RALPH@Home - Rosetta Alpha

Zaczęty przez MadMan, 16 Luty 2006, 07:26

AdNet

Witam,
Mam taki problem, że nie dzieje się nic po rejestracji w Ralph.
Nie pobrał mi żadnych plików do katalogu /projects/raplh , nie pobiera mi żadnych próbek do liczenia a zmieniałem już ustawienia na  4, 8, 16 oraz 1day.
Do projektu jestem zapisany od dziś (bo chce mieć 1 miejsce na Świecie w B@P) ale jakoś ciężko będzie je zdobyć w takim tempie
poza tym czas łączenia do raplha się wciąż zwiększa i zwiększa

logi:


2007-03-24 20:04:32|ralph@home|Sending scheduler request: Requested by user
2007-03-24 20:04:32|ralph@home|Requesting 6666 seconds of new work
2007-03-24 20:04:37|ralph@home|Scheduler RPC succeeded [server version 509]
2007-03-24 20:04:37|ralph@home|Deferring communication for 4 min 2 sec
2007-03-24 20:04:37|ralph@home|Reason: requested by project
2007-03-24 20:04:37|ralph@home|Deferring communication for 1 hr 11 min 37 sec
2007-03-24 20:04:37|ralph@home|Reason: no work from project



Kto ma jakiś pomysł jak się załapać na program liczący oraz na jakieś WU ?

kempler

RALPH jest projektem testowym dlatego rzadko ma próbki. W tej chwili ma 0 próbek do wysłania i dlatego się nic nie dzieje. Trzeba czekać i pilnować kiedy będą próbki  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

ja widzę 1 do wysyłki
i nie mogę jej pobrać !
poza tym nie ściąga mi MasterFile do katalogu/projects/ralph

kempler

No cóż, o tą1 próbkę zapewne zabiegało kilkudziesięciu lub nawet kilkuset userów więc się nie dziw :wink:  Czasem jest 100 i możesz nic nie dostać, może była na linuxa przeznaczona. NIe mamy na to wpływu niestety

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

Szlag mnie zaraz trafi, od 3 dni poluję na te próbki...
wczoraj o 2 w nocy było 19 in progres 0 quene
dziś rano o 9 jest 411 in progres 0 in quene !!

ktoś się załapał na jakąś pomiędzy 2 a 9 rano ?

kempler

Spokojnie...

Kiedyś się załapiesz, ja nie wiem czy dostałem.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomislaw

Cytat: "AdNet"...ktoś się załapał na jakąś pomiędzy 2 a 9 rano ?
po 8 rano złapałem 6 szt.



kempler

Sprawdziłem na drugim kompie i na pewno 1 złapałem.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

Cytat: "Tommy"
Cytat: "AdNet"...ktoś się załapał na jakąś pomiędzy 2 a 9 rano ?
po 8 rano złapałem 6 szt.

To wyślij ze 2 do mnie :-)    :arrow:

Tomislaw

już policzone  :wink:  :twisted:



AdNet

Dziś koło 22:33 załapałem się na pierwszą i niestety jedyną próbkę !!
ale dobre i to :D

Tomislaw

Zaraportował ktoś jednostki Ralpha v5.55 ? ( te które wskakują od razu na 100% i wyświetlają w wygaszaczu 1000000...0000000)
Nalicza prawidłowo punkty ? ( mam kilka 12 godz jednostek i nie chcę ich na razie przerywać)



Bober

Ja eksperymentalnie skróciłem ich czas do 4h (ciekawe czy zadziała) ale na razie mam 2h na liczniku więc nie wiem....

Edit: niestety z przejrzanych przeze mnie wyników wszystkie 5.55 kończyły się Client Errorem :(

Bober

A jednak...gdy miałem 1h53m na liczniku zmieniłem w preferencjach czas na 2h (z 4) i po liku minutach próbka się odesłała...bez błędu...punkty dostałem :D
oto dowód:
http://ralph.bakerlab.org/result.php?resultid=471183

AdNet

Mam podobnie
Próbki są od razu jako 100% , czasu do końca nie widzę bo mam zamiast tego ---
ale po wynikach chyba coś się udało już policzyć

link do wyników


wygląda na to , że komp w pracy też załapał jakieś dane do liczenia i są już pierwsze punkty :>

kempler

Pojawiła się 5.56

A tymczasem pod względem RAC jesteśmy na 1 miejscu i brakuje ok. 4300 pkt, już blisko :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

maro86

Mi udało się zassac 2 próbki..

A ja dzisiaj rano przezyłem śmierc płyty głównej i połowy Ramu.. Płyta główna ni stąd ni z owąd padła mi, pociągając ze sobą do grobu 256 MB Ramu ;-(

Na szczęście udało mi się dość szybko skołowac płytę... Dołożyłem teraz pół giga ramu i mając teraz 768 w końcu mi ten komp jakoś chodzi, i to z Boincem w tle ;-D

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

AdNet

Cytat: "pbt_marlutowski"Mi udało się zassac 2 próbki..

A ja dzisiaj rano przezyłem śmierc płyty głównej i połowy Ramu.. Płyta główna ni stąd ni z owąd padła mi, pociągając ze sobą do grobu 256 MB Ramu ;-(

Na szczęście udało mi się dość szybko skołowac płytę... Dołożyłem teraz pół giga ramu i mając teraz 768 w końcu mi ten komp jakoś chodzi, i to z Boincem w tle ;-D

Ty to ciekawe wiesz...
Bo właśnie ja przed wczoraj jak miałem to odpalone... to ni stąd ni z owąt zniknoł ekran a po resecie nie było już partycji NTFS c:/
Coś mi dysk twardy zaczął wariować...
Zbieg okoliczości ?

maro86

Nie wiem czy zbieg okoliczności...

Pierwszy nagły restart - zrobił się po tym jak kliknąłem "Zauktualizuj" w zakładce PROJEKTY dla WCG...

Dopiero pozniej zaczęło się sypać...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Mchl

Panowie... nie straszcie... 8O

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Ja przeżyłem pad jednego z moich kompów w zeszłą sobotę. Podejrzewałem zasilacz, ale wymiana na zapasowy nie pomogła - więc to pewnie coś innego (teraz stoi w koncie i czeka na lepsze czasy - czyt. w tej chwili nie mam kasy na naprawę). Przy czym awaria polegała na tym, że po prostu kompa nie da się włączyć - zero oznak życia i stało się to raczej nie z winy pracującego w tle BOINC'a - tylko "kochanej" elektrowni. W Sobotę były w mojej okolicy silne wichury i gdzieś w pobliżu zerwało sieć i nie było w związku z tym prądu. Problem polegał na tym, że po usunięciu awarii prąd włączali chyba z 10 razy w przeciągu 20min (na minutę, dwie - a czasem tylko na 20 sekund). Człowiek już myśli, że po awarii i zaczyna wszystko na nowo włączać, zegary ustawiać i akurat jak kończy - to Oni znowu prąd out i tak z 10 razy w przeciągu 20 minut. Normalnie masakra - byłem nie JESTEM strasznie wkurzony - bo za 3 taką akcją komp po prostu już się nie włączył :evil:
Poza tym w ostatnim tygodniu odpadł mi jeszcze jeden host liczący Neurona - ale tu winowajcą był (i jest) sypiący się system (jak go przeinstaluję to znowu na nim Neurona uruchomię). Także w tej chwili liczą mi tylko 2 kompki :cry:

kempler

AL miałem kiedyś podobny problem, tzn komp nie reagował na przycisk power. Spróbowałem go uruchomić na krótko tzn. zwarłem piny na płycie głównej i zaskoczył. Może spróbuj...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Przerabiałem - niestety to nie to.

AdNet

---------- 08:17 02.04.2007 ----------

Dziś rano załapałem 5 nowych próbek  :wink:
Są jeszcze wolne do ściągnięcia więc łapcie bo 1 miejsce nam ucieka !! !!! !!!!

---------- 19:06 ----------

ogólnie dziś od rana na 2 kompach tylko udało mi się załapać 20 próbek   :!:  :!:  :!:  
Myślę, że gdyby każdy z nas, uczestniczący w tym projekcie zrobił tak jak ja dziś to śmiało do końca miesiąca moglibyśmy zagrozić Team'owi  z 1 miejsca  :idea:

sourcerer

" AL " witaj w klubie :) odnosnie mobo. Ja przez jak to ladnie powiedziales " kochana elektrownie " stracilem 2 plyty glowne i 512 ramu. Na szczescie straty duzej nie bylo bo to stare plyty byly ( jedna ECS-a z atlonem 1600+ ktory na szczescie nie padl, a 2 chyba Gigabayta z padnietym  512MB ramu, tu atlon 3000+ tez na szczescie nie padl).
Od kiedy mam nowego AMD 64 3800+ zaraz byl kupiony UPS, i jak dotad nic sie nie stalo.
Tak ze moja rada kup UPS-a.

bartsob5

u mnie z pradem tez nie jest zbyt dobrze, ale ja stosuje srodki bezpieczenstwa, w postaci nie wlaczania kompa w ciagu pierwszych 5 minut od ponownego wlaczenia pradu. listwe przepieciowa uznaje oczywiscie za standart. ups to rzeczywiscie najlepsze wyjscie, ale co tu duzo mowic, kosztowne... co jak co, ale wydanie 5 stow zeby nie uzyskac nawet 15 minut pracy bez pradu mi sie nie usmiecha...

Bober

Cytat: "AdNet"
ogólnie dziś od rana na 2 kompach tylko udało mi się załapać 20 próbek   :!:  :!:  :!:  
Myślę, że gdyby każdy z nas, uczestniczący w tym projekcie zrobił tak jak ja dziś to śmiało do końca miesiąca moglibyśmy zagrozić Team'owi  z 1 miejsca  :idea:

Ja łapię zwykle 1-2.
Ale przypominam o możliwości ustawiania czasu przeliczania jednostek w tym projekcie. Wystarczy wejść w preferencje projektu i ustawić Target CPU run time na pożądany czas (zakres 1h-24h).

Gdyby każdy złapane jednostki przeliczał np 6 czy 8 godzin zamiast domyślnej 1 to dopiero szybko byśmy 1 miejsce zgarnęli :idea:

KrzychuP

Jak coś złapię, to ustawiam co najmniej 6 godzin (a czasem dłużej, zależnie ile innych jednostek jeszcze mi wisi na kompie)

AdNet

Cytat: "Bober"
Cytat: "AdNet"
ogólnie dziś od rana na 2 kompach tylko udało mi się załapać 20 próbek   :!:  :!:  :!:  
Myślę, że gdyby każdy z nas, uczestniczący w tym projekcie zrobił tak jak ja dziś to śmiało do końca miesiąca moglibyśmy zagrozić Team'owi  z 1 miejsca  :idea:
Gdyby każdy złapane jednostki przeliczał np 6 czy 8 godzin zamiast domyślnej 1 to dopiero szybko byśmy 1 miejsce zgarnęli :idea:

Ja w obu projektach mam chyba ustawiona na 8h ... sprawdzam :-)
... i tu niespodzianka, miałem oba 'no selected' , a ciekawe bo pamiętam jak ustawiałem kiedyś Rosetki na 8h bo ktoś tam pisał, że one najlepiej punktują :D

Bober

A ja odkryłem, że ilość przyznanych punktów w Ralphie jakoś tam zależy od benchmarków :!:
Na klientach  Crunch3r'a dostaję regularnie więcej punktów niż na zwykłych.

Robert1970

Właśnie przeprowadzamy bardzo zdecydowany atak na 1 miejsce ( a do końca miesiąca ho ho ho ) :) 8) Zostało według moich obliczeń ( na podstawie boincstats.com ) 767 punktów.  Kto może niechaj podnosi żagle i od nawietrznej w nich - niech stracą wiatr :)

Pigu

nie mogę się dołączyć do naszego teamu :(
CytatLink has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.

RAD-Poland

nie wiem jak mogę pomóc ale nie jesteś jedyny
chwilowo zostaje oczekiwać na odpowiedź moderatora i/lub usunięcie usterki
Can't Join TEAM

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

---------- 11:21 23.10.2007 ----------

dalej dupa ;(

---------- 09:36 08.11.2007 ----------

naprawili bubla z RALPHEM :mrgreen: już można przyłączyć się do teamu, co tez skwapliwie uczyniłem

kret

a ja nawet konto założyłem, co już oznajmiłem w innym miłym wątku :P ale uznałem, ze w 'prokektowym' też się pochwale :P

emik

czy nowa aplikacja Rosseta Mini też wywala wam błędy? ???

skutecznie zawiesza mi boinca i mimo wyłączenia w menadżerze zadań to nie mogę go uruchomić ponownie - pomaga dopiero restart komputera


buri

Tez to samo ... przy okazji jeszcze wywlilo mi errora na 2 probke ktora policzylem :/
Jak zawiesi to konkretnie - ja tam wstrzymalem.

kret

też mi się posypała próbka w nocy..ale możliwe, ze przez Defense+ z firewalla..zobacztmy jak coś więcej dostene

Tomislaw

#78
Czy komuś udało rozwiązać się ten problem ?
Kilka dni temu  po ściągnięciu jednostek RALPHA (tak podejrzewam) zaczął się pojawiać komunikat "ccccccccBOINC Manager nie może się połączyć z klientem".
Jak już wyżej pisano zawiecha  totalna, wcześniej policzone jednostki przepadły. Nie widać żadnych projektów. Kilkukrotnie odinstalowywałem Boinca i po reinstalce było przez parę godzin OK. Nie pomagało przywracanie systemu. Po reinstalacji partycji systemowej wszystko OK.
Dziś rano na jednym z kompów gdzie nie wstrzymałem RALPHA  sytuacja się powtórzyła. Chyba ciągle rozsyłają walnięte jednostki. Jak to rozwiązać?  Reinstalacja windy jest ostatnią rzeczą którą chciałbym zrobić. Jakieś wpisy z rejestru do wywalenia ? A może problem leży gdzie indziej ?

PS. Boinc manager 5.10.30



Pigu

w moim przypadku pomogła czasowa rezygnacja z Ralpha

sad but true

tutaj metoda na dziada
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1461.0.html