Goldbach's Conjecture Project

Zaczęty przez Troll81, 29 Wrzesień 2009, 21:37

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Niekumaty Burak

Po kilku nieudanych próbach manager zassał 7 próbek (23 minutowe, termin raportowania 5 listopada).
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

satanetv

U mnie to samo

2009-10-29 13:05:48   GCP   Master file download succeeded
2009-10-29 13:05:53   GCP   Sending scheduler request: Project initialization.  Requesting 1 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-10-29 13:05:58   GCP   Scheduler request completed: got 1 new tasks
2009-10-29 13:06:00   GCP   Started download of uppercase_5.11_windows_x86_64.exe
2009-10-29 13:06:00   GCP   Started download of workunit
2009-10-29 13:06:01   GCP   Giving up on download of workunit: file not found
2009-10-29 13:06:04   GCP   Finished download of uppercase_5.11_windows_x86_64.exe
2009-10-29 13:07:06   GCP   Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 43201 seconds of work, reporting 1 completed tasks
2009-10-29 13:07:12   GCP   Scheduler request completed: got 9 new tasks
2009-10-29 13:07:14   GCP   Started download of workunit
2009-10-29 13:07:15   GCP   Giving up on download of workunit: file not found


WIN 7 x 64
Q 6600
BM 6.10.13

KrzychuP

Też nie mogę zaciągnąć próbek.
Przy tych co próbuje zaciągnąć po sekundzie pojawia się status "Pobieranie nie powiodło się"
A w logach:

Cytat2009-10-28 07:25:47|GCP|URL: http://goldbach.pl/; Computer ID: 43; location: (none); project prefs: default
2009-10-29 12:41:43|GCP|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 10174 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-10-29 12:41:48|GCP|Scheduler request completed: got 3 new tasks
2009-10-29 12:41:48|GCP|[task_debug] result state=NEW for wu_2009-10-29104518-766_0 from handle_scheduler_reply
2009-10-29 12:41:48|GCP|[task_debug] result state=NEW for wu_2009-10-29104518-767_0 from handle_scheduler_reply
2009-10-29 12:41:48|GCP|[task_debug] result state=NEW for wu_2009-10-29104518-768_0 from handle_scheduler_reply
2009-10-29 12:41:49|GCP|[task_debug] result state=FILES_DOWNLOADING for wu_2009-10-29104518-766_0 from CS::update_results
2009-10-29 12:41:49|GCP|[task_debug] result state=FILES_DOWNLOADING for wu_2009-10-29104518-767_0 from CS::update_results
2009-10-29 12:41:49|GCP|[task_debug] result state=FILES_DOWNLOADING for wu_2009-10-29104518-768_0 from CS::update_results
2009-10-29 12:41:50|GCP|Started download of uppercase_5.11_windows_intelx86.exe
2009-10-29 12:41:50|GCP|Started download of workunit
2009-10-29 12:41:52|GCP|Giving up on download of workunit: file not found
2009-10-29 12:41:54|GCP|Finished download of uppercase_5.11_windows_intelx86.exe
2009-10-29 12:42:55|GCP|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 10174 seconds of work, reporting 3 completed tasks
2009-10-29 12:43:00|GCP|Scheduler request completed: got 3 new tasks

po czym w kółko próbuje pobrać 3 szt. WU
oczywiście bez skutku

Rysiu

Przyglądam się temu i dziwna sprawa to jest, bo host nie może pobrać próbki, wywala download error, ale już po jakimś czasie jeżeli znowu się zgłosi to to wszystko przebiega bezproblemowo i zasysa nawet ten sam WU, z którym kiedyś miał problem.

Ze statystyk wynika, że prawie wszystkie błędy to "Downloading". Ogólnie jak zostawi się clienta na jakiś czas to z tego co widzę, on kiedyś dopcha się do tych próbek. Może to jakiś problem z łączem :/

Peciak

Na drugim kompie tez nic nie moge zaciagnąć :wth:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

Nie jest to żaden problem z łączem, po prostu zmieniła się lokalizacja pliku 'workunit'. Dlatego działa to tylko na klientach, które szczęśliwie zassały plik w momencie, gdy był w lokacji zgodnej z XMLem.
Teraz można co najwyżej ściągnąć go ręcznie, zapisać w katalogu i zrobić/poprawić wpis w client_state.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Rysiu

Pogrzebałem - zerknijcie czy już jest w miarę ok.

Co do tej punktacji to wiem, że to dopiero aplikacja testowa ale przydałoby się coś zrobić, bo np. TJM'a Opterony nie dostają zbyt wiele kredytów i zabawa przypomina starego ananasa.

sesef

Cytat: Rysiu w 29 Październik 2009, 18:22
Pogrzebałem - zerknijcie czy już jest w miarę ok.

Co do tej punktacji to wiem, że to dopiero aplikacja testowa ale przydałoby się coś zrobić, bo np. TJM'a Opterony nie dostają zbyt wiele kredytów i zabawa przypomina starego ananasa.

Jest problem z punktami dopisanymi wcześniej za pracę bo konto je posiada natomiast team ich już nie dostał.

satanetv

Dobra zadania mi pobiera i w pierwszej sekundzie mam 52 % a pozniej leci normalnie. Tylko łączy się z serwerem co 10 sekund po nowe zadania trochę chyba za często.  :parrrty:

Rysiu

Cytat: sesef w 29 Październik 2009, 18:30
Jest problem z punktami dopisanymi wcześniej za pracę bo konto je posiada natomiast team ich już nie dostał.
Co Wy tacy łapczywi  XD

Peciak

Mam takie pytanka
1. kiedy projekt trafi do boincstats
2. kiedy projekt trafi na naszą http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów
3. dlaczego nas tak mało liczy ten projekt - osobiście mi to "ubliża"  :wth:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

upperCase to rzeczywiście liczenie XD

X X X

A kiedy będzie aplikacja dla GPU ATI? Chętnie udzielimy dużego wsparcia dla każdego projektu dysponującego taką aplikacją.

W sprawie szczegółów pisz na priva albo na naszym polskim forum: http://dantmorris.com/phpBB3/viewforum.php?f=18

Rysiu

Cytat: Piotr Rakowski w 09 Listopad 2009, 22:24
1. kiedy projekt trafi do boincstats
Nie wiem. Nikt za bardzo nie kwapi się cokolwiek robić. Projekt jest już dostępny w sporej ilości serwisów ze statystykami.

Cytat: Piotr Rakowski w 09 Listopad 2009, 22:24
2. kiedy projekt trafi na naszą http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projektów
Nie wiem. Drugie zdanie jak wyżej.

Cytat: Piotr Rakowski w 09 Listopad 2009, 22:24
3. dlaczego nas tak mało liczy ten projekt - osobiście mi to "ubliża"  :wth:
Zapewne po części dlatego bo dostępna jest tylko aplikacja testowa, która sama z siebie niczego nie wnosi. Wątpię jednak, że nawet nowa app coś zmieni.

Najpierw trzeba skończyć app na CPU a potem można pomyśleć o GPU. Borykam się z problemami [matematyka, informatyka] i w sumie to nawet nikt nie umie mi pomóc. Nikt nic nie wie - dosłownie tak jest.

X X X

Rysiu, tak mają pionierzy. Ale dasz radę!

Aby trafić do statystyk Boincstats trzeba spełnić dwa warunki:
1. Wystawiać statsy - szczegóły zna TJM.
2. Napisać do Willego zgodę na upublicznienie projektu i statystyk, więcej tu:
http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=444&nowrap=true#1659

Troll81

Jak już projekt zacznie coś liczyć :D to się sporo zmieni. Niewiele osób chce mielić uppercasy.... bo to przecież nic nowego nauce nie da. w tym samym czasie można pomielić coś pożytecznego. Opis na wiki i dopisanie do listy projektów może zrobić sam autor. Wystarczy się zarejestrować i już można edytować wiki.

TJM

A na czym to znów utknąłęś ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Rysiu

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 09 Listopad 2009, 23:37
Aby trafić do statystyk Boincstats trzeba spełnić dwa warunki:
1. Wystawiać statsy - szczegóły zna TJM.
2. Napisać do Willego zgodę na upublicznienie projektu i statystyk, więcej tu:
http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=444&nowrap=true#1659
Statystyki są już generowane od kilku dni.

http://goldbach.pl/stats/

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=proj&proj=gol
http://boinc.netsoft-online.com/e107_plugins/boinc/bp.php?project=98 [Według zapewnień admina za 24/48h będzie all działać]
http://www.statsnstones.com/Project.aspx?projid=98

Pisałem także maile do adminów BOINCStats ale widać za bardzo im się nie kwapi, a nie wiem jakie tam mają wymogi jak w statystykach jest kilka projektów praktycznie bez punktów i nie działających :E Może na razie ze względu na UpperCASE Nie chcą podłączyć.

TJM

Myślę że głównym kryterium dodawania na boincstats jest to, jak bardzo userzy cisną admina %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

#100
No to zaczynamy "cisnąć". :)

PS: Ale jak to robić, skoro główna strona projektu nie chce się otworzyć? :wth:
Rysiu, napraw to i daj znać!

Rysiu

Po 1:00 naszego aktualnego czasu mogą występować chwilowe problemy z dostępem, ponieważ są wykonywane backupy, a jeszcze nie opatentowałem jakiejś "przyjaznej" metody backupowania  XD

TJM

Serwer zamulał całą noc, rano o 8 jeszcze jakieś database errory były.
Btw, automatyczne backupy nie są zbyt dobrym sposobem - nigdy nie wiadomo czy są na 100% sprawne, okazuje się dopiero gdy są potrzebne.
Bazę najłatwiej backupować ustawiając po prostu replication slave - kopia robi się w czasie rzeczywistym. Całą resztę wystarczy kopiować ręcznie z raz na tydzień. Jeśli padnie baza, to i tak wszystkie aktualne zadania w toku są stracone.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

A nie mógłbyś na ten czas - wzorem innych - wrzucić na www jakiś komunikat?

Rysiu

Serwer zamulał prawie do 11.

Load momentami przekraczał 30.00 i szczerze to nawet nie wiedziałem co się dzieje i skąd tyle zapytań do bazy się wzięło.

Po paru minutach dostałem kilka emaili od kilku userów piszących, że właśnie chcieli odesłać kilka tysięcy WU per host i coś zalagowało  :deadman:

Teraz już jest ok.

X X X

Rysiu, Willy - BOINCstats, odpisał, że żadnej zgody od Ciebie nie dostał - patrz tu: http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=444&nowrap=true#75319

Weź w końcu napisz mu tę zgodę na upublicznianie, bo to jak zabawa w głuchy telefon.

X X X

Goldbach jest już w BAM/Boincstats, wieczorem powinien pojawić się w statystykach. Rysiu, jeszcze parę pytań:

1. Kiedy w tym projekcie będziemy liczyć coś bardziej pożytecznego niż UC? I jak szacujesz zapotrzebowanie obliczeniowe - na poziomie Enigmy, Collatza, PrimeGrida?
;D

2. Sprawdziłem parę WU i punktacja jest na poziomie 437/core/dobę. Tymczasem w AP26 punktacja jest na poziomie 1860/core/dobę. Może warto trochę podkręcić tę punktację?

Rysiu

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 11 Listopad 2009, 12:53
1. Kiedy w tym projekcie będziemy liczyć coś bardziej pożytecznego niż UC? I jak szacujesz zapotrzebowanie obliczeniowe - na poziomie Enigmy, Collatza, PrimeGrida?
Teoretycznie zapotrzebowanie obliczeniowe będzie duże pytanie tylko brzmi na co pozwoli zaplecze sprzętowe [serwery] i ograniczony budżet.

Już teraz MySQL zaczyna mi wariować co mnie doprowadza do granic wytrzymałości, a co będzie po jakimś czasie...

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 11 Listopad 2009, 12:53
2. Sprawdziłem parę WU i punktacja jest na poziomie 437/core/dobę. Tymczasem w AP26 punktacja jest na poziomie 1860/core/dobę. Może warto trochę podkręcić tę punktację?
Trzeba pomyśleć.

TJM

Nie trać czasu na poprawianie punktacji uppercase, bez edycji źródeł i tak się nie da. Ten progs jest wyjątkowo tak napisany, liczy zawsze tak samo długo niezależnie od proca (po prostu w kółko wykonuje to samo aż upłynie określony czas CPU), więc jedyna sensowna punktacja to właśnie ta domyślna, oparta o benchmark.
Jeśli zmienisz na stałą, to musiałbyś ustawić sensowne kredyty dla szybkich maszyn, a wtedy powolne również będą dostawać dokładnie tyle samo, co spowoduje dla nich z kolei punktację z kosmosu.
Lepiej już byłoby wyedytować źródło uppercase i wstawić pętlę liczącą liczbę wykonań zamiast czasu CPU.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

W BAM/Boincstats Goldbach pojawił się, ale statsy nie zaistniały - wysyłka zawiodła czy odbiór się ociąga?

Rysiu

Nie wiem po czyjej stronie był problem.

Load serwera mógł być duży ale dostęp do statystyk był tak czy siak... W tym przypadku serwer mógł trochę wolniej odpowiadać.

Właśnie zajmuję się bazą i dzisiaj powinno być już ok.

X X X

Ten UpperCASE może nie przejść. Spójrz na forum Boincstats. Trzeba jakąś "mądrzejszą" aplikację zapodać.

Rysiu

Aktualnie to ja staram się odchudzić DB, bo 5 GB to trochę za dużo jak na moje aktualne możliwości.

krzyszp

Mam kilka pytań odnośnie Twojego "wyposażenia":

Na jakim sprzęcie i łączu to postawiłeś?
Jaką max liczbę połączeń użytkowników na raz pokazuje Ci serwer?
Domyślam się (po "load"), że postawiłeś wszystko na Linuksie - możesz napisać na jakiej dystrybucji?
Masz jeden serwer. czy dwa?
Replikujesz bazę?

Sorki, ale nurtuje mnie kwestia wymaganej do projektu bazy sprzętowej...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

X X X

Na forum Boincstats trwa krytyczna dyskusja na temat projektu Goldbach:
http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=4993&nowrap=true#75503

Rysiu, zabieraj tam głos, poddawaj argumenty, bo bez Twojego wsparcia, trudno mi bronić tego projektu. Dziwię się również, że choć jest to polski projekt, prowadzony przez członka teamu Boinc@Poland, to żaden przedstawiciel tego teamu nie zabiera tam głosu, nie udziela wsparcia. Nie dajmy się okładać bez żadnej reakcji.

Rysiu

#115
Wielka mi krytyczna dyskusja. Jeden Argentyńczyk wyrwał się z pretensjami, że nie można uruchamiać aplikacji UpperCASE bo to woła o pomstę do nieba.

Ile było projektów nawet na forum B@P z UC? Ile projektów od niczego zaczynało? Ile projektów nigdy niczego nie wniesie?

Nie jestem tak genialny jak owy Argentyńczyk i nie potrafię zrobić wszystko na raz. On pewnie w pięć minut uruchomiłby pół tuzina projektów, które zmieniłyby cały świat.

Cytat: krzyszp w 13 Listopad 2009, 10:25
Mam kilka pytań odnośnie Twojego "wyposażenia":

Na jakim sprzęcie i łączu to postawiłeś?
Jaką max liczbę połączeń użytkowników na raz pokazuje Ci serwer?
Domyślam się (po "load"), że postawiłeś wszystko na Linuksie - możesz napisać na jakiej dystrybucji?
Masz jeden serwer. czy dwa?
Replikujesz bazę?

Sorki, ale nurtuje mnie kwestia wymaganej do projektu bazy sprzętowej...
Sprzęt leciwy lecz aktualnie takie są możliwości :/

Celeron 1200 MHz, 1 GB RAM, HDD 250 GB

Łącze bez limitów teoretycznie 100 Mbps ale jak to jest w praktyce szczególnie do TP to nie powiem.

System to Ubuntu Server 9.04.

Mam dwa serwery (drugi u siebie) ale na tym drugim trzymam tylko różne pliki dotyczące projektu itp.

Robię jedynie backupy bazy.

W najbliższym czasie mam zamiar dostawić coś mocniejszego oczywiście jeżeli będą możliwości...

X X X

Wspaniale! Tylko napisz właśnie to na tamtym forum. Wszędzie są fetyszyści wąsko rozumianej naukowości.

Troll81

Boinc Alpha test leci na UC..... większość projektów zaczynała od UC.... choćby po to by oszacować jaki sprzęt jest potrzebny do utrzymania projektu. jaka przepustowość jakie rozmiary baz danych itp......

Troll81

#118
a może
http://www.allegro.pl/item809113087_fujitsu_max3036rc_36_gb_15k_16_mb_sas_fv_gw.html

8 takich dysków spiętych w RAID :D albo i 4

plus szybki proc..... wymień tego celka na pentiaśka :D i od razu pójdzie żwawiej........

TJM

Serwer BOINCa nie ma praktycznie żadnych wymagań co do procesora, o ile jakiś z twoich własnych daemonów nie będzie potrzebował CPU (np. validator przy sprawdzaniu wyników).
Kluczem do wydajności jest odpowiednia ilość pamięci RAM. Najlepiej mieć tyle, żeby cała baza MySQL mieściła się w RAMie. Niestety, dość trudno o to bez poważnych inwestycji w sprzęt, więc w praktyce trzeba radzić sobie w inny sposób. Pomaga np. wrzucenie drugiego dysku i rozbicie bazy na pojedyńcze tabele (to już masz) po czym przeniesienie części tabel na drugi dysk (wyłączenie mysqla, przeniesienie jednego pliku do folderu na drugim dysku (mysql musi mieć prawa zapisu w tym miejscu!) i zwykły symboliczny link w stare miejsce).
Podłączając w ten sposób kilka dysków można ładnie rozrzucić tabele, wydajność będzie nieosiągalna nawet dla potężnych RAIDów. No i są jeszcze dyski SSD, które już całkiem nieźle staniały. Nawet 16-32GB starczy na najpotrzebniejsze tabele (result, workunits), co da niesamowitego kopa do wydajności.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.