Sprzedaż gnatów za granicę

Zaczęty przez TJM, 15 Październik 2009, 08:03

TJM

Orientujecie się może, jak wygląda w praktyce sytuacja gdybym jako właściciel firmy w PL chciał opychać broń za granicę ? W PL rynek broni tak spadł na ryj, że z dnia na dzień widzę jak upadają firmy, jestem w stanie póki co swoją utrzymać dzięki pomocy znajomych, ale przecież wyprodukowanych broni nie można kisić w nieskończoność. Myślałem o sprzedaży do innego kraju i zastanawiam się, gdzie tkwią jakieś pułapki na których się straci kasę %) Ewentualnie jaki kraj wybrać ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Hi

To się zdaje trzeba licencje na takie coś wykupić.
A gdzie ? tam gdzie wojna,  usa i kanada teraz walczy.

ksysju

TJM

No tak, licencja to pewna rzecz. Tylko zastanawiam się czy nie ma gdzieś jakichś ukrytych podatków, żeby nagle się nie okazało, że 20 golda na licencję wywalę w błoto %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Licencje sa malo oplacalne. Kupisz za 20g, a np. po dwoch tygodniach dadza na Polske embargo, albo wysokie clo i porobione. Nie ma latwego i pewnego sposobu sprzedazy za granice.

Jesli chcesz, to ja moge od Ciebie kupowac. 30 giwer tygodniowo zuzywam. Kupuje wlasnie na polskim rynku, poprzez donate - wybieram sobie najtansza oferte na rynku, sprawdzam czy to Polak i pisze do niego. Jak nie odpowiada, to pisze do nastepnego itd. Zamiast tego moge wszystko kupowac od Ciebie, jesli masz jedna z nizszych cen na markecie ofc :). Jakbys byl zainteresowany, to pisz do mnie do BatP (byle szybko, zanim podpisze cyrograf z Gekonem :D ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Handel przez donate wymaga wyciągania broni z firmy przez market, nie przewidziałem niestety tego omawiając ze znajomym założenie firmy; znajomy ten, który jest właścicielem firmy, ma dość słabe połączenie z netem (przymula ostro) więc tego typu transfery są bardzo ryzykowne :/

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

To sprzedawaj w nocy, albo wczesnie rano, wystawiajac za polowe normalnej ceny (i tak zaoszczedzisz na podatkach) - ja tak zawsze robie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Przekażę info znajomemu, pewnie sprawdzi jak to w nocy idzie %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.