[Pomysł] Stowarzyszenie BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 04 Wrzesień 2009, 14:31

Czy podoba ci sie pomysł założenia stowarzyszenia?

tak
21 (72.4%)
nie
5 (17.2%)
nie mam zdania
3 (10.3%)

Głosów w sumie: 29

Głosowanie skończone: 05 Październik 2009, 11:27

Troll81

Co myślicie o zarejestrowaniu naszego teamu jako stowarzyszenia?? Umożliwiłoby to nam działanie jako osobie prawnej :D a także otzrymywanie dotacji a nawet rejestracji jako organizacji pożytku społecznego i dostawnie 1% podatków.

Polskie ustawodawstwo gwarantuje równe, "bez względu na przekonania, prawo czynnego uczestniczenia w życiu publicznym i wyrażania zróżnicowanych poglądów oraz realizacji indywidualnych zainteresowań" (preambuła ustawy Prawo o stowarzyszeniach).

[PNT] Obix007

Jestem za i zgłaszam chęć bycia wśród członków założycieli.

Edit: Troll81 dopnij może linka na czym polega stowarzyszenie.


Waldek1989

właśnie daj linka bo narazie też jestem za  :attack:

[PNT] Obix007



kempler

Już to przerabialiśmy: http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/boincpoland-jako-organizacja-pozytku-publicznego/5/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

myślę że na razie powinniśmy postanowić czy wogóle będziemy zakładać stowarzyszenie a potem trzeba będzie pomyśleć nad statysem stowarzyszenia. Myślę że znalezienie 15 chętnych "założycieli" nie będzie problemem :D moze wszak być ich więcej :D

Temeat który podałeś Kempler tyczy się OPP czyli jednej z mozliwości jaką uzyskują twory prawne. Ale jak to w tamtym wątku wyłuszczono, nie spełniamy kryteriów OPP. Natomiast rejestracja stowarzyszenia umożliwia sporo innych rzeczy, w tym podpisywanie umów :D

kempler

Hmmm czyli stowarzyszenie będzie operowało pieniędzmi a więc będzie potrzebna pełna księgowość z tego co wyczytałem. Pierwsze koszty...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kcbigfoot

#7
:D ja uważam, że jest to dość dobra inicjatywa, tylko żeby to stowarzyszenie się nie przeobraziło w zamknięte kółko wzajemnej adoracji, myślę, że jest to dobry temat na rozmowę na irc'u, pozdrawiam
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

Troll81

księgowość uproszczona to nie taki wielki problem. Weź pod uwagę że w nieskończoność SKB@P stać u Mariana nie będzie. W razie gdyby trzeba było przenieść maszynki do kogoś trzeba by pokryć rachunki za prąd. BOINC nie jest darmowym hobby. Hosting naszych stron i utrzymanie domeny też kosztuje. Ale by móc zdobywać sponsorów... trzeba mieć osobowość prawną.

Pigu


Peciak

Ostrzegam pracy z tym trochę jest tzn z funkcjonowaniem np.  zebranie walne, zebranie sprawozdawcze itp  nie da się go zrobić przez internet a sami wiecie że jesteśmy rozsiani po całej Polsce. Ale będą też i plusy: składki, sponsorzy, własna strona internetowa, reklamy na tej stronie, uproszczona księgowość, komercja, prezesi odpowiadający majątkiem przez US. Nie nie róbmy tego  %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

mysle ze jakby byla ta sprawa uregulowana to mialbym z kim rozmawiac na temat hostowania sprzetu :) a przynajmniej mozna byloby porozmawiac

kempler

Księgowość chyba nie może być uproszczona ale pełna. Ale mogę się mylić.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Jakby miała być księgowość pełna to nikt by stowarzyszenia nie założył :D oczywiście jak przekroczysz granice dochodu albo chcesz odliczać VAT to ksiegowść musi być. Zgromadzenie nie musi się chyba odbywać fizycznie... :D

Dlatego należy się zastanowić i poczytać dokładniej ustawe ;D albo nawet pogadać z jakimś znajomym prawnikiem.

[PNT] Obix007

walne musi się odbyć przynajmniej raz w roku nie później niż do ostatniego dnia czerwca. Akurat tak się składa że jestem udziałowcem w spółce oraz prezesem w innej i wbrew pozorom nie jest taki wilk straszny jak go malują. Walne byłyby świetną okazją do zlotów - OBOWIĄZKOWYCH !!!  :book:


Prezes zarządu nie jest natomiast odpowiedzialny wobec wierzycieli stowarzyszenia za zobowiązania zaciągnięte przez stowarzyszenie.


Tomasz R. Gwiazda

a spotkania ? serio na zywo ? z lista obecnosci ? hmm, moze poczta mozna wyslac liste do podpisania ? :P

Troll81

Stowarzyszenie nie dział na prawie spółek handlowych :D

[PNT] Obix007

Tylko Zarząd ale to też da radę załatwić  ;) pozatym wszystko zależy od statutu


Peciak

Cytat: obix007 w 04 Wrzesień 2009, 22:26
Prezes zarządu nie jest natomiast odpowiedzialny wobec wierzycieli stowarzyszenia za zobowiązania zaciągnięte przez stowarzyszenie.
ale wydaje mi się że odpowiada przed Urzędem Skarbowym tak jest chyba w OSP,a OSP działa na zasadzie stowarzyszenia. Oczywiście jesli nie ma dochodu to nie ma odpowiedzialności ale słyszałem że w planach jest dochód

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Stowaryszenie może być non-profit i mieć to w statucie :D

[PNT] Obix007

Ale non-profit nie oznacza wcale że nie można zawierać umów np. kupna karty graficznej - za płatność odpowiada prezes jeśli stowarzyszenie nie będzie płacić to prezes będzie musiał. Poza tym przed US musisz również wykazać że nie masz zysków, a co za tym idzie prezes musi podpisać odpowiednie oświadczenie podatkowe.


Mchl

Jedno stowarzyszenie już założyliśmy i odbyło się bez walnego zgromadzenia :P Ale ciii...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Kryniek

#22
Moje skromne zdanie to nie. I to nie dlatego że nie chciałbym aby BOINC@Poland stało się stowarzyszeniem. Tylko dlatego, że wielu u nas ma słomiany zapał. Ktoś rzuci temat a potem kilka osób rzuca się na pomysł niczym stado dzików a potem cisza XD
Albo lepiej, ktoś zarzuca pomysłem i czeka aż ktoś to zrobi XD

A tutaj trzeba pamiętać że przy takim stowarzyszeniu jest dużo roboty. Jest jedno stowarzyszenie i co? i trup -  nic się tam nie dzieje bo osoby odpowiedzialne albo mają dużo swoich prywatynch obowiązków pod dostatkiem albo im sie znudziło.

Nie lepiej skupić się na ożywieniu czegoś co już jest niż tworzyć następnego przyszłego umarlaka?

Edit:

Aha, oczywiście za te słowa pewnie będę słownie zlinczowany, ale tych co chcą to zrobić niech się wczytają w temat podany przez kemplera i tą stronę - http://www.polskiprojektboinc.vel.pl/ i dopiero czynią swoją powinność %)

kempler

Ja Cię nie zlinczuję bo masz rację. :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Rysiu

Heh. Pomysł niby jest i może niby jest dobry - na początku pewnie jakoś by to wszystko szło ale z czasem obawiam się kolejnego "trupa".

Jest PPB. Nie mogę zalogować się na jego forum... Wywala jakieś błędy PHP. Pisałem z tym do kilku osób ale nikt nawet nie odpisał. Gdzieś chyba zniknęła wiki PPB - szukałem tłumaczeń [trochę ich było z działalności PPB] ale nic z tego...

Tak to wygląda...

Mchl

Rysiu: Sprawdzaliśmy razem z krzyszpem Twoje konto na stronie PPB, ale żadnego błędu nie znaleźliśmy. Wiesz jak się bezpośrednio z Krzyśkiem skontaktować?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Rysiu

Pisałem kiedyś na numer GG, który znalazłem w Jego profilu na PPB [teraz patrzę, że na B@P ma taki sam] ale nie odezwał się, a i nawet chyba jak jakieś pół roku mam Jego w kontaktach to chyba nigdy nie był dostępny - być może numer nie aktualny.

Napiszę zaraz PM'kę na forum z zapytaniem. Widzę, że wczoraj był aktywny także powinien szybko odpisać.

Nie powinniśmy spamować ;) Ale widać jak to się mają Stowarzyszenia... Trzeba bardzo zgranego zespołu i co najważniejsze członkowie muszą mieć czas...

krzyszp

Cytat: Rysiu w 05 Wrzesień 2009, 20:07
Pisałem kiedyś na numer GG, który znalazłem w Jego profilu na PPB [teraz patrzę, że na B@P ma taki sam] ale nie odezwał się, a i nawet chyba jak jakieś pół roku mam Jego w kontaktach to chyba nigdy nie był dostępny - być może numer nie aktualny.

Napiszę zaraz PM'kę na forum z zapytaniem. Widzę, że wczoraj był aktywny także powinien szybko odpisać.

Nie powinniśmy spamować ;) Ale widać jak to się mają Stowarzyszenia... Trzeba bardzo zgranego zespołu i co najważniejsze członkowie muszą mieć czas...

Problem z logowaniem już załatwiony :-)

Niestety, Wiki musiałem zlikwidować, bo za dużo ataków spamerskich było (łącznie z włamaniem do bazy). Dodatkowym problemem jest to, że (poza studiami), uruchamiam obecnie spółkę w UK i w związku z tym mam potężny nawał pracy...

GG u mnie już nie istnieje, przeszedłem całkowicie na Skype (nie chcę mieć kilku komunikatorów w użyciu. Na Skypie możecie mnie łatwo znaleźć ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Juras23

Osobiście uważam, że nadal zespół jest za młody tak jak to było gdy powstawał PPB - z resztą  chyba jedną z ideii powstania PPB był Polski Projekt Boinc - a to stało się tak jakby obok (Enigma) i może wtedy zapał uleciał samoistnie...nie wiem...w każdym razie faktycznie słomiany zapał to mamy :) ale to nic złego - ważne że i to mamy bo wielu ludzi nawet już tego nie ma. !!!

Troll81

chciałbym tylko zwrócić uwagę że nie jesteśmy już zbieraniną kilkuset zapaleńców ale jest nas teraz 5000 i jesteśmy naprawdę zgranym teamem. Po prostu dojrzewamy do rozmiaru liczącej się organizacji. A to pociąga za sobą pewne działania. Mamy już 3 zbiórkowe kompy. Coraz większe potrzeby odnośnie hostingu czy transferu. Nasza wiki się rozrasta a i forum nie próżnuje. Zaczynamy brać aktywny udział w tworzeniu projektów (jak choćby AP19 AP20 a ostatnio pisanie aplikacji GPU pod AP26) zaczynamy organizować zjazdy. Już nie jesteśmy tym samym teamem co 3 lata temu. To co miał robić PPB aktualnie robimy my (promocja i wspieranie projektów). Być może pojawi się niedługo kolejny projekt powiązany z naszym teamem. A i sam pomalutku dojrzewam do sklecenia czegoś własnego. PPB miało być porozumieniem pomiędzy wszystkimi polskimi teamami. Ale ile teamów w nim uczestniczy?? Sama osobowość prawna nie zdziała cudów.Potrzeba działaczy najpierw a potem formy prawnej. PPB poszedł trochę na odwyrtkę. B@P ma natomiast sporo działaczy a nie ma osobowości prawnej. Może już na niż czas??

Mchl

Cytat: Troll81 w 06 Wrzesień 2009, 20:42
Sama osobowość prawna nie zdziała cudów.

A jednak. Komputer Świat i TokFM odezwały się wprost do Stowarzyszenia PPB. ;) Nie mogę się doczekać TVN... a może zadzwonią z Discovery?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu


Troll81

Zadzwoniły bo szukając w necie znalazły stronkę o tym że jest to ogólno polskie i ponad podziałami....

krzyszp

Cytat: Pigu w 07 Wrzesień 2009, 07:07
wodzu będzie sławny %)
Chyba... już jest  :book: Czytałem o nim w gazecie...  :P


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Niekumaty Burak

Testem czy dojrzeliśmy do tego może być Ogólnopolski zlot teamu BOINC@Poland.
Cytat: Troll81 w 06 Wrzesień 2009, 20:42Potrzeba działaczy najpierw a potem formy prawnej.
Zlot byłby dobra okazją do ujawnienia się przyszłych działaczy. Nic nie zastąpi rozmowy face to face.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

szuu

Cytat: Niekumaty Burak w 08 Wrzesień 2009, 01:13
Testem czy dojrzeliśmy do tego może być Ogólnopolski zlot teamu BOINC@Poland.
Cytat: Troll81 w 06 Wrzesień 2009, 20:42Potrzeba działaczy najpierw a potem formy prawnej.
Zlot byłby dobra okazją do ujawnienia się przyszłych działaczy. Nic nie zastąpi rozmowy face to face.
Popieram. Były by to poniekąd dwie pieczenie na jednym ogniu. A piwska tez by sie pewnie do tego dobrze polało :)
To co ...? Łódź ? W jeden z pięknych jesiennych październikowych weekendow ?   :ph34r:
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Troll81

Ale o tym to już proponuję w odpowiednim wątku.

kempler

Dwie kwestie.
Co REALNIE robiło by to stowarzyszenie ? Cele, działania ?

Kto AKTYWNIE uczestniczyłby w działalności stowarzyszenia ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Realne cele :promowanie idei przetwarzania rozproszonego (wśród ludzi, instytucji, naukowców), przetwarzanie rozproszone (przecież i tak mielimy WU), Zdobywanie kasy na cele statutowe :D,

X X X

Z tym promowaniem, to może warto zacząć od tego, aby forum było dostępne 24h. A nie tylko okresowo, zależnie od fanaberii hostingu. Jak ktoś zainteresuje się ideą i będzie chciał dowiedzieć się więcej, to zrazi się nie mogąc otworzyć strony czy forum.