Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Strona PPB

Zaczęty przez krzyszp, 15 Luty 2006, 13:37

Czy jesteś za uruchomieniem serwisu PPB

Tak
15 (93.8%)
Nie
0 (0%)
A co mnie to...
1 (6.3%)

Głosów w sumie: 16

Głosowanie skończone: 15 Luty 2006, 13:37

krzyszp

Witam

Tutaj chcę poruszyć jeden dość ważny temat.

Portal Polskiego Projektu Boinc jest właściwie ukończony (zostało dogranie szczegółów).

Jednak zasadniczą kwestią jest, czy w ogóle chcemy ją uruchamiać. Może to spowodować jakiś "rozłam" w naszej grupie, a tego chcę uniknąć.

Wiem oczywiście, że strona ta ma skupiać różne teamy, dlatego to ryzyko nie jest duże, ale mimo wszystko pytam się Was, czy ją "uruchamiamy"?

Dodam ankietę z pytaniem, ale pozostaje jeszcze zapytać o zdanie Ojca Założyciela, gdyż jest on chyba osobą bardzo zainteresowaną tematem, dlatego proszę, aby napisał co o tym sądzi.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Ja głosuję na tak.
PPB potrzebuje własnej strony. Nie sądzę, żeby to spowodowało jakiś większy rozdźwięk w zespole.
Dyskusje związane z PPB przeniosą się na nową stronę. Chcąc nie chcąc, "ucieknie" tam trochę tematów ogólnoboincowych, ale myślę, że ryzyka wielkiej schizmy nie ma.

P.S.: Czy powinienem udzielić błogosławieństwa, albo coś w tym stylu? :twisted:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

Zagłosowałem na TAK ;) Ciekawe dlaczego :P

EDIT: Ja chce zmienić na nie :( BUUU :( A nie moge :(

matti_tm

Ja tam jestem za. Lawina już ruszyła i nie da się jej powstrzymać. A temat urósł na tyle, że powinniśmy go oddzielić od naszej Grupy.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


m2marek

Za :!: . Nam to nie zaszkodzi, jednak obawiam się o projekt. Myślę, że jak najszybciej należy zaprosić inne zespoły (przynajmniej polskie) i dać co do lepszych linki
ps. Może przy okazji da się którąś grupę "wchłonąć" do jedynego słusznego zespołu :twisted:

krzyszp

Każdy ma opcję dodania linka do serwisu - korzystajcie i dawajcie innym znać o stronie. Wszelka aktywność mile widziana.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek

Ja tam wogóel sie tą strona nie zajmuje :(
Ja promuje wikipedie :D

krzyszp

Cytat: "Simek"Ja tam wogóel sie tą strona nie zajmuje :(
Ja promuje wikipedie :D

I bardzo dobrze ;-)

Doskonale Ci idzie - jak tak dalej pójdzie to zostaniesz naszym specjalistą od dokumentacji ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Artur

Strona PPB i to podejście do niej teamu BOINC@Poland - rewelacja!
Ech... gdyby nasi politycy szli na takie takie kompromisy ;)
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

matti_tm

Cytat: "krzyszp"
Cytat: "Simek"Ja tam wogóel sie tą strona nie zajmuje :(
Ja promuje wikipedie :D

I bardzo dobrze ;-)

Doskonale Ci idzie - jak tak dalej pójdzie to zostaniesz naszym specjalistą od dokumentacji ;-)

Ojcze Założycielu, czas na modyfikację/rozszerzenie rangi.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

#10
ja mam takie pytanie, wlasciwie pewnie bezposrednio do krzyszpa...

czy strona polskiprojektboinc.vel.pl jest od poczatku stworzona przez ciebie, jako oficjalna strona PPB i czy mozna tam sie rejestrowac bez przeszkod?

krzyszp

Hmm, strona jest tworzona przeze mnie, na silniku php-nuke.

Rejestracja oczywiście bardzo wskazana, jak i inne formy aktywności.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

a udalo ci sie namowic do wspolpracy inne teamy?

krzyszp

Jeszcze nie nawiązałem kontaktów, dopieszczam stronkę.

Od poniedziałku będę pisał do wszystkich, które są wymienione na boincstats - mam nadzieję, że odzew będzie pozytywny.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

a moze daloby rade zdobyc maile do zalozycieli teamow?

krzyszp

Na razie grzebię po stronach teamów. Wiele jest od dawna nieaktualizowanych, ale co zrobię, to dodam do egroup.

Trzeba to trochę uporządkować, żeby się nie powtarzać i nie robić bałaganu. Zajmę się tym, tylko nie wszystko da się robić naraz, w dodatku z czasem u mnie też nie najlepiej.

Ale damy radę ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Artur

Trzeba dalej pojawiać się na forach zarówno zespołów jak i na innych forach. Osobiście umieściłem posty o PPB tuż przed powstaniem strony PPB na forach zespołów Poland, SetiTeam 2000 i DistributedComputing@Płock. Na razie odzew jest niewielki, ale też nie jest żaden, a to już jest dobrze, bo tamte fora są jednak słabsze. Poza tym ze stroną PPB będzie dużo łatwiej.

Myślę, że skoro w samym zespole BOINC@Poland jest kilka/kilkanaście osób działających na rzecz PPB ok.  430 (?), to wśród innych zespołów procentowo powinno być bardzo podobnie. Trzeba tylko do tych osób dotrzeć. Właśnie myślę, że ważniejsze jest dotrzeć niż przekonać. Tzn., że nie ma co przerabiać pesymistów na optymistów i nieaktywnych na aktywnych etc. Tu trzeba mieć szczególny stosunek do zmian, tzn. nie tylko poddawać się im ale też je tworzyć.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]