Informacje na temat projektu

Zaczęty przez kempler, 26 Styczeń 2010, 21:57

kempler

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat projektu na naszej wiki: Cosmology@home

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

c_RaSz

Czy mi się tylko wydaje, czy ten projekt jest polski?

Bo jeśli tak, to mam wieeelką prośbę do "nadzorcy", o próbę modelowania "Cosmology" w oparciu o swój pomysł, opisany w moim tekście (link)

Zanim się on za to weźmie, to może jakieś uwagi?
Pozdrawiam, i leeecę


c_RaSz

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 02 Listopad 2019, 07:062 razy ten sam post?
Noooo, z drobnymi modyfikacjami. A nie całkiem wiedziałem, który projekt jest ten właściwy, nie było jednak moim zamiarem nadmiernie tu spamować     :dunno:
Mam gdzieś niemal od roku kompa  już dość mocnego, i robi on te dwa projekty właśnie, oczywiście ze względu na moje zainteresowania. A teraz, prócz wnoszenia pewnej mocy obliczeniowej, chciałem jeszcze jakoś "udzielić się" koncepcyjnie. Niestety programować za bardzo nie umiem, jedynie tyle, co na jakieś niewielkie, własne potrzeby   :book:

Natomiast na podlinkowanej w poprzednim poście, mojej stroniczce, zawarłem pewne spostrzeżenie, dotyczące możliwości całkiem nowego spojrzenia na wczesny okres życia Wszechświata: gdy był on dość homogenicznie wypełniony materią. Natomiast gwiazd albo jeszcze nie było, albo baaardzo mało. A b. mało z powodu wielkich trudności w doprowadzeniu do tworzenia się zagęszczeń materii.

Natomiast, jak mi się wydaje, dużo wydajniej mogły się tworzyć rozrzedzenia, obszary, gdzie średnia gęstość była sporo mniejsza od ich otoczenia. Zaś gdy obszar taki rozrósł się odpowiednio (hm, acz nadal nie wiem, jak bardzo!), to przechodził w stan samonapędzający: im był większy (i "głębszy", czyli mocniej o-próżniony), tym szybciej, i szybciej rósł.

Gdyby tak było, to najwcześniejszymi strukturami we Wszechświecie nie były by bynajmniej galaty(cz)ki, lecz kosmiczne bąble: obszary obniżonej zawartości materii.
Pozdrawiam, i leeecę