Fundusz eR & BOINC@Poland

Zaczęty przez RAD-Poland, 02 Listopad 2009, 15:22

RAD-Poland

@bASteker  gifty - poszły  ;)

za 10Gold masz gwarantowane 30 jednostek produkcyjnych (1broń Q5 =25jp czyli 1 dziennie czasami dwie, chyba że będą duże zyski)
oczywiście można zamówić wypłatę w postaci broni q5
EDIT: ale na 3 szt dziennie Q5 bym nie liczył to niewykonalne przynajmniej w moim mniemaniu 30% zwrotu inwestycji dziennie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

bASteker

No to jeszcze jedno pytanie, rozważałeś może opcje dogiftowywania za dodatkowy gold? :)

RAD-Poland

jak najbardziej można zamówić dogiftowanie np 10 sztuk - wypłacane między 17-18 (prawie zawsze jestem w tych godzinach)
10 gift = 10*2jp = 20jp zostanie odliczone od wysyłki broni

przykład
wpłacasz 10 gold
fundusz wygenerował 25jp na 5 gold, czyli do dyspozycji masz 50jp (20jp gifty + 30jp broń w tym wypadku => 10giftów+3*Q2)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Skret

No zobaczym jak to będzie ... 10g poszło :]

Troll81

A uke golda musiałbym wpłacić by dostawać 3xklamka q5 dzienine??

Skret

Może warto napisać w pierwszym poście za ile golda dostajesz ile jednostek pracy ... i cennik ile jednostek kosztuje dana broń q1,q2...

Gargul

Za 5 golda, dostajesz 15 Jednostek Pordukcyjnych
Za 10 - 30 JP
Broń q1 = 5 JP
Broń q(x) = 5 * x
Możesz wpłacać do 10 golda.


Tak zbierajac wszystko w kupę.

Troll81

ile ja już golda wpłaciłem??

RAD-Poland

Cytat: Skret w 08 Grudzień 2009, 11:04
No zobaczym jak to będzie ... 10g poszło :]
- jaka opcja ?
domyślnie standard - 30 jednostek produkcyjnych lub więcej (w zależności od zysków) dzielone na 6 broni (najczęściej bronie Q1 i Q2)
można dzielić na miej np: 4 lub 3 wtedy mocniejsza broń lub zamówić wypłaty w konkretnym typie broni lub część wypłacać w giftach

uściślę za 10Gold wypłata min 30 jp przez 34 dni = 1020jp
najtańsza jednostka produkcyjna q1 w ePolsce warta jest 0.70 zł
co daje 714 zł = 17.85 Gold'a => 78,5% zysku gwarantowanego

w ostatnim okresie rozliczeniowym wynik był ponad dwa razy wyższy w jp i biorąc pod uwagę że była wydawana broń Q2 czasami Q3 (nie liczę bitew sponsorowanych przez eR.org)  wartość rynkowa była jeszcze większa, ale jak to bywa w funduszach "raz na wozie raz pod wozem może być lepiej albo gorzej" , dlatego został ustalony pewien minimalny zysk

cennik:
broń Qx*5jp      =>         Q1=5jp, Q2=10jp, Q3=15jp, Q4=20jp, Q5=25jp
gift Q1=2jp
bilet Q1=10jp
chleb Qx*1jp   => ..........

wartość jp przyjęta przez fundusz Q1=0,7 zł
obecnie na rynku Q1=0,76   Q2=0,8   Q3=0,88   Q4=1,08  Q5=1,46 [zł]
wartość ta jest zmienna w zależności od sytuacji na świecie (poważna bitwy czy treningówki)

ilość jednostek jaką wypłaci fundusz jest określana po godzinie zabawy na MM 16:30-17:30 (jaki jest ruch na MM: mały, duży ,obecność agresywnych funduszy itd itp)
sprawdzeniu sytuacji na świecie (wojny/bitwy/głosowane pakty...) oraz cen broni i nadwyżki z poprzedniego dnia
wysyłka boni (wysyłką fundusz kończy na debecie)
następnie w wolnych chwilach (z doskoku) odrabia niedobory i zarabia na kolejny dzień

Cytat: Troll81 w 08 Grudzień 2009, 11:33
A uke golda musiałbym wpłacić by dostawać 3xklamka q5 dziennie??
nie przewiduję takiej opcji,  możesz natomiast wpłacić 10G i zamówić wysyłkę w postaci tylko broni Q5 (wyjdzie 1 lub 2 dziennie, w piękne dni (hossa) 3 lub więcej - chyba w zeszłym miesiącu były takie 4 dni - nudziłem się i trochę siedziałem przed kompem na MM)

Cytat: Troll81 w 08 Grudzień 2009, 16:11

ile ja już golda wpłaciłem??

do/na Fundusz eR & BOINC@Poland ?
02.11.2009 5 Gold i więcej nie pamiętam ;)
06.12.2009 otrzymałeś ostatnią wysyłkę
(chyba że coś mi umknęło lub wysłałeś gdzie indziej, jeśli nie na inne zbanowane konto to się znajdzie, ewentualnie sprawdź swoje donate gdzie poszło i daj namiary, mam kilkanaście orgów, na niektórych i przez tydzień nie wchodzę tylko patrzę czy ktoś się nie zwolnił, a do tego nie trzeba się logować i nie widać wpłat, teoretycznie można sprawdzić donate ogr'a)

PS. teraz to ja powinienem trochę pograć na MM (bo trochę piszę trochę gram i ledwie 4,5 golda chyba dopiero wyszło i trza będzie wziąć pożyczkę u prezesa eR.org ;))
a na wieczór zadanie, zastanowić się w co inwestować, może Land w Peru ? (sugestie mile widziane)
obecnie w ePolsce prawie nic się nie opłaca i ceny tego co się opłacało lecą na łeb


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81


Genn




sesef


Gargul

A istniała by opcja, bym dostawał "nadwyżkę" (od tych wykupionych 15 JP), w postaci broni q1?

Czyli. Minimum dziennie dostaję klamki 3xq1. Jesli fundusz wypracuje nadwyżki, to zamiast broni o wyższej jakości, odebrać to w kolejnych sztukach broni q1 (aż do 5 sztuk). Wolę zawalczyć 5xq1, niż 2xq2+1xq1+2x bez broni (jak to najczęściej jest teraz). ;)

I małe ostrzeżenie. Erep sie dziś pie... psuje znaczy. Przynajmniej w chwili obecnej. Z donate'ami tez są problemy. Bezgłowy kurczak straszy.

Szopler


RAD-Poland

@Gargul - bardzo dobrze (lepiej walczyć z bronią Q1 która daje ponad 100% mocniejsze uderzenie niż bez broni, niż uderzyć broną Q2 tylko +20% dmg)
ustawienie Q1up5 (bronie Q1 do 5 sztuk, następnie "ulepszanie" broni) ;)

standardowe ustawienie Q1up3 wynikało z faktu, że na początku większość pracowało w naszych własnych firmach i otrzymywało 2 bronie Q1 dziennie jako wypłatę

@5z0pl3r
5z0pl3r == Xaveri
rozumiem standard 6 sztuk Qx (jako zaliczka na kontynuację to trochę chyba za wcześnie)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler

Mogą też być Q2... bo storage mi się zapcha ;)

RAD-Poland

Cytat: 5z0pl3r w 09 Grudzień 2009, 16:51
Mogą też być Q2... bo storage mi się zapcha ;)
też ?

rozumiem że chodzi o opcję Q2up5
EDIT: (bronie Q2 do 5 sztuk, następnie "ulepszanie" broni)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler


Waldek1989

5 gold na pukawki wysłane  :attack:

RAD-Poland

Cytat: solo1979 w 09 Grudzień 2009, 18:10
5 gold na pukawki wysłane  :attack:
odesłałem :( - trafiły nie na to konto, wpłać do Funduszu ...
nie chce mieć za dużo wspólnego, z konta osobistego ograniczam kontakt nawet z orgami (jak zbanują to może nie wszystko naraz  ;) )

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Waldek1989


RAD-Poland

dzisiejszy kurczak załatwił wypłatę minimalną 15jp :(

PS
- kontrowersyjne zmiany w eRepublik "płatny trening" to koniec gospodarki w eRepublik
- podobno w kolejnej wersji, mają wprowadzić ograniczenie na korzystanie z MM - to będzie koniec funduszu
(ale puki co, gramy dalej, zobaczymy co z tego wyniknie, oby jutro był lepszy dzień) ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler


Gargul

Chętnie przyjmę :)

Ale naprawdę nic nie chcesz?!

Szopler

#104
nie... znudził mi się erep oddaję co mogę i spadam ;)

ps. domek wysłany i małe gratisy również

Troll81

u mnie wciąż do oddania domek q1

PBT_marian_boss

To ja poproszę taki domek.

Troll81

już sie skre do mnie zglosil :D ale jak do wieczora nie poda nazwy konta na które mam wykonać transfer to dostanie sie tobie....

RAD-Poland

#108
widzę parę postów nie na temat, to ja też co w tym temacie

dostałem dzisiaj bana tymczasowego na koncie osobistym  :(
mam nadzieję, że nikt inny nie otrzymał
Cytat
The 10th eRepublik Organization Law has been applied in your case.
10.1 Citizens that are managers or creators of organizations may also face penalties for the breach of the previous rules.
---
Obtained property from unethical means using the org

Cytat: www.translatica.pl10. eRepublik Organizacja Prawo zostało zastosowane w twoim przypadku.
10.1 Obywateli, którzy są menedżerami albo twórcami organizacji również może stawać przed karami za naruszyć poprzednich zasad.
- - -
Uzyskana własność z nieetycznego sposobu używając org

skleciłem co poniżej, ale już zaczyna mnie męczyć ten eRap
mógłby ktoś mi pomóc w wysłaniu odwołania "appeal"
przetłumaczenie  na EN lub sugestie jak wyjaśnić tę sytuację

----------------------------
Czy możliwe jest otrzymanie dokładniejszego określenia przewinienia by nie popełnić go w przyszłości ?

nie wiem co zostało uznane za nieetyczny sposób uzyskania własności:
- przesłanie golda, waluty z własnych organizacji
- przesyłanie domków i odsprzedaż
- otrzymanie broni z funduszu za jego prowadzenie
- ostatnią czynnością było przesłanie 5 gold z funduszu na założenie organizacji w Peru w którym mają być budowane kolejne firmy wypracowujące zysk na zakup broni ("Peru eR.org & BOINCatPoland" http://www.erepublik.com/en/organization/2287205)

może jakaś inna czynność została potraktowana za nieetyczną, staram się grać fair play
proszę o szybkie wyjaśnienie sprawy, jeszcze dzisiaj nie pracowałem (stracę medal hard workera)
pozdrawiam gracz RAD
----------------------------------

EDIT: znalazłem zbanowanego org'a - jeden z magazynów broni
- prawdopodobnie znowu jakaś transakcja na MM
w sumie to był org do gry na MM do czasu zapełnienia magazynu bronią dla tanka, na szczęście niekorzystałem jeszcze z niego dlatego prawdopodonie tylko zarzut "Citizen temporarily suspended for managing an outlaw organization."
(przepadło 20*Q5 + 40Gold) - taki pakiecik rozruchowy (tank potrzebuje takie 4pakiety na jedną bitwę + 18 broni)
najciekawsze,że nie logowałem się na nim już chyba ponad tygodnie (mają refleks)

EDIT2: zbieg okoliczności był taki, że bana dostałem 20 minut po przelaniu 5Gold z funduszu i założeniu orga w Peru

-----
dzięki jeśli ktoś podjął się tłumaczenia, ale nie będę wysyłać odwołania
kończę z aktywną grą w eRepublik przechodzę na 2-klika (7-klika)
z ciekawości poczekam by zobaczyć kolejne dwa moduły (ekonomiczny i wojenny, obecnie rozkoszujemy się nowym modułem treningowym) ;)
myślę że wytrzymam jeszcze do zakończenia wypłat z funduszu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Ewidentnie ban za gre na MM (nieetyczne). Czyli jesli chcesz to kontynuowac, to z innego/nowego konta, z innego CPUID i innego IP - niepolaczonego z Twoim wlasciwym kontem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Ja to rozumiem tak, że jest to ban zaległy za powiązanie z orgiem zbanowanym już wcześniej.
Ciekawe tylko co według nich jest nieetyczne - kupowanie tego co ktoś wystawi taniej bo się zawali mułem albo nie umie liczyć ? %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#111
CytatJa to rozumiem tak, że jest to ban zaległy za powiązanie z orgiem zbanowanym już wcześniej.

nie, ten org powstał jako trzeci
długo po zbanowaniu pierwszego eR.org i po odbudowie eR.org Rezerwy Zbrojeniowe, aby nie narażać na bana orga gdy był warty ~1500 Gold zaprzestałem z niego gry na MM  obecnie szacunkowa wartość to ~2200 golda (~250G w gotówce, wymagane na zachowanie płynności finansowej i to czasami mało, magazyny domków w trudnych czasach i broni Q5 to spore zamrożenie kapitału, domki akurat zeszły dzięki graczom B@P, broniQ5 mam ~130szt, czeka na wojnę i wyższą cenę, wczoraj ponad 1k zł uwięzione było w giftach, poszły dzisiaj rano wszystkie po 1,68-1,7 gdy przez dwa tygodnie cena była 1,3-1,4, nie mam zwyczaju sprzedawać poniżej kosztów produkcji )

następnie powstał Fundusz eR & BOINC@Poland ok 2.11.2009 - wartość firm Q4+Q5+kapitał obrotowy bez zysków w firmach ~650 Gold (w tym kapitał z wpłat B@P 240 Gold)

dzienny koszt broni wypłacany przez fundusz przy 25jp to 19-20 Gold, tyle trzeba zarobić na MM +coś na inwestycje różnica 650-240 skądś się wzięła właśnie z MM (aby zarobić to trzeba złapać dziennie kilka dobrych ofert i kilkanaście-kilkadziesiąt przebitek, wystarczy jedna z jakiegoś lewego konta i banan, ostatnio  schodziło mi nawet 2 godziny klikania,
ale niedługo ma wejść na MM "Captcha" i tak jej mam dosyć przy wysyłce "Donate" a ma wyskakiwać co kilka odpytać MM bu..- jeden przegląd MM to ~100 klików) i na dodatek miałem ją wczoraj przy pracy i treningu (mam obawy czy przypadkiem nie wykorzystują nas do spamów lub botów na innych serwerach)

jak fundusz zarobił ;) co potrzebował na wypłaty broni przechodziłem na MM'y w magazynach broni zbierałem na tankowanie  (raz zrobiłem 30 tankowań 1 lub 2 listopada - uznałem wtedy że szkoda gold'a na tankowanie i tak powstał fundusz by lepiej spożytkować golda zarobionego na MM) od tamtej pory jeszcze nie dozbierałem na full-tanka (no ... dozbierałem ale wydałem na jakąś tam firmę chyba zachciało mi się wolontariatu i zacząłem budować szpital Q5 i kasa się rozeszła a teraz i na to też potrzeba 10gold dziennie drewno + þłace)

właśnie jakieś 2 tygodnie temu miałem 2 dni wolnego i nieco zarobiłem na tym orgu poszły też wtedy większe wysyłki broni dla B@P dlatego pytanie czy ktoś jeszcze nie ucierpiał (takie ostrzeżenie jest w pierwszym poście i ryzyko jest realne)

CytatCiekawe tylko co według nich jest nieetyczne - kupowanie tego co ktoś wystawi taniej bo się zawali mułem albo nie umie liczyć ? %)
chyba tylko to że ktoś się rozwija szybko nie płacąc im w euro za golda
ponadto nowelizacja "LAW" - reguł gry, zwłaszcza punkt 4 pozwala zbanować prawie każdego kto kupił coś na MM lub markecie taniej niż coś jest warte
wczoraj widziałem jak 30 sztuk broni Q5 ktoś przerzucał na naszym markecie po 10 zł/szt (jeśli byś to przechwycił podpadasz pod 4 punkt regulaminu i mogą polecieć bany - racze nie praktykowane, ale zakup 5gold za 0,035zł/golda można podciągnąć pod niesprawiedliwość dla młodego gracza, a jeśli ktoś skupi ofertę 1zł za 100gold może zostać potraktowane jako finansowanie z lewych źródeł na przykład z multi, a jest wykorzystywane przez prawie każdego przedsiębiorcę do wyprowadzania zysku z firmy celu ominięcia podatku w ePolsce w manu i budownictwie chyba 10% nie wiem czy ktoś to płaci, poradniki opisują jak łatwo i bezboleśnie wyprowadzać zyski z firm

PS. dzisiaj był przelew na MM ponad 100 gold (RUB) i 40 gold (PL) za 0,xx pewnie błędne oferty funduszy, ale byłem już po  :parrrty: i nie miałem szans tego przejąć - także da się czasami chapną ofertę życia, a bywają większe (trza mieć nieco szczęścia)
podobnie potrzebujesz taniego iron, stawiasz orga w rejonie z high i czuwasz na markecie, czasem pakiecić wpadnie za 0,01 (właściciel "myśli" że jeśli jego rodacy śpią to reszta świata również ;)
można  tak "kupować" również broń i domki ale to raczej dla wytrwałych w surowcach iron i wood jest to nagminne

mam chandrę idę  :parrrty:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

lolek

w związku z tym, że olałem erepa proszę o przepisanie mojego wkładu w fundusz dla Emika

RAD-Poland

ok wstrzymuję wysyłki do gracza Jarek Gdak
tylko jeszcze emik napisze czy przyjmuje darowiznę 3/34 + 25/34 * 5Golda = 4,12G (tyle zostało z Twoich dwóch kont)
i zaczynam wypłatę jakby miał wpłatę 10 gold przez najbliższe 28 dni  :attack:

PS ponoć na Allegro 1 gold - 70gr jeszcze się zastanów  będzie na .... :parrrty:  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

przyjmij jakbym miał wpłatę 10G


TJM

Captchę łatwo sprawdzić - wystarczy zobaczyć w źródle skąd pochodzi, w erepie są autentyczne i nieściemniane.
A captcha na MM czy nawet markecie to dla mnie wielki plus - znikną wszelkiego rodzaju boty, które bywają bardzo upierdliwe.

Co do regulaminu - jak tak się wczytać, to chyba wszystko da się podpiąć pod regulamin. Wyślę sobie 10 giftów z własnego orga - już może podpadać pod multiacc/nieetyczność. To samo jeśli donatnę sobie 10 giwer albo 'sprzedam' je sobie po 0,01pln.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

Cytat: emik w 12 Grudzień 2009, 22:29
przyjmij jakbym miał wpłatę 10G
domyślnie standard = 6 broni (czyli 2 razy tyle co teraz)
czy jakieś życzenia typu Q3up3 (ostatnio modne) Qx - najniższa akceptowalna broń up_y liczba broni (szt) przyjęta jako baza (gdzieś wyżej też wyjaśnione - ilość dziennych jednostek produkcyjnych dzielone na 3szt broni)

@TJM
z tego zbanowanego chyba miesiąc się dogiftowywałem (ale pierw wysyłałem 10 giftów - a następnie je odsyłałem), ale masz racę mają wszystkich przedsiębiorczych w garści

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik



ksysju

Hi

Lolek, konto komuś przekazałeś ?
ksysju

bASteker

RAD to kończysz z MM czy można jeszcze wpłacić na kolejny miesiąć 5g? Bo jak nie będzie broni od Ciebie to nie widze sensu, żeby z piąchy w czołgi lać :)