[Pomysł] Stowarzyszenie BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 04 Wrzesień 2009, 14:31

Czy podoba ci sie pomysł założenia stowarzyszenia?

tak
21 (72.4%)
nie
5 (17.2%)
nie mam zdania
3 (10.3%)

Głosów w sumie: 29

Głosowanie skończone: 05 Październik 2009, 11:27

Troll81

forum i strona to jedno. A forma prawna to drugie. Po prostu umożliwiłoby nam to działanie jako organizacja a nie jako zlepek ludzi.

X X X

Jestem do tej inicjatywy nastawiony sceptycznie, gdyż jako osoba cośkolwiek doświadczona, wiem jak dużo w takich przypadkach pary idzie w przysłowiowy gwizdek. Koszty też są niemałe, choćby w zakresie księgowości i sprawozdawczości. A przychody pojawiają się dopiero po paru latach, wraz z otrzymaniem statusu OPP, co jeszcze zwiększa papierkowość i stwarza konieczność obsługi kontroli "społecznych" środków. Weźcie pod uwagę, że znacznie prężniejsze grupy, jak np. broniące praw ojców, do dziś nie mają żadnej organizacji OPP!

Jeśli jednak uprzecie się, żeby coś takiego założyć, to weźcie poważnie pod uwagę jedną moją radę - nie silcie się na żadne ogólnopolskie zloty czy zebrania, nie przyjmujcie członków-założycieli z całej Polski, to mocno komplikuje sprawy.

Stowarzyszenie musi założyć grupa osób z jednego miasta (powiatu), która przeprowadzi całą sprawę formalnie. Jak już wszystko będzie załatwione, to dopiero wtedy dołączy reszta. Jako członkowie lub jako ośrodki regionalne. To dużo łatwiejsze "logistycznie" i zwiększające szanse inicjatywy. To tak Trollu, abyś nie uważał mnie za hamulcowego.
;)

Troll81

Status OPP to odległa śpiewka i raczej nieśmiała propozycja....

W przypadku stwoarzyszenia non-profit raczej nie ma zbyt dużej sprawozdawczości czy księgowości  %)

NIe uwaząm nikogo za hamulcowego :D to jest według mnie propozycja którą warto rozpatrzyć. Wraz ze wzrostem liczebności organizacji będą pojawiać się problemy. No bo na przykład logo naszego teamu nie jest przecież zarejestrowanym znakiem firmowym.... A co jeśli ktoś wykorzysta naszą renomę i nasze logo??? Jako osoba prawna mamy możliwości prawne :D odzyskania naszej własności.....

Jesli kiedyś osiągniemy rozmach takich teamów ja SETI.USA to może zechcemy zorganizować konferencję naukową :D albo uczestniczyć w takowej... A jako organizacja mamy szersze pole popisu.

Weź pod uwagę że jak prasa się zainteresowała tematem BOINC to uderzyli do stowarzyszenia a nie do naszego teamu..... może właśnie dlatego że nie mamy formy prawnej??

Rysiu

Cytat: kempler w 08 Wrzesień 2009, 23:51
Dwie kwestie.
Co REALNIE robiło by to stowarzyszenie ? Cele, działania ?

Kto AKTYWNIE uczestniczyłby w działalności stowarzyszenia ?


Cytat: Troll81 w 09 Wrzesień 2009, 10:23
Realne cele :promowanie idei przetwarzania rozproszonego (wśród ludzi, instytucji, naukowców), przetwarzanie rozproszone (przecież i tak mielimy WU), Zdobywanie kasy na cele statutowe :D,

Wybrałeś odpowiedź na łatwiejsze pytanie  ;)

Troll81

Ja bym aktywnie uczestniczył, a myślę że i sporo z forumowych kolegów by dołączyło. Pomijam nawet tak oczywistą kwestię jak chęć tworzenia czegoś namacalnego...

Poza tym przynależność do stowarzyszenia które coś konkretnego robi, to dobry punkt w CV i znak dla każdego rekrutera że kandydat jest aktywnym człowiekiem. A myślę że wraz ze wzrostem teamu będzie rósł apetyt na bardziej oficjalne i namacalne działania. A tu właśnie pomaga osobowość prawna.

X X X

Widzę Trollu, żeś się napalił na to stowarzyszenie - no i dobrze! Zatem zakładaj je we Wrocku, bo widzę, że parę osób da się tam skołować, więc nie będzie kłopotów z zaczynem. A później rozwiniemy zagadnienie.

Osobiście poprę Stowarzyszenie wtedy, kiedy będzie ono popierać polską naukę, polskie projekty i ogólnie promować Polskę na forum międzynarodowym. A nie jak teraz - polski team blokuje polskie projekty wprowadzając na nie jakieś karencje... komuniści byli internacjonalistami i do dziś nie możemy uprzątnąć tego gówna po nich.
:wth:
PS: A z tym CV toś mnie rozbawił... dla każdego rekrutera... liczy się tylko masówka.
XD

Troll81

7NBI widzę że masz przykre doświadczenia z rekruterami :D

Ale mogę ci z łapką na sercu powiedzieć że w CV w sekcji zainteresowania piszę przetwarzanie rozproszone :D i na 99% rekruter o to zapyta :D i jeszcze nie widzałem takiego na którym wrażenia by to nie zrobiło. inna rzecz że zainteresowania to nie wszystko :D liczy się wiedza i doświadczenie. Ale rekruterzy lubią ludzi z pasją :D w niektórych firmach jak wypełniasz formularze rekrutacyjne, są wręcz pola do wpisywania uczestnictwa w stowarzyszeniach i innych organizacjach.

X X X

Owszem, takie rzeczy mają znaczenie. Ale głównie w przypadku CV dających się streścić słowem... "zielony". Jak już nie ma o co zapytać, to pyta się o zainteresowania, żeby delikwentowi przykrości nie robić. Tak to bywa jak na jedno stanowisko zgłasza się kilkunastu "bliźniaków". Niektórzy w takim przypadku pytają sekretarki "który przystojniejszy?" i tego zatrudniają.
XD

Troll81

:D zdziwiłbyś się kogo potrafią zapytać :D

kempler

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 09 Wrzesień 2009, 17:05
Widzę Trollu, żeś się napalił na to stowarzyszenie - no i dobrze! Zatem zakładaj je we Wrocku, bo widzę, że parę osób da się tam skołować, więc nie będzie kłopotów z zaczynem. A później rozwiniemy zagadnienie.

Osobiście poprę Stowarzyszenie wtedy, kiedy będzie ono popierać polską naukę, polskie projekty i ogólnie promować Polskę na forum międzynarodowym. A nie jak teraz - polski team blokuje polskie projekty wprowadzając na nie jakieś karencje... komuniści byli internacjonalistami i do dziś nie możemy uprzątnąć tego gówna po nich.
:wth:
PS: A z tym CV toś mnie rozbawił... dla każdego rekrutera... liczy się tylko masówka.
XD
Wcale nie blokujemy polskich projektów. Toczyła się na ten temat dyskusja i takie rozwiązanie przyjęliśmy. Nie wyjeżdżaj z komunistami, proszę Cię. Strasznie cięty masz język i strasznie Ci wszystko nie pasuje, nie tylko w tym temacie.

PS do PS. Byłeś kiedyś rekruterem ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

X X X

Odp. do PS do PS: rekruterem bym się nie nazwał, ale zatrudniającym i owszem.

Nieprawda, że wszystko. Przykładowo Twoje tłumaczenie Ibercivisa bardzo mi się podobało, co wyraziłem w wątku tamtego projektu.

Właśnie wróciłem z pogranicza polsko-czeskiego i wkurza mnie, że w wielu sprawach jesteśmy gorsi od Czechów na własne życzenie. Ale nie martw się, przejdzie mi. Trochę. Bo przecież nie całkiem. Ale nie da się zmienić naszej mentalności. Można jedynie zrobić tradycyjną zlewkę.

Dobrze, że Trollowi jeszcze się chce. Będę trzymać kciuki za grupę wrocławską, aby zarejestrowali to Stowarzyszenie. Wtedy można byłoby oficjalnie wystąpić do władz polskich uczelni z propozycją współpracy i propagowania idei BOINC. Marzy mi się, aby zaistniał jakiś prawdziwie naukowy polski projekt badawczy na tej platformie.

PS do PS do PS do PS: Od szkoły podstawowej nie lubię biologii. ;)

Mchl

Tak sobie myślę, że być może stowarzyszenie nie jest takim złym pomysłem. Zastanawialiście się kiedyś, co stałoby się z zespołem gdyby, obrazowo mówiąc, szlag mnie trafił? Być może najwyższa pora, aby zrezygnować z "ojca założyciela" i wprowadzić zarząd.


Można zacząć od stowarzyszenia zwykłego, co minimalizuje koszty praktycznie do zera.


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

X X X

Jednak stowarzyszenie zwykłe nie ma osobowości prawnej i poza składkami członkowskimi nie może pozyskiwać środków, co znacząco ogranicza pozytywy. W sumie niewiele to się różni od stanu obecnego.

Rysiu

Jakie ograniczanie polskich projektów? Nigdy z czymś takim nie spotkałem się...

Pomysł stowarzyszenia sam w sobie jest dobry. Martwi tylko pytanie "Czy to wypali?". Niby tutaj jest więcej zaangażowanych osób niż w PPB i grupa potencjalnych członków większa ale czy to wystarczy? Można spróbować - niewiele ryzykujemy, a zyskać można. Nie wyjdzie to nie wyjdzie - będzie tak jak jest teraz.

Jeżeli mamy na pokładzie odważnych...

X X X

Cytat: Rysiu w 09 Wrzesień 2009, 22:32Jakie ograniczanie polskich projektów? Nigdy z czymś takim nie spotkałem się...
A spotkałeś się z jakąś promocją polskich projektów? Bo ja nie. Ale krótko tu jestem, więc może jeszcze nie zdążyłem dostrzec.

Rysiu

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 09 Wrzesień 2009, 22:36
Cytat: Rysiu w 09 Wrzesień 2009, 22:32Jakie ograniczanie polskich projektów? Nigdy z czymś takim nie spotkałem się...
A spotkałeś się z jakąś promocją polskich projektów? Bo ja nie. Ale krótko tu jestem, więc może jeszcze nie zdążyłem dostrzec.
Ale tutaj pewnie można zawsze wyjść z propozycją... Jak Niemcy reklamują FreeHAL'a?

Troll81

Hm... cały watek poświęcony tylko jednemu podproejktowi PrimeGrid.... widziałeś gdzies wątek dla Woodal?? albo prime-sierpiński???

Już nie wspomnę o wątku dla enigmy bo redaguje go sam admin projektu czyli TJM....

hm.... w porównaniu do innych projektów to całkiem sporo. Biorąc pod uwagę że Ap19 i AP20 robił tylko nasz zespół. Chyba trochę wpsomogliśmy pana Jarka Wróblewskiego.....

kempler

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 09 Wrzesień 2009, 22:36
Cytat: Rysiu w 09 Wrzesień 2009, 22:32Jakie ograniczanie polskich projektów? Nigdy z czymś takim nie spotkałem się...
A spotkałeś się z jakąś promocją polskich projektów? Bo ja nie. Ale krótko tu jestem, więc może jeszcze nie zdążyłem dostrzec.
No to śmiało, działaj a nie tylko mów że coś trzeba zrobić.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

X X X

Cytat: Rysiu w 09 Wrzesień 2009, 22:40Jak Niemcy reklamują FreeHAL'a?
A jak reklamują Prime Grid? Np. urządzając jedyną serię wyścigów komputerowców.

Cytat: kemplerNo to śmiało, działaj a nie tylko mów że coś trzeba zrobić.
Chętnie wesprę działaniem. Ale jak ma to być akcja teamu, to team musi o niej zdecydować. No i TJM musi dokładnie określić potrzeby techniczne. Nie będziemy przecież gospodarzowi wchodzić z butami do ogródka.

Troll81

Wyścig wyścigiem :D już był jeden w AP26 właśnie i zorganizował go sam PrimeGrid :D

Promować to trzeba BOINC na polskich uczelniach i wśród polskich firm. Mam już nawet pewien zamysł. Po prostu łatwo by się pewne rzeczy urządzało gdym mógł się przedstawić jako członek jakiejś zorganizowanej grupy niż cieciu z ulicy co ma kolegów. Jest nas już spora grupa. Prawie małe miasteczko. Dlatego właśnie wydaje mi się że stworzenie stowarzyszenia byłoby wystarczające.

Zresztą poznamy wyniki ankiety już za miesiąc :D

szuu

Cytat: Troll81 w 09 Wrzesień 2009, 23:02
Wyścig wyścigiem :D już był jeden w AP26 właśnie i zorganizował go sam PrimeGrid :D

Promować to trzeba BOINC na polskich uczelniach i wśród polskich firm. Mam już nawet pewien zamysł. Po prostu łatwo by się pewne rzeczy urządzało gdym mógł się przedstawić jako członek jakiejś zorganizowanej grupy niż cieciu z ulicy co ma kolegów. Jest nas już spora grupa. Prawie małe miasteczko. Dlatego właśnie wydaje mi się że stworzenie stowarzyszenia byłoby wystarczające.

Zresztą poznamy wyniki ankiety już za miesiąc :D

Dobrze to ująłeś. Sam jestem studentem na UAM w Poznaniu na Matmie i Informie, będę pisał prace z mgr w której dużym jeśli nie podstawowym aspektem będą obliczenia rozproszone. Uniwerek zakupił nawet specjalnie maszynkę do obliczeń dla studentów którą opiekuje się młody dr. który jednocześnie jest moim promotorem. Jednak do rzeczy.
Kusiło mnie i kusi aby zaproponować mu aby wydzielił mi na "liczydle" nim dodatkowe konto które będzie miało przywilej obciążenia go w czasie luźniejszym przez BOINCa na rzecz naszego kraju, projektu flagowego. Ale co mam tak naprawdę w uzasadnieniu: "bo chciał bym sie wybić w statach" ? , "bo admin najzajefajniejszego BOINCowego forum prosił"? , "bo jesteśmy na drugim miejscu w rankingu województw". Ehh

Kąkrety:
- Zgłaszam chęć do pomocy !

Coś z tym należy zrobić. Pomysł stowarzyszenia jest super. Brakuje mi dokładnej wiedzy (bilansu) jakie mogą być z tego korzyści a raczej bardziej ile można stracić - ale kto nie ryzykuje ten nic nie ma.  Poza tym chyba nie mamy zbyt wiele do stracenia  P-)


Pozdrawiam,
szuu
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Troll81

błagam... popraw te kąkrety.....

szuu

Cytat: Troll81 w 10 Wrzesień 2009, 00:32
błagam... popraw te kąkrety.....

W tygodniu będę widział się z radcą. Porozmawiam i na ten temat ale jak na razie ogólnie. Nie będę poprawiał bardziej tych konkretów ale postaram sie pchnąć sprawę do przodu. Rozumiem ze celem jest osoba prawna przy jak najmniejszych zobowiązaniach.

Generalnie łatwiej było by coś więcej ustalić znając potrzeby i możliwości.

Spotkanie i rozmowa była by wskazana.

BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

AiDec

#63
Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 09 Wrzesień 2009, 14:18
Koszty też są niemałe, choćby w zakresie księgowości i sprawozdawczości.

Kosztow sie nie boimy. Jak pokazaly trzy SKB@P potrafimy sie zebrac :). A i na mnie jak zwykle mozna liczyc :).



Cytat: szuu w 10 Wrzesień 2009, 00:01
Kusiło mnie i kusi aby zaproponować mu aby wydzielił mi na "liczydle" nim dodatkowe konto które będzie miało przywilej obciążenia go w czasie luźniejszym przez BOINCa na rzecz naszego kraju, projektu flagowego. Ale co mam tak naprawdę w uzasadnieniu: "bo chciał bym sie wybić w statach" ? , "bo admin najzajefajniejszego BOINCowego forum prosił"? , "bo jesteśmy na drugim miejscu w rankingu województw". Ehh

`Bo jak nie, to nas Czesi wysmigaja`  XD. Powinno zadzialac XP



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Cytat: AiDec w 10 Wrzesień 2009, 01:34Kosztow sie nie boimy. Jak pokazaly trzy SKB@P potrafimy sie zebrac
A pewnie. Należy jednak bardzo dokładnie przeanalizować czy stowarzyszenie będzie prowadzić działalność gospodarczą. Co sąd to inna praktyka w tym zakresie. Dla niektórych działalnością gospodarczą jest już np. sprzedaż gadgetów z logo BOINC.

Jeśli stowarzyszenie będzie prowadzić działalność, to wpis kosztuje bodajże 1500zł. A jak nie, ale później się zachce, to praktycznie na nowo trzeba wszystko robić (statut, zebranie, itd.).

szuu

Cytat
Cytat: szuu w 10 Wrzesień 2009, 00:01
Kusiło mnie i kusi aby zaproponować mu aby wydzielił mi na "liczydle" nim dodatkowe konto które będzie miało przywilej obciążenia go w czasie luźniejszym przez BOINCa na rzecz naszego kraju, projektu flagowego. Ale co mam tak naprawdę w uzasadnieniu: "bo chciał bym sie wybić w statach" ? , "bo admin najzajefajniejszego BOINCowego forum prosił"? , "bo jesteśmy na drugim miejscu w rankingu województw". Ehh

`Bo jak nie, to nas Czesi wysmigaja`  XD. Powinno zadzialac XP

W tej kwestii wiem ze jeśli spale na wstępie to drugiego podejścia nie będzie :)

BTW: W temacie mgr i programowania na CUDA (bo przed wakacjami na temat ATI nie wspominaliśmy) poszukuję pomocy. Jak i zresztą ogólnie w temacie programowania przy przetwarzaniu rozproszonego. Oczywiście warunki do negocjacji. Ale to chyba nie ten temat :)

BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Bober

Cytat: Mchl w 09 Wrzesień 2009, 22:16
Tak sobie myślę, że być może stowarzyszenie nie jest takim złym pomysłem. Zastanawialiście się kiedyś, co stałoby się z zespołem gdyby, obrazowo mówiąc, szlag mnie trafił?

Tato nie mów tak, bo będę płakać  :fright:

BTW pomysł coraz bardziej mi się podoba.

Pantarhei

Kamraci!!!
Do Dzieła.

Rozdział 2 (Prawo o stowaryzsyeniach=
Tworzenie stowarzyszeń

Art. 9. Osoby w liczbie co najmniej piętnastu, pragnące założyć stowarzyszenie, uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski.

Art. 10. 1. Statut stowarzyszenia określa w szczególności:

1) nazwę stowarzyszenia, odróżniającą je od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji,

2) teren działania i siedzibę stowarzyszenia,

3) cele i sposoby ich realizacji,

4) sposób nabywania i utraty członkostwa, przyczyny utraty członkostwa oraz prawa i obowiązki członków,

5) władze stowarzyszenia, tryb dokonywania ich wyboru, uzupełniania składu oraz ich kompetencje,

6) sposób reprezentowania stowarzyszenia oraz zaciągania zobowiązań majątkowych, a także warunki ważności jego uchwał,

7) sposób uzyskiwania środków finansowych oraz ustanawiania składek członkowskich,

8) zasady dokonywania zmian statutu,

9) sposób rozwiązania się stowarzyszenia.

2. Stowarzyszenie, które zamierza tworzyć terenowe jednostki organizacyjne, jest obowiązane określić w statucie strukturę organizacyjną i zasady tworzenia tych jednostek.

3. Osoba prawna może być jedynie wspierającym członkiem stowarzyszenia.

Art. 11. 1. Najwyższą władzą stowarzyszenia jest walne zebranie członków. W sprawach, w których statut nie określa właściwości władz stowarzyszenia, podejmowanie uchwał należy do walnego zebrania członków.

2. Statut może przewidywać zamiast walnego zebrania członków zebranie delegatów lub zastąpienie walnego zebrania członków zebraniem delegatów, jeżeli liczba członków przekroczy określoną w statucie wielkość. W takich przypadkach statut określa zasady wyboru delegatów i czas trwania ich kadencji.

3. Stowarzyszenie jest obowiązane posiadać zarząd i organ kontroli wewnętrznej.

Art. 12. Komitet założycielski składa do sądu rejestrowego wniosek o rejestrację wraz ze statutem, listą założycieli, zawierającą imiona i nazwiska, datę i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz własnoręczne podpisy założycieli, protokół z wyboru komitetu założycielskiego, a także informację o adresie tymczasowej siedziby stowarzyszenia.

Art. 13. 1. Wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia sąd rejestrowy rozpoznaje niezwłocznie, a rozstrzygnięcie powinno nastąpić nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

2. Sąd rejestrowy doręcza organowi nadzorującemu odpis wniosku o rejestrację wraz z załącznikami wymienionymi w art. 12. Organ ten ma prawo wypowiedzieć się w sprawie wniosku w terminie 14 dni licząc od dnia jego doręczenia, a także przystąpić, za zgodą sądu, do postępowania jako zainteresowany.

Art. 14. Sąd rejestrowy odmawia zarejestrowania stowarzyszenia, jeżeli nie spełnia ono warunków określonych w ustawie.

Art. 15. 1. Sąd rejestrowy przed wydaniem postanowienia o zarejestrowaniu stowarzyszenia, jeżeli uzna za niezbędne dokonanie dodatkowych ustaleń, wyznacza w tym celu posiedzenie wyjaśniające.

2. Na posiedzenie wyjaśniające sąd rejestrowy wzywa uczestników postępowania.

Art. 16. Sąd rejestrowy wydaje postanowienie o zarejestrowaniu stowarzyszenia po stwierdzeniu, że jego statut jest zgodny z przepisami prawa i założyciele spełniają wymagania określone ustawą.

Art. 17. 1. Stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może rozpocząć działalność z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.

1a. Terenowa jednostka organizacyjna, o której mowa w art. 10 ust. 2, może uzyskać osobowość prawną, jeżeli statut stowarzyszenia to przewiduje.

2. 3. O wpisaniu stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego sąd rejestrowy zawiadamia założycieli oraz organ nadzorujący, przesyłając jednocześnie temu organowi statut.

4. Postępowanie w sprawach o wpis stowarzyszenia do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej do Krajowego Rejestru Sądowego jest wolne od opłat sądowych.

Art. 18. Art. 19. Art. 20. 1. Zarząd terenowej jednostki organizacyjnej stowarzyszenia jest obowiązany, w terminie 14 dni od chwili jej powołania, zawiadomić o tym organ nadzorujący właściwy ze względu na siedzibę tej jednostki, podając skład zarządu i adres siedziby jednostki, oraz doręczyć statut stowarzyszenia.

2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w razie zmian w składzie zarządu i adresie siedziby terenowej jednostki organizacyjnej stowarzyszenia oraz w statucie stowarzyszenia.

Art. 21. Zarząd stowarzyszenia ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić sąd rejestrowy o zmianie statutu. W sprawie wpisania do rejestru zmiany statutu stowarzyszenia stosuje się odpowiednio zasady i tryb przewidziane dla rejestracji stowarzyszenia.

Art. 22. 1. Stowarzyszenia w liczbie co najmniej trzech mogą założyć związek stowarzyszeń. Założycielami i członkami związku mogą być także inne osoby prawne, z tym że osoby prawne mające cele zarobkowe mogą być członkami wspierającymi.

2. Do związków, o których mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy ustawy.

I jeszcze pustać uproszczona:

Rozdział 6
Stowarzyszenia zwykłe

Art. 40. 1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie zwykłe, nieposiadające osobowości prawnej.

2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe, uchwalają regulamin działalności, określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.

3. O utworzeniu stowarzyszenia zwykłego jego założyciele informują na piśmie właściwy, ze względu na przyszłą siedzibę stowarzyszenia, organ nadzorujący, podając dane, o których mowa w ust. 2.

Art. 41. 1. Sąd rejestrowy, na wniosek organu nadzorującego lub prokuratora, może zakazać założenia stowarzyszenia zwykłego, jeżeli nie spełnia ono warunków określonych w art. 16. Art. 14 ust. 2 stosuje się odpowiednio.

2. Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia uzyskania informacji o założeniu stowarzyszenia zwykłego nie zakazano jego działalności, może ono rozpocząć działalność.

Art. 42. 1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:

1) powoływać terenowych jednostek organizacyjnych,

2) łączyć się w związki stowarzyszeń,

3) zrzeszać osób prawnych,

4) prowadzić działalności gospodarczej,

5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.

2. Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich.

Art. 43. W sprawach nieuregulowanych odmiennie w tym rozdziale do stowarzyszenia zwykłego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy, z tym że:

1) nie stosuje się przepisów art. 9-13, art. 14 ust. 1, art. 17, art. 20, art. 22-24, art. 27, art. 30 i art. 31 pkt 2,

2) ilekroć w ustawie jest mowa o statucie, należy przez to rozumieć regulamin stowarzyszenia zwykłego.


W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

CZas się powgryzać w temat....

Troll81

POmysł się podoba, chętni są. Tylko z realizacją problem :D MOże przy okazji ogólnokrajowego zlotu warto by sprawę przedyskutować :D

goofyx

To znowu ja ;)
W sumie chyba w 4 wątkach te kwestie były poruszane - tu będzie właściwy wątek ku temu.

Moją opinię już drodzy forumowicze znają <- teraz czekam na pozostałych.

Moja ocena za/przeciw:
+ możliwość starania się o środki z różnych funduszy - gminy, samorządy, uczelnie, UE, ministerstwa itp
+ nawiązywanie współpracy z firmami
- pełna księgowość <- zależy jak na to patrzeć, miałbym kogoś do tego - koszty ma mi podać, ale to ze składek starczy ;)

Pigu

Cytat+ możliwość starania się o środki z różnych funduszy - gminy, samorządy, uczelnie, UE, ministerstwa itp
+ nawiązywanie współpracy z firmami

ja bardzo chętnie poprę, ale czy znajdzie się ktoś kto faktycznie będzie realizował te plusy?

goofyx

Cytat: Pigu w 09 Czerwiec 2010, 19:01
Cytat+ możliwość starania się o środki z różnych funduszy - gminy, samorządy, uczelnie, UE, ministerstwa itp
+ nawiązywanie współpracy z firmami

ja bardzo chętnie poprę, ale czy znajdzie się ktoś kto faktycznie będzie realizował te plusy?
Sam nie dam rady. Ale jeśli rzeczywiście ruszylibyśmy w tym kierunku to se flaki wypruje w staraniach dla dobra stowarzyszenia B@P

kempler

Scalam wątki bo była już taka dyskusja.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

bez pośpiechu... damy radę :D

goofyx

Cytat: kempler w 09 Czerwiec 2010, 19:07
Scalam wątki bo była już taka dyskusja.

ok, mój błąd <- popieram scalenie.

Cytat: Troll81 w 09 Czerwiec 2010, 19:52
bez pośpiechu... damy radę :D
Widziałem wyniki waszej ankiety z zeszłego roku.
21 na Tak.
Jasne, że nie należy się śpieszyć <- co nagle to po diable itp itd
Ale mam pytanie: czy ktoś podejmował już jakieś kroki w kierunku założenia stowarzyszenia B@P?
Z tego co przeczytałem ten wątek to kolega wkleił fragment ustawy o założeniu takiego tworu w zeszłym roku i .... co dalej.

krzyszp

No właśnie...
Pomysł Stowarzyszenia PPB narodził się właśnie tutaj.
Nam się chciało, jednak zapał się trochę wypalił, a i przepisy są tak naprawdę trochę przeciwko takim inicjatywom.
Jednak powołaliśmy je do życia. Niestety, spośród wielu deklaracji tylko parę osób naprawdę zaangażowało się w prace w stowarzyszeniu, a i Ci, którzy coś robili po pewnym czasie niemal zaprzestali działania...
Niemniej, chyba wszyscy członkowie są aktywni na forum B@P :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

czyli to stowarzyszenie istnieje?
Gdzie można się czegoś dowiedzieć o nim ?

Gargul

 ???

Wklej w dowolne okno, dowolnej wyszukiwarki: Stowarzyszenie PPB

Troll81

Ano. MOże dlatego że to stowarzyszenie istnieje jakby poza teamem....