RALPH@Home - Rosetta Alpha

Zaczęty przez MadMan, 16 Luty 2006, 07:26

Tomislaw

Cytat: Pigu w 18 Styczeń 2008, 10:59
tutaj metoda na dziada
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1461.0.html

Dzięki. Wieczorem podłubię w slotach.



TJM

Ja miałem inny problem - musiałem anulować jedno zadanie http://ralph.bakerlab.org/workunit.php?wuid=655361 ponieważ dobiegło normalnie do 99,4% a potem po kolejnych 54 godzinach czasu procesora zaklinowało się na 99,662 i ani rusz :/ Ciekawe czy ten kto je dostał 'po mnie' da radę przeliczyć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

czy został już naprawiony problem wieszania się aplikacji?


Tomislaw




Pigu

Cytat: emik w 01 Marzec 2008, 06:35
czy został już naprawiony problem wieszania się aplikacji?

zacznij liczyć ;) jak nic nie padnie ci przez tydzień, to wracam do biznesu

Tomislaw

Liczę od dobrych 2 tygodni i jak na razie żaden WU nie nawalił. Możesz wracać  :)



emik

już wróciłem i przeliczyłem 6wu i wygląda wszystko ok, wiec dociągam projekt do 25k


Pigu

już się liczy - zobaczymy

Pigu

Cytat
2008-03-18 11:36:01|ralph@home|Message from server: No work sent
2008-03-18 11:36:01|ralph@home|Message from server: (reached daily quota of 80 results)

ten rygiel jest na usera, czy na maszynę? jak zassać więcej?

Tomislaw

Moim zdaniem rygiel na usera  :( Wygląda na to, że trzeba będzie niestety poczekać do jutra.



AL

Zwykle dawali na maszynkę a nie na usera.

Pigu

można to jakoś prosto obejść robiąc np dodatkowe instalki boinca na penach? chętnie chapnąłbym jeszcze z 80 albo nawet 800  ;D

Bober

Zawsze możesz spróbować z kilkoma BOINCami na jednym kompie  :P
Ja tak łapałem kiedyś unity Ralpha. W czasach kiedy wysyłali po 1, 2 na menadżera.

AL

Ja robiłem dokładnie tak samo - 3 różne instalki na PC i 4 na penie.

Pigu

#94
jutro po egzaminie wypróbuję

oo - nowa aplikacja? Rosetta Beta 5.96 - to zdaje się to samo na czym liczy się zwykła rosetta, ale co na tym robi ralph? - mam nadzieję, że będzie bez przebojów jak z Rosetta mini

Bober

#95
Ktoś chciałby zostać naszym setnym userem w Ralphie? Jest szansa  ;D

EDIT: Spóźniliście się. Brawo dla Timaxi

Aegis Maelstrom

Uwaga Uwaga,

dziś pojawiła się w RALPHie nowa testowana wersja MiniRosetty - 1.48 - a z nią nowe jednostki pracy!

Zaprasza się do zasysania i uważnego testowania - zwłaszcza ze strony użytkowników, których szczególnie dotknęły ostatnie kłopoty z Rosettą (wersja 1.45, a zwłaszcza 1.47...) i którzy mają jeszcze cierpliwość się temu przyglądać i raportować błędy.

Nowa wersja ma przede wszystkim poprawić kwestię długich modeli oraz zapisywania stanów (checkpointowania) - rzecz szczególnie dotyczy więc osób liczących w warunkach domowych (potrzeba wyłączenia komputera itp.) choć problem dotykał też "serwerowców".

Zatem do boju!  :attack:

Pigu

pobrał i wywalił po 1s cały dobowy limit  :P

Aegis Maelstrom

#98
Cytat: Pigu w 19 Styczeń 2009, 19:34
pobrał i wywalił po 1s cały dobowy limit  :P

Co się dokładnie stało? W tej chwili liczę Rosettę i nie mogę przerwać...
Znowu walnęło sprawdzanie sumy kontrolnej (bodajżę MD5), tak jak koło Nowego Roku w Rosetcie?

Grrr, Mike Tyka (http://ralph.bakerlab.org/forum_thread.php?id=431&nowrap=true#4452) właśnie napisał, że mają problem z bazą danych i zamykają projekt na parę godzin. Falstart?  ???

Pigu

stało się, że mam 80wu na 100%, czas na 0s i status błąd, w dodatku serwer nie raczy tego zabrać do siebie i mi zalega

emik

nie zabiera bo serwery wyłączone ;D


Aegis Maelstrom

Obecna seria kolejnych wersji MiniRosetty jest stosunkowo długa - obecnie testowana jest już wersja 1.52, a jeszcze przed chwilą były ostatnie WU do pobrania.  :ph34r:

Aegis Maelstrom

#102
Uwaga, jednym z aktualnych problemów jest niestabilność aplikacji graficznej - lubi się wywalać generując runtime error albo pożerając wiele zasobów i de facto zawieszając się.

Zwróćcie na to uwagę, raporty w wątku na forum RALPHa mile widziane.  :)

Inna sprawa, cały czas jest problem z pewnymi WU. Sprawą zajmuje się Mike Tyka i jest to dla niego o tyle skomplikowane, że dane WU na jednych komputerach wykonują się bez problemu, a na innych nie. Podobno też określone komputery lubią mieć błędy jednego określonego typu.

Zobaczymy jak to będzie, z niektórych jego wypowiedzi dochodzę do wniosku, że chyba już goni w piętkę, nawet nie zawsze rozumie testerów i powinien nieco odpocząć - ale to może tylko moje odczucia...  ::)

EDIT: problem z grafiką wydaje się być rozwiązany: Mike poinformował, że przy zwiększaniu bufora w Mini zapomniał zrobić to samo w kliencie grafiki; poprawka wejdzie w wersji 1.53.

Co ciekawe, Mike zaraportował właśnie, że znalazł rzadko objawiający się błąd w samym BOINCu: wyciek pamięci w części odpowiedzialnej za rozpakowywanie.

Aegis Maelstrom

Uwaga: jest już nowa wersja 1.53 i wbrew temu, co mówi strona statusu serwera, wreszcie udało mi się pobrać nową WU.  :attack:

Aegis Maelstrom

Znowuż uwaga: pomimo wejścia do Rosetty aplikacji w wersji 1.54 poprawiającej wiele błędów, dalej trwa testowanie nowych wersji i pogoń za nienaprawionymi/niewykrytymi pluskwami. Sprawdzane były też nowe zadania - dostałem WU do tegorocznego konkursu CAPRI.

Dzisiaj rozsyłane były zadania dla najnowszej wersji, 1.57. Zostały ostatnie jednostki!  :attack: