Plany na najbliższe tygodnie

Zaczęty przez TJM, 29 Styczeń 2010, 03:03

TJM

Z planów na najbliższy czas:

W ciągu najbliższych dni chyba będzie lekkie zamieszanie wokół hostingu, będę zmieniał plan hostingowy na inny i co za tym idzie mogą się dziać różne rzeczy, z całkowitym padem na jakiś czas włącznie. Zmiana niestety konieczna ze względów ekonomiczno-praktycznych, nie ma sensu płacić za coś, czego się nie używa, skoro w tej samej cenie można mieć to co  potrzeba.

Na luty planuję uruchomienie drugiej aplikacji - emulatora bomby; prawdopodobnie będą dostępne wersje GPU (nvidia), CPU i CPU/multicore specjalnie dla procesorów z HT (niestety tylko dla linuksa).
Prace nad tym już trwają, aplikację (jeszcze bez BOINC API) już testowałem i wszystko wygląda ok. Podobnie jak wcześniejsza aplikacja, wymagania sprzętowe niewielkie,więc co za tym idzie - powinno dać radę uruchomić i liczyć z rozsądną prędkością na dowolnej karcie obsługującej CUDA.
Niestety, jak mówi powiedzenie: jak nie urok to... (dokończcie sami) - przez ostatnie mrozy (za dużo przesiadywałem na powietrzu, a w impulsie było chyba -31) przeziębiłem zęby (??? nie wiem czy to w ogóle możliwe, ale na to wychodzi) - o ile za dnia jest ok, to wieczorami idąc spać normalnie zgina mnie z bólu, czasami boli jeden a czasami ze 3 losowo wybrane na raz %) 3 nocki już całkowicie zarwałem z tego powodu, teraz idzie 4-ta. W dzień jestem przez to nie do użytku i chwilowo prace wstrzymane.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

dzieki za info.

i trzymaj sie cieplo i kuruj, zdrowie najwazniejsze

Troll81

Da się przeziębić wszystko

tylko uważaj by się stan zapalny nie wdał bo będą ząbki do wytrucia albo nawet rwania...

lolek

Ja dwa lata temu przeziębiłem zęby, olałem to, a później dwa do zatrucia poszły  :fright:

sesef

Cytat: TJM w 29 Styczeń 2010, 03:03
(niestety tylko dla linuksa).

Co stoi na przeszkodzie w kompilacji na win? W lutym będę nabywać procek z  HT więc chętnie bym się pobawił jakimś appem HT pod BOINC.

TJM

Nie wiem, źródła są te same, ale autor aplikacji z jakiegoś powodu skreślił multithread z Windows.
Być może rozbija się to o jakieś funkcje kernela lub dostępne biblioteki, bo nawet na linuksie multithreadowy app bywa kapryśny i nie na każdym działa.
Na szczęście nie jest to coś za czym jakoś specjalnie trzeba byłoby płakać, na procach bez HT przyrost prędkości aplikacji 4.0 CPU vs 4x 1.0 CPU jest znikomy - pojedyńcze procenty i głównie bierze się chyba stąd, że sam BOINC Core mniej CPU pochłania na kontrolę jednej aplikacji niż 4.
Dla proców z HT od strony teoretycznej przyrost powinien być większy (brak dzielenia cache między większą ilość procesów), ale jak będzie w praktyce to trzeba by po prostu zobaczyć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

#6
No nic czas oficjalnie zapytać autora aplikacji czy można jej użyć, trzymajcie kciuki bo sam na pewno takiej nie napiszę %-)

EDIT: No i mam zgodę autora na piśmie, pod warunkiem że aplikacja po modyfikacjach nadal będzie open source.
Czas pomału rozpocząć prace :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Mała ciekawostka: autor aplikacji nad którą obecnie pracuję w celu podpięcia pod BOINCowe struktury zapowiedział na forum projektu, że wolnym czasem przepisze ją również dla ATI    :o
Póki co krok po kroku walczę z obecną CPU/CUDA. Strasznie brakuje programisty, jak pojawi się większy problem muszę ścigać bardziej ogarniętych po różnych forach.
Na chwilę obecną aplikacja CPU buduje się już w VS 2008 skąd teoretycznie tylko krok do wersji z BOINC API. Wersja CUDA pod Windows nie powinna być dużo dalej.
Potem pozostaje 'tylko' oprogramowanie na serwerze.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.


Troll81