Pozyskanie funduszy na rozwój superkomputerów w zamian za moc obliczeniową

Zaczęty przez Peciak, 29 Grudzień 2009, 12:53

Czy superkomputery mogły by sprzedawać moc wypracowaną na kartach graficznych użytkownikom TEAMU BOINC@Poland (projekt MilkyWay i Collatz Conjecture) w ramach czego pozyskane zostaną fundusze na zakup nowych podzespołów dla tych komputerów np. kar

Tak to dobry pomysł
14 (38.9%)
Pomysł może i dobry ale wymaga szerszego unormowania
17 (47.2%)
Nie, pomysł jest do bani
3 (8.3%)
Dynda mi ta ankieta
2 (5.6%)

Głosów w sumie: 36

Głosowanie skończone: 05 Styczeń 2010, 12:53

Peciak

W przypadku gdybyśmy się na to zdecydowali to
plusy
1. Punkty "sprzedane" pozostaną w Teamie
2. Pozyskalibyśmy stałe fundusze na stały rozwój komputerów.
3. Liczydłowi o skromniejszych maszynach mogli by "dobitniej zaistnieć" w projekt typu MilkyWay i Collatz Conjecture

minusy
1. Dodatkowe zajęcie dla naszego kumpla z Teamu PBT_marian_boss  :respect: (o ile się zgodzi) ale można by mu to wynagrodzić ustanawiając np. 10% podatek punktowy za obsługę tego przedsięwzięcia  :parrrty:
2. Możliwość kłótni o to co się komu należy ile punktów za ile PLN.


Mi pomysł się podoba dlatego głosuję na tak

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

w jakims watku na forum byl przelicznik za 1mln pkt w Milkyway - bo pewnie taka wartosc byla by warta rozwazenia
Swietny pomysl ogolnie, mam nadzieje ze beda chetni na zakup mocy

Szopler

Zawsze ktoś może sterować przez BAM! albo po SSH ;). Nie musi tego robić osobiście Marian.

Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 29 Grudzień 2009, 13:10
mam nadzieje ze beda chetni na zakup mocy
Znajdą się, ilu ludzi wsparło zakup sprzętu nie za dużo  :(  patrząc na ilość członków naszego Teamu .... i wspierają go w zasadzie cały czas Ci sami ludzie :respect: . Sam wsparłem zakup grafy ale kwota to marna :( . Dlaczego tak kiepsko idzie wspieranie zakupu naszych maszyn, bo każdy jak ma wydać trochę kasy "za nic" to mu żal i dodatkowo odzywa się w kieszeni zwierze zwane wężem kieszeniowym  %) . Ale ,jak się takiego węza wyjmie i pokaże mu się że tu, o tu, w projekcie mi przybędzie  :attack: - to wąż kieszeniowy kasę wyłuszczy... taką mam nadzieją.
Post miał być śmieszny więc się proszę nie obrażać.

Oczywiście uważam że kupujący moc obliczeniową od superkomputera muszą pozostać anonimowi, chociażby jako wyraz szacunku dla tych którzy wpłacili kasę na zakup sprzętu bez żadnej innej motywacji jak tylko rozwój Boinc.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pigu

w sumie chodzi o to by skb@p wspierał team - przy założeniu, że punkty pozostają w teamie nie widzę żadnego problemu - dzięki temu będzie wspierał team jeszcze mocniej, jedyne co na interesie ucierpi to rac w sygnaturce skb@p (a i to czasowo, bo przecież pojawią się w rezultacie nowe karty w skb@p i lub kolejne skb@p)

za

Troll81

To już widzę głosy że ci co wpłacili już swoją kasę na kompy też zechcą punktów zaległych :D

Peciak

Cytat: Troll81 w 29 Grudzień 2009, 16:49
To już widzę głosy że ci co wpłacili już swoją kasę na kompy też zechcą punktów zaległych :D

Nie dopuszczam myśli że między nami mogą być takie indywidua  :wth:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler


Troll81

Dopuszczanie dopuszczaniem...

A jak ktoś wpłacił powiedzmy 200 i nic z tego nie ma (oprócz satysfakcji i radochy) a drugi wpłaci 100 i będzie 2kk punktów w przód....

wszak dotyczasowe zbiórki to    1480,90 + 1094,94 + 1871,88 = 4447,72

do tego dolicz aktualnie uzbieraną kwotą na GPU. sporo punktów przechodzi obok.... myślisz że ktoś się nie upomni??


Peciak

Myślę, że nie, wpłacał każdy kto chciał i z założenia nie spodziewał się niczego innego jak tylko wywieszki na tablicy zasłużonych dla Teamu. Wymiana PLN za punkty to tranzakcje dodatkowe pomagające uzyskać kasę na nowe karty obliczeniowe. Zresztą o ile się nie mylę to prawo nie działa wstecz. Wypunktowanie PLN za punkty też nie powinno odbywać się dosłownie obliczeniowo za zużyty prąd tylko inaczej. Punkty zdobyte w ten sposób powinny być "gratisem", "podziękowaniem" "dodatkową zachętą" a nie "towarem". Jak ktoś chce kupić towar punktowy to niech się zgłosi do TEAMU TPT.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."


Waldek1989


Troll81

:D ja takoż pomysł popieram.... obawiam się tylko potencjalnych problemów....

ja zawsze działałem jako honorowy dawca :D krwi. kasy :D sprzętu :D na szpik się jeszcze nie załapałem :D ale oświadczenie o organach już podpisane noszę w portfelu...

Voice1980

Jestem za. Dobry pomysł, który pomoże naszym flagowcom na ciągły rozwój.


Co do punktów za stare wpłaty...dla mnie to kiepski pomysł, odpada. Nie punkty były wówczas celem.

Możliwość upomnienia się o punkty mogła by być, na przykład, dopiero po nowej wpłacie po zakończeniu ankiety.

Tylko jakiś przelicznik trzeba ustalić... Może jakieś przedziały kwotowo/punktowe? Sporo to może ułatwić, unikniemy zamieszania w obliczeniach i roszczeniach punktowych.

Jak się domyślam, zebrane fundusze będą dotyczyły sprzętu komputerowego ogółem, ale chyba dobre by było od razu określenie, że "płacone" jest tylko punktami z grafy. Pewnie będą prośby o punkty w określonym projekcie i będzie zamieszanie ;)

Pigu

Cytat: Troll81 w 29 Grudzień 2009, 16:49
To już widzę głosy że ci co wpłacili już swoją kasę na kompy też zechcą punktów zaległych :D

ja się nie upomnę, można spytać wszystkich zainteresowanych, czy to dla nich jakiś problem

wiemy dobrze jakie mamy tempo w zbieraniu na kolejne maszyny, jeżeli dzięki temu pomysłowi sprawa przyspieszy, to nic tylko się cieszyć

AiDec

Zaden problem. Co moglem dac to dalem, w dobrej wierze i na szczytny cel i o nic sie nie upomne :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lolek


Szopler

Jestem jak najbardziej za. Jeżeli dzięki temu nasze SKB@P dostaną szybciej (i lepsze) karty, a ja szczyptę punkcików to... :arrr:

PBT_marian_boss

A ja mam pytanie jak będą rozdzielane przeliczone punkty tzn. Te liczone na CPU i te liczone na GPU. Czy jest możliwość liczenia na 2 różnych kontach jednym managerem?

Peciak

Szczerze mówiąc myślałem tylko o wynajmowaniu mocy obliczeniowej z GPU  :shame:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

mozna chyba na raz liczyc na dwoch kontach, trzeba posiadac Weak account key do kazdego projektu i wyedytowac plik
ale mowa byla o sprzedazy punktow GPU


To use your weak account key on a given host, find or create the 'account file' for this project. This file has a name of the form account_PROJECT_URL.xml. The account file for Docking@Home is account_docking.cis.udel.edu.xml.

Create this file if needed. Set its contents to:

<account>
   <master_url>PROJECT_URL</master_url>
   <authenticator>WEAK_ACCOUNT_KEY</authenticator>
</account>

PBT_marian_boss

Cytat: Piotr Rakowski w 01 Styczeń 2010, 22:42
Szczerze mówiąc myślałem tylko o wynajmowaniu mocy obliczeniowej z GPU  :shame:
Chodziło mi właśnie o rozdzielenie projektów liczonych na CPU i GPU, może trochę niejasno się wyraziłem.

Peciak

Temat wydaje sie prosty bardzo przystepnie jest opisany w primegrid
cytuję"

Twój 'słaby klucz konta' pozwala dołączyć komputery do twojego konta w tym projekcie bez dawania przywilejów do zalogowania się na lub dokonania jakichkolwiek zmian na twoim koncie. Ten mechanizm działa jedynie w projektach, które uaktualniły swoje oprogramowanie na serwerach 7 grudnia 2007 lub później.

Twój słaby klucz konta dla tego projektu to:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Aby użyć słaby klucz konta na wybranym komputerze znajdź lub stwórz 'plik konta' dla tego projektu. Plik ten ma nazwę według formuły konto_ADRES_URL_PROJEKTU.xml. Plik konta dla projektu PrimeGrid to account_www.primegrid.com.xml.

Stwórz ten plik, jeśli jest to potrzebne. Jego zawartość powinna wyglądać tak:
<account>
   <master_url>PROJECT_URL</master_url>
   <authenticator>WEAK_ACCOUNT_KEY</authenticator>
</account>

Twój słaby klucz konta jest generowany na podstawie twojego hasła. Jeśli zmienisz swoje hasło twój słaby klucz konta także ulegnie zmianie, a poprzedni słaby klucz konta stanie się nieprawidłowy."
koniec cytata
Każdy projekt ma swój plik zaczynający się od nazwaprojektu.XLS i znajduje się on w katalogu C:\ProgramData\BOINC\
tak jest przynajmniej w windzie
Wydaję się ze cała operacja podmiany słabego klucza jest banalna. Problem jest tylko taki że łatwo to zrobić z pozycji dostępu do komputera. Jak zrobić to z pozycji BAM lub online nie mam pojęcia.
Dlatego uważałem że powinna sie zając tym osoba majaca dostęp do kompa czyli .....PBT_marian_boss. Pytanie tylko czy w natłoku zajęć się zgodzi.
Na pewno można na jednym kompie i z pozycji jednego menadżera liczyć różne projekty dla różnych osób.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

zrobić dojście do kompów po SSH + (Zdalny pulpit) i dać klucze zaufanym...

PBT_marian_boss

Cytat: 5z0pl3r w 02 Styczeń 2010, 16:24
zrobić dojście do kompów po SSH + (Zdalny pulpit) i dać klucze zaufanym...
Niestety nie ma takiej opcji, jedyna możliwość to podesłanie kluczy do mnie.

Peciak

Cytat: PBT_marian_boss w 02 Styczeń 2010, 17:47
Cytat: 5z0pl3r w 02 Styczeń 2010, 16:24
zrobić dojście do kompów po SSH + (Zdalny pulpit) i dać klucze zaufanym...
Niestety nie ma takiej opcji, jedyna możliwość to podesłanie kluczy do mnie.
Czyli się zgadzasz na ręczna robotę  :respect:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PBT_marian_boss

Cytat: Piotr Rakowski w 02 Styczeń 2010, 18:10
Cytat: PBT_marian_boss w 02 Styczeń 2010, 17:47
Cytat: 5z0pl3r w 02 Styczeń 2010, 16:24
zrobić dojście do kompów po SSH + (Zdalny pulpit) i dać klucze zaufanym...
Niestety nie ma takiej opcji, jedyna możliwość to podesłanie kluczy do mnie.
Czyli się zgadzasz na ręczna robotę  :respect:
Jeżeli zapadnie decyzja o sprzedaży mocy GPU to nie mam wyjścia. Ustawienie zdalnego dostępu do komputerów nie jest możliwe wiec jedyna możliwość to zmiana ręczna.

Raptor77

wrzucić TeamViewera na kompa/kompy i PBT_marian_boss będzie mógł zdalnie zmieniać klucze :)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Peciak

Wnioski
1. Mało nas głosowało (raptem 36 osób) mimo że była możliwość oddania głosu pasywnego
2. Większość głosujących projekt popiera.

Wpłacajmy kasę a resztę postanowień dogramy w tzw. między czasie.
1. Osobiście uważam że cennik 15.909 pkt milki za 1 zł i 14.000 pkt collo za 1 zł może zostać. Wprawdzie symulacja robiona była dość dawno ale dla karty 4850 a my kupujemy raczej coś lepszego ( np na kartę 5850 już nas stać) a więc punkty zostaną policzone szybciej.
2. Wpłaty powinny pozostać anonimowe lub specjalnie oznakowane np "zakup punktów"
3. Osobiście uważam że Marian powinien miec możliwość przepisania na siebie 10% zakupionych punktów za "fatygę" czy z tego skorzysta to jego sprawa.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec

Cytat: Piotr Rakowski w 05 Styczeń 2010, 22:31
3. Osobiście uważam że Marian powinien miec możliwość przepisania na siebie 10% zakupionych punktów za "fatygę" czy z tego skorzysta to jego sprawa.

Absolutnie popieram.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81



Pigu


Hani



Troll81


Aegis Maelstrom

Zatwierdźcie, a ja zbieram na przelew.  :) Pewnie część pójdzie jako datek, a część jako zakup punktów.  :attack:

W całej rozciągłości popieram model zaproponowany przez Piotra: osobno datki charytatywne, osobno zakup punktów "od drużyny". Choć to drugie jest oczywiście dla teamu korzystne, to to pierwsze jest jeszcze chwalebniejsze. :)

PBT_marian_boss

Cytat: Raptor77 w 04 Styczeń 2010, 20:52
wrzucić TeamViewera na kompa/kompy i PBT_marian_boss będzie mógł zdalnie zmieniać klucze :)
Świetny programik, muszę dokładnie przetestować jak działa.

PBT_marian_boss

Pozostało 1065 zł więc czekam na wpłaty i zamawiamy karciochy. Rozumiem że kasę zbieraną charytatywnie i tą za punkty łączymy ze sobą, a osoby które zadeklarują chęć pozyskania punktów muszą to zgłosić.

Proponuję w pierwszym poście zapisać przelicznik dużymi literami tak żebym wiedział gdzie go szukać :)

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Akira

Cytat: PBT_marian_boss zrobić dojście do kompów po SSH + (Zdalny pulpit) i dać klucze zaufanym...
Niestety nie ma takiej opcji, jedyna możliwość to podesłanie kluczy do mnie.

Napisać prosty skrypt który będzie podmieniał pobrany wcześniej plik .xml. A dostęp do tego pliku xml pobieranego może mieć "ktoś" na jakimś ftp albo czymś. Takie plik będzie pobierany raz na dobę albo częściej. I gra gitara ;)