[Pomysł] Giełda mocy obliczeniowej BOINC

Zaczęty przez X X X, 17 Październik 2009, 14:13

X X X

W komputerach członków naszego teamu jest sporo kart graficznych, które z różnych względów pracują np. tylko 8h dziennie, czyli 2/3 ich mocy pozostaje niewykorzystane a mogłoby zwiększyć naszą pozycję. Część z tych ograniczeń wynika z wysokiego kosztu energii elektrycznej. Przykładowo, taka R4850 wraz z kompem zużywa miesięcznie prąd za ok. 66 zł. Ograniczenie czasu pracy do 8h zmniejsza ten koszt do 22 zł. Patrząc na przychody w MW, to ok. 700k kosztuje w prądzie te 22 zł.

A może uruchomimy giełdę mocy obliczeniowej?
Tak sobie myślę, że gdyby osoba mająca wolne moce na grafie sprzedała je, to karta mogłaby pracować dla teamu w pełnym wymiarze czasu. Przykładowo:

Teraz:
8h - dla siebie, za 22zł
8h - off
8h - off

Po sprzedaży:
8h - dla siebie, za 22 zł
8h - dla kupującego za 22 -44 (od kupującego) zł
8h - dla siebie, za zarobione 22 zł

Reasumując:
- osoba sprzedająca miałaby za te same pieniądze dwa razy więcej punktów;
- osoba kupująca za 44zł miałaby ekstra 700k i zaczynając od razu wskoczyłaby do Top200 teamu, a po 2 miesiącach byłaby już w Top100;
- team miałby 3x więcej punktów.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ratio pierwszych ujawnionych transakcji:

Milka:
15.909 pkt/zł
14.000 pkt/zł

Collatz:
11.000 pkt/zł

AiDec

Interesujaca propozycja. Niebanalna, dajaca korzysci obu stronom :). Ja skorzystam - dogadamy sie na PM, na razie jestem zajety - odezwe sie jak tylko bede mial chwile czasu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Aegis Maelstrom

Ciekawy pomysł Robercie, już kiedyś jeden z kolegów (Tito, nie mylę się?) proponował coś podobnego: zrzutę na kartę graficzną, która przez ustalony czas chodzi u właściciela na konto zrzucających się, a potem przechodzi na własność jej opiekuna (w podziękowaniu za prąd, włożony wysiłek i miejsce w komputerze stacjonarnym).

Dla mnie warte rozważenia.

lolek

Warte przemyślenia, może sam bym nawet chętnie zainwestował te 4 dyszki  8)

Raptor77

Robił ktoś obliczenia jak to wygląda przy kartach 5850 ?
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

X X X

Zależy od tego, ile zużywa sam komp, bo 151W bierze sama karta - szacuję to miesięcznie na około 28 zł (8/24h).

W tym czasie powinieneś zrobić jakieś 1566k punktów, czyli bardzo zgrubnie licząc, masz 1.5kk do opchnięcia za 50zł. Ale niech ktoś to jeszcze przeliczy, bo jakoś tak rano jest...

Troll81

Hm.... bardzo fajny pomysł :D chętnie wyskrobię gdzieś 22 zł :D

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gigi2000

Wg mnie pomysl rewelacyjny, proponowalem juz cos podobnego mojemu koledze z pracy, niestety sie nie zdecydowal.
Moj komp chodzi wlasnie te 8h na dobe, reszta sie marnuje. Mam karte 4850 i obliczenia co do ilosc zuzytego pradu i punktow zgadzaja sie z tym co napisal 7NBI_Zarecki Robert.
Tak wiec zglaszam chec sprzedazy mojej mocy obliczeniowej. W zwiazku z tym, ze jak sami wiecie, czasami zdazaja sie awarie (kompa lub serwera projektu), proponuje korzystne do kupujacego rozwiazanie 700k punktow za 44 zl. Tak wiec kupujacy nie martwi sie, ze mi np padnie dysk, albo ze milka nagle przestanie wysylac wu. Naliczanie punktow dla kupujacego jest na pierwszym miejscu, co oznacza ze od zaraz zaczynam liczyc dla kupujacego, az do uzbierania sie jego 700k punktow, potem dopiero zaczynam liczyc dla siebie.
Jesli watek sie rozwinie, to nie wiem czy dalsze propozycje mam skladac tutaj, czy wszyscy maja pisac do 7NBI_Zarecki Robert na priva i on bedzie "parowal" ludzi?
W kazdym badz razie skladam oficjalnie chec przystapienia do wspolpracy, jesli jest ktos chetny piszcie do mnie na priva, kto pierwszy ten lepszy ;)
No i jak juz wspomniano, przy okazji zyska cala druzyna   :D

Raptor77

pytanie natury technicznej - jak rozwiązać naliczanie pkt dla danej osoby tzn jak przyłączyć się do jego konta ?
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

Weak account key :D

Pierwszy chętny na dociągnięcie milki do 1kk :D

X X X

Mam już na PW oferty zakupu, więc osoby chcące sprzedać proszę o kontakt na PW - dostaniecie namiary na oferentów.

[PBT] Horpah

ok, to ja też chętnie policzę dla kogoś 700k punktów w milce za 44 zł, jeśli są chętni to proszę na moje PW przysłać Weak account key a ja podam konto i po wpłynięciu zaczynam liczenie na jego konto.

Raptor77

jak dużo byłoby chętnych do takiego kupowania pktów ??

i ile można zapłacić za powiedzmy 1kk kredytów (milka/collatz) ?
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

OxyOne

a skad mam wiedziec czy klientowi nie policzyłem np zamiast 1kk tylko 1.2kk? jest jakis licznik pkt?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Niekumaty Burak

Cytat: Raptor77 w 19 Październik 2009, 12:02jak dużo byłoby chętnych do takiego kupowania pktów ??
Myślę, że będzie więcej chętnych do kupna niż do sprzedaży, dlatego sprzedający powinni kolejkować kupujących, a nie sprzedawać tylko jednemu - pierwszemu.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81


Raptor77

Cytat: OxyOne w 19 Październik 2009, 12:07
a skad mam wiedziec czy klientowi nie policzyłem np zamiast 1kk tylko 1.2kk? jest jakis licznik pkt?
jak sie dopniesz do kogos to twoj komp pojawia sie w jego komputerach, tam zobaczysz ile pkt obliczyl - chyba najlepszy sposob
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

TP

#18
Witam Wszystkich!

Pomysł tak mi się spodobał, że się aż zarejestrowałem...  :respect:

Wydaje mi się, że lepiej wprowadzić system oparty na jednostkach rozliczeniowych:

1zł za np.: 1 MWJR (Jednostka Rozliczeniowa MilkyWay) = 13000pkt.

1zł za np.: 1 CCJR (Jednostka Rozliczeniowa Collatz Conjecture) = 8000pkt.

znacznie upraszcza to rozliczanie itd...

Wyglądało by to tak:

Stasiu, jest sprawa... Wygeneruj mi 10 MWJR puszczam Ci przelew 10zł...

Stasio ma 10zł, a zlecający 130 000 pkt. w MilkyWay

Stasiu, jest sprawa... Wygeneruj mi 5 CCJR puszczam Ci przelew 5zł...

Stasio ma 5zł, a zlecający 40 000 pkt. w Collatz Conjecture

Ja ze swojej strony w MW lub CC mogę generować ile, kto zechce... chwilowo mam głód gotówki.....
Oferuje moc 5.44 Teraflops.


Pozdrawiam!

TP

P. S.

Jeśli są zainteresowani zakupem po w/w stawkach to proszę o kontakt na PW. W ustawieniach projektu proszę wybrać liczenie tylko na GPU. Proszę przesłać WeakAccountKey projektu.

8 Teraflopsów Wolne!

:parrrty:

Peciak

#19
Cytat: TP w 19 Październik 2009, 13:56
Witam Wszystkich!

Pomysł tak mi się spodobał, że się aż zarejestrowałem...  :respect:
Klasyk by tego nie przewidział, liczydłowi od kilku miesięcy myślą jak tu ściągnąć nowych ludzi do naszej Bandy i zwiększyć RAC a tu proszę odpowiedź jest prosta KASA  XD

Czy to tylko naprawdę o to chodzi ?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TP

Jak jest popyt to jest podaż  ;D

Tu nie chodzi o kasę, ale jak zauważył autor wątku o sfinansowanie dłuższego liczenia.

I mi to pasuje, nie widzę w tym nic nagannego moralnie.

AiDec

Czy w takich sytuacjach nalezy podac weak acc z Milky, czy z BoincStats? A moze to to samo? Zupelnie sie nie znam na weak acc, stad to pytanie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

gigi2000

Ja tez dopiero dzis dowiedzialem ze istnieje takie cos jak weak acc, ale z tego co czytalem to chodzi o to ze musisz podac weak acc od milki...

X X X

1. Za kilka minut prześlę zainteresowanym listy oferentów, wg kolejności zgłoszeń.

2. Prosiłbym kogoś mądrzejszego ode mnie o napisanie zwięzłej instrukcji, jak podłączyć się z kompem do czyjegoś konta. Chwilowo sprawa dotyczy projektów GPU, głównie MW i Co, ale przyszłościowo może powstać też zapotrzebowanie na moce CPU, choćby na czas wyścigów.

3. Giełda pozwala na spotkanie się podaży i popytu, a efektem jej działania jest ustalenie ceny równowagi między ofertami kupujących i sprzedających. Dlatego proszę o przesyłanie do mnie informacji o zawartych i zrealizowanych transakcjach - anonimowo opublikuję ich parametry w pierwszym poście, co będzie wskazówką dla następnych zainteresowanych i pozwoli ustalić optymalny przelicznik.

X X X

Info rozesłane - 3 oferty zakupu i 4 oferty sprzedaży. Następne oferty proszę kierować na PW.

Jedna transakcja została już zawarta - ku chwale Boinc!

[PBT] Horpah

Do mnie jako pierwszy zgłosił się "Niekumaty ..." jeśli jutro będzie wpłata to już jutro zaczną mu wpływać punkciki :)

X X X

#26
Aktualny stan:
4 oferty zakupu
4 oferty sprzedaży
2 transakcje uzgodnione

Proszę o podawanie na PW nazwy projektu i ceny jednostkowej. Pozostałe parametry pozostaną anonimowe.

PS: 3 transakcje uzgodnione. TRG, jak będziesz gotów, to daj info na PW. Dostaniesz listę chętnych na sprzedaż punktów.

Tomasz R. Gwiazda

jesli projekt nie umrze smiercia naturalna, to po powrocie z urlopu (30.10) chetnie wynajme u kogos troche mocy :D


gigi2000

Czy moze mi ktos pomoc z weak acc key? Probowalem 2 sposoby i cos mi nie dziala :(
1) bylem przylaczony do projektu jako ja, ale podmienilem account key w pliku account_milkyway.cs.rpi.edu_milkyway.xml ktory juz istnial - nie dziala, otrzymuje ze zly klucz, co po namysle jest logiczne - moj login i key innej osoby
2) odlaczylem sie od projektu i chcialem przylaczyc sie podajac email kolegi, a zamiast hasla account key - nie dziala, nie mozna przylaczyc sie do projektu bo zle haslo

wiec jak to sie robi prawidlowo? Sam klucz podany pod adresem http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/weak_auth.php ma taki dziwny format bo jest tam pewna wartosc na poczatku potem podkreslnik i za tym dluzsza wartosc, domyslam sie ze jest to w formie userId_key bo znalazlem gdzies ze sam key ma 32 znaki, a za podkreslnikiem sa wlasnie owe 32... tak wiec probowalem z tym ciagiem za podklreslnikiem... help?

Troll81

To use your weak account key on a given host, find or create the 'account file' for this project. This file has a name of the form account_PROJECT_URL.xml. The account file for MilkyWay@home is account_milkyway.cs.rpi.edu_milkyway.xml.

Create this file if needed. Set its contents to:

<account>
   <master_url>PROJECT_URL</master_url>
   <authenticator>WEAK_ACCOUNT_KEY</authenticator>
</account>

to tyle co wiem

gigi2000

Rozwiazalem problem.
Nie jestesmy przylaczeni do MV. Tworzymy plik account_milkyway.cs.rpi.edu_milkyway.xml w katalogu (wg domyslnej instalacji) X:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC
W pliku tym umieszczamy taka zawartos:
<account>
   <master_url>http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/</master_url>
   <authenticator>tutaj umieszczamy weak key</authenticator>
</account>
Weak key musi byc razem z ciagiem ktory znajduje sie rowniez przed podkreslnikiem, a nie tylko 32 znaki za podkreslnikiem.
Uruchamiamy boinca, on teraz wykrywa ze pojawil sie nowy plik i automatycznie dodaje projekt MV dla odpowiedniego usera. Wystarczy dodac optymalki i jedziemy :)

X X X

Brzmi obiecująco, ale jak sprawić, aby obie strony widziały punktowy stan zaawansowania transakcji? Jeden ma dostęp do konta, to widzi dorobek hosta, a drugi?

TP

No niestety, komputery nie mogą być ukryte... wtedy jest wygodniej...

Inaczej trzeba nieźle kombinować...

X X X

Wszystko jasne, podglądamy "obcego" hosta i wszystko jest wiadome. W Milce jest prosto, bo valid jest prawie od razu. W Collatz tak dobrze nie ma, bo na niektóre pendingi czeka się i dwa tygodnie.

TP

Z CC to prawda, ale raczej wszyscy będą chcieli MW...

Pierwsze zlecenia już w trakcie realizacji :)

Swoją drogą powiniennes dostać za ten pomysł BOINCowego NOBLA  :attack:

X X X

Dzięki, wystarczy mi rabat przy zakupach.
XD

Ale póki co mam inne wydatki.

sesef

Cytat: TP w 19 Październik 2009, 22:35
Z CC to prawda, ale raczej wszyscy będą chcieli MW...

Pierwsze zlecenia już w trakcie realizacji :)

Swoją drogą powiniennes dostać za ten pomysł BOINCowego NOBLA  :attack:

Można łatwo policzyć ilość wu w pendingu i przyjąć, że dostanie się za każdą sztukę 550 pkt (jest to na korzyść kupującego, ale różnice pewnie byłby niewielkie, ale zawsze powinno zniwelować wypadek kiedy wu dostanie invalid)

Kryniek

Cytat: Piotr Rakowski w 19 Październik 2009, 14:53
Cytat: TP w 19 Październik 2009, 13:56
Witam Wszystkich!

Pomysł tak mi się spodobał, że się aż zarejestrowałem...  :respect:
Klasyk by tego nie przewidział, liczydłowi od kilku miesięcy myślą jak tu ściągnąć nowych ludzi do naszej Bandy i zwiększyć RAC a tu proszę odpowiedź jest prosta KASA  XD

Czy to tylko naprawdę o to chodzi ?

No niestety, przecież wiesz że teraz tylko ona się liczy. I niezmiernie mi miło że dzięki niej przy okazji zyskuje nauka jak w tym przypadku. Wolałbyś żeby członkowie naszego teamu wpłacali  pieniądze na jakieś forum warezowe lub torrentowe bez jakiegoś większego sensu?

Gratulacje 7NBI_Zarecki Robert :respect:. Czyli co, warto mieć sporo pomysłów? Nawet jeśli za niektóre wyśmieją, wyszydzą to za inne mogą nosić na rękach ;)
Jak będę przy kasie to może też skorzystam, gdyż sam swoją flotę mam słabiutką %)

X X X

Dzięki Kryniek. Jak dojrzejesz do zakupu to daj znać na PW, to dostaniesz listę osób oferujących swoje moce. A póki co, masz moje PW z pytaniem o WCG.

PS: Krytykę cenię, byleby była choć odrobinę konstruktywna.

Peciak

#39
Wiesz Kryniek miałem o tym nie pisać ale napiszę:
Pomysł Roberta bardzo mi się podoba ale może mieć on drugie dno. Załóżmy tylko, tylko załóżmy, że jedni z naszych czołowych liczydłowych którzy liczą Milke i posiadają niezwykle mocne karty  graficzne do obliczeń ( i nie o 4850 tu mówię a dla nich była robiona ta symulacja finansowa) zaczną wynajmować swoje maszyny dla kolegów z klanu BOINC@POLAND,  RAC zespołu się nie zmieni lub zmieni minimalnie zaś niektórzy zyskają źródło dochodów i z wolontariuszy staną się ...............
Czy jest to niedozwolone – nie,
czy tego można im zabronić – nie,
czy wprowadzenie ,,pieniądza" oraz ,,popytu i podaży"  może wprowadzić ferment do Teamu – myślę że może.
Poza tym przypominam że jeszcze niedawno czytaliśmy na forum ze ktoś nam zarzuca
Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 22 Wrzesień 2009, 23:34
Na forum Collatz Tomasz Paweł (TPT) zamieścił taki wpis:
http://boinc.thesonntags.com/collatz/forum_thread.php?id=101&nowrap=true#1713

BOINC@Poland = B@P
They are credit hunters :)
co teraz może napisać to sami się domyślmy. Poza tym punkty są ważne, bardzo ważne ale czy aż tak ważne aby jeden drugiemu wynajmował liczydło.
Tylko to chciałem zasygnalizować. Robert wiem że masz gorący temperament więc piszę jeszcze raz, post nie jest pisany przeciwko Tobie tylko pod rozwagę. Nie chciał bym aby taki fajny zespół się rozpadł przez ,,pieniądz który rządzi światem".

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."