Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Liczenie na GPU (lista projektow i kart)

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 02 Luty 2010, 20:52

Tomasz R. Gwiazda

Jako ze temat sie ciagle przewija na forum to proponuje aby ten temat przypiąć na stale i uzupełniać danymi (ja to mogę zrobić jak będą dane)
Proponuje umieszczanie informacji na temat jakie karty jaki projekt wspierają (co na której pójdzie)






DNETC@HOME
ATI serii HD2k i nowsze
NV wszystkie karty od serii GT8000 i nowsze



Milkyway@home

Projekt wymaga GPU wspierającego Double Precision arithmetic.

NVIDIA:
Geforce GTX 295
Geforce GTX 285
Geforce GTX 280
Geforce GTX 275
Geforce GTX 260
Tesla S1070
Tesla C1060
Quadro Plex 2200 D2
Quadro FX 5800
Quadro FX 4800
(Based on GT200 GPU)

ATI:
ATI HD Radeon 5970
ATI HD Radeon 5870
ATI HD Radeon 5850
ATI HD Radeon 4890
ATI HD Radeon 4870
ATI HD Radeon 4850
ATI HD Radeon 4770
ATI HD Radeon 4830
ATI HD Radeon 38x0
ATI Firestream 9270
ATI Firestream 9250
ATI Firestream 9170







Collatz Conjecture (do uzupelnienia)

# Catalyst 8.12 or later drivers for ATI GPU processing and a CAL 1.3 capable GPU
# nVidia 190.38 or later drivers for nVida/CUDA GPU processing and a CUDA capable GPU

Właściwie większość kart ATI






Seti@home

CUDA-capable GPU  czyli karty NVidia
Jeśli karta jest na liście: http://www.nvidia.com/object/cuda_learn_products.html
i ma 256MB RAM jest zdolna do obliczeń






GPUGrid

Karty desktopowe:


Karty laptopowe:


Inne:


źródło: http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=867&nowrap=true#7753 (jest tam tez legenda)






PrimeGrid

aplikacja AP26 1.0 cuda23 działa na każdej karcie obsługującej CUDA (czasami to się zmienia wraz z rozwojem aplikacji), prędkość rozsądna nawet na najgorszych, ale punktacja okrutnie kuleje.






Einstein

CUDA, wystarczają nawet słabowite karty, ale zysk prędkości i punktów nie jest jakiś szczególnie duży.
aplikacja Einsteina wciąga też jedno całe jajo CPU.
Stąd właśnie moje uwagi do punktacji. Po prostu niezależnie od użytego GPU, wydaje się ona niezbyt wysokich lotów biorąc pod uwagę, że korzysta z proca i grafy.






PicEvolvr





Jeśli macie jakieś listy (ze stron projektow i/lub forum) proszę o PM albo umieszczanie linka/info w wątku a ja wrzucę do 1 posta



UWAGA!!!
Jeżeli ktokolwiek pragnie wykorzystać informacje zawarte w tym wątku na swojej stronie/forum proszę o podanie źródła w postaci:
Źródło: Boinc@Poland - http://www.boincatpoland.org

syrian

Czy ATI 5770 i 5670 nie wspierajacego Double Precision arithmetic??

bo właśnie sie zastanawiam nad wymiana starej karty ale az 5800 to mi nie potrzebna, najchętniej to bym 5670 kupił i to z pasywnym chłodzeniem lub z cichym wentylatorem,a  przy okazji mogla by z czasu do czasu cos policzyc  ;)

apohawk

Google twierdzi, że nie. http://www.geeks3d.com/20091014/radeon-hd-5770-has-no-double-precision-floating-point-support/
No good deed goes unpunished.

Troll81

5750 i niżej tyz nie
ale collatza na single policzysz

krzyszp

Collatz chodzi na laptopowym HD4200...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Collatz chodzi praktycznie na wszystkim.....

Każda NV z CUDAmi i każdy ATI z CAlem :D

Sobek

Swietnie, ze ten post umiesciliscie... o 3 dni za pozno. Tydzien temu kupilem 5770 :/

Tomasz R. Gwiazda

tak to jest :> jak sie cos zrobi to i zawsze skrytykuja, ze za pozno, ze nie ma wszystkich informacji ect.


A tak, poza tym, po to forum zeby sie pytac.
Ale Collatza spokojnie policzysz

TJM

Jest jeszcze Primegrid AP26.
Einstein - CPU + GPU.

GPUGrid - praktycznie każda karta wspierająca CUDA, ale w przypadku kart poniżej tak na oko GF9600 - jedynie przy pracy 24/7 WU zmieści się w deadline. Żeby liczyło z sensowną prędkoscią i bezstresowo mieściło się w deadline, to chyba tylko karty wymienione na stronie głównej projektu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

syrian

Cytat: Sobek w 04 Luty 2010, 17:45
Swietnie, ze ten post umiesciliscie... o 3 dni za pozno. Tydzien temu kupilem 5770 :/
o ile dobrze pamiętam masz 10 dni na to by oddać zakupiony towar bez podawania przyczyn, wiec jest jeszcze czas na zamianę :D

Tomasz R. Gwiazda

Cytat: TJM w 04 Luty 2010, 18:04
Jest jeszcze Primegrid AP26.
Einstein - CPU + GPU.

wiecej konkretow ? ATI, NV? jakie modele ?

TJM

PG AP26 1.0 cuda23 działa na każdej karcie obsługującej CUDA (czasami to się zmienia wraz z rozwojem aplikacji), prędkość rozsądna nawet na najgorszych, ale punktacja okrutnie kuleje.
Einstein - CUDA, wystarczają nawet słabowite karty, ale zysk prędkości i punktów nie jest jakiś szczególnie duży.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

#12
aktualka :)


Czy moge prosic jakiegos moda o przypiecie tego watku na stale ?? Tak zeby w tym dziale zawsze byl na gorze?

Zrobione

Troll81

A gdzie kupowałeś kartę? Idź do sklepu i poproś o wymianę. mogą się zgodzić :D

TJM

Dopisz wyżej, że aplikacja Einsteina wciąga też jedno całe jajo CPU.
Stąd właśnie moje uwagi do punktacji. Po prostu niezależnie od użytego GPU, wydaje się ona niezbyt wysokich lotów biorąc pod uwagę, że korzysta z proca i grafy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

krzyszp

Jestem wściekły

Na moim lapie (hd4200 mobile, 7 64bit) prawie wszystkie próbki się wywalają (CC)...
Na boincstats zadyma...
Stery 10.2...

Ma ktoś jakieś pojecie o co chodzi???

Chyba wyłączę ten projekt...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

apohawk

Do tej pory liczyłem na 10.1, bo sapphire nie udostępniał 10.2. Widzę, że udostępnili 19. lutego, więc właśnie ściągam, ale z wgraniem prawdopodobnie poczekam do wymiany płyty głównej i procesora, czyli do jutra.
A laptopy, no cóż, to zło :P
No good deed goes unpunished.

AiDec

Krzyszp: polecalbym Ci stery 10.1 do wyprobowania. Tylko pamietaj zeby bardzo dokladnie odinstalowac stare stery (Driver Sweeper, lub cos podobnego - wiesz o co mi chodzi?).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Wiem, ale raczej nie będę z tym kompem eksperymentował - służy do pracy i nie mogę sobie pozwolić na przestój. A pracy teraz sporo... :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

G

Mam małe pytanko: Czy dwuslotowa karta ATI X800 może sie przydać do Collatz'a?

Troll81

#20
Chyba nie....
http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/ATIStreamSDKv1.4Beta/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx

G

Dzięki  :respect:, a szkoda bo w systemie widać ją jako podwóją grafę.

G

Mam pytanie do Starszyzny
Jeżeli np. pada Collacja , a karta nie obsługuje double precision, to na co przerzucić taki zestaw?
Tomek podaje wyżej kilka nazw, których nie znam. Jak znam życie XD - zaraz po podjęciu decyzji, okaże się, że-no-może-być... ale dla Zespołu to byłoby lepiej ...

apohawk

Zależy czy ATI czy Nvidia.
Na Nvidię jest trochę więcej projektów, ale nie wiem czy single-precision czy double, bo nvidii nie śledzę.
Na ATI jest Collatz (single), MilkyWay (double), dnetc (chyba single, dopytać Sesefa lub doczytać) oraz aplikacja Sesefa do AP26 w PrimeGridzie do ręcznego wgrania poprzez app_info.xml, trzeba by Sesefa dopytać/doczytać/eksperymentować.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

wlasnie musimy przycisnc Sesefa o zabranie glosu tutaj w sprawach Dnetc i AP26


G

#25
Karty - głownie ATI i jedna nVidia. Z AP 26 , to mogę mieć kłopot , ponieważ liczę PrimeGrid jezeli nie ma EinSteina. W ustawieniach ogólnych wyłączyłem pracę Kart aby pozostawić przemiał dla Milky i Collacji.
Może GPU Grid?
W zestawieniu Tomka GT9800 są za słabe, ale na razie chodzi mi o rezerwę - na wypadek wywrotki servera Collacji

TJM

Dnet ruszy chyba na każdej karcie nv wspierającej CUDA. W każdym razie na kartach z serii 8xxx działa i to nawet z rozsądną prędkością. Serwer wysyła zadania o długości zależnej od szybkości karty.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

G

#27
Serdeczne dzięki  :respect: i będę od razu w pierszej ćwiartce liczydłowych BP !

SzaMoT🍀

Cytat: TJM w 12 Kwiecień 2010, 20:23
Dnet ruszy chyba na każdej karcie nv wspierającej CUDA. W każdym razie na kartach z serii 8xxx działa i to nawet z rozsądną prędkością. Serwer wysyła zadania o długości zależnej od szybkości karty.


NVIDIA GPU 0: GeForce 8500 GT (driver version 19713, CUDA version 3000, compute capability 1.1, 242MB, 58 GFLOPS peak)
DNETC@HOME   Message from server: Your NVIDIA GPU has insufficient memory (need 384MB)

U mnie nie policzy :(

G

Może projekt żąda min 512 Mb pamięci w karcie?

TJM

dnetc raczej tyle nie wymaga. Z tego co widziałem zabiera na karcie chyba paręnaście MB, ale jeszcze zobaczę.
Możesz spróbować odpalić standalone wersję i zweryfikować, czy działa ?
Wystarczy wejść na distributed.net, zassać klienta dla GPU/NV i uruchomić.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: G w 12 Kwiecień 2010, 22:22
Może projekt żąda min 512 Mb pamięci w karcie?

To akurat wina schedulera głupie ustawienie bo akurat app SETI tyle ramu wymaga i jest domyślnie tyle ustawione. Przy najbliższej okazji to zmienię.

goofyx

Co myślicie o nowym dziecku nVidii czyli GTX 480 <- warto stawiać coś takiego do liczenia?
Czy lepiej np.: HD 5870 / HD 5970

tito

W GPU gridzie w TOP 40 (więcej mi się nie chciało przeglądać) Fermi nie występuje.
Jeśli chcesz kupić nowy sprzęt pod BOINCa to tylko ATI

goofyx


Tomasz R. Gwiazda

jak najbardziej i w kazdych ilosciach :D

Troll81

A jak juz będzie F@H w BOINC to tym bardziej :D

3Rni

niestety ATI w F@H to porażka, liczyłem kilka dni na 5970 i gorzej niz przeciętny CPU wychodzi
aplikacja jest wyraźnie na NV nastawiona bo te karty kosza aż miło  :-[

Troll81

mnie tam nie za koniecznie o punkty chodzi....

goofyx

Mnie też pkt aż tak nie interesują.
Ale jak już będę miął jakąś fajną graficzną to czemu nie.