Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

DynaPing

Zaczęty przez Troll81, 19 Październik 2009, 10:07

Troll81

http://dynaping.com/

CytatDynaPing uses computers around the world to monitor your web service availability and alerts you of any downtime.

We provide uptime and response time reports and warn you through email and text messages when there is a problem with your website.

Our checks are done utilizing the power and infrastructure of the BOINC distributed computing network. This means that your website can be checked from any geographical location of the world. We're not limited to a few datacenter locations!

wtf??? a za co tu będą dawać credits?? za pingowanie hostów???

http://dynaping.com/boinc.php

Aegis Maelstrom

Cytat: Troll81 w 19 Październik 2009, 10:07
wtf??? a za co tu będą dawać credits?? za pingowanie hostów???

Na to wygląda. A w przyszłości mogą kazać użytkownikom sprawdzać np. transfer po www czy ftp, responsywność itd...

IMVHO jeśli ktoś chce pomóc jakiejś firmie robić biznes internetowy to w porządku, ale ja już wolę projekty naukowe.   XD

Akira

Pomysł dobry, ale to może być użyte do robienia ataków dos... Jak będzie możliwość podłączania swoich hostów do pingowanych to chętnie się dołączę.

Troll81

26 były kolejne zapisy.... NIe załapałem się :(

Troll81

#4
Po invit code można pukać do willego z boincstats :D wszak to jego projekt

http://dynaping.com/team_display.php?teamid=31 drużynka :D

Mchl zabierz mi wodzowanie.....

Pigu

Cytat: Troll81 w 22 Kwiecień 2010, 08:51
DynaPing też jest non-cpu.
wciąż wymaga klucza do rejestracji?

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

ma ktoś nadliczbowego? niestety zostałem przez Willego osrany :(

TJM

Raczej ciężko o to, zauważ że nasz team ma tam tylko dwuosobową reprezentację.
Ale też dużo nie tracisz, bo punktów z tego nasiorbać się nie da. Nawet klientami HALowymi. Chyba, że masz kompy rozsiane po różnych łączach, wtedy nawet o pierwszym miejscu mógłbyś myśleć.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

Ja to nawet chwilowo zmieniłem kraj na sk ale i tak było już po ptokach i nie załapałem się na invita. Gdyby ktoś miał - chętnie przyjmę.

tmphaha

Cytat: TJM w 24 Kwiecień 2010, 23:00
Raczej ciężko o to, zauważ że nasz team ma tam tylko dwuosobową reprezentację.
Ale też dużo nie tracisz, bo punktów z tego nasiorbać się nie da. Nawet klientami HALowymi. Chyba, że masz kompy rozsiane po różnych łączach, wtedy nawet o pierwszym miejscu mógłbyś myśleć.

Skoro tak ciężko się dopchać, to jest chyba pewien sposób na zwiększenie dorobku zespołu ... mam tu na myśli podpięcie hostów innych użytkowników w tym projekcie pod konto tych którzy tam są (słaby klucz konta?), tylko nie wiem czy da się to tutaj wykonać. Jeśli tak to ja chętnie pinguję na czyjeś konto  ;)

TJM

Taka akcja powinna się udać, ale nie wiadomo co na to administracja projektu.
W ogóle kwestia wielu komputerów jest tam dość dziwnie rozwiązana.
Sama aplikacja jest dość lekkostrawna, minimalnie podjada sieci ale za to czasami powoduje konflikty z niektórymi firewallami.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Niekumaty Burak

Spróbować i patrzeć na reakcję.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

chce ktoś moj weak acc key?

KrzychuP

a daj  :)
tylko jak się przez niego podłączyć  :-[

-

Witam,

Cytat: Troll81 w 26 Kwiecień 2010, 13:25
chce ktoś moj weak acc key?

Poproszę jeśli można.


Cytat: KrzychuP w 26 Kwiecień 2010, 13:39
a daj  :)
tylko jak się przez niego podłączyć  :-[


boinccmd --project_attach http://dynaping.com/ 'KLUCZ'

Troll81

130_3255bba708ad86a9b4d83c0861961f04

KrzychuP


tmphaha

A jakaś szybka instrukcja pod Windowsa ??:)

Cytat: TJM w 26 Kwiecień 2010, 00:24

W ogóle kwestia wielu komputerów jest tam dość dziwnie rozwiązana.

Mógłby to ktoś rozwinąć, tzn. w czym ewentualnie jest problem? A i jak się ma sprawa z checkpointami, długością jednostki itp.

Proponuję też zachować zapewnien umiar, niech każdy podepnie powiedzmy po jednym hoście?

Krystian_Lap


emik

ja też, ale niestety nie ma aplikacji na linuxa :(


KrzychuP

Cytat: tmphaha w 26 Kwiecień 2010, 17:53
A jakaś szybka instrukcja pod Windowsa ??:)
no to poniżej to właśnie jest pod Win  :)

tmphaha

Cytat: KrzychuP w 27 Kwiecień 2010, 12:43
Cytat: tmphaha w 26 Kwiecień 2010, 17:53
A jakaś szybka instrukcja pod Windowsa ??:)
no to poniżej to właśnie jest pod Win  :)

Tak, tak teraz już wiem (Jeszcze raz wielkie dzięki dla Krystian_Lap) ...
Trzeba było jak dla przysłowiowej blondynki (nie obrażając oczywiście blondynek ) napisać:
W cmd wchodzimy do folderu gdzie zainstalowany jest BOINC i tam wpisujemy
Cytat: Robert63 w 26 Kwiecień 2010, 14:37
boinccmd --project_attach http://dynaping.com/ 'KLUCZ'
Może i to było oczywiste ... ale jak widać, nie dla wszystkich.

Teraz już sobie spokojnie piguję  :D (ot taki świński żarcik, mam nadzieję, że się Pigu nie obrazi  ;))

Może z uczestników wyjaśnić, od czego zależy punktacja próbki? Oczywiście nie mam dostępu do danych konta, ale na podstawie danych z menedżera, to pierwsza próbka dała ok. 9pkt a po odesłaniu drugiej niby pokazuje, że komp zarobił 50 (Druga odesłana całkiem niedawno więc dziś jej BOINCstats nie uchwyci).

Krystian_Lap

Nie ma za co jeszcze raz  ::)
To sem ja http://dynaping.com/show_host_detail.php?hostid=1691

tmphaha

Ja już też swój znalazłem,  czyżby punktacja była przyznawana na bieżąco ?

Krystian_Lap

nie mam pojecia... ??? niech sie straszyzna wypowie co dluzej liczy  :D

apohawk

Nie wiedziałem, że Trollu ma tyle kompów %)
No good deed goes unpunished.

TJM

#27
Punkty przyznawane są podczas liczenia. Chyba jest jakiś bonus za duży uptime, bo mój komp chodzący 24/7 praktycznie nie schodził przez dłuższy czas z top10 a nawet większość czasu był w top3 hostów, dopóki nie nadszedł sezon burzowy.

A z wieloma kompami problem taki, że jest limit kompów w określonej lokalizacji, przy czym jeszcze do niedawna na ten przykład cała neostrada liczyła się jako jedna lokalizacja.
Po przekroczeniu limitu projekt wstrzymuje wysyłanie zadań do danej lokalizacji, albo wysyła tylko dla dwóch kompów, było to nieźle zbugowane jeszcze nie tak dawno - po prostu działy się dziwne rzeczy, np. w ogóle żaden komp nic nie dostawał.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Podajcie mi lokacje swoich hostów to zmienię na stronie projektu.... Najlepiej na PW

KrzychuP

que?
możesz jaśniej?

tmphaha

Jest problem z tym że nie wszystkie hosty punktują, tzn część dostaje wu i je odsyła ale za 0 credit  >:(
W ramach szukania przyczyn takiego zamieszania Troll81 spróbuje ręcznie ustawić im lokalizację, może to coś pomoże ... a jeśli nie to będziemy szukać problemu gdzie indziej.
Tutaj można zidentyfikować którym hostem kto jest i najlepiej podać Trollowi id, myślę, że to mu sporo ułatwi ;)

KrzychuP

coś nie działa w tej chwili stronka, to spróbuję później

SzaMoT🍀

Czy DynaPing tworzy taki katalog w local temp? "p2xtmp"

Głównie chodzi o to, że Comodo (skanery online) zgłaszają Malware@8163675 - libssl32.dll

Ps. Pytanie kieruje głównie do tych co się podpięli  :ph34r:




KrzychuP

#33
u mnie kaspresky nic się nie burzy po podpięciu do Dynaping, ale sprawdzę czy mam w ogóle taki katalog

TJM

Ja mam comodo i też nic się nie burzy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

mi sie tylko comodo przypiął do procesu pinger.exe (że proces chce się z netem łączyć) i to wsio. Ten lib ssl mi się nie podoba. Może załapałeś syfa przy okazji??

SzaMoT🍀

#36
Katalog ma nazwę "p2xtmp + cztery cyferki (AppData\Local\Temp\p2xtmp-2580\libssl32.dll)", które zmieniają się przy pobraniu nowej próbki. W tym katalogu jest kilkanaście plików dll

Ps. luknijcie u siebie.

EDIT
Raport:
https://www.virustotal.com/pl/analisis/248996a80e75fd8ea0444b9641c7d54717746cf20d8df8ab0539b44668d481c2-1273256826

Teraz nie wiem czy dodać ten plik do wyjątków? Próbki przeliczają się poprawnie, mimo poddania tego pliku kwarantannie lub całkowite usuniecie go.

Szopler


tmphaha

Cytat: 5z0pl3r w 08 Maj 2010, 23:39
dopięty!

Witamy wiatmy  ;) pierwsze punkciki już są  :)

Karlik

Tak się zastanawiam, bo nie ma teoretycznie aplikacji pod linuksa, ale widzę, że jakiś host przedstawia się jako
CytatLinux
2.6.31.12-0.2-desktop
Ktoś wie jak to interpretować? :)