0.09 CPUs, 1CUDA ??

Zaczęty przez lakixxl, 23 Styczeń 2010, 13:35

lakixxl

witam serdecznie

czemu tak sie dzieje i co to znaczy i czemu tak wolno liczy :) ??

pozdrawiam

Tomasz R. Gwiazda

troche malo danych podales :)
Jaka karte masz? jaki procek? Jaki OS :)

a znaczy to tyle ze liczysz aplikacje na karcie NVIDIA (swiadczy o tym wlasnie slowo CUDA) a kazda aplikacja GPU wymaga troszke mocy obliczeniowej procesora, stad taka wartosc CPU

lakixxl

racja bardzo malo:)

winda 7 64bit
procek core 2 duo P8700 2,53 GHz
Nvidia GeForce gt240M 1Gb ramu - lapek

zawsze tak jest ze musi byc troche proca ?? bo to praktycznie blokuje jedno jajo ;/
mozna to jakos usprawnic ? jakie upy opty ?

Tomasz R. Gwiazda

hmm 0,09 to jednego jaja nie zablokuje, powinny spokojnie 2 WU na CPU jechac no i nie da sie tego zmienic
u mnie na Quad jest np. 0,21 CPU + 1CUDA , i 4WU na CPU ida

A co do optow to sa: http://lunatics.kwsn.net

obecnie nie licze wiec nie wiem jak wplywaja na wydajnosc, czas liczenia, i czy wogole sie je stosuje czy sa dystrybuowane przez serwer.

Mam nadzieje ze ktos bardziej w temacie sie wypowie. Cierpliwosci

lakixxl

hmmm

wiec tak jedno jajo jest jakby zblokowane poniewaz ja mam sciagniete zadania pod CUDA wiec zwykla aplikacja tego nie policzy wiec dlatego mi liczy jedno jajo. drugie liczy milke. wiec pytanie moje jest takie jak zrobic zeby sciagalo probki pod CPU i pod GPU i zeby CUDA i 0,09 proca liczylo 1 probke, potem cale jajo druga probke i trzecia probka liczona przez jajo minus 0,09 jaja :) oczywiscie milke wylacze wtedy.

i jeszcze jedno pyt: app do CUDA sciagnela sie samoistnie - czy moge na to sciganac teraz sobie opte pod mojego proca czyli SSE4.1 ?? zeby ta opta liczyla przez CPU ??

BOINC@POLAND[HA$]

no po to wlasnie jest nonic manager...
jak dasz project na hold to powinny ci liczyc 2 jajka plus grafa... wstrzymaj milke to bedzie liczyl cpu...
a jak masz 2 projektu uruchomione z priorytetem 1-1 to manager dzieli robote w tym stosunku...

lakixxl

ale sie zlamilem :)

tak tak to kumam
tylko ze jak wlacze milke na hold to i tak mi liczy tylko jedna probke (cuda + ulamek) poniewaz te probki sa sciagniete pod cude i przez cpu ich nie ruszy - do tego doszedlem juz :)

ale pyt czy moge opte pod proca sciagnac ta SSE4.1 ? czy mi to nie rozwali tych probek z cudy ?

BOINC@POLAND[HA$]

jezeli proc ma obsluge to mozesz..
probki cuda liczy grafa...
co najwyzej stracisz probke/ki , ktore zaczales liczyc na cpu.
te nie zaczete beda liczone normalnie....

lakixxl

kurde juz nie wiem jak to ma dzialac ??

napisze od poczatku
zaintslowalem na BOINCu moje konto SETI i automatycznie wykrylo mi CUDA - zainstalowalo aplikacje i obralo probki
probki zaczely sie liczyc przez grafe ale nie przez cpu
sciagnalem wiec akualizacje do cpu ta ktora obsluzy moj proc czyli SSE4.1
i boinc anulowal swszystkie probki z grafy i sciagnal nowe na cpu i teraz liczy tylko cpu

wiec ja kto ma byc zrobione zeby liczylo i cpu i gpu w tym SETI ?
dzieki za odpowiedz
pozdrawiam

Tomasz R. Gwiazda

w swoim koncie na  stronie SETI

Preferences for this project   Ustawienia SETI@home

musisz zaznaczyc ktore aplikacje maja byc liczone:

Run only the selected applications   

SETI@home Enhanced: yes/no
Astropulse: yes/no
Astropulse v5: yes/no


Poza tym jesli zaznaczysz. To nie znaczy ze bedzie liczyc. Bo np. nie ma probek dla danego typu projektu:
Dlatego warto czasem sprawdzic strone statusu serwera : http://setiathome.berkeley.edu/sah_status.html

Jak widac obecnie do Astropulse nie ma probek obecnie

lakixxl

hmmmm

ok :)

ale ... ja nie mam zamiaru liczyc astropulse tylko zwykle SETI !
czyli jak rozumiem to nie mozna liczyc zwyklego SETI na cpu i gpu jednoczesnie ?
kurde wybaczcie Panowie za takie glupie pytania ale pogubilem sie ...

syrian

Witaj

Tobie chodzi raczej o ustawienie :

Use CPU
(enforced by 6.10+ clients)   yes

Use NVIDIA GPU if present
(enforced by 6.10+ clients)  yes

to jest w tej samej zakładce co podał Tomasz

lakixxl

hmmm
Use CPU
(enforced by 6.10+ clients)   yes

Use NVIDIA GPU if present
(enforced by 6.10+ clients)  yes

mam to ustawione tez i sciaga mi teraz probki tylko na cpu
grafa jest wolna a na gpu nic nie ciagnie :/

S6X

Jak zainstalowałeś optymalizacje "Windows 32 bit AK v8.0 SSE4.1 (Intel Only)" ona dotyczy tylko CPU (nie będzie liczyć GPU)
Zainstaluj np to "Win32 Lunatics' Unified Installer v0.2" (win32 lub win64 zależnie od OS)ze strony http://lunatics.kwsn.net/index.php?module=Downloads;catd=9, jak dobrze pamiętam podczas instalacji wybierasz rodzaj opty CPU np do sse4.1 i do GPU.

lakixxl

hmmmm to jest jakis trop
masz racje mam Windows AK v8.0 SSE4.1 (Intel Only) - ale 64bity
hehe intel only :) myslalem ze to chodzi o to czy intel czy amd .... a to pewnie chodzi o to czy tylko cpu
no zobacze
nie wiem co teraz z probkami bo znow mi sie pewnie wysypia no ale trudno.
thx