Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Monitorowanie obciążenia i temperatury GPU (ATI CCC ?)

Zaczęty przez apohawk, 22 Październik 2009, 19:15

Jaki program polecasz do monitorowania obciążenie i temperatury GPU ATI ?

GPU-Z
4 (80%)
AMD OverDrive™ sterownika CCC
0 (0%)
everest
1 (20%)
hwmonitor
0 (0%)
pcwizard
0 (0%)
RivaTuner
0 (0%)
MSI Afterburner
3 (60%)
GPUObserver
0 (0%)

Głosów w sumie: 5

apohawk

Zamieniłem radeona hd3650 na hd4850, ale że wielkie to, buczy i grzeje się gdy liczy, to postanowiłem zainteresować się czy da się to monitorować jakie jest obciążenie i temperatura tego. ATI dorzuca do sterowników cóś szumnie zwane "Catalyst Control Center", to postanowiłem zacząć od tego.
Niestety wymaga to .neta 2.0, a mój system (XP 64bit) był w świecie szczęśliwych i zadowolonych z życia systemów pozbawionych tej plagi.
Wgrałem wersję 2.0 z jakiejś strony M$ (technet czy coś tam), zapuściłem update'y, dograło to jeden czy dwa service packi do .neta 2.0, jednak uroczy i dość dobrze przez google'a znany komunikat:
"Coulnd not load file or assembly 'CCC.Implementation, Version=2.0.3512.36889, Culture=neutral, PublicKeyToken=90aba9c70fb836762e' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified."
jak był tak dalej miewa się dobrze.

Catalyst 9.9, Windows XP 64bit a w c:\windows\Microsoft.NET\Framework64 folder "v2.0.50727".

1. Zna ktoś jakiś inny program, który poinformował by mnie o obciążeniu i temperaturze radeona ?
2. Albo jakiś trick na .net + CCC.

Przez dwa dni (w nocy komp śpi) się nie spaliło, ale ciekawość pozostała.
No good deed goes unpunished.

sesef


Szopler


Raptor77

oprócz wymienionych jeszcze są: everest, hwmonitor, pcwizard
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

X X X

A któryś wyświetla coś takiego jak średnie obciążenie GPU?

apohawk

RivaTuner wygląda nieźle i rysuje ładne grafy, dzięki czemu .net poszedł w diabły. Dzięki.  ;D
No good deed goes unpunished.

HolyCrom

troszkę stare,ale dodam, że riva też zwiększa obroty wiatraczka, oczywiście kosztem ciszy. Cos za coś, ale wybór należy do ciebie :)

Szopler


Ares

Pod win7 znalazłem fajne sidebary które pokazują obciążenie CPU i GPU (ATI, NV, Intel), http://www.orbmu2k.de/ - warto sprawdzić czy działają ;)

Szopler


Ares

#10
A oto screen:




Nie pokazuje predkosci wentylatora grafiki.. ale moze zacznie :P


Aha aby sidebar zaczął pokazywać temp procka trzeba wejsc do jego opcji i wcisnac, install driver.

apohawk

No good deed goes unpunished.

sesef

U mnie to tak już od dłuższego czasu wygląda



Szopler

#13
Jest i coś dla nas!

http://blog.orbmu2k.de/sidebar-gadgets/boinc-gadget

[tylko WCG?]

apohawk

Nie tylko WCG, ale pokazuje tylko 2 zadania  :(
No good deed goes unpunished.

X X X

Coraz ładniejsze rzeczy do prezentacji....

1. A może ktoś zna narzędzie, do monitorowania i prezentacji parametrów multigpu, ale działających na kilku kompach w sieci?

2. Albo coś do monitorowania temperatury "VDDC Phase"? Poza GPU-Z rzecz jasna.

Can-D

Boinc Task w połączeniu z Boinc TThrottle o ile dobrze pamiętam pokazywał tempy cpu i gpu /nie wiem czy tylko cudaki,czy ati też/.Musiałbyś oblukać samemu.

Szopler

Cytat: apohawk w 06 Czerwiec 2010, 17:43
Nie tylko WCG, ale pokazuje tylko 2 zadania  :(

To dajesz obok drugi gadget, ustawiasz 2/3 zamiast 0/1 i masz 4 zadania itd.

X X X

Wg info tu: http://www.efmer.eu/boinc/ same cudaki.

Troll81


emik

#20
pod KDE masz BOINC-monitor: http://kde-look.org/content/show.php/BOINC+Monitor?content=95319



GRID

#21
Obecnie polecam 2 programy:
GPU-Z pokazuje temperatury w wielu sekcjach karty graficznej. Czasami okazuje się że temperatury rdzenia są ok (mniej niż 90C) ale jakaś inna sekcja ma powyżej 100C i szykuje się awaria.
GPU-Z pokazuje również minimalne, średnie i maksymalne wartości : obciążenie, temperatura itp. Wystarczy kliknąć na daną opcję aby zmienić schemat wyświetlania.
[smg id=9336]
Właśnie wczoraj na naszym forum dowiedziałem się że jest coś takiego jak sekcja zasilania której temperatury można sprawdzić w GPU-Z pod opcją VDDC. Po sprawdzeniu moich kart okazało się że jedna 5970 ma prawie 100C na sekcji zasilania. Więc powróciłem do standardowych ustawień (735 mhz na rdzeniu) i temperatury w tej sekcji spadły drastycznie.




Drugim programem który chciałbym polecić jest MSI Afterburner który pozwala monitorować temperatury i obciążenie GPU w formie ciągłej ponieważ posiada wykresy
[smg id=9306]


Zna ktoś może program pozwalający monitorować temperatury zdalnie przez internet. Najlepiej taki który by informował zdalnie że temperatura i szybkość wiatraka osiągnęły poziom awaryjny ? Podczas liczenia BOINC 24/7 warto wiedzieć chwilę przed awarią że czas wymienić wiatrak. Zmieniło się coś w tej kwestii ?