[Pomysł] Stowarzyszenie BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 04 Wrzesień 2009, 14:31

Czy podoba ci sie pomysł założenia stowarzyszenia?

tak
21 (72.4%)
nie
5 (17.2%)
nie mam zdania
3 (10.3%)

Głosów w sumie: 29

Głosowanie skończone: 05 Październik 2009, 11:27

krzyszp

Bo z założenia ma gromadzić inicjatywy z różnych teamów :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

A ile teamów dołączyło?
może warto by zaprosić więcej drużyn???

krzyszp

Nie chodzi o dołączenie teamów. Chodziło o to, że stowarzyszenie ma być z założenia niezależne i w związku z tym nie popierać teamów, a działać na korzyść przetwarzania rozproszonego w naszym kraju.

Aktywni byli członkowie dwóch (co najmniej) teamów spoza B@P, niestety, całość zrobiła się bardzo niemrawa...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Dlatego może warto temat ożywić. Zaprosić członków innych drużyn a jeśli nie to zostawmy trupa i róbmy stowarzyszenie naszego teamu :D przynajmniej o 1% podatku będziemy się mogli bić :D

goofyx

Coś nam stoi na drodze, żeby chociaż spróbować?

krzyszp

Tak, zebranie kilku ludzi, którzy się podpiszą i osoby odpowiedzialnej za księgowość...
Dodatkowo, z doświadczenia wiem, że samo zebranie podpisów trwa dość długo, bo pisma krążą poprzez wszystkich do podpisania, a to trwa.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 10 Czerwiec 2010, 20:27
Tak, zebranie kilku ludzi, którzy się podpiszą i osoby odpowiedzialnej za księgowość...
Dodatkowo, z doświadczenia wiem, że samo zebranie podpisów trwa dość długo, bo pisma krążą poprzez wszystkich do podpisania, a to trwa.
1. Od księgowości kogoś mam to już od początku mówiłem.
2. Po pierwsze kto by się podpisał? Jeśli są tacy to jeśli nie było by sprzeciwów, mógłbym pozbierać adresy itp

G

Wydaje mi się, że teraz zainteresowanie tematem jest znacznie większe. Najwyraźniej czas i miejsce są właściwe.
Ja głosowałbym za nowym stowarzyszeniem B@P. Zapisywanie ponad 5k luda musi potrwać, ale można na starcie oprzeć się tych osobach, które zostawiły maile, oraz są aktywne na 4um, w wyścigach itp. Reszta będzie miała status  członkowski dla BoincStats i w dowolnym momencie będzie mogła przyjąć pełny udział w stowarzyszeniu. Jest to oczywiście luźna propozycja do dalszej dyskusji.


       

goofyx

5k ludzi?
Fajnie by było, ale....

Na starcie to ok. 15 ludzi potrzeba do założenia <- a potem przy większej ewentualnej ilości, to tak jak ktoś już pisał, można tworzyć oddziały terenowe itp dla lepszej organizacji.

G

No jasne, ale szczegóły struktury , to temat na później. Nie wiem np. czy odziały terenowe będą potrzebne, niemniej jednak... furtę cza ostawić.


       

Troll81

Najpierw to trzeba status spisać :D

goofyx

Może kolega krzyszp pozwoli nieco zaczerpnąć z PPB <- a my rozwiniemy.

Troll81

widzę goofyx że cię energia aż rozpiera. Chwali się :D

krzyszp

Cytat: goofyx w 10 Czerwiec 2010, 21:54
Może kolega krzyszp pozwoli nieco zaczerpnąć z PPB <- a my rozwiniemy.
:) Ja tylko zajmuje się stroną :) Przedstawicielem jest Mchl, ale nie sądzę, by ktokolwiek miał coś przeciwko... :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: Troll81 w 10 Czerwiec 2010, 22:05
widzę goofyx że cię energia aż rozpiera. Chwali się :D
To moja wada.
Jak się w coś angażuje to tylko na 100% <- czasami kiepsko na tym wychodzę, ale już taki jestem.
A po za tym to też wasza zasługa :)

Troll81

To polecam zaangażowanie się w edytowanie naszej wiki :D istny pożeracz czasu :D

a ja tryskam pomysłami na filmiki reklamujące nasz team ale nie mam absolutnie talentu muzyczno filmowego....

goofyx

Cytat: Troll81 w 10 Czerwiec 2010, 22:45
To polecam zaangażowanie się w edytowanie naszej wiki :D istny pożeracz czasu :D

a ja tryskam pomysłami na filmiki reklamujące nasz team ale nie mam absolutnie talentu muzyczno filmowego....
1. Nigdy nie miałem talentu do pisania tekstów <- z polskiego zawsze miałem -3 z wypracowań itp :)
2. Ze śpiewaniem też wole se dać spokój :)

Troll81

Ja tez z polskiego zawsze 3 miałem :D może dlatego ze nazywałem Mickiewicza komunistą??

goofyx


goofyx

Pozwolę sobie pociągnąć temat stowarzyszenia.
Tak jak było już mówione, na początku trzeba utworzyć listę "ojców" założycieli.
Proszę o przesyłanie na PM informacji od zainteresowanych.
W wiadomości proszę o zawarcie następujących danych:
1. Nazwisko   
2. Imię   
3. Ksywa   
4. Nick forum    <- jeśli inny niż w pkt.3
5. Ulica, Nr   
6. Kod pocztowy   
7. Miejscowość
8. Mail

Dane nie będą sprzedawane, udostępniane itp itd
Posłużą tylko i wyłącznie w celach związanych stowarzyszeniu.

Proszę o potraktowanie sprawy poważnie.

Cyfron

a takie pytanie - z czym się wiąże bycie Ojcem (nie)dyrektorem ?
Obowiazki? prawa? ;>

apohawk

Odpowiedzialność karno-skarbowa ?
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 13 Czerwiec 2010, 22:03
Odpowiedzialność karno-skarbowa ?
Członkowie nie mają, chyba że ktoś zostanie członkiem zarządu stowarzyszenia lub komisji rewizyjnej - wtedy jeśli będzie to stowarzyszenie zarejestrowane to odpowiadają za swoje decyzje.

Cytat: Cyfron w 13 Czerwiec 2010, 21:57
a takie pytanie - z czym się wiąże bycie Ojcem (nie)dyrektorem ?
Obowiazki? prawa? ;>
Prawa i obowiązki zgodnie ze statutem nad którym rozpoczniemy pracę mam nadzieję w tym tygodniu.

goofyx


Cyfron

wg tego lista Założycieli to będzie dopiero wtedy, jak się spotkamy i kto tam będzie, to będzie założycielem

Pigu

jako, że z działań towarzysko hobbystycznych przechodzimy do działań urzędowych, chciałbym wiedzieć z czym się wiąże dla mnie rola członka/założyciela/ojca itd itp

G

#106
Cytat: Troll81 w 10 Czerwiec 2010, 21:52
Najpierw to trzeba status spisać :D
Mam początek statutu-regulaminu Stowarzyszenia:
Punkt pierwszy : Niewolno nikogo obrazać - tak na 4um jak i w inny sposób poza nim.
Punkt drugi      : Jeżeli czujesz się urażony- to źle się czujesz, poczekaj aż Ci przejdzie i patrz punkt 1.
                      Dalej to co zazwyczaj w innych organizacjach tego typu:


       

G

Cytat: Pigu w 13 Czerwiec 2010, 22:54
jako, że z działań towarzysko hobbystycznych przechodzimy do działań urzędowych, chciałbym wiedzieć z czym się wiąże dla mnie rola członka/założyciela/ojca itd itp

Jak już Troll wspomniał, za działalność w sensie podatkowym odpowiada Zarząd z Prezesem na czele. Z tego co wiem, to minimum raz do roku Prezes podaje w formie sprawozdania do wiadomości- dla pozostałych członków Stowarzyszenia- stan kasy oraz stan posiadania środków trwałych. Można się go wówczas, ewentualnie zapytać dlaczego do chłodzenia kompów używa Żywca, a nie wody destylowanej. Chyba ze w punkcie trzecim statutu uznamy to za nietakt.


       

goofyx

Co do statusu to możemy oprzeć się na statusie PPB <- autorzy nie mieli nic przeciwko z tego co pamiętam.

Cyfron

a swoją drogą - czym będzie różnić się nasze stowarzyszenie od ich?

goofyx

Od strony formalnej będziemy zarejestrowani w KRS, a to oznacza możliwość (którą będziemy starali się realizować) pozyskiwania środków/funduszy z UE, z samorządów, od firm itp itd


goofyx

Cytat: Cyfron w 14 Czerwiec 2010, 07:49
aaa - to oni nie są zarejestrowani ?
Nie.
PPB jest towarzyszeniem zwykłym nie zarejestrowanym w KRS.

Troll81

 :parrrty: no i temat ruszył :D widac że młoda krew potrafi nawet pociąg towarowy rozpedzić :D
Ale fakt że warto byłoby się spotkać :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 14 Czerwiec 2010, 09:29
:parrrty: no i temat ruszył :D widac że młoda krew potrafi nawet pociąg towarowy rozpedzić :D
Ale fakt że warto byłoby się spotkać :D
No tak warto by było <- ale sam wiesz, że to nie takie proste zebrać ludzi do kupy <- szczególnie że niektórzy są dzieciaci (np.: 11 miesięczne bliźniaki jak ja :D)
Na razie trzeba listę uzupełnić.
W tej chwili są 2 pozycje.

Pigu

jak będę mógł się zapoznać z tym co mam podpisać, to chętnie podpiszę  :parrrty:

goofyx

ok, to jutro utworze odpowiedni temat i ruszamy ze statusem

Machloj

Cytat: Pigu w 14 Czerwiec 2010, 17:05
jak będę mógł się zapoznać z tym co mam podpisać, to chętnie podpiszę  :parrrty:

popieram :)

goofyx


Troll81

W tej formie w jakiej jest mógłbym się pod tym podpisać :D