Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

YETI@Home

Zaczęty przez Nietoperek, 18 Luty 2006, 14:15

Nietoperek


gaciu

Śmieszny projekt. Ale raczej niezbyt mocno naukowy. Z tego co zrozumiałem to szukamy Yeti na nagranych przez nas samych plikach audio i video. Hehe. Fajny pomysł.

Locio

:D

Heh, kiedyś po zakonczeniu  audycjii w radiu, zapomniałem wyłączyć soundcordera.
Wiadomo, mikrofon etc .... ale na drugi dzień zaobaczyłem mój błąd.
Z czystej ciekawości odtworzyłem zawartość nagrania.
Heh cisza, już miałem wyłączyć gdy indykator natężenia dzwięku zaczął pulsować.
Pojawiły się srednio tonowe pulsy.
Pomyślałem sobie, napewno jakies zakłócenia "sprzetowe", ale takie zakłucenia nie mają regularnej częstotliwości.
Jestem pewien, ze w pokoju nikogo nie było.
Bardzo mnie to zainteresowało.
Poddałem próbkę analizie, zmiana czestotliwości próbkowania, przepuszczanie przez różne filtry.
I gdy sie tak bawiłem, okazało się że po odpowiednim zpowolnieniu nagrania było słychać rozmowe kogoś, ale nie mogłem rozpoznac jezyka.
Byc moze, sprzęt zadziałał jak odbiornik radiowy, ale to mało prawdobodobne.
Jeśli macie jakies pomysły to chętnie wysłucham ....
quot;http://www.boincstats.com/signature/user_486919_ project0.gif"

Mchl

Mojej znajomej telewizor odbierał rozmowy radio taxi. Co ciekawe nawet po wyłączeniu... ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Locio":D

Heh, kiedyś po zakonczeniu  audycjii w radiu, zapomniałem wyłączyć soundcordera.
Wiadomo, mikrofon etc .... ale na drugi dzień zaobaczyłem mój błąd.
Z czystej ciekawości odtworzyłem zawartość nagrania.
Heh cisza, już miałem wyłączyć gdy indykator natężenia dzwięku zaczął pulsować.
Pojawiły się srednio tonowe pulsy.
Pomyślałem sobie, napewno jakies zakłócenia "sprzetowe", ale takie zakłucenia nie mają regularnej częstotliwości.
Jestem pewien, ze w pokoju nikogo nie było.
Bardzo mnie to zainteresowało.
Poddałem próbkę analizie, zmiana czestotliwości próbkowania, przepuszczanie przez różne filtry.
I gdy sie tak bawiłem, okazało się że po odpowiednim zpowolnieniu nagrania było słychać rozmowe kogoś, ale nie mogłem rozpoznac jezyka.
Byc moze, sprzęt zadziałał jak odbiornik radiowy, ale to mało prawdobodobne.
Jeśli macie jakies pomysły to chętnie wysłucham ....

w "nie do wiary" mowili, ze tak sie odsluchuje to, co ludzie z zaswiatow maja nam do powiedzenia...  8O

AL

Ja w zeszłym roku miałem dziwną sytuację. Kuzyn kupił sobie do komputerka głośniki Ligitecha 5.1 - taka namiastka kina domowego. Motyw był taki, że po podłączeniu do prądu (nie mylić z komputerem - który był jeszcze wtedy wyłączony!) głośniki zaczęły wydawać z siebie jakieś dzwięki. Po podgłośnieniu usłyszeliśmy wyraźnie, że to ludzki głos, który napiera coś po Rosyjsku! Okazało się, głośniki zadziałały chyba jako odbiornik i można w nich było posłuchać pewnego rosyjskiego radia które nadaje na falach (tych starych nie FM - długich? - poprawcie mnie jeśli pomyliłem).

Locio

bartsob5 no tak, mogłem sie domyśleć, że to dj z zaświatów mi konkurencje robi  :D
quot;http://www.boincstats.com/signature/user_486919_ project0.gif"

Nuriel

Mój stary telewizor, podłączony do anteny zbiorczej, odbierał obraz z Pegasusa, na którym grał... sąsiad z góry! Nie odbierał za to telewizyjnej dwójki - tę z kolei łapało moje radio.