Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Kopalnia iron do zasilenia własnej firmy w żelazo

Zaczęty przez TJM, 21 Listopad 2009, 14:30

TJM

Orientuje się ktoś z was, gdzie i jaką kopalnię najlepiej otworzyć, żeby zasilać możliwie tanio i opłacalnie swoją firmę weapon w żelaziwo ?
Według moich wyliczeń chyba najbardziej opłacałoby mi się kupić firmę Q3 Iron w PL jeśli pojawi się jakaś na sprzedaż; Iron praktycznie po cenie wypłat, bezproblemowe kupowanie od siebie prosto z panelu i konta firmy.
Kuszące są też dwie inne opcje: iron za granicą w regionie high i transfer przez dodatkowy org/donate (tylko jak to wychodzi w praktyce?) oraz j/w + wykupienie licencji na polskę (+20 golda z tego co pamiętam).

Może wciągnąć np. coś takiego ?  ;D
http://www.erepublik.com/en/company/4-license-high-region-190271

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#1
mam takie dwie w PL Q3 i Q4, zasilam dwie zbrojownie Q5, Q3 (w rzeczywistości IronQ4 wystarczyłby na obie zbrojownie)

tak jak piszesz "Iron praktycznie po cenie wypłat" przy cenie 0,3 w przeliczeniu na Q1 - minimalny zysk, jak chcesz sporo produkować nie mówimy o wyzysku pracowników ze skilkem 2-3 , bardziej doświadczeni nie dadzą się urobić i czasami trudno utrzymać w robocie , jak wie że zagranicą zarobi 1,5-2 razy tyle

przy cenie surowca 0,35-0,4 (ostatnio prawie tydzień się utrzymywał) broń produkowałem z zapasów, a urobek sprzedawałem wyszło 8,05 Golda zysk brutto (jeszcze nie wypłacałem - oczywiście można nie zapłacić podatku w ogóle wyprowadzając zysk przez MM)

niestety nie bawiłem się w zagraniczne firmy, choć mam jedną na Słowacji - produkcję drewna do domków (gest w odbudowę po wojnie, ale to bardzo trudny początkujący rynek), jeszcze nie finalizowałem żadnej transakcji, w sumie założyłem kilka dni temu firmę by zyskać licencje za 5 Golda , normalnie 20

dużo więcej będzie wiedział AiDec

obecnie jeśli ktoś ma ochotę inwestować w firmy to sugeruję Diamenty, wysokie ceny, a na niektórych rynkach praktycznie brak surowca
wymagania, to podstawowa znajomość języka od Managera firmy

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

ksysju

Hi

Przypomnę, Land najbardziej opłacalny jest w regionie high dla tego surowca.

Wiele ekip wojskowych  z WP na czele ma firmy  Land w Hiszpani, a Manu w Polsce.
ksysju

AiDec

Najlepiej w takiej sytuacji jak Twoja TJM, zakladac firme w jakims malym kraiku, bo bedzie zarazem tani. Polecilbym Ci Austrie, ale niestety tutaj juz sie pracownicy skonczyli (a poza tym nie ma High Iron). Ale wlasnie czegos takiego szukaj - maly kraj z regionem High. W takim pracownicy beda tani. U mnie pracuja za 1/3 polskich zarobkow ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Z tego co widzę, krajów (zwłaszcza małych) z high regionami wcale nie ma tak dużo. W ogóle da radę z nich coś wybrać ?
No i jak potem wygląda w praktyce transfer irona do siebie ? Dużo motania ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

cezar

Wtedy siedzisz po prostu orgiem w kraju w którym masz iron i nie ma problemu z transferem





TJM

Zdecydowałem się na rozwiązanie pośrednie: Iron Q2 za granicą na osobnym orgu + Iron Q2 (jak uzbieram fundusze Q3) w PL ze względów patriotycznych, żeby wspierać ePolskę %) Zobaczymy jak się powiedzie, może nie zbankrutuję.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Hi

Można wiedzieć, gdzie ten iron za granicą ?. 

W sumie szukam kraju gdzie jest pewne bezrobocie :-)

ksysju

TJM

W Brazylii. Bezrobocia tam nie ma, ale po kalkulacjach doszedłem do wniosku, że i tak iron tam dość tanio mnie wyniesie. Zwłaszcza, że nie muszę na nim zarabiać - cały wciągam na własne potrzeby.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

#9
EDIT: na szczęście naprawiło się samo %)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.