[Pomysł] Stowarzyszenie BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 04 Wrzesień 2009, 14:31

Czy podoba ci sie pomysł założenia stowarzyszenia?

tak
21 (72.4%)
nie
5 (17.2%)
nie mam zdania
3 (10.3%)

Głosów w sumie: 29

Głosowanie skończone: 05 Październik 2009, 11:27

goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 10:47
W tej formie w jakiej jest mógłbym się pod tym podpisać :D
To podpisz się, a potem zmienimy co trzeba ;)

Troll81

Nieeeee, najpierw zmiany potem podpis...

goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 11:10
Nieeeee, najpierw zmiany potem podpis...
Nieeeee, żyjemy w Polsce <- w której to wszystko jest na odwrót ;)

goofyx

ok, rozpisałem co trzeba w częściach <- teraz czekam na dyskusję osób zainteresowanych.
Podane zmiany są TYLKO moimi osobistymi propozycjami i rzecz jasna nie muszą zostać przyjęte w końcowej wersji statutu.

I jeszcze jedno <- w przypadku stowarzyszenia rejestrowanego (i nie tylko) warto napisać jeden punkt więcej w celach niż potem to zmieniać <- podobnie jest ze zmianą PKD dla działalności gospodarczej ;) Lepiej mieć więcej niż mniej.

Tak jak pisałem - teraz wasza kolej ;)
I czekam na zapisy na listę :)

G

Czyli robimy tak ...- To też oczywiście propozycja do dalszej dyskusji-
Na stronę główną Portalu np. zaraz poniżej powitania, wstawiamy ramkę z linkiem, gdzie można zgłaszać się na listę założycieli Stowarzyszenia. Minimalne warunki jakie należy spełnić na tym etapie: e-mail + przynależność do B@P. Pozostałe dane niezbędne ze względów proceduralnych można uzupełnić emalią w przyszłości, gdy już będzie wiadomo co ma być.
Poniżej tego drugi link z aktualną wersją statutu. Te dwa nurty powinny rozwijać się równolegle bo jeden bez drugiego nie ma sensu. Zobaczymy teraz jak będziemy wyglądać na koniec miesiąca  ;D
Jeżeli goofyx podałeś gdzieś linka do listy na zapisy, to go przeoczyłem.


       

goofyx

Cytat: G w 15 Czerwiec 2010, 14:31
Czyli robimy tak ...- To też oczywiście propozycja do dalszej dyskusji-
Na stronę główną Portalu np. zaraz poniżej powitania, wstawiamy ramkę z linkiem, gdzie można zgłaszać się na listę założycieli Stowarzyszenia. Minimalne warunki jakie należy spełnić na tym etapie: e-mail + przynależność do B@P. Pozostałe dane niezbędne ze względów proceduralnych można uzupełnić emalią w przyszłości, gdy już będzie wiadomo co ma być.
Poniżej tego drugi link z aktualną wersją statutu. Te dwa nurty powinny rozwijać się równolegle bo jeden bez drugiego nie ma sensu. Zobaczymy teraz jak będziemy wyglądać na koniec miesiąca  ;D
Jeżeli goofyx podałeś gdzieś linka do listy na zapisy, to go przeoczyłem.


1. Minimalne wymagania na starcie: ukończone 16 lat, nick + e-mail do mnie na PM albo na maila (może dostane maila w domenie boincatpoland.org ;) żeby ładnie wyglądało )
2. Linka do listy  nie podałem <- tak jak pisałem aktualnie kto chce pisze do mnie na PM <- link na stronie głównej do informacji że zbieramy chętnych to dobry pomysł
3. Aktualny statut <- na razie wszystko rozbite jest na 6 wątków

goofyx

Do adminów/moderatorów <- może założylibyśmy oddzielne pod forum dla tematów związanych ze stowarzyszeniem?
My ślę, że będzie większy porządek <- to tylko moja propozycja ;)

goofyx

No dobra fajnie, że piszecie wszyscy na raz będzie więcej czytania w kwestii statutu itp <- to rzecz jasna aluzja  :-[

G

Chyba działamy za szybko, Admin jeszcze nas nie namierzył :D.
Nie denerwuj się kiedy nie ma reakcji. Czasami cza popracować. :book: Myślę, że zespołowej Starszyźnie też się to zdarza.

       


Troll81

Myslę ze spory odsetek nas pracuje :D

Poza tym daj czas na przeczytanie i przemyślenie sprawy. Założę się że za jakiś czas będzie zraczka pomysłów co do stowarzyszenia. Tak jak było z SKB@P a potem PM. najpierw lipa a potem kilometrowe dyskusje na temat zasad PM i zmiany tychże zasad co 6 miesięcy....

goofyx

nie
Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2010, 10:07
Myslę ze spory odsetek nas pracuje :Dmiesięcy....
Ja też pracuje :)

ok, to się wyluzuje i czekam na dyskusję ;)

Pigu

zapoznałem się z punktami statutu - jest to dobre i jestem skłonny to poprzeć :parrrty:

goofyx

o, wow <- miło mi to słyszeć.
Dam ludziom jeszcze parę dni na przemyślenia i wypowiedź, a potem pierwszą wersję spiszę.

goofyx

I dziękuję za oddzielne pod forum  :respect:

SzaMoT🍀

... w miarę swych skromnych możliwości przychylam się. Jedno stowarzyszenie w Polsce już mamy na innych troszkę zasadach, może by tak to połączyć w jedno? ...

Troll81

Nie wiem czy dałoby się połączyć bo mamy nieco inne cele, choc podobnie brzmią.... Nie wiem czy artur byłby skłonny zaangażować się w rozwój nie sowjego teamu......

goofyx

Cytat: momi76 w 18 Czerwiec 2010, 08:10
... w miarę swych skromnych możliwości przychylam się. Jedno stowarzyszenie w Polsce już mamy na innych troszkę zasadach, może by tak to połączyć w jedno? ...
Dyskusja na temat ożywiania "trupa" już była - czego wynikiem jest obrany kierunek założenia nowego stowarzyszenia.
Jeśli ludzie z PPB chcą się przyłączyć to tak jak było pisane nie ma problemu.

Zastanawiam się w kwestii MPTA (nie wiem czy dobry skrót) <- Polish Team Alliance, czy jakoś tak ;)
Może z innych ekip ludzie też się przyłączą?
Czy jak myślicie?


Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2010, 09:39
Nie wiem czy dałoby się połączyć bo mamy nieco inne cele, choc podobnie brzmią.... Nie wiem czy artur byłby skłonny zaangażować się w rozwój nie sowjego teamu......
Inne cele?
hmm, teoretycznie chodzi o podobny kierunek ale chcemy to robić bardziej oficjalnie z wykorzystaniem możliwości jakie daje stowarzyszenie rejestrowane.
Chyba, że źle mowie.

X X X

Cytat: goofyx w 18 Czerwiec 2010, 09:41Może z innych ekip ludzie też się przyłączą?
Czy jak myślicie?
Do stowarzyszenia zespołu B@P? Nie sądzę.

Zupełnie inną jakością byłoby stowarzyszenie, którego założycielami byliby reprezentanci większości liczących się zespołów. Wtedy powstałaby rada, która mogłaby koordynować działania w sferze Boinc na poziomie krajowym, ponadzespołowym, ale zdaje się nie to jest przedmiotem starań.

Niekumaty Burak

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 18 Czerwiec 2010, 10:35
... założycielami byliby reprezentanci większości liczących się zespołów...
Myślę, że już na tym etapie można oficjalnie rozesłać wici na forach innych zespołów.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

goofyx

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 18 Czerwiec 2010, 10:35
Cytat: goofyx w 18 Czerwiec 2010, 09:41Może z innych ekip ludzie też się przyłączą?
Czy jak myślicie?
Do stowarzyszenia zespołu B@P? Nie sądzę.

Zupełnie inną jakością byłoby stowarzyszenie, którego założycielami byliby reprezentanci większości liczących się zespołów. Wtedy powstałaby rada, która mogłaby koordynować działania w sferze Boinc na poziomie krajowym, ponadzespołowym, ale zdaje się nie to jest przedmiotem starań.
Ja osobiście nie mam nic przeciwko, ale niech też inni się wypowiedzą.
Teoretycznie takie ogólnopolskie stowarzyszenie miałoby jeszcze większą siłę przebicia.

Troll81

Ogólnopolskie stowarzyszenie już jest. PPB...

Po prostu inne teamy nie chcą się angażować w taka forme działalności, a nie sadzę by TPT STW czy GPUV chciały działać w stowarzyszeniu które ma nazwę naszego teamu. Pachniałoby to akwizycję drużyn. Jeśli już rozsyłać wici to w ramach PPB.

Znając jednak historię tego stowarzyszenia i że w swoim czasie wszystkie znaczące teamy sie o nim dowiedziały, widac że po prostu brak jest woli działania wspólnego....

Niekumaty Burak

Róbmy swoje, czyli roześlijmy wici, a o braku woli wypowiemy się za kilka tygodni.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

goofyx

Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2010, 12:37
Ogólnopolskie stowarzyszenie już jest. PPB...

Po prostu inne teamy nie chcą się angażować w taka forme działalności, a nie sadzę by TPT STW czy GPUV chciały działać w stowarzyszeniu które ma nazwę naszego teamu. Pachniałoby to akwizycję drużyn. Jeśli już rozsyłać wici to w ramach PPB.

Znając jednak historię tego stowarzyszenia i że w swoim czasie wszystkie znaczące teamy sie o nim dowiedziały, widac że po prostu brak jest woli działania wspólnego....
Trudno się nie zgodzić. Czyli według Ciebie zostajemy przy pierwotnej idei Stow. B@P.
Szkoda, że prawdopodobnie nie ma szans aby pozostałem ekipy współpracowały z nami pod jedną banderą <- boją się "wygryzienia".

Cytat: Niekumaty Burak w 18 Czerwiec 2010, 12:44
Róbmy swoje, czyli roześlijmy wici, a o braku woli wypowiemy się za kilka tygodni.
W tej kwestii zgadzam się z @Troll81.
Było Stow. PPB założone ładnych parę lat temu <- gdyby inne ekipy były zainteresowane współpracą <- współpracowałyby z PPB.

goofyx

Na liście "ojców" założycieli B@P są już 4 osoby :)

Troll81


goofyx


Troll81


Troll81

MOże by tak w ramach legalizacji zarejestrowac nazwę i logo??

goofyx

Jestem za.
Skoro ma być legalni prawnie itp to warto w razie czego <- żebyśmy mogli się chronić w razie podszywania się pod Nas.

Troll81

Trzeba by więc zebrać do kupy materiały które chcemy chronić :D

Logo BoincXubuntu??
Hasło teamu?

Pigu

Cytat: goofyx w 18 Czerwiec 2010, 13:19
Na liście "ojców" założycieli B@P są już 4 osoby :)
Pigu jest?  XD

Troll81


goofyx

Cytat: Pigu w 18 Czerwiec 2010, 16:42
Cytat: goofyx w 18 Czerwiec 2010, 13:19
Na liście "ojców" założycieli B@P są już 4 osoby :)
Pigu jest?  XD
No ciebie nie ma - się nie zgłaszałeś jeszcze :(

Pigu


goofyx

Było to chyba w dwóch wątkach ;)
Poślij mi na PM swoje: imie, nazwisko i maila.
Jak będziemy ruszać z formalnościami to odpowiedniego maila wszyscy z listy dostaną.

Pigu


Troll81


goofyx


G

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 18 Czerwiec 2010, 10:35
Cytat: goofyx w 18 Czerwiec 2010, 09:41Może z innych ekip ludzie też się przyłączą?
Czy jak myślicie?
Do stowarzyszenia zespołu B@P? Nie sądzę.

Zupełnie inną jakością byłoby stowarzyszenie, którego założycielami byliby reprezentanci większości liczących się zespołów. Wtedy powstałaby rada, która mogłaby koordynować działania w sferze Boinc na poziomie krajowym, ponadzespołowym, ale zdaje się nie to jest przedmiotem starań.

Robercie - na razie rozważamy sprawy formalno-prawne. Między innymi chodzi o zespołowe kompy, składki, zbieranie 1%odpisu od podatku, a z czasem o jakiś tam majątek w środkach trwałych, który niechybnie się pojawi, a razem z min pytanie Urzędu Skarbowego czyje to-to jest? Gdyby ogólnopolska organizacja była ich właścicielem, to i tak każdy zespół należący do związku stowarzyszeń musiałby prowadzić odrębną księgowość. Myślę, że byłby to znaczny przerost formy nad treścią w odniesieniu do zespołów, które musiały by sfinansować taką księgowość ze składek np. kilkunastu członków. A przecież przy odrobinie dobrej woli możemy się dogadać bez względu na formalny status stron. W końcu wszyscy mielemy tu z dobrej i nieprzymuszonej woli.


       

X X X

Jasne - Wy organizujecie, Wy decydujecie.