Goldbach's Conjecture Project

Zaczęty przez Troll81, 29 Wrzesień 2009, 21:37

cezar






emik

chwyciłem dwa pingwinki:

GSCE-SV-97-98:
GSCE-SV-98-99:


sesef

#42
To ja biorę GSCE-SV-112-113: http://s2.goldbach.pl/wu/GSCE-SV-112-113.zip

wynik:
http://www.sesef.pl/pliki/GSCE-SV-112-113.zip wynik.

cezar






Szopler


emik

#45


Rysiu


sesef

"małe" optymalki

x86
www.sesef.pl/pliki/gsce-sv_1.0.4_windows_intelx86.zip

x64
www.sesef.pl/pliki/gsce-sv_1.0.4_windows_intelx64.zip

kod
www.sesef.pl/pliki/goldbach.zip

Rysiu

#48
Zaraz zerknę na kod. Aż ciekaw jestem :)

Cytat: emik w 11 Październik 2009, 10:28
i czekam na kolejne zadanka dla pingwinka
Linux:

GSCE-SV-93-95 http://s2.goldbach.pl/wu/GSCE-SV-93-95.zip
GSCE-SV-95-97 http://s2.goldbach.pl/wu/GSCE-SV-95-97.zip

Edit:

Drobne poprawki już wszędzie wprowadziłem i są w kodzie od ver. 1.0.3 - wywalone wypisywanie itp. Coś konkretne tu zmieniłeś?

IRC nie działa mi :/ Serwer wywala, że ktoś już jest połączony z takiego jak ja IP i nie chce mnie wpuścić. Próbowałem już wszystkiego ale przez te kilka godzin nic.

sesef

Cytat: Rysiu w 11 Październik 2009, 16:14Zaraz zerknę na kod. Aż ciekaw jestem :)

Na ircu o tym pisałem, teraz praktycznie nie ma sensu dawać tak krótkich zadań bo 99,5% czasu schodzi na sito, a reszta to pętle. Te zadanka u mnie liczą się po 5 sec przy tej optymalce.

Rysiu

Masakrycznie przyśpieszył... Na oko dostał kopa co najmniej x20. Jakieś usprawnienia przy kompilacji?

sesef

Cytat: Rysiu w 11 Październik 2009, 16:14Drobne poprawki już wszędzie wprowadziłem i są w kodzie od ver. 1.0.3 - wywalone wypisywanie itp. Coś konkretne tu zmieniłeś?

Wywaliłem wywołanie sitoErat::znajdzIndexNajwLPierw(int n) bo wynik tej funkcji nie jest nigdzie używany, a zajmuje ona praktycznie cały czas procesora. + jakieś 20% jest z samego przejścia x86 -> x64

Co do irca najlepiej wyłącz klienta niech sobie odpocznie wtedy stara sesja powinna dostać timeout i za jakąś godzinkę powinno wrócić do normy.

Rysiu

U mnie linie nie wie tylko z czym się je memset(). Co to za usprawnienie?

sesef

Cytat: Rysiu w 11 Październik 2009, 17:15
U mnie linie nie wie tylko z czym się je memset(). Co to za usprawnienie?

wypełnia bufor podaną wartością jak nie łapie tego to daj z powrotem tą pętle bo i tak wielkich różnic to nie daje.

Rysiu

Wykonywanie nowych próbek zawieszone.

Kto co liczył niech da znać - zostaną uznane.

Wzrost jest słownie: stukrotny. Dosłownie - nie przesadzam.

W S2 trzeba będzie szybko wymienić dysk na pojemniejszy. Trzeba pomyśleć o nowym systemie zapisywania danych, aby zajmowały jak najmniej miejsca.

emik

wziąłem zadanka pingwinkowe

GSCE-SV-93-95
GSCE-SV-95-97

EDIT: wyskakuje błąd podczas próby rozpakowania


Troll81

ja mam od 120 - 128

aktulanie lecę 120501930 mam przerywać i zmieniać app? bo liczę na gsce-sv_1.0.2_windows_intelx86.exe??

Szopler

http://chomikuj.pl/szopler/GSCE-SV-111-112.zip - pojechane optymalką x64

emik

Rysiu zuploaduj te nowe zadanka dla linuksa ponownie - bo nie mogę ich rozpakować (niekompletne archiwa)


TJM

Mogę w razie gdyby ktoś potrzebował zbudować statyczną aplikację dla linuksa na wybrany procesor Intela. Przyrost prędkości z samej kompilacji był rzędu 5x względem gcc bez opcji, teraz po poprawkach sesefa jeśli przyrost się nadal utrzyma, możliwe że będzie łącznie 500x %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

TJM to ja jestem chętny - procek C2D T5500 system 64bit


Rysiu

Cytat: emik w 11 Październik 2009, 21:04
Rysiu zuploaduj te nowe zadanka dla linuksa ponownie - bo nie mogę ich rozpakować (niekompletne archiwa)
Przy aktualnej ver. algorytmu nie ma to sensu. Aktualne obliczenia idą tak szybko, że błyskawicznie dobijamy do 10^9. Kolejnym ograniczeniem jest ilość potrzebnej pamięci RAM oraz rozmiar plików wynikowych.

Trzeba wyeliminować starożytne sito E. oraz zastosować nowe sposoby zapisu.

TJM

http://dl.getdropbox.com/u/1912652/gb.tgz

Niestety to 32 bitowa aplikacja, 64 bitowe z jakiegoś powodu nie chcą mi się kompilować. Możliwe że moja wersja kompilatora ma jakiś błąd, zawsze możesz sprawdzić szybkość.

CytatThe allowed processors are: Intel(R) Core(TM) Duo processors and compatible Intel processors with supplemental Streaming SIMD Extensions 3 (SSSE3) instruction support.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

stn

Jak już robicie E to nie lepiej dać atkina? On robi w nlogn, ew sesef zrobi lepszy app.

Troll81

to ja bym poprosił app na win64 :D

emik

był już podawany link wcześniej:

x64
www.sesef.pl/pliki/gsce-sv_1.0.4_windows_intelx64.zip


NalesnikLD`

przy tej prędkości dane szybko będą zapychac dysk niezależnie od kompresji. A do 2^101346 i tak nie dojedziemy :/

Rysiu

Cytat: NalesnikLD` w 11 Październik 2009, 22:34
przy tej prędkości dane szybko będą zapychac dysk niezależnie od kompresji. A do 2^101346 i tak nie dojedziemy :/
No tak. Przy zapisie dziesiętnym nic nie da się zrobić. Można jednak zapisywać liczby mające kilkadziesiąt tysięcy cyfr przy pomocy małych porcji informacji.

NalesnikLD`

Można zastosowac ekonomiczne zapisy, co jednak nie zmienia faktu że przy 2^101346 nawet optymistycznie licząc po 1bajt na liczbę to mamy ponad 2^101331 TB danych. (nie mówiąc o czasie by to policzyć)

Rysiu

Cytat: NalesnikLD` w 12 Październik 2009, 21:58
Można zastosowac ekonomiczne zapisy, co jednak nie zmienia faktu że przy 2^101346 nawet optymistycznie licząc po 1bajt na liczbę to mamy ponad 2^101331 TB danych. (nie mówiąc o czasie by to policzyć)
Ależ czy ktokolwiek jest/będzie zmuszany do liczenia? Jeżeli sądzisz, że zasadniejszy jest np. FreeHAL to Twój indywidualny wybór.

Nie będę się rozpisywał, że zapewne cały powyższy zakres nie będzie musiał być najprawdopodobniej nawet zbadany z przyczyn oczywistych.

NalesnikLD`

z jakich przyczyn nie będzie musiałbyc zbadany? jak najbardziej jestem zainteresowany tym projektem, tylko własnie chciałbym poszerzyć siedze na temat tego w jaki sposób planuje się rozwiązać to zagadnienie.

stn

Teoretycznie naleśnik ma racje. Widziałem kilka takich projektów (nie na platformie BOINC), ale właściwie to jak szukanie igły w sąsiedniej galaktyce. Zakładasz, że uda wam się obalić Goldbacha. A jak się nie uda to po pewnym momencie nastąpi wielkie bum i trzeba będzie czekać na komputery kwantowe.

Rysiu

Cytat: NalesnikLD` w 14 Październik 2009, 18:50
z jakich przyczyn nie będzie musiałbyc zbadany? jak najbardziej jestem zainteresowany tym projektem, tylko własnie chciałbym poszerzyć siedze na temat tego w jaki sposób planuje się rozwiązać to zagadnienie.
Wystarczy wspomnieć o Liu Ming-Chit i Wang Tian-Ze.

Cytat: stn w 14 Październik 2009, 21:19
Teoretycznie naleśnik ma racje. Widziałem kilka takich projektów (nie na platformie BOINC), ale właściwie to jak szukanie igły w sąsiedniej galaktyce. Zakładasz, że uda wam się obalić Goldbacha. A jak się nie uda to po pewnym momencie nastąpi wielkie bum i trzeba będzie czekać na komputery kwantowe.
Ale gdzie ja zakładałem, że "uda się obalić"? Hipoteza, a ku ścisłości hipotezy są najprawdopodobniej prawdziwe. Domniema tak większość współczesnych matematyków.

Może jeszcze chcę zagarnąć milion dolarów za owy dowód?  XD

stn

No czyli skoro nei chcesz obalać, to przeszukuj cały zakres.

Peciak

Można jakieś info o stanie projektu

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81


Rysiu

Jest jakiś głupi problem z aplikacją testową, która się krzaczy tu i ówdzie być może z mojej winy  %)

Sam Engine trzeba będzie napisać od początku zmieniając praktycznie wszystko. Muszę jakoś to ogarnąć co proste nie jest.

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Rysiu

Właśnie widzę, że dużo zgarnąłeś  XD

sesef

Cytat2009-10-28 22:22:59   GCP   Sending scheduler request: To fetch work.
2009-10-28 22:22:59   GCP   Requesting new tasks for CPU
2009-10-28 22:23:04   GCP   Scheduler request completed: got 2 new tasks
2009-10-28 22:23:06   GCP   Started download of uppercase_5.11_windows_intelx86.exe
2009-10-28 22:23:06   GCP   Started download of workunit
2009-10-28 22:23:08   GCP   Finished download of uppercase_5.11_windows_intelx86.exe
2009-10-28 22:23:08   GCP   Giving up on download of workunit: file not found

buuu