Pozyskanie funduszy na rozwój superkomputerów w zamian za moc obliczeniową

Zaczęty przez Peciak, 29 Grudzień 2009, 12:53

Czy superkomputery mogły by sprzedawać moc wypracowaną na kartach graficznych użytkownikom TEAMU BOINC@Poland (projekt MilkyWay i Collatz Conjecture) w ramach czego pozyskane zostaną fundusze na zakup nowych podzespołów dla tych komputerów np. kar

Tak to dobry pomysł
14 (38.9%)
Pomysł może i dobry ale wymaga szerszego unormowania
17 (47.2%)
Nie, pomysł jest do bani
3 (8.3%)
Dynda mi ta ankieta
2 (5.6%)

Głosów w sumie: 36

Głosowanie skończone: 05 Styczeń 2010, 12:53

PBT_marian_boss


gigi2000

Odswieżam troche temat, bo przeszlo bez echa, moze umknelo... w dziale sprzedam zaproponowalem sprzedanie po bardzo korzystnej cenie 4850 jako tymczasowego trzepacza punktow dla SKB, dokladniej tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/sprzet/sprzedam-kupie-zamienie-oddam/msg88315/#msg88315  :ph34r: a konkretnie 250 zyla, co myslicie, nie spijcie, wypowiedzcie sie, trzeba dzialac... nie wciskam na sile, moge sprzedac na alle za wyzsza cene

Pigu

Marian - kupuj to 5850, mów ile kasy zostało (ew. brakuje) i bierzmy to 4850 - niech punkty lecą - zaczniemy sprzedawać pkt w ramach teamu, za kwartał będziemy mieli kolejne 5850, za rok przeskoczymy seti.usa :attack:

Troll81

Marzeniaaaaaaaaaaaaa
te duże i te maleńkie............

Ale popieram. Punkty już dawno powinny spływać na konto teamu. A kasa leży i nie pracuje.....

PBT_marian_boss

Mamy już pierwsze wpłaty kasy za punkciki, uruchamiam zakup. Max do końca miesiąca powinno zacząć już liczyć.

Pigu


Pigu


PBT_marian_boss


Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

no to wynika ze w ostatnim czasie +2 - 5850 w teamie doszlo :)

gigi2000

Marian w związku z tym, że zaglądasz do tego wątku, mam pytanie. W rozmowie w międzyczasie powstał pomysł żeby podłączyć na SKB perpetum mobile - FreeHala. Troll zwrócił uwagę że problemem może być transfer, co o tym myslisz?

No i Panowie pytanie do wszystkich, drużyna bierze te kartę 4850 ode mnie czy nie? Bo nie dostałem jakiejś stanowczej odpowiedzi, a jeśli się nie zdecydujemy, to chciałbym ją jak najszybciej sprzedać.

Pantarhei

Jeśli są środki to kupić. - Moje skromne zdanie.

A jak nie ma to dozbierać w rozsądnym dla Gigiego terminie.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pigu

Cytat: Pantarhei w 20 Styczeń 2010, 12:38
Jeśli są środki to kupić. - Moje skromne zdanie.

popieram twe skromne zdanie :arrr:

jak Marianie stoimy z kasą?

Peciak

Moje zdanie jest takie.
W karty serii 4850 nie powinniśmy inwestować bo nie mogą korzystać z całości zoptymalizowanego programu napisanego na karty ATI (patrz aktualna versja GPU Collo). Odprowadzenie ciepła wytwarzanego przez tą kartę na zewnątrz jest bardzo kłopotliwe i w zasadzie niemożliwe (jak to mówi nasza konkurencja brandzluja tylko powietrze w środku kompa). Z drugiej jednak strony moc obliczeniowa tej karty w przypadku Milki jest tylko dwa razy mniejsza od karty 5850 a cena .... ło matko. Dlatego uważam że jeżeli stać nas na drugą owa kartę  XD  lub zasoby finansowe leją się do naszego budżetu strumieniami i w krótkim okresie czasu stać nas na zakup nowej karty 5850 lub lepszej   ;D  ;D  %) to nie kupować  :no:. Natomiast jeżeli z kasą stoimy tak jak zawsze  :deadman: to kupować i to szybko :attack: . Pozostaje tylko sprawa odprowadzenia ciepła z kompa ale to już Marian powinien wiedzieć najlepiej.
Takie jest moje skromne zdanie.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

lolek

ja bym ją brał. Bo zanim dozbieramy do 5850 to minie z pół roku,  a tak punkciki będą już leciały, a zaoszczędzoną kasę dołożymy do następnej karty. A może zdarzy się cud i Fermi okaże się sukcesem :)

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

I jak z kartą Gigiego? Mamy na nią kasę czy nie?
Gigi, masz jeszcze cierpliwość?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

gigi2000


PBT_marian_boss

Panowie tylko spokojnie :)

Teraz kupiliśmy kartę 5850 za 900 zł, pozostało 700 lub 750 nie pamiętam dokładnie wiec te 200 zł jesteśmy w stanie uzbierać w miarę szybko. Jeżeli wydajność 5xxx jest dużo większa niż 4xxx to chyba nie ma się nad czym zastanawiać i zbieramy na drugą 5850.

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

JaRa

czeski błąd popełniłem ...



Hani

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAP+HD5770+1GB a to niewiele więcej i tez w 700 się mieści (lecę ceny na łeb)


Pigu

mam 2 pytania:

1. czy możecie swoje propozycje popierać racem lub czasami proponowanych rozwiązań?
2. czy grupa szybkiego podejmowania decyzji jest już działająca?

Peciak

natychmiast po uprawomocnieniu się postanowienia o powołaniu grupy 30.01.2010
http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/w-demokracji-tez-ktos-musi-rzadzic-ankieta/
ogłaszamy wybory  :ph34r:


Karta 4850 - 1000 GFLOPS
Karta 4870 - 1200 GFLOPS
Karta 5770 - 1360 GFLOPS
Karta 5850 - 2088 GFLOPS
Karta 5870 - 2720 GFLOPS

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Niekumaty Burak

Tak z prostej ciekawości, ile kasy wpłynęło i co za to zostało kupione?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81


PBT_marian_boss

Osoby które wpłaciły kasę za punkciki, proszę o chwilkę cierpliwości. W marcu mam zamiar zacząć wypłacać wasze punkciki.

Peciak

Zaczęła się wypłata milkowa  :respect: ,
czuje że rozsadza mnie mój RAC  %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

tyle dales kasy ze pewnie mam co sie bac :P

To jak juz wszyscy splaceni beda, to mozna robic kolejna zbiorke i sprzedaz pkt



Pigu

ano - zasilanie jest potrzebne by kompy rozwinęły skrzydła - ale wszystko w swoim czasie  :parrrty:

Cyfron

Cześć - tu nowy   :respect:
Czy można się dowiedzieć z kim się kontaktować w sprawie kupowania pkt ?

Myślę, że trzeba by było gdzieś jakoś to w jednym miejscu wsadzić (pierwszy post tego wątku?) co, za ile, u kogo itd?

Troll81


Cyfron

Wizytówkę za chwilkę jakąś spłodzę, a pytanie jest nadal aktualne     :-\

Pigu

jest możliwość wspomożenia teamowego superkomputera w zamian za pkt po atrakcyjnym przeliczniku %)

Cyfron

Zaiste jest mi to nieobojętne, więc chciałbym się dowiedzieć do kogo się zwrócić z tą zacna sprawą  8)
Do Ciebie Pigu?

tmphaha

Cytat: Pigu w 07 Czerwiec 2010, 20:28
jest możliwość wspomożenia teamowego superkomputera w zamian za pkt po atrakcyjnym przeliczniku %)

Pigu a szczególiki ?

Machloj

z tego co się orientuję chyba najlepiej do Mariana kierować wiadomość :)

Cyfron

I dlatego też sądzę, że przydałoby się gdzieś w jednym miejscu to jasno, dobitnie i jednoznacznie opisać, a pewnie coś się ruszy w interesie  :attack:

Pigu

ok - naradzę się z lożą mędrców i jutro wystosujemy komunikat zbiórkowy  :arrr:

Troll81