Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Chess960@home

Zaczęty przez Mchl, 24 Luty 2006, 08:45

Mchl

http://www.chess-960.org/english/index.html

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

Byłoby ciekawie, jeśli możnaby partyjkę szachów trzasnąć na wyświetlanej grafice.  :)

KrzychuP

---------- 08:44 30.03.2006 ----------

Jako, że korzystamy z platformy BOINC lepszy byłby adres:

http://www.chess960athome.org/alpha/

---------- 10:38 09.05.2006 ----------

Czy ktoś wie, kiedy będzie można się dopisać do tego projektu? Może MadMan i Alchemik zdradzą, jak to zrobili, bo już punktują :D

MadMan

Teraz chyba się nie da... Przez pewien czas się dało, załapałem się na to :-) Albo prerejestracja była... W sumie to nie pamiętam :)
Ale obecnie nie punktuję, cała para idzie w Einsteina. Zresztą i tak chyba nie wysyłają jednostek.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Mchl

No jakieś tam punkty są przyznawane, więc chyba coś rozsyłają... Może ja się podepnę, żeby RAC podtrzymać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MadMan

Rzeczywiście, są jednostki. Units to crunch - 1363. Ale nie tworzą nowych.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Mchl

Hehe... licząc Chess960, liczymy PrimeGrid. Nie mają na razie włąsnej aplikacji, więc sobie pożyczli od Rytisa do testów. :lol:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "KrzychuP"

Czy ktoś wie, kiedy będzie można się dopisać do tego projektu? Może MadMan i Alchemik zdradzą, jak to zrobili, bo już punktują :D

Właśnie znowu otworzyli możliwość zakładania nowych kont. Kto zainteresowany - niech żywo zakłada - bo nie wiadomo jak długo będzie można.

Mchl

No i oczywiście od jakiegoś czasu projekt liczy już "swoje".
Aplikacja ujawnia się w menadżerze zadań jako engine_rxxxx.exe , gdzi xxxx to cztery cyfry, dla każdej jednostki inne.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

Nie zrozumiełm postu Mchl, ale nei o to mi chodzi. Moje pytanie brzmi czy długie są jednostki w chess?? :D

AL

Ja przynajmniej dostaje same króciutkie po 1 góra 2 minuty. Słowem krótsze niż w leidenie.

Mchl

Heh... chodziło mi o dwie rzeczy ;)
Do niedawna Chess960 nie miało własnej aplikacji i wykorzystywali tą z PrimeGrid. Teraz mają już własną.
Druga rzecz, to nazwa tej aplikacji. Jak mi się w menadżerze zadań pojawiło engine_r2352.exe zajmujące 99% CPU, to profilaktycznie skillowałem, a po chwili wyskoczyło mi engine_r5522.exe. No to już profilaktycznie zapuściłem wszystkie programy antymalware jakie miałem. No a po bliższej obserwacji okazało się, że to Chess960 ma taką dziwnie zachowującą się aplikację ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

No właśnie tak mi się wydawało, że to Chess (wkońcu udało mi się zapisać :) )
U mnie pobrało kilka kilkuminutowych (6-7 min.) próbek.

PBT_marian_boss

---------- 04:58 18.03.2007 ----------

No ja też się zapisałem, próbki rzeczywiście króciutkie 7 min. Ale i czas raportowania bardzo krótki, zobaczymy jak będzie szło :)

---------- 04:39 19.03.2007 ----------

No i nie idzie :x pobrał i przeliczył 27 próbek i nie pobiera następnych !!. Ktoś ma tak jeszcze :?:

kempler

Tak jest właśnie z Chess960 czasem/często brakuje próbek.
Ze strony Chess
Active:
5068 Users / 3660 Hosts
Units to crunch:5
in progress:101


Jak widać marnie z próbkami  :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Ta Chess musi chodzić jako dodatek od innego projektu, żeby komp się nie nudził. Ostrzegam też, że nierzadko zdarza się "0 granted" za próbki.

Nietoperek

ostatnio mniej zerowych jednostek jest - z klientem 5.9.0 lepiej sie nie tykac bo wiesza calkiem przeliczenia - 5.9.2-cvs smiga ladniutko jesli ktos chce poeksperymentowac sobie - a na chwile obecna sa jakies wieksze problemy z przyznawaniem kredytow i trzeba odczekac swoje nim usterka zostanie usunieta

RAD-Poland

Cytat: "Bober"... Ostrzegam też, że nierzadko zdarza się "0 granted" za próbki.
W wersji 32bit ostatnio nie jest tak źle na (ostatnie moje) 62 próbki 2 zerowe. Dużo gorzej było w wersji 64 bitowej ponad połowa "0" (słownie zero), dlatego nie liczę tego projektu w 64 bitach z pół roku.
Jeśli jest poprawa w wersji 64 bit to czekam na informacje.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kempler

Wydaje mi sie ze ten projekt powoli "umiera"...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Czemu :?:
Ma teraz przestój, ale jeszcze niedawno wysyłał próbki dość regularnie.

kempler

Gdzies wyczytalem ze admini projektu nie maja za bardzo czasu zeby sie nim zajmowac. kiedy ostatnio wysylal probki ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

---------- 07:15 31.08.2007 ----------

Jakieś szczątki według serwera stale ostatnio rozsyłał - ale generalnie bardzo sie zawiodłem na nim bo chciałem policzyć to troche a tu kicha. Na forum nikt sie nie odzywa - generalnie syf kiła i       XTremLab

---------- 09:03 24.09.2007 ----------

Uwaga - pojawiło się ponad 400 próbek. Może coś drgnie w końcu  w tym projekcie.

---------- 09:08 ----------

http://www.chess960athome.org/alpha/forum_thread.php?id=300#2941

MA być więcej w tym tygodniu

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

RAD-Poland

http://www.chess960athome.org/alpha/

Po długiej przerwie projekt od kilku dni rozsyła próbki.

zawieszone zakładanie kont przez nowych użytkowników
próbki rozsyłane na razie tylko pod systemy Windows

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

A to ciekawe, bo:

Cytat
2009-07-19 20:50:54   chess960@home alpha   Message from server: (there was work but it was committed to other platforms)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

taki komunikat właśnie mam pod Linuksem,
po statystykach nie zauważyłem by zapunktowajł jakikolwiek host z Linuksem

pod VM-Windows 32bit pobiera próbki, właśnie jedną odesłałem i pobrało następną
Cytat2009-07-19 21:03:09|chess960@home alpha|Scheduler request succeeded: got 1 new tasks
2009-07-19 21:03:13|chess960@home alpha|Starting task chess960_34499_22_1 using chess960 version 126

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

PMG

Hej hej - tak chciałem zwrócić uwagę że projekt już od dłuższego czasu regularnie daje próbki. Ktoś chce nadgonić - proszę bardzo.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Mori

Ale tworzenie kont zablokowane :(

Troll81

Na szczęście mam :D

KrzychuP

Gonię, gonię  :D