Goldbach's Conjecture Project

Zaczęty przez Troll81, 29 Wrzesień 2009, 21:37

Rysiu

Jasne, że staty będą. Jutro podam linka - muszę to wszystko uporządkować najpierw.

Na S1 wygląda to tak [Jest link na server status na stronie GCP]:
http://s1.goldbach.pl/host-stats/goldbach.pl/s1.goldbach.pl.html

Przyszedł sprzęt sieciowy. Już wszystko spinałem - wydaje się, że działa ok. Sporo będę miał tym zamarachy ale miałem to zrobić już kilka lat temu XD.

Dzisiaj już nie będę przenosił - zaraz napiszę na stronie, że 26.12.2009 mogą wystąpić chwilowe problemy związane z przenoszenie MySQL na inną maszynę. Zaraz jeszcze odpalę jakąś app na serwerze - z ciekawości zobaczę jak app sprawuje się na C2D.

Łączność S1 [FR] <=> S3 [PL] jest na poziomie 10 Mbps.

Hani

Ale się najadłem :)
Nie wiem jaki sprzęt sieciowy ale jak działa to OK.
Czekam w takim razie cierpliwie na dalsze info.  :respect:


Rysiu

Wpiąłem zalinkowane statystyki na stronę projektu.

http://s3.goldbach.pl/host-stats/goldbach.pl/s3.goldbach.pl.html

Chyba nie ma co robić dokładniejszych statystyk odnośnie łącza, bo 99% ruchu idzie na S1, a 1% na S2.

Jutro kombinacje z bazą.

Co do sprzętu sieciowego to nic specjalnego - switch'e/router'y i takie tam. Sam Low-End ale oby zatrybiło. S2 będę musiał przeinstalować na Linux'a - tylko jak do tego się zabrać  ???

Hani

:) widzę że s3 liczy jakieś WU.
Jak wrażania co do sprzętu i łącza?

PS. czy do lutego będzie już normalna app i dopięte sprawy z boincstats? - Głosowanie na projekt lutego już tuż tuż.


Rysiu

Dzisiaj przesyłałem dane [kilka plików po ok. 100 MB] z S3 na S1 to na liczniku wskazówka zatrzymała się na prawie 100 Mbps. Bez obaw - trwało to tylko kilka sekund i nawet statystyki na hoście nie zdążyły faktu złapać.

S1 ma chyba jakiś limit na wysyłanie danych bo w drugą stronę jest max 15 Mbps.

Teraz pod względem hardware to trudno wymagać więcej.

Do lutego jest dużo czasu: Mam tylko nadzieję, że TJM znajdzie chwilkę bo sam to na jakimś banale się zakopię. Szkoda także kombinować i coś skiełbasić więc zapewne najpierw sprawdzę wszystko na wirtualnej maszynie.

Hani

#165
Noto fajnie  %) za łącze to :respect: dla Roberta.
Dawno już nie byłem niczego tak ciekaw jak tego jak to będzie funkcjonowało.
Martwi mnie jeszcze Grub. Po świętach jakoś się umówimy i sprawdzić trzeba będzie jeszcze jak to z nim jest.
U mnie na stole nie miał ochoty się podnieść mimo iż miał sam po 10s startować. Uparcie na Enter czekał. W debian'iku całkiem inaczej .conf do niego wygląda.


Rysiu

Przeniosłem DB. Jutro zoptymalizuję jakoś konfig. Idę spać  XD

Hani

 :parrrty:
Czyli prace posuwają się do przodu :)


Troll81


Hani

#169
Walcz walcz :)


Hani

 XD widzę że wygrzewasz maszynkę.
Na moich serwerkach jak mam load 2x(liczba rdzeni CPU) uznaję go za przeciążony :)


TJM

Load 2x liczba rdzeni czyli np. 8 dla quada ? %)
Jeśli tak, to jest bardzo niewiele jak na serwer BOINC. Tyle potrafi osiągnąć podczas normalnej pracy kiedy trafi się większe obciążenie, zwłaszcza jeśli z jakiegoś powodu procesor czeka np. na dyski (duże operacje na bazach danych).
Po większym przestoju, np. wyłączeniu serwera na parę godzin początkowy load sięgał mi czasami 40-60. To dopiero masakra, w takim wypadku często nie da się nawet zalogować przez ssh - z tego powodu po większych przestojach zawsze uruchamiam serwer etapami, po jednym daemonie na raz - w ten sposób każdy odrobi kolejno swoje zaległości dość szybko, a kiedy wszystkie tłukły się na raz, zdarzało się że nawet kilkanaście godzin serwer wracał do normalnego stanu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Hani

Dokładnie tak.
U mnie serwery to głównie podział łącza internetowego więc po pierwsze niema mowy o przestoju, a jak  load jest wyższy niż 2x liczba rdzeni to www "nie wybucha" u klienta na ekranie co skutkuje setkami telefonów do mnie - w końcu load to nic innego jak kolejka zadań do wykonania.
Stąd moje kryteria - Co najważniejsze u mnie się sprawdzają.


Hani

Jak tam prace się posuwają?


Rysiu

Długo można byłoby pisać. Wpadłem na pomysł jak zoptymalizować algorytm (przyśpieszenie ok x100) ale następnego dnia dostałem materiały jak go po praz kolejny poprawić (kolejne przyśpieszenie ok x1000). Mam materiał ale to strasznie ciężka matematyka  :deadman: i na razie za bardzo nie rozumiem o co chodzi  :closedeyes:

Hani

 ;) Oki. To nie przeszkadzam.  %)


TJM

Rysiu masz dalej problem z db_purge ?
Na liście mailingowej BOINCa dziś czytałem jakieś pogłoski o błędach w nim zawartych, niby nie kasuje WU które mają jakieś błędy.
Dziwne bo u siebie tego nie zauważyłem, no ale ja jadę na quorum = 1 więc może dlatego.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Hani

 :) Witam po małej przerwie w dopytywaniu  ;D
Dzieje się coś?


Rysiu

Cytat: TJM w 18 Styczeń 2010, 20:41
Rysiu masz dalej problem z db_purge ?
Na liście mailingowej BOINCa dziś czytałem jakieś pogłoski o błędach w nim zawartych, niby nie kasuje WU które mają jakieś błędy.
Dziwne bo u siebie tego nie zauważyłem, no ale ja jadę na quorum = 1 więc może dlatego.

Na szczęście db_purge zatrybił.


Cytat: Hani w 26 Styczeń 2010, 19:54
:) Witam po małej przerwie w dopytywaniu  ;D
Dzieje się coś?

Sam algorytm rozkładu na sumę trzech liczb pierwszych okazał się banalny. Można nieźle podbić aktualne "rekordy" ale nie za bardzo ogarniam biblioteki GMP. Może mamy na forum kogoś kto ją wykorzystywał?

Troll81

Mam multum próbek do odesłania......

Hani

A rysiu coś nic nie mówi jak tam prace id :(


Rysiu

Ostatnio miałem sporo na głowie - ciężko mi się zebrać.

Jedyny problem jaki mam to przeskoczenie na więcej niż 64-bit. Kompletnie nie ogarniam bibliotek to umożliwiających. Pewnie prędzej sam napiszę kawałek kodu, który rozbije wielkie liczby i będzie na nich wykonywał obliczenia [wydajność będzie odległa od ideału] niż ogarnę GMP i inne.

W sumie to Sesef napisał mi mały programik ale nawet nie mogę go na Linuxie skompilować  :wth:

Z nowości to w sumie to, że przeniosę S2 i w następnym tygodniu dostawię maszynkę do replikacji bazy danych - jest już w drodze. W drodze są także artykuły w miesięcznikach "Delta" [UW] i "Forum Akademickie".

Może i coś grubszego by się znalazło ale nie ma co pisać, bo zaraz wszyscy będą żyć nadzieją.

Troll81

Mają te próbki termin do 18go.........

Rysiu

Cytat: Troll81 w 17 Luty 2010, 20:50
Mają te próbki termin do 18go.........
A wiele ich tam, że się zatkały?

Troll81

#184
3200.... upload/download serwer nie działa według server_status....
http://goldbach.pl/server_status.php ale to się tyczy S2
S1 działa i wszystko wskazuje że dupa zbita

2010-02-17 21:31:38   Goldbach's Conjecture Project   Sending scheduler request: To report completed tasks.
2010-02-17 21:31:38   Goldbach's Conjecture Project   Reporting 3200 completed tasks, not requesting new tasks
2010-02-17 21:33:54   Goldbach's Conjecture Project   Scheduler request failed: HTTP internal server error

Rysiu

Ale to S2, a on tam niczego nie robi XD Upload/Download na S1 działa. Próbki faktycznie potrafią się zakorkować.

A teraz?

Troll81

2010-02-17 22:02:29   Goldbach's Conjecture Project   update requested by user
2010-02-17 22:02:42   Goldbach's Conjecture Project   Sending scheduler request: Requested by user.
2010-02-17 22:02:42   Goldbach's Conjecture Project   Reporting 3200 completed tasks, not requesting new tasks
2010-02-17 22:04:37   Goldbach's Conjecture Project   Scheduler request failed: HTTP internal server error

Troll81

Caly czas to samo

Ustawiłem pastucha i będę teraz co 600 sekund pukał do serwera bram.... aż zaraportuje.......

Troll81

2010-02-18 20:40:27   Goldbach's Conjecture Project   Fetching scheduler list
2010-02-18 20:40:33   Goldbach's Conjecture Project   Master file download succeeded
2010-02-18 20:40:46   Goldbach's Conjecture Project   Sending scheduler request: To report completed tasks.
2010-02-18 20:40:46   Goldbach's Conjecture Project   Reporting 3655 completed tasks, not requesting new tasks
2010-02-18 20:43:24   Goldbach's Conjecture Project   Scheduler request failed: HTTP internal server error


Ej. no jaj se nie rubta..... deadline minął. Od kilku dni nie mogę zaraportować niczego......

TJM

Nie chciałbym nic mówić, ale tylko szaleniec ściąga i trzyma 3200+ zadań. To jest przyczyna mulenia samego BOINCa i wciągania proca.
Tego już raczej nie zaraportujesz, bo scheduler request jest prawdopodobnie tak wielki, że serwer nigdy nie da rady na niego odpowiedzieć zdążając przed timeoutem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

tyle tylko że te zedanka nie zebrały się w 1 noc. Wczoraj wieczorem było 3200 dziś jest 3600. 400 zadań na dobę to nie jest jakiś rekord.... MOże by tak wydłużyć jakoś timeout??

TJM

Weź sobie zobacz wielkość pliku scheduler_request dla projektu, w katalogu DATA.
Moim zdaniem nie ma ch..a we wsi żebyś dał radę to zaraportować i na dodatek każdą próbą pewnie totalnie zamulasz serwer, lepiej od razu anuluj.
Kiedy walisz takiego requesta scheduler wykonuja do bazy zapytanie które ma kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset kB. Wyobraź sobie jak wygląda odpowiedź...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

5000 kb  %)

No ale czemu serwer wcześniej tego nie łyknął????

TJM

Tego to ja już nie wiem.
Pewnie przymulił się, zadań się nazbierało a potem to już poszło lawinowo.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

Troll ty zamulaczu serwerów  ;)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Jak te zadania wyciąć w cholerę?? Dałem Abort a te cholery dalej wiszą...... odpiąć się od projektu???

A gdzie moje punkty???

TJM

Raczej teraz nic z tym nie zrobisz oprócz detach. Zadania w stanie 'aborted' nadal będą raportowane do serwera.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

no to papa punkciki za 3000 zadań.....

Troll81

i znów szajba...

2010-02-21 20:41:28   Goldbach's Conjecture Project   Sending scheduler request: To report completed tasks.
2010-02-21 20:41:28   Goldbach's Conjecture Project   Reporting 1750 completed tasks, not requesting new tasks
2010-02-21 20:42:24   Goldbach's Conjecture Project   Scheduler request failed: HTTP internal server error

No jaja se robita........ ja tu punkty tracę.......

już punkty za 5400 zadań poszły się je@#$%%

krzyszp

Najwidoczniej Apache ma problem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka