CUDownA aplikacja

Zaczęty przez TJM, 09 Styczeń 2010, 01:51

TJM

Znalazłby się ktoś chętny do potestowania nieco aplikacji CUDA (emulator bomby Turinga) ?
Chwilowo jestem wykluczony z dłubania na GPU (między innymi problemy ze sprzętem), a przydałoby się ustalić kilka rzeczy:
-czy aplikacja w ogóle działa poprawnie i stabilnie
-w jakim stopniu zamula różne GPU (tu akurat testowałem na GTX280 i GF9600, teoretycznie zamulania nie było)
-jaka jest prędkość na różnych GPU i co za tym idzie, jaka jest minimalna karta na której da się coś liczyć (podejrzewam, że wymagania są niskie)
-jaka jest różnica w stosunku do single/multicore CPU app

Dodatkowo przydałoby się trochę potrenować użycie tej aplikacji na znanych, złamanych już tekstach żeby nauczyć się generować zadania i interpretować wyniki (tu będzie to łatwe, bo wystarczy zobaczyć czy znany wynik będzie na liście wyników; w przypadku nierozszyfrowanych tekstów trzeba będzie przetwarzać tekst w oparciu o listę wyników i następnie sprawdzać).

Jako efekt uboczny można by jeszcze przetestować wielordzeniową aplikację która dostępna jest tylko dla linuksa.
Dla procesorów bez HT to żaden rarytas, ale na procesorach z HT (głównie chodzi o i7) powinna zyskać niezłego kopa, ponieważ aplikacja odpali 8 wątków które zamiast zamulać cache jeden drugiemu, powinny go wspólnie dzielić.

Myślę, że cośtam mógłbym wykrzesać na niedzielę, ale wszystko zależy od ilości wolnego czasu, może się zdarzyć nawet kilkudniowy poślizg czasowy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Hani

 :respect: Dysponuję i7 860 lekko kręconym, 9500GT na pokładzie system linux-64bit
Cytat: uname -a
Linux Studnia64-i7 2.6.31-6.slh.1-sidux-amd64 #1 SMP PREEMPT Tue Nov 10 02:02:39 UTC 2009 x86_64 GNU/Linux

Jak coś to czekam na instrukcje 8400GS też gdzieś leży to na chwilkę moge podmienić albo włożyć jako 2.


TJM

Nie wiem czy dam radę skompilować w chwili obecnej aplikację GPU dla linuksa, komp w którym miałem poinstalowane całe środowisko odmawia ostatnio posłuszeństwa.
Multicore dla CPU jeszcze dziś spróbuję, o ile nagle nie okaże się, że jakieś błedy w Open64 to uniemożliwią %)

Dla Windows na oparach czasu skompilowałem dziś aplikację GPU, ale niestety na 'zwykłych' sterownikach (tzn oficjalnych) wykrzacza się od razu po starcie wywalając jakieś śmieci w konsoli. Muszę zrobić downgrade CUDA SDK do jakiejś bardziej przetestowanej wersji, wszelkie znaki wskazują, że aktualna na sajcie dla developerów jest zbugowana. Chociaż dziwne, bo na beta sterownikach aplikacja niby działa (przynajmniej w trybie emulacji).


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

PBT_marian_boss

Mam GeForce 9600 GT i mogę testować, system to Windows XP 64 bit. Gdzie mogę znaleźć instrukcję?

Machloj

ja również mogę potestować - gtx260 na Viście 64bit i 8600m na 7 64bit - jak coś to zapodaj instrukcję jakąś :)

Hani

Trzech chętnych i cztery 64 bitowe systemy :D (zero 32-bitowych) Czyżby nastał wreszcie XXI wiek??
Sory za offtop.
Śledzę wątek i czekam na info.


TJM

Mam nadzieję, że pod Windows 64 aplikacja 32 bitowa będzie działać. Ta aplikacja praktycznie nic nie robi na CPU, więc 64 bity do niczego nie są jej potrzebne.
Póki co robię drugie podejście do działającej aplikacji, jak mi się uda to można będzie coś potestować.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Ciechom


TJM

Aplikacja leży i kwiczy, bo sam raczej nie dam rady obudować jej jak należy do działania bez wrappera, a dwaj programiści którzy kiedyśtam deklarowali pomoc wymiękli/olali sprawę.
Poza tym nie wiem czy jest sens cokolwiek dłubać, nad projektem wisi wizja zamknięcia/zakończenia w ciągu najbliższych miesięcy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Cytatnad projektem wisi wizja zamknięcia/zakończenia w ciągu najbliższych miesięcy.
:fright:

TJM

Niestety może się okazać, że i te "najbliższe miesiące" to optymistyczny wariant. Serwer działa na oparach hardware, jeśli cokolwiek padnie to amba fatima, bo nie ma już nic zastępczego.
Niezależnie od tego w chwili obecnej nie stać mnie na hosting i nie wiadomo kiedy się ta sytuacja zmieni, póki co wiszą 2 ostatnie nieopłacone rachunki więc jedynie od woli operatora zależy kiedy mi wszystko wyłączy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

krzyszp

TJM, Ty się nie kryguj, tylko "pochwal" numerem konta, a chłopaki załatwią sprawę (sam też się dołożę, jak za 2 tyg. do kraju przyjadę).

Najlepiej opisz, jakie koszty ponosisz, ile kosztuje utrzymanie hostingu, itd. a my wrzucimy temat na główną i pomoc się znajdzie.

Przecież zawsze możesz potem sponsorom podarować jakiś badge w projekcie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

a i ze sprzętem pomożemy jakby co :D

tito

Zakończyłem przygodę z tym projektem, ale jakby co, to wspomogę - TJM pisz ile i co.

TJM

Hosting wychodzi około 45~50zł miesięcznie zależnie od kursu dolca + raz na jakiś czas inne losowe opłaty (domena, dodatkowy transfer na download mirrora gdzie jest trochę plików itp), co w praktyce dodaje średnio jakieś 5zł/miecha. Niby niewiele, ale od końca 2008 roku praktycznie cały czas jestem bezrobotny i jeśli akurat się nie trafia jakaś fucha, ciężko nawet 10zł wykombinować.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Taki fachura jak ty roboty nie może znaleźć?

momi_76

Cytat: Troll81 w 16 Grudzień 2010, 23:09
Taki fachura jak ty roboty nie może znaleźć?

... wiele osób szuka właściwej drogi i nie każdego doceniają, ale nie ma rzeczy niemożliwych ...
Powodzenia.
Kłoni się
momi76

Ps. kolejne konto musiałem założyć problemy z hasłami

Troll81

Jak coś to pomoge finansowo projektowi ale nie w tym miechu, juz jestem pod kreską. :(

Ufol

Czy coś z tego będzie? Zdecydowałem się odkopać temat, gdyż sprawa zawisła w powietrzu.