Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Liczenie na GPU (lista projektow i kart)

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 02 Luty 2010, 20:52

duszek26

#40
Cytat: 3Rni w 09 Czerwiec 2010, 22:37
niestety ATI w F@H to porażka, liczyłem kilka dni na 5970 i gorzej niz przeciętny CPU wychodzi
aplikacja jest wyraźnie na NV nastawiona bo te karty kosza aż miło  :-[

Witam
Obecna aplikacja  F@H nie obsługuje  nowych kart serii HD5xxx ,co prawda można ją odpalić na tych kartach ,ale z parametrem dla kart ati na rdzeniu rv700 co powoduje wykorzystywanie około 25% mocy kart serii 5xxx
dla porównania 10m liczona na moim hd5870 ,czas około 4 godzin , próbka o takiej samej wadze liczona na gtx260 którego używam do fizyki 1-1,5 godziny.  XD
Jako że jeszcze nie wiem co tu wpisać podam dane mojej maszynki do liczenia:
Płyta główna :Asus P7P55D
Proc : i5-750 2,67Ghz@3.2Ghz
Ram : xms3 4GB DDR3 DUAL 2x2GB 1600MHz
Grafa główna : Sapphire Ati Radeon HD5870
Grafa podrzędna (physx,cuda) :Nvidia GTX 260
Elektrownia : Pentagram 620W
i kilka innych pierdół :D

goofyx

Cytat: syrian w 04 Luty 2010, 18:12
Cytat: Sobek w 04 Luty 2010, 17:45
Swietnie, ze ten post umiesciliscie... o 3 dni za pozno. Tydzien temu kupilem 5770 :/
o ile dobrze pamiętam masz 10 dni na to by oddać zakupiony towar bez podawania przyczyn, wiec jest jeszcze czas na zamianę :D
Tylko, że produkt musi być nie naruszony, nie używany i oryginalnie zapakowany.
Jeśli zdarłeś folię to koniec.
Wierz cie mi już to przerabiałem.
Te 10 dni masz po to np.: zamówiłeś sprzęt, przyszedł, patrzysz i stwierdzasz że to nie to <- zwracasz bez rozpakowania.
I wierz cie mi też że rzecznik konsumenta powie to samo co ja <- w końcu z nim też się kontaktowałem bo chciałem iść do sądu.
Rozpakowane = sprzedane.

toms83

Możesz rozpakować, podłączyć i sprawdzić. Nie może być śladów użytkowania, jakichś defektów itp. Przerabiane na monitorach.  8)

Troll81

Ano. Rozpakować i podłączyć możesz. Masz tylko zwrócić bez śladów używania. Przerabiane na karcie graficznej ATI w sklepie Arest :D

Krzysiak

Witam
Mało się udzielam ale to dla tego że działam na innym forum

Mam takie dziwny problem ? - może nie problem ale bardzo mnie to zastanawia

Wiem że aby liczyć w MilkyWay@home karta musi obsługiwać "double precision floating point operations"
i zgodnie z tym co jest podane w tym linku http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/ATIStreamSDKv1.4Beta/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx
dla serii HD4xxx najsłabszym  modelem jest karta o symbolu HD4770 i tu pojawia się pewna rozbieżność ?

Ostatnio na Allegro zakupiłem kartę ATI POWER COLOR HD4650 512MB DDR2 HDMI  - dokładnie z tej aukcji http://allegro.pl/item1173549772_ati_power_color_hd4650_512mb_ddr2_hdmi_nowa_fvat.html

Dziś wsadziłem ją do kompa podłączyłem drugi monitor i tu zdziwienie zaczeka liczyć próbki z MilkyWay@home razem z moją HD5850
- nie doczytałem że to nie jest wersja LowProfile ale to już inna historia więc postanowiłem sprawdzić czy chociaż działa
Wie ktoś o co biega - czy trafiła mi się jakaś unikalna seria HD4650
Zrzuty z Boinc poniżej





Pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

A jesteś pewien ze to ona liczy?? moze na jednej karcie lecą dwie próbki a druga się nudzi? Sprawdź temperatury....

Mori

Ale przecież ma w nawiasach przy tych zadaniach Device 0 i Device 1, i nawet by się to zgadzało z tym screenem wcześniej (bo Device 1 ma mniej zadania zrobione w stosunku do Device 0 przy takiej samej ilości czasu pracy).

goofyx

Cytat: Mori w 15 Sierpień 2010, 23:39
Ale przecież ma w nawiasach przy tych zadaniach Device 0 i Device 1, i nawet by się to zgadzało z tym screenem wcześniej (bo Device 1 ma mniej zadania zrobione w stosunku do Device 0 przy takiej samej ilości czasu pracy).
Popieram @Troll81.
Jak miałem wpiętą 5850 + 4850 <- to też miałem 2xWU na raz niby na device 0 i device 1 <- ale tak na prawdę tylko 5850 liczyła i miała 60stopni <- 4850 się nudziła i miała 35stopni.
Wyciągłem 4850 i liczyłem 1xWU, ale dwa razy szybciej.

Krzysiak

Witam dokładnie tak się dzieje
HD4650 dopiero zaczyna liczyć jak zabiera się za próbkę Collatz Conjecture
a tak dla Milkyway@home dwie próbki męczy HD5850
Faktycznie widać to po temperaturach rdzenia
Dzięki za odpowiedź pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Od tego tu jesteśmy. :D

Wpadnij do dzilu wizytówki i przedstaw się szerzej :D

PanStaszek

Hejka mistrzowie GPU.
Ja niewiele liczę na grafach, ale jakieś 2 sztuki 4850 chodzą w dwóch moich kompach i liczą milkowe próbki dla CPU na starych dobrych optymalkach v.20. (ATI 8.12)
Warto przechodzić na nowsze stery i aplikacje z m@h , czy zostać na tych starych optach ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Peciak

#51
przechodź  :attack:   :attack:  :attack:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PanStaszek

nooo, przejśc nie problem , tylko czy to ma jakiś sens. Teraz robię średnio 70-80k na karcie, wiecej chyba nie wyciągnę ...


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Moje zdanie: jesli dziala, to nie tykac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PanStaszek

No tak chyba postąpię. Nie tykam  :)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Peciak

#55
specjalnego skoku z optymalki 20 na 23 to nie pamiętam ale pamiętam różnice jakościowe w kolejnych sterownikach a sterowniki 8.12 są naprawdę stare ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mori

Krótko mówiąc: jak liczysz próbkę MW dłużej niż 3:20-3:30 na 4850 to podkręcaj/aktualizuj sterowniki/etc. :P Jeśli czasy masz na poziomie 3:00-3:20 to chyba to jest to, co się wyciąga z tej karty (a przynajmniej ja gdzieś tak wyciągam) i nie musisz ruszać nic.

PanStaszek

3:50 na niekręconej karcie. Jeśli nowe stery dałyby coś lepiej to może warto  :-\

Może jednak spróbuję na nowych sterach, tylko czy po zaciągnięciu plików z milki trzeba robić jakieś poprawki w app, czy zostawić jak fabryka dała ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Peciak

możesz zresetować projekt i wtedy zostanie pobrana domyślna aplikacja lub zassać aplikację edytowalną i popracować nad nią - lepsze wyniki

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mori

Z niekręconą to nie wiem, czy to nie są normalne wyniki... Czemu nie odrobina OC? Ale faktycznie, stery do ATI zaktualizuj może najpierw...

PanStaszek

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 17 Sierpień 2010, 12:56
lub zassać aplikację edytowalną i popracować nad nią - lepsze wyniki
-skąd zassać ? (http://www.arkayn.us/milkyway/index.html   ???)
- czy dnetc.net karmi lepiej od milki przy użyciu 4850 ?



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81


[PNT] Obix007



PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

simonic

Wiecie jakie karty są obsługiwane przez PPS Sieve w PrimeGrid? Nigdzie na ich forum tego nie ma :(


apohawk

http://primegrid.com/apps.php
To co obsługuje cuda23, cuda 2.3 chyba, jakakolwiek to wersja ;) Chyba, że masz mac os x, to cuda 3.1.
Może jakiś posiadacz nvidii wypowie się dokładniej.
No good deed goes unpunished.

simonic

Właśnie nigdzie znalezc nie moge ktore karty obsługuja CUDA 2.3... :(


pszyklejony

Co się tak uparłeś na te 2.3. Jak masz nvidię od 8400 i tak zadziała.

simonic

Wielkie dzięki. Nie uparłem się tylko chciałem poznac "dolna" granice. :) Mam mozliwosc dostac prawie za free GT9500 więc chcialem sie dowiedziec czy wystarczy do Prime.


lolek

Ja mam u siebie takiego 9500gt. Po OC próbka liczy się 90 min i daje ~135pkt. Dużo lepiej wyjdziesz licząc na niej CC ~300pkt/h.

Troll81

A nie amsz wiecej takich darmowych kart??

pszyklejony


simonic

Karta pochodzi od mojego kuzyna. Jedyny koszt tej karty to koszt przesyłki pocztowej :) Ma tylko jedną :)


Troll81

#73
http://allegro.pl/item1188308104_nowe_sapphire_hd5750_1gb_vapor_x_dx_tylko_5szt.html

a tu na pocieszenie karta w dosyc atrakcyjnej cenie :D

PanStaszek

Czy komuś coś to mowi ?

2010-08-21 11:05:06   Milkyway@home   Message from server: Your app_info.xml file doesn't have a version of MilkyWay@Home N-Body Simulation.

Chodziło , chodziło i tak właśnie zdechło !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

apohawk

Coś w MW chyba popsuli. Niby są próbki do pobrania, a mi na ATI nic nie pobiera. Nie mam app_info.xml, więc gdyby były zmiany w aplikacjach, to powinno mi nową pobrać automatycznie.

Już kumam. To N-Body, to jakaś nowa aplikacja, ale tylko na CPU  :wth:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/apps.php
No good deed goes unpunished.

PanStaszek

No to zmusili mnie chyba do przejścia na nową aplikację, ze starej dobrej v.20  :(


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PanStaszek

No to chcąc nie chcąc mam już najświeższe stery od ATI i nową aplikację od Milki. Może ktoś mi podpowie jak zmusić teraz kartę (4850) aby liczyła po 2 próbki na raz jak to było onegdaj przy wykorzystaniu v20. Jakiś przykład na app_info ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Hani

Kamraci, co liczyć na GF9500 ale pod linuxem64 - teraz leci DNETC ale właśnie nie mogę WU pobrać :(

PS. DNETC działa na HD3650 AGP


Troll81