Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Anansi

Zaczęty przez TJM, 12 Wrzesień 2009, 03:00

TJM

Dużo na stronie nie jest napisane, z listy mailingowej boinc_projects wynika, że to jakiś klon DepSpida.

http://canis.csc.ncsu.edu:8005/anansi/index.php

Zadania liczą się gładko i przyjemnie, projekt wymaga dostępu do netu i przesyła sporo danych. Zalecałbym na wszelki wypadek rejestrację na danych różnych od innych projektów, bo na samym starcie admin miał FAILa po podaniu linka projektu na liście - przejęli mu kontrolę nad serwerem %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Fajnie, tylko dlaczego punktów nie przyznaje?
http://canis.csc.ncsu.edu:8005/anansi/results.php?userid=98

TJM

A cholera wie, w nocy przyznawał, a teraz mam wszędzie same zera i total credit 0,001 %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

A na dodatek "contact us" wywala błąd. To chyba jacyś partacze.  :wth:

Troll81


Rysiu

#5
Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 12 Wrzesień 2009, 13:56
A na dodatek "contact us" wywala błąd. To chyba jacyś partacze.  :wth:
Właśnie ktoś zamiast w ścieżce podać nazwę pliku to podał adres email  XD

kchen3(malpa)ncsu.edu

TJM

Za projektem stoi jakaś uczelnia - w archiwum listy mailingowej BOINC_projects można więcej się dowiedzieć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Posłałem e-maila z pytaniem czy to joke?  XD

Nie wiem, czy facet będzie w stanie pojąć moją "angielszczyznę", ale może... Możecie polecić jakiś dobry translator do tekstów angielskich?

X X X

Wow, już mam odpowiedź:

Hi Robert,

Let me check it soon.  It is never be a joke. I have my own client to run
and getting credits.

One possible cause is the result ID is invalid, which might caused by a
delay of submission and a wrong sequential number of workunit.

It will be great if you willing to run it for a more while to see if any
credit will be assigned soon.

Anyway I will check the database and update credits you deserve.

Sorry for the inconvenience.

Feel free to let me know if you got any question.


Thanks,
-Kunsheng

TJM

Trza było mu po prostu napisać, że w takim projekcie powinien przyjąć jakąś dawkę kredytów za 1MB transferu, a nie za czas CPU którego prawie nie ma. Ja po 24h liczenia dobijam do pierwszego milestona - 0,1 kredytu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Facet ma jednak poczucie humoru...

I just check the database, seems some credits are already assigned to you
now.

it shows as "0.018242" in total credits.

Feel free to contact me if you got any further question,
Thanks, -Kunsheng

@TJM, facet jest bardzo chętny do kontaktu, to napisz mu to. Dla mnie to za trudne zdania.

TJM

Nieno nie będę pisał, bo jeszcze pomyśli że jestem cheaterem skoro mam już 0,11 kredyta.
%)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Ubaw jak cholera, ale co tam, zaprę się i za parę dni ukręcę JEDNEGO credita. Tak na pamiątkę będę go trzymał w portfolio!
XD

X X X

Jest nowy letter...

OK. I got you, let me dig into it first, our task is non-cpu-intensive
too, and we use all default config in BOINC, maybe that caused the
problem.

I will let you know when I get any progress soon.

Sorry for that.
Thank you for your reminding.

Z tego wynika, że wg zasad BIONC, wspomagającym projekty non-cpu punkty się nie należą. :fright:
Tylko nie mówcie tego Tobiasowi, bo jeszcze wytnie nam kolejny numer i odbierze wszystkie punkty!
:deadman:

TJM

#14
%-)
Ja wjechałem na dwóch HALowcach v2, stąd ten szalony RAC 0,01.
Napiszę administratorowi parę sugestii, bo nóż mi się w kieszeni otwiera kiedy widzę jak np. projekt non-cpu-intensive gdzie na dodatek zadania średnio trwają mniej niż 5 minut, bezczelnie wciska mojemu managerowi kit 'won't finish in time'.

Pisałeś na ten adres mail podany gdzieśtam na stronce, czy PM do admina ?

EDIT dobra nieważne, standardowo admin ma ID #1, sprawdziłem - jest aktywny, więc wysłałem mu wiązankę sugestii. Napisałem nawet jak się kredyty ustawia w template, może wkrótce będziem siorbać solidnie %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

#15
Daj jeszcze dla pewności na sprawdzony kontakt: kchen3(malpa)ncsu.edu

Ostatni list:
Thanks, definitely I will try to fix it asap.
Keep in touch.

Best,
-Kunsheng

AiDec

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 13 Wrzesień 2009, 00:02
Daj jeszcze dla pewności na sprawdzony kontakt:

@Robert: nie publikuj prosze danych w taki sposob. Napisz np. kchen3malpancsukropaedu. No chyba ze goscia bardzo nie lubisz :P, ale chyba jeszcze nie ma powodu ;) (a zatem mozesz wyedytowac posta :) ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

OK, ale wytłumacz dlaczego Twoja forma zapisu adresu e-mail jest lepsza od mojej? Przecież jakby ktoś nie chciał by do niego pisano, to by adresu nie podawał, no nie?

AiDec

Dlatego ze po forach i stronach internetowych buszuja boty zbierajace adresy emailowe do spamowania. Publiczne udostepnienie adresu jest rownoznaczne z zaspamowaniem skrzynki. W naszym przypadku szczegolnie, zwazywszy na b. wysoka ogladalnosc 4um.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

1. Oba swoje adresy e-mailowe udostępniam gdzie tylko mogę i żadnego spamu nie dostaję. Może wystarczy mieć przyzwoite konto pocztowe?

2. Jak głupi musi być bot, który cos@dopa.pl interpretuje jako e-mail a np. cos(at)dopa.pl już nie?
Ostatnio napisałem programik, który czyta ogłoszenia prasowe dot. nieruchomości i robi zestawienie tabelaryczne parametrów typu cena, powierzchnia, liczba pokoi, telefony, itp. Ludzie zapisują to na wiele sposobów, ale większość jest typowych, więc wystarczy je zaimplementować i masz 98% skuteczność.

3. Szanuję prośbę gospodarza i na przyszłość dostosuję się do Twoich zaleceń. Będę pisał "cos kręcioła dopa.pl"

TJM

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 13 Wrzesień 2009, 12:42
1. Oba swoje adresy e-mailowe udostępniam gdzie tylko mogę i żadnego spamu nie dostaję. Może wystarczy mieć przyzwoite konto pocztowe?

A zastanowiłeś się kiedyś, ile maili na takie konto nie dociera, bo wycinają je filtry antyspamowe ? Wystarczy że ktoś ci wyśle 2 obrazki wstawione w kawałek HTMLa (chociażby mail z outlooka w formacie HTML), z jakiegoś mnien znanego serwera pocztowego i już są duże szanse, że zostanie to wycięte.

Dobre konto pocztowe to właśnie takie, na które spam nie dociera pomimo braku filtrów. Niestety takiego adresu nie można nigdzie publicznie podawać w jakiejkolwiek formie, bo spamerzy szybko go znajdą.
Swego czasu widziałem robota który wyszukiwał maile szukając określonych wzorców i uczył się przy tym nowych - szukając na grupach mailowych potrafił bez problemu znaleźć maile zapisane nawet jako np. "login tereferesratatata serwer hahahaololol pl". Jego autor naprawdę solidnie musiał się napracować, ale pewnie mu się opłacało - listy działających adresów mailowych są pewnie sporo warte.

Btw, luknijcie sobie to (jak wstanie, bo akurat nie działa) - http://www.projecthoneypot.org/ - podane są tam rekordowe czasy od wyświetlenia gdzieś emaila do otrzymania na niego spamu (za każdym razem są to czyste, pierwszy raz użyte skrzynki wygenerowane na potrzeby testów).



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Masz dużo racji. Spam jest jak rak. Zatem od filtrowania nie ma odwrotu. Jest z tym od cholery kłopotu, zwłaszcza w odniesieniu do otwartych adresów firmowych, które muszą być otwarte "dla każdego" i jednocześnie być zabezpieczone przed badziewiem.

Ostatnio napotkałem jeszcze jeden problem - przy zmiennym IP, które wciąż jest standardem, można dostać ip po spamerze i wtedy e-maile przestają działać. Zresztą w obie strony. Miałem z tego powodu karczemną awanturę z Home.pl. Teraz regularnie sprawdzam, czy ktoś nie wpisał mojego ip na trefne listy.

Kolejny problem, to wysłanie e-maila np. do Kredyt Banku - tam wszystko jest "spamem".

TJM

Ja doskonale wiem jak to wygląda z punktu widzenia zmiennego IP. Kiedy neostrada była rzadkością, miałem swój serwer poczty i wszystko działało glajsko. Potem z czasem userów neostrady zaczęło przybywać, aż nastąpiła era 'dzieci neo' - od tamtej pory mogę sobie pomarzyć o wysłaniu maila z własnego serwera pocztowego np. na gmaila czy inne większe serwery (chociażby wp.pl). Zakresy IP neostrady trafiły na zbyt wiele czarnych list, wszystko przez baranów którzy instalują co popadnie i śmigają na zasyfiałych kompach - takich użytkowników tepsa powinna odcinać od netu dopóki nie zrobią porządku.
W drugą stronę też nie jest za różowo - musiałem ratować się spamassasinem, soft dobry i można go uczyć, niestety trafiają się maile określone jako spam i czasami przepuści jakieś świeże spamy jako 'dobre' maile, ale jakoś da się z tym życ - po prostu przeglądam co jakiś czas skrzynkę do której trafia spam, patrząc na szybko czy coś tam nie wpadło.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Problem braku stałego ip, to nie tylko problem neo. Przykładowo w upc też nie ma możliwości zakupu stałego ip.

Jakiś czas temu miałem dostęp przez osiedlowego dostawcę. Było stałe ip, były różne funkcje, była szybkość. No, ale chłopcy sprzedali się Global Connect i nastał koszmar - brak stałego ip, blokada wszystkiego, dostęp przez klatkowy router zblokowany na maksa, a transfer tak żenujący, że Skype nie da się używać. Nic nie da się reklamować, bo umowa nie była precyzyjna. Na szczęście za 2-3 miesiące umowa się kończy i Globala wychrzanię w cholerę. A wszystko przez debilnego admina ze Szczecina, który uważa, że najlepszą ochroną przed okradzeniem mieszkania jest zamurowanie drzwi i okien. A to se pomarudziłem...

sesef

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 13 Wrzesień 2009, 14:18Przykładowo w upc też nie ma możliwości zakupu stałego ip.

Co masz na myśli stałego IP? Ja stałe IP w Chello mam cały czas no chyba, że zmieniam jakieś usługi to wtedy mi centrala resetuje modemik i ip się zmienia (jak np ostatnio jak przechodziłem z 10 Mb/s na 15 Mb/s), albo druga metoda czyli nadpisanie adresu MAC sieciówki (kiedyś z tego korzystałem jak z rapida leciało pełnym łączem, a potem tylko reset żeby nie czekać). Bez kombinowania mi się IP praktycznie przez 9 miesięcy nie zmienił, dopiero ostatnio po tej zmianie prędkości neta dostałem nowy IP.

TJM

Na to nie ma reguły, u ciebie trzyma się długo a znam takich, którym zmienia się co co kilka tygodni samo.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Stałe IP - Robertowi chodziło ze niezależnie czy masz uruchomiony modem/router czy wyłączony zawsze masz te same IP. Przypisany do Ciebie jak dupa do srania - chyba bardziej obrazowo nie trzeba pisac.

Sesef my mamy dynamiczne /zmienne/ IP. Modem /router je utrzymuje do... odłaczenia pradu /reset/
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

tak to już jest - jedni kombinują jak mieś stałe, inni jak zmienić  XD

TJM

Administrator na liście mailingowej pisał, że ma zamiar dawać 20 kredytów za zadanie. Mam nadzieję, że zdania nie zmieni i że mu się to uda (pisał, że coś nie działa póki co). Wtedy będziemy mieli chwilowy hit sezonu %) Niektóre zadania mielą się poniżej 20s.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Daj linka do tej listy mailingowej, bo nie mogę tego znaleźć.

Hit nie hit, póki katalog statów Anansi będzie pusty, to Boincstats nie dopisze go do bazy i żadnych punktów z tego nie będzie. Poza tym ostatnio zadania mają długość kilkudziesięciu godzin.

TJM

Listy są dostępne z głównej strony BOINCa.
Zadań kilkudziesięciogodzinnych nie ma, po prostu niektóre zwieszają się na starcie. Najlepiej anulować od razu wszystko co trwa dłużej niż 30 minut. Z moich obserwacji wynika, że jak jakieś zadanie przekroczy 20-30 minut to już się nie przeliczy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

No nie wiem. Wciągnąłem kolejną próbkę i oznaczony czas 16,5h.

TJM

Czas jest taki bo gość wpisał jakieś liczby z kosmosu w fpops_est.
Po przeliczeniu kilkuset zadań mam podany czas 5m 4s dla ściągających się nowych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Masz rację. Te krótsze pokazują choć klika sekund cpu, co daje 0.000001 punktu za próbkę!
XD
A kiedy gościu ma zamiar zacząć dawać punkty? Lista mailingowa niestety nie działa wstecz.

buninek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 15 Wrzesień 2009, 13:53
Masz rację. Te krótsze pokazują choć klika sekund cpu, co daje 0.000001 punktu za próbkę!
XD
A kiedy gościu ma zamiar zacząć dawać punkty? Lista mailingowa niestety nie działa wstecz.

http://article.gmane.org/gmane.comp.distributed.boinc.devel/1585

KrzychuP

Też mam przewidywany czas po kilkanaście godzin, ale przelicza próbkę w maks. pół godziny i zużywa po kilka sekund czasu procesora.
Na razie te kilka sztuk zapunktowało od 0.00  XD do 0.04pkt.
Czyli adekwatnie do użytego czasu procesora.

Oby rzeczywiście zmienił punktację to kokosy będziemy zbijać na tym projekcie.

X X X

Dzięki! Widać, że faktycznie Kuo coś tam myśli... niech myśli, mam już 0,28 punktu!
XD

cezar

No i już daje po 20 pkt  :parrrty:





lolek

ja dziś jedno zassałem na spróbowanie i dostałem całe 0,00 credit

KrzychuP

Cytat: cezar w 15 Wrzesień 2009, 22:37
No i już daje po 20 pkt  :parrrty:

A mnie nie!  :(

Nawet dzisiejsze próbki dostały 0.0coś  :wth: