 20 goldów to aż za dużo (jak trzeba to kilka razy można obrócić kasą)
nie znam się na inwestowaniu długoterminowym i złoto marnuje się, mogłoby popracować

zysk mógłby być przeznaczony na promocję BOINC@Poland (reklamę - np: te boczne reklamy w eRap, ale nie wiem jak jest to zorganizowane, pomoc w dogiftowaniu, itp), zarazem złożony depozyt byłby gwarancją wypłat nagród w konkursach w eRap, gdyby eR.org zniknął z gry (ostatnio widziałem kilka zbanowanych organizacji) lub zabrakło bieżących funduszy na nagrody

w przypadku straty, no cóż ryzyko inwestowania (w końcu wszystko co zarobiłem to czyjaś strata lub pomniejszony zysk)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

lolek


Gargul

Zakładam, że wszystko nadal działa ;).

10g od mojej osoby.

Troll81

Jak tam nasze finanse wyglądają??

Machloj

ahoj! niestety nie mam czasu na prowadzenie funduszu - aktualnie wchodzę na erepa tylko kliknąć kilka razy - na więcej mnie niestety nie stać

czy ktoś czuje się na siłach poprowadzić fundusz czy odsyłać wam golda?

Szopler

Jakieś zmiany? Ktoś prowadzi ten biznes?

Mchl

Jak to u Ponziego. Fundusz się zwinął, kasy nie ma  XD

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

sciagacz