[Pomysł] Giełda mocy obliczeniowej BOINC

Zaczęty przez X X X, 17 Październik 2009, 14:13

Szopler

Miałem nie pisać, ale...
też tak pomyślałem... ktoś wpłaca 44 zeta i komp liczy 8h dla mnie 8h dla wpłacającego, a zamiast liczyć kolejne 8h to zarobione 22 zeta na konto... ryzyko zawsze istnieje... lepiej by było jakąś zaliczkę albo coś... albo po prostu wyeliminować możliwość zarobku - komp liczy 8h dla mnie 8h dla wpłacającego za 22 zeta i 8h (niestety) stoi albo liczy dla kolejnego wpłacającego...

TP

Cytat: Piotr Rakowski w 19 Październik 2009, 23:36
RAC zespołu się nie zmieni lub zmieni minimalnie
Poza tym przypominam że jeszcze niedawno czytaliśmy na forum ze ktoś nam zarzuca
Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 22 Wrzesień 2009, 23:34
Na forum Collatz Tomasz Paweł (TPT) zamieścił taki wpis:
http://boinc.thesonntags.com/collatz/forum_thread.php?id=101&nowrap=true#1713

BOINC@Poland = B@P
They are credit hunters :)

Gwarantuje Ci, że RAC zespołu wzrosnie, właściwie już wzrasta  :fright:

A ten wpis został niepotrzebnie i niewłaściwie zinterpretowany...  :shame: co zostało już wyjaśnione, a strony sie jesli można tak powiedzieć "pogodziły".

Każdy poluje na punkty, a ten kto je wymyslił powinien dostac pierwszego Nobla.... Prawdziwego  - bo zmobilizował setki ludzi na całym swiecie do rywalizacji w szczytnym celu. Taka natura człowieka, że jak coś dajesz to oczekujesz czegoś w zamian... i punkty są tym czymś!  :book:

X X X

1. Zapewniam Cię, że Tomasz Paweł złych rzeczy o nas nie napisze, bo zawarliśmy peace a teraz nawet join venture.
;D

2. Jasne, że niektórzy mogą z tego uczynić źródło dochodów. I trochę na to liczę, bo to zwiększy podaż, a większa podaż, to więcej mocy obliczeniowej udostępnionej projektom i więcej punktów zdobytych przez nasz team i kraj. Wierzę jednak, że giełda przyczyni się raczej do tego, że sprzęt, który nie był używany zostanie zaprzęgnięty do użytku.

3. Nie bądźmy pruderyjni. Pieniądz rządzi czołówką rankingów Boinc od dawien dawna. To już nie tylko koszt prądu, ale przede wszystkim spore inwestycje w sprzęt. Przykładowo, liderem projektu Seti jest host wyposażony w 6 kart NV 295 - na to stać tylko najbogatszych. Ale czy to źle, że wykorzystał te pieniądze na rzecz projektu? Przecież mógł przepić, wydać na prochy albo przepuścić na dziwki.

4. Nie każdego stać na kupno grafy i jej wielomiesięczną eksploatację. A tak, może zażyczyć sobie prezentu w postaci 200zł na sponsoring projektów Boinc. Zasadniczo nie ma w tym niczego gorszego od wsparcia jakieś organizacji walczącej przykładowo z ociepleniem klimatu.

5. Dla mnie dużo uczciwsze jest wydanie własnych pieniędzy na wsparcie projektu Boinc, poprzez zakup punktów, niż okradanie swojego pracodawcy, przez nieuprawnione używanie firmowego sprzętu i zwiększanie firmowego kosztu prądu. I macie prawo nie lubić mnie za to ostatnie zdanie, ale tak to widzę. Pewnie dlatego, że jestem pracodawcą a nie pracownikiem.

6. A co do zespołu, to parę elementów wskazuje na to, że nieco osiadł na laurach. Mała burza mu nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Gdzieś tkwią przyczyny tego, że ostatnio więcej wydajnych liczydłowych zasila szeregi TPT a nie nasze. Lepiej łączmy siły i wspierajmy Boinc...   ... a przy okazji pokażmy tym Czechom, że nie jesteśmy cieniasami.
:attack:

OxyOne

#43
Piotr pomysł Roberta jest dobry. Chłopak chciał dobrze dla naszego zespolu - zwiekszyc rac.

Jak to ujac aby nie obrazic nikogo. Hmm.

Powiedzmy ze rodzice posiadaj kompa z radeonem 5870x2 i sobie chodzi przez 8h jednoczesnie liczy a rodzice siedza na gg, nasza-klasa itp. Po 8h komp robi shutdown. Pytam sie mamy mamo dlaczego wylaczasz komputer niech chodzi. Synku moglby chodzic ale rachunek za prad przychodzi po 300zł. Mamo dam ci 200zł i zostaw komputer niech chodzi. /taki był zamiar/

To jest normalna sytuacja. Natomiast zyjemy w Polsce tutaj zawsze sie znajda cwaniaczki. Na całym swiecie wystarczy 1 firewall na polskie cwaniactwo trzeba załozyc 5 i to naraz.

Po przeczytaniu kilku pstów juz wyczaiłem ze do zarobku na tym pomysle jest wiecej zawodnikow.

Dla przykładu dla 4x5870x2 to koszt pradu ok 500-600zł a zarobek jakby milka pompowała wu to ok 4Kzł!.

Hmm nie trzeba pracowac tylko liczyc... .
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

X X X

#44
Cytat: OxyOne w 20 Październik 2009, 00:20Po przeczytaniu kilku pstów juz wyczaiłem ze do zarobku na tym pomysle jest wiecej zawodnikow
Na tę chwilę, po jednym dniu, jest 4 chętnych do zakupu i 5 chętnych do sprzedaży, więc siła stron jest w miarę wyrównana.

Wierzę w rynek i giełdę, i ich zdolności do samoregulacji. Jeśli pojawią się większe moce po stronie podaży, to cena za punkt spadnie, itd. Niezależnie od pułapu równowagi, efekt będzie taki, że RAC teamu i kraju wzrośnie, bo parę kart ludzie kupią, a parę innych pochodzi trochę dłużej. I o to chodzi. Nie udawajmy, że zabawa w Boinc to tanie hobby. Choć wciąż dla mnie tańsze niż zbieranie znaczków, któremu oddaje się mój wuj. No i przynajmniej sejfu nie muszę kupować.

PS: Ostatnie ceny jednostkowe transakcji w pierwszym poście wątku.

AiDec

Cytat: OxyOne w 20 Październik 2009, 00:20
Dla przykładu dla 4x5870x2 to koszt pradu ok 500-600zł a zarobek jakby milka pompowała wu to ok 4Kzł!.

Jezeli tym samym kogos uszczesliwisz, to dlaczego nie? :). Moze ktos nie chce tego goraca, tego szumu... i woli zaplacic i miec spokoj.

Swoja droga u mnie Milka lezy. Padl komp, nie mam czasu naprawic - roboty do zajechania, a chory jestem i padam... Ale jakby mi kto za to placil, to nawet warto by bylo wziac dzien wolnego od pracy i kompa naprawic - bo to by sie po prostu oplacalo. A na razie to musze pilnowac pracy (bo dojna) i wyzdrowienia - Milka moze (i w tej sytuacji musi) poczekac. Zatem rozwiazanie finansowe pomogloby w takiej sytuacji w obie strony, bo ktos mialby punkty, a ja zwrot kosztow naprawy kompa (wolnego dnia w pracy).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Co tu dużo gadać. Po zainteresowaniu widać że pomysł się przyjął :D ci którym się on podoba mogą se kupić 1kk punktów w milce. Ci którym się nie podoba mogą nie kupować :D a TPT może i kiedyś będzie zespołem z prawdziwego zdarzenia, ale same credits to nie wszystko :D Wystarczy zobaczyć na takie teamy jak Frankofoni czy SETI.USA. Są najwięksi bo mają silne fora i bogate wikipedie. Bo są wsparciem dla swoich członków a nie jedynie nazwą do której mają dorzucać swoje punkty.

gigi2000

Tez pomyslalem, ze pomysl swietny ale w naszych realiach moga powstawac z tego jakies patologie. Dla mnie idea boinc jest na tyle bliska i wazna, ze zarobione 22 zl nie przeznacze na piwo, ale dodatkowe punkty, dzieki dofinansowaniu przez kupujacego, karciocha bedzie liczyla dla teamu ponad miesiac 24h zamiast 8h. Swoja droga ciekwe o ile wzroslby rac druzyny, gdyby wszyscy sprzedajacy tak zrobili... Moze jakas forma malej kontroli by sie przydala? Wystarczy sprawdzic wykresy ostatniego miesiaca kupujacego i sprzedajacego. Sprzedajacy ktory "trzyma sie szczytnej idei" mialby pierwszenstwo w sprzedazy swoich zasobow... ?
Wiem ze wielokrotnie na forum pojawialy sie pomysly kontroli roznych rzeczy i byly one krytykowane, ze to podzial na rownych i rowniejszych. To jest tylko luzny pomysl, do przedyskutowania na forum, nic nie narzucam.

TP

Hehe kontrolować to można, ale kontrolujących...

Ja tam jestem uzależnionym maniakiem BOINC....

Nie dość, że inwestuję w obliczenia każdą zł, to jeszcze kupę czasu poświęcam na "dokształcanie" w tym zakresie....

Jak mi cokolwiek wpadnie z tej całej zabawy, to nie przeznaczę tego na browar, chipsy i d.... tylko na BOINC ::)

No bo kto normalny kupuje sprzęt tylko do obliczeń, nie gra na nim, nie ogląda filmów znosi gigantyczny hałas i jeszcze płaci gigantyczne rachunki za prąd... tylko prawdziwi fani BOINC (zwani "maniakami" "dziwakami" - przez rodzinę i znajomych...)  XD

lolek

@TP czyli większość użytkowników tego forum  :parrrty:

A co do kupowania mocy obliczeniowej to świetny pomysł. Jak tylko spłacę kredycik na początku listopada to też kupię kilka punktów.

sesef

Cytat: OxyOne w 20 Październik 2009, 00:20
Dla przykładu dla 4x5870x2 to koszt pradu ok 500-600zł a zarobek jakby milka pompowała wu to ok 4Kzł!.

Akurat kaska na bloki i kolejne 5870x2 i reszta na prąd.

TP

Siemka...

To jaki jest koszt dwóch komputerów z 2xHD5870x2 i ile takie cudo je prącu pod pełnym obciążeniem?

Ile rzeba zainwestować?

Pewnie z 16000 - 20000zł.... za sam hardware,

Potem weź to skonfiguruj - jak się da.... (sterowniki), podłącz łacze, opłać prąd....

No i pytanie - jaka jest gwarancja zwrotu inwestycji - innymi słowy, Panie kto to kupi!

Chyba, że na export do USA - ale oni chyba mają swoje bardziej wypaśne.... :shame:

A przeciez wg idei autora to miało zostać w Waszej drużynie.... no chyba że zrobicie inaczej - grupowa zrzutka i liczenie tylko na takich centrach mocy a zaniechanie na indywidualnych kompach  XD


tylko kto na to pójdzie  :no:

OxyOne

Cytat: TP w 20 Październik 2009, 21:20
Siemka...

To jaki jest koszt dwóch komputerów z 2xHD5870x2 i ile takie cudo je prącu pod pełnym obciążeniem?

Ile rzeba zainwestować?

Pewnie z 16000 - 20000zł.... za sam hardware,

Potem weź to skonfiguruj - jak się da.... (sterowniki), podłącz łacze, opłać prąd....

No i pytanie - jaka jest gwarancja zwrotu inwestycji - innymi słowy, Panie kto to kupi!

Chyba, że na export do USA - ale oni chyba mają swoje bardziej wypaśne.... :shame:

A przeciez wg idei autora to miało zostać w Waszej drużynie.... no chyba że zrobicie inaczej - grupowa zrzutka i liczenie tylko na takich centrach mocy a zaniechanie na indywidualnych kompach  XD


tylko kto na to pójdzie  :no:

Jakbym ci powiedział ile takie cos kosztuje to z podziwu przez tydzien bys nie wyszedł.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

X X X

Panowie, nie kłóćmy się - współpracujmy!
:parrrty:
Na rozładowanie nastroju.

Mchl

Ja się poważnie zastanwiam nad pobieraniem prowizji od zawieranych tutaj transakcji  :attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

"Jak ktoś się dzieli to tylko fourty-fourty
20% pobiera tutaj kasa  "
%)

gigi2000

Ciekaw bylem bardzo jak zachowa sie RAC druzyny odkad realizujemy plan, czy bedzie widoczny wzrost, czy moze te 4 kompy ktore sprzedaly moc zostana niezauwazone w ogolnej poteznej ilosci punktow naszej druzyny ;) No i RAC rosnie. Jak myslicie, tak sie akurat zlozylo, czy to moze zasluga wykorzystania marnowanych wczesniej mocy?

X X X

RAC teamu rośnie, bo więcej mocy pracuje na rzecz naszego teamu. I o to chodzi.

Pigu

byle to nie doprowadziło do akcji typu:
Pigulec przestaje liczyć na grafie za to sprzedaje 24h grafy i zamienia hobby w źródło dochodu :deadman:

btw: przydałby się szczegółowy wykaz ofert i zakończonych transakcji

X X X

Cytat: Pigu w 25 Październik 2009, 12:53przydałby się szczegółowy wykaz ofert i zakończonych transakcji
A po cholerę? Dla skarbówki?
>:(
Pierwszy post zawiera aktualizowane ceny jednostkowe i to w zupełności wystarczy.

Pigu

bym wiedział co jest mi oferowane bez grzebania w całym temacie i zastanawiania się, czy oferty aktualne?

X X X

Kiedy dajesz na giełdę zlecenie kup lub sprzedaj, to nie wiesz, czy znajdzie się oferent. Ale jeśli nie dasz, to nie dowiesz się i transakcji nie będzie. Chcesz kupić lub sprzedać, to zgłoś na PW, a dostaniesz listę oferentów.

Pigu

tzn jesteś swego rodzaju swatką?  %)

X X X

Możesz też wprost zamieścić swoją ofertę w poście w tym wątku.

Szopler

Proponuję wprowadzić ograniczenie na liczbę punktów - a nuż znajdzie się taki "Tomek" co będzie się chciał wykazać i podkabluje tym z US... ;)
Czyli nie wysyłamy listy sprzedających (z ofertami) do niezaufanych ludków, świeżaków w świecie B itp. itd. 8)

Troll81


Szopler

Agent czyha teraz za każdym rogiem... XD

3891mike

ej ale o czym wy wogóle mówicie? Jaka skarbówka? O ile dobrze zrozumiałem sprzedaż mocy obliczeniowej ma pokrywać tylko koszty związane z poborem prądu. Czyż nie tak? Jeżeli tak to osoba która by udostępniła swój komputer nie wykaże dochodu bo jedyne co zarobi pójdzie na spłatę zobowiązań związanych z wytworzeniem danego dobra. Poza tym w systemie podatkowym istnieje coś takiego jak użyczenie sprzętu. W tym momencie osoba posiadająca firmę i osoba prywatna może spisać taką umowę gdzie osoba prywatna będzie w stanie użyczyć sprzęt danej "firmie" która poniesie wszelkie koszty eksploatacji danego sprzętu w tym przypadku komputera:)
Moja żona zanim jeszcze została moją żoną spisała ze mną podobną umowę i wszystko było legalnie, więc może zastanówcie się może coś takiego należało by zrobić???
Od razu uprzedzam że nie jestem ekspertem w tym temacie to wszystko załatwiła księgowa z biura rachunkowego, ja tylko wytłumaczyłem to jak potrafiłem;p


Troll81


3891mike



X X X

Lista oferentów została przekazana do administratora forum - ktoś inny powinien to teraz prowadzić.

Mchl

Jest chętny na sprzedaż mocy CPU.
Z tego co rozumiem oferty kupna które mam dotyczą GPU, więc jeśli ktoś chętny na CPU to proszę na PW

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Aegis Maelstrom

Hmmm, a żeby uniknąć niepotrzebnych maili - czy wiadomo jakich ilości punktów i projektów taka transakcja mogłaby dotyczyć? :)

Podejrzewam, że z uwagi na różnice w hojności i wymaganiach projektów trzebaby się umawiać konkretnie pod dany projekt na liczbę punktów i stawkę.

whitefrog

Cytat: Aegis Maelstrom w 10 Listopad 2009, 23:34
Hmmm, a żeby uniknąć niepotrzebnych maili - czy wiadomo jakich ilości punktów i projektów taka transakcja mogłaby dotyczyć? :)

Podejrzewam, że z uwagi na różnice w hojności i wymaganiach projektów trzebaby się umawiać konkretnie pod dany projekt na liczbę punktów i stawkę.

Dokładnie tak. Wydaje mi się, że inaczej się nie da. Trzeba by było najpierw uzgodnić jaki projekt, a następnie, ile za ile. :)
ww.BOINC.prv.pl

Tomasz R. Gwiazda

dziekuje za wykonanie zlecenia przez TP.

Polecam

Mchl

Jest chętny na sprzedaż czasu GPU. Czy znajdzie się chetny na kupno?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Ja mogę podotować tylko superkomputer  %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pigu


gigi2000

To ja pisalem do Mchl w sprawie sprzedaży mocy, ale chyba szybciej bedzie napisac tutaj niz pisac przez privy.
Cena taka jak podana w pierwszym poscie, czyli 15.909 pkt za 1 zl w milce i 11.000 w collatz. Mam karte 4850.
Jestem całkowicie oddany pierwotnej idei sprzedaży mocy. Przeprowadziłem juz w pelni jedna transakcje z naszym teamowiczem (nie pisze z kim bo moze chce pozostac anonimowy). Nie sprzedaje mocy innym druzynom, nie sprzedaje mocy zeby zarobic na bro, cala zakupiona moc pozostaje w druzynie i zamieniona jest na punkty. Pod koniec pazdziernika policzylem ok miliona dla kupujacego, nastepnie zgodnie z zasada liczylem 24h na swoje konto i tutaj nastukalem ok 2 mln. (sprawdzcie moje staty, na poczatku listopada skonczylem liczyc dla kupujacego i zaczalem na siebie). Teraz kompik znow chodzi 10h na dobe i jego moc sie marnuje.
W glosowaniu na nowy pomysl - dotowania superkomputerow za punkty, glosowalem na tak, ale jeszcze chyba troszke potrwa zanim plan zostanie w pelni wdrozony, takze moze jest ktos chetny na zakup u mnie?

toms83

Witam Wszystkich.

Pisałem do @Mchl odnośnie sprzedaży mocy, ale już chyba rzadko zagląda na forum i nie odpisał.
Cena 20.000 pkt. za 1 zł w MW. Nick w Boinc taki sam jak tutaj na forum, kto chce może sobie podejrzeć. Chętnych proszę o PM lub gg 7375223. Cała zarobiona kasa pójdzie na utrzymanie maszyny w ruchu 24/7.