RALPH@Home - Rosetta Alpha

Zaczęty przez MadMan, 16 Luty 2006, 07:26

MadMan

Link do projektu jest tutaj. Ogólnie co tu dużo mówić - testy alfa ulepszonego oprogramowania Rosetty.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

KrzychuP

przydałoby się jeszcze team założyć :)

Simek

tez juz sie zarejestrowałem ;)

Mchl

Cytat: "KrzychuP"przydałoby się jeszcze team założyć :)

http://ralph.bakerlab.org/team_display.php?teamid=30

Voila!

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP


bartsob5

ale nie miejszajmy jezykow, moze co?:D

m2marek

---------- 01:58 25.02.2006 ----------

CytatRosetta@home krzyszp napisał "Pojawiła się kolejna wersja aplikacji dla Windows oznaczona numerem 4.78.
Opiekunowie projektu proszą o przerwanie obliczeń na starszych wersjach i jak najszybsze przejście na wersję aktualną."
U mnie chula na 4.88. Więc chyba nie ma problemu?

---------- 16:39 26.03.2006 ----------

Czy ktoś już liczył bardzo baaaaardzo długą jednostkę Rosetty.
U mnie doszło do 42h30min i nadal rośnie czas pozostały do zrobienia obecnie 26h10min i rośnie co 5sekund o 3s.
Miałem zaznaczoną wielkość do 4dni (więc jeszcze nie przekroczyło limitu), jednak do tej pory przychodziły próbki ok. 28h.

AL

Ja przeliczyłem jedną 4 dniową jednostkę Rosetty. Nie pamiętam dokładnie jak długo się liczyła, ale na pewno było to grubo ponad 60 godzin, za to jak fajnie (1,775) zapunktowała :D

m2marek

19948 |15955 |17Mar2006 21:51:49 UTC |26Mar2006 19:08:27 UTC |Over |Success |Done |158,920.36 |1,162.63 |1,162.63
Szczęśliwie się wszystko zakończyło. :D

Szerpa

Czy cos cie da zrobic z taka jednostka rosetty:
HBLR_1.0dcj_378_89_0 czas cpu 45:37:49 postep przetwazania 1.30% i stoi w miejscu, pozostalo 49:21:30 i rosnie proporcjonalnie do czsu cpu.
Troche szkoda 45,5 godzin liczenia. :((

gaciu

To tzw. "1% bug". Do tej pory tysiące jednostek wykrzaczyło się w ten sposób. Tak na prawde nie da się nic z tym zrobić. Musisz przerwać jednostkę. Istnieje co prawda sposób na ponowne ( już pprawne ) przeliczenie jednostek w rosetta jednak straconego czasu nie odzyskasz. Aby przeliczyć ponownie i ominąć błędy należy pogrzebać w dodatkowych plikach dołączanych do jednostki i pozmieniać parametry startowe. Wszystko jest na forum rosett-y. Chciałem zlokalizować temat dotyczący tego problemu, jednak są świeta i strasznie brakuje mi czasu.

W sumie 1% bug do niedawna był największym problemem dla twórców rosett-y. Jednak po wprowadzeniu nowej wersji aplikacji zupełnie zniknął.

Szerpa

Tak tez myslalem ze nic nie da sie z tym zrobic, tym bardzej ze to faza alpha , ale kto pyta nie bladzi.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

Z Ralpha nie mogę dostać od kilkunastu dni żadnej próbki. :cry:  Przez dłuższy czas nie jest dostępny ich serwer rozsyłający. Nie mam żadnych ograniczeń co do jej długości. Widzę, że innym przybywa wciąż punktów, więc albo jakoś je dostają, lub mają duże zapasy.

Szerpa

Bo zucaja po kilka probek jak sie zalapiesz to masz u mnie tez na jednym kompie zlapalo a na drugim nie .

KrzychuP

u mnie właśnie zassało jedną jednostkę

Szerpa

---------- 16:27 19.04.2006 ----------

no i wlasnie tego nie rozumiem na mocnych kompach dosawalem probki na bierzaco (juz dawno sie przeliczyly) a najslabszy nalapal 7 sztuk i dalej liczy (wlasciwie na nim mam najwiecej wszystkich probek) i nie moge wykumac od czego to zalezy niby ustawienia na wszystkich takie same.

---------- 23:42 05.05.2006 ----------

Ralph znowu zucił próbkami

---------- 00:25 25.05.2006 ----------



aż boli :oops:

KrzychuP

oj, oj, oj, aż ja poczułem :)
współczuję, mi tak wywaliło kiedyś w mFluids, po 25 h liczenia, więc wiem co czujesz

Gave

Cytat: "KrzychuP"oj, oj, oj, aż ja poczułem :)
współczuję, mi tak wywaliło kiedyś w mFluids, po 25 h liczenia, więc wiem co czujesz

Mi takowoż - nie lekka strata.

KrzychuP

Pobrałem nowe próbki z Ralpha. Tylko że niektóre jakby "zawieszają" całe obliczenia (managera). Wyświetla się 100%, czasu na liczniku nie przybywa, a i momentami jak podglądnę procesy to Systemowy proces bezczynny ma 90% obłożenie. Tymczasem w statusie jest nadal 'Dane przetwarzane'. Próbki po jakimś czasie się dokańczają, więc nie dajcie się nabrać!!!

gaciu

Coś takiego wartoby było zgłosić na forum RALPH-a.

jack78

Cytat: "KrzychuP"Próbki po jakimś czasie się dokańczają, więc nie dajcie się nabrać!!!

Ja nie jestem tego taki pewien, dziś na 3 kompach stanął na 100% i kilka godzin oczekiwania nic nie dało, musiałem przerwać liczenie. A nawet jeśli by skończył, to czas jaki się czeka na dokończenie jest zdecydowanie za długi. W tym czasie można policzyć sporo próbek w innych projektach, więc jak na razie RALPH jest wstrzymany.  :cry:

KrzychuP

Przepraszam za zmyłkę. :oops: Ale to dziwnie wygląda, bo dwie jednostki mi tak poszły. A teraz dwie nie chcą się doliczyć do końca. Zgłupiałem już całkiem.  8-[  :|  #-o
Dam im jeszcze z pół godziny, a potem niestety won.

gaciu

To jest projekt mający na celu wyłapanie wszystkich błędów i należy się ich spodziewać.

KrzychuP

Qrcze, jakbym umiał dobrze po angielskiemu, to bym zgłosił usterki. Jeśliby się znalazł ktoś, co by przetłumaczył, to mogę po polsku napisać

Szerpa

tez bym napisal jakbym umial
tymczasem zrestartowalem projekt i czekam na nowe probki

AL

Na szczęście ktoś już zgłosił ten problem na ich forum, a oto ich odpowiedź: Ralph is updated to 5.20.
Ja już zrestartowałem projekt (z 20 raptem tylko 2 się przeliczyły do końca i odesłały).
W razie jakichkolwiek uwag odnośnie funkcjonowania wersji 5.20, twórcy projektu proszą o ich raportowanie w tym wątku.

Szerpa

5.20 zacina sie tak samo jak 5.19

gaciu

Napiszcie dokładnie co byście chceli zgłosić, a ja wyśle posta na forum rosetty.

AL

No i kolejna poprawka:
CytatRalph is updated to 5.21. We've fixed the delay when Rosetta finishes, introduced in 5.20. We've put in much more stuff to help us debug, so we're hoping to get to the bottom of the remaining error sources in Rosetta! Please post bugs in this thread

Szerpa

---------- 15:47 05.06.2006 ----------

5.21 narazie smiga bez problemu

---------- 13:37 11.06.2006 ----------

na 3 kompach mam okolo 80 niezaraportowanych probek i nie chce raportowac
odsyla przeliczone ale nie raportuje
czy u was jest tak samo ?

AL

Wszyscy w całym projekcie tak mieli, ale teraz już chyba wszystko wróciło do normy-bo mi się wszystkie próbki zaraportowały.

jack78

Tylko nie wiem czy wszystko jest OK, bo w/g moich wyliczeń powinno mi wpaść jakieś 1500pkt z wszystkich próbek, a doliczyłem się 300pkt. :cry:
W profilu mam wszystko próbki zaliczone, jednak łączna suma mi się nie zgadza, no chyba że źle zapamiętałem ostatni stan konta. :oops:
Pewnie dziś wieczorem jak BoincStats zaktualizuje wyniki sprawa się wyjaśni.

Szerpa


jack78

A jednak wszystko OK, 1525 pkt naliczone. :D

miszol

chcialem wspomoc zespol, a tu klops:
Cytat2006-06-21 16:18:49|ralph@home|No work from project
ale jak cos dostane napewno bede liczyl :)

Bober

To pewnie chwilowe. Ja po podłączeniu do projektu też tak miałem przez jakiś czas, a potem ściągały się bez problemu. A potem zaczęły się client errory i na jakiś czas przerwałem liczenie w tym projekcie:P

Mchl

PoorBoy chyba trochę zwolnił... znowu można przyatakować pierwsze miejsce ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Mchl"PoorBoy chyba trochę zwolnił... znowu można przyatakować pierwsze miejsce ;)
Zwolnił -  bo mu się pewno jednostki do przeliczenia skończyły(przez 2 dni chyba nic nie rozsyłali). Ale teraz już są. Skończyłem przeliczać ponad 1000szt sztaki :wink:  i większość zasobów idzie na Ralpha. Na razie załapałem się na 90 jednostek do przeliczenia - także efekty punktowe powinny się pojawic lada moment. :D

Tomislaw

Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale RALPH jest już w fazie Beta 5.43 i wcześniej poruszanych problemów u siebie nie zauważyłem.
Pierwsze miejsce na świecie jest na wyciągnięcie dłoni. Trochę jednostek udało mi się przed chwilą upolować   :)