Zmiany na stronie B@P ...

Zaczęty przez Troll81, 17 Luty 2010, 21:42

GRID

proszę o przykład/konkrety/wyręczenie  :)

emik

według mnie zmienić na:

Realizujemy projekty z zakresu ekologi, medycyny, biologi, astronomi, matematyki, fizyki, chemi i innych działów nauki.


GRID

według mnie jest ok :p_arr: więc zmieniłem.

Troll81

jak kliknąłem nieprzeczytane to dostałem listę sucharów sprzed 6 miesięcy. Kliknąłem po raz kolejny i dostałem posta z godziny 1 w nocy (a cały czas śledzę forum bo mam robótkę nocną). Ogólnie coś się miesza......

GRID

#44
dokładnie miałem podobne uczucie. Siedziałem do 2:00 w nocy przy mapie zaglądając do forum często. Nie pokazało mi napisanego przez Ciebie posta o 1:00 w nocy. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to serwer czasu.

Serwer czau był ustawiony na : Africa/Abidjan
zmieniłem na Europa/Warszawa  :)
wydaje mi się że było wcześniej na wawe ustawione

i do tego dzisiaj przestawiamy czas o godzinę

Troll81

no ale mi wyświetlało posty z maja..... tego strefą czasową nie załatwisz....

krzyszp

W pasku linków u góry strony, link do wiki wskazuje na podkatalog serwera zamiast na główną...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

fizycznie tam jest Wiki. Została przeniesiona żeby zrobić miejsce dla CMS. Jest na razie przekierowanie z / i /wiki na /wiki/Strona_główna
Zrobiłem tak żeby już potem się tym nie zajmować.

Sergeant

Przeglądałem dziś listę projektów na naszej stronie. Należałoby nanieść trochę poprawek:
- zakończony: Cels, DNETC, Genetic Life, Hydrogen, Proteins, QuantumFIRE, Ramsey, RND, UCT Malaria;
- Yoyo - dopisać projekt Harmonious Trees;
- brak w tabeli (niektóre z tych projektów już są zakończone): Anansi, Biochemical Library, Computational Structural Biology, Constellation, Corralizer, Donate, Ideologias, Luxrenderfarm, MilestoneRSA, Moo! Wrapper, Najmanovich Research Group, Neurona, NumberFields, OPTIMA, pPot Tables, RALPH, Rioja Science, RSA Lattice Siever (2.0), SAT, SimOne, SLinCA, SubsetSum, Surveill, Test4Theory, VGTU project, Volpex, YAFU.

Można też:
- AstroPulse - przenieść do SETI;
- CleanEnergy - przenieść do WCG (zwłaszcza, że jest to projekt zakończony).
Niech nowi liczący nie próbują przyłączenia się do tych projektów.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81


Sergeant

http://www.boincatpoland.org/wiki/Lista_projekt%C3%B3w
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Ta lista widzę trzęsą Kempler, 1-www.eu, Artursp, i Agbar do nich uderzać i gonić batem  :whip: :whip:

GRID

Cytat: Troll81 w 28 Maj 2012, 06:24
Ta lista widzę trzęsą Kempler, 1-www.eu, Artursp, i Agbar do nich uderzać i gonić batem  :whip: :whip:
A czemu oni ? przeciez wiki moze edytowac kazdy

krzyszp

Istnieje jakiś dodatek do forum, pozwalający dodać tematy do "ignorowanych" i powodujący niewyświetlanie go?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=185 ignore user

pewnie jest opcja ignore thread - http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=279738.0

krzyszp

Tylko kto wtedy będzie odpierał spam armara, który z tego forum robi bagno głupimi teoriami i sianem FUD'u? :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PawelJacekZ

Witam
Postawię Joomla dla Was u Siebie za darmo bez warunków...
Zostanie Wam kasa na inne cele nie będziecie musieli płacić za serwer...
Dodatkowo zintegrowane forum Kunena i system K2 dla wszystkich chętnych do pisania artykułów...
Do wyboru dowolna templatka od Gavica...
Bardzo lubię i pasjonuję się obliczeniami rozproszonymi i chętnie pomogę jeśli to Was interesuje...
Jeszcze raz oferuję to wszystko za darmo, myślę ze linki do moich stron nie były by czymś nagannym...

Pozdrawiam
PJZ

Troll81

Ciekawa oferta. Jakim zapleczem dysponujesz?

PawelJacekZ

#58
Pytanie dotyczy sprzętu czy też parametrów serwera na stronę...
Oferuję miejsce na home.pl i jedną bazę co zupełnie wystarczy, forum jest pod Joomla 2.5...
Poza tym dodatki bardzo przydatne z mojego doświadczenia...
PJZ

PawelJacekZ

Ja postawię u siebie to o czym pisałem a jak się zdecydujecie to można podpiąć Waszą domenę...
Szczegóły chętnie omówię z kimś kompetentnym u Was za decyzje na priwie...

PJZ

krzyszp

Cytat: PawelJacekZ w 19 Marzec 2013, 12:45
Ja postawię u siebie to o czym pisałem a jak się zdecydujecie to można podpiąć Waszą domenę...
Szczegóły chętnie omówię z kimś kompetentnym u Was za decyzje na priwie...

PJZ
Czy Ty aby piszesz o przeniesieniu naszej strony i forum?
A co jest nie tak z obecnym serwerem? O ile wiem, wszystko śmiga aż miło.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PawelJacekZ

Czytam od początku ten wątek...
Piszecie o zmianach wyglądu i CMS, ale widzę że to jest jak zwykle...

Pozdrawiam
PJZ

krzyszp

Cytat: PawelJacekZ w 20 Marzec 2013, 08:27
Czytam od początku ten wątek...
Piszecie o zmianach wyglądu i CMS, ale widzę że to jest jak zwykle...
No tak, to nieporozumienie chyba.
Faktycznie, już bardzo długo trwają dyskusje na temat nowej strony głównej, ale raczej w ramach obecnego serwera.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PawelJacekZ

#63
To postawię u Was...
Nie ma problemu...
Mam trochę czasu, robię to od lat i chyba wiem o co chodzi...
Nowy wygląd i świeże podejście może znowu ruszyć program i obliczenia...
Od początku wątku tyle gadania i bez efektu...
Możecie mieć nowy CMS dzisiaj... nie kiedyś tam...
Pamiętam wasze początki, było naprawdę dynamicznie, teraz coś siadło i nie wiem dlaczego...
Chętnie policzę z Wami, na początku o ile pamiętam tworzyliście zamknięty krąg i trudno było się do Was dołączyć...
PJZ


Troll81


PawelJacekZ

Hmm...czas szybko leci...
Ale tak było...
Pamiętam początki...pisałem prośby o dołączenie...
Teraz jest inaczej, ale wracając do meritum...?
Czy coś robimy...i czy dzisiaj...po co czekać na wieczne nigdy...

PawelJacekZ

#66
Strona w budowie jest pod http://www.obliczeniarozproszone.eu/
Robię ją dla przykładu...
Będzie wyglądać tak...
http://blueskynet.com.pl/
lub tak...
http://www.zatta.com.pl/


GRID

Głównym celem strony głównej było zintegrowanie wszystkich serwisów czyli wiki, forum, sklep itp. Przez co strona główna w header'ze (część od góry do menu) powinna wyglądać jak na boincpoland.org lub boincpolska.org aby nie było efektu przejścia na inną stronę.
Związku z tym że prawie wszystkie podstrony mają sidebar po lewej dobrze by było jakby tak zostało.

Druga ważna rzecz to system strony głównej logowania powinien być zintegrowany z systemem forum (ja tak nie uważam ale większość tak) więc w grę wchodzą jedynie CMS'Y z mostem na SMF i dobrze by było również z Mediawiki.

Wyszukiwarka powinna mieć możliwość wyboru przeszukiwania nie tylko strony głównej ale również wiki i forum - to jest zrobione ale na przykładzie wordpressa.

Ze stron które podałeś najbardziej moim zdaniem podchodzi blueskynet - ładny minimalistyczny krój. Przydało by się jedynie aby 2 kolumny miał z drugiej strony (z prawej) Oraz nie które boxy były połączone (2w1) aby móc odwzorować boxy z wiki (TOP10, Wyścigi, Projekt miesiąca i Statystyki)

Wielkie dzięki za Twoje starania,  :respect: sam nie daje rady a pracy jest bardzo dużo.

PawelJacekZ

Fajnie że ktokolwiek zauważył mój post...
Logowanie do wszystkiego w przykładowej jest za pomocą jednego loginu...
Forum,wiki może być dołączone bez problemu ale...
Być może moje K2 będące systemem zarządzania artykułami może przejąć wszystkie potrzeby wiki...
Nie ukrywam że wiki jest mało efektowne a w dodatku trochę nie do tego zadania...
Konstruktywnie.......
Będę dalej w wolnym czasie kończył przykładową www.obliczeniarozproszone.eu a czas pokaże czy coś z tego między nami wyjdzie...
Jestem dalej pełen zapału,myślę że warto pisać i propagować ideę obliczeń...
Bronić jak skały idei bezinteresownej działalności w przyszłych projektach ...jedynie trzeba...
Pozdrawiam

PoznanskaPyra

Jesteś wstanie edytować na kolory B@P? Podświetlenia itd.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PawelJacekZ

Jeśli rozmawiamy o tym samym to owszem ( kolory head z http://boincpolska.org/ )...
Ale na razie pokarzę swoją wizję...
Wszystko można zmieniać później,taki urok Joomla i K2...
Więcej przykładów moich realizacji mogę przysłać na priva,nie chcę aby mnie ktoś posądził o reklamę...
Do miłego ...

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

trzeba by było przerzucić więc gdzieś treść wiki

GRID

nie ma sensu przerzucać treści z wiki na główną z wielu powodów, wiki to encyklopedia która będzie mogłą istnieć i rozwijać się nadal po powstaniu głównej.

PawelJacekZ

Zupełnie abstrahując od decyzji czy coś przenosić lub zachować...
Magiczne klawisze kopiuj wklej działają w K2 więc przeniesienie artykułów łącznie z datą ukazania z przeszłości nie stanowi problemu...
System pozwala edytować artykuły znacznie lepiej niż wiki...
Poza tym pozwala komentować i dyskutować o artykułach z pominięciem forum...
No i tak to wygląda...

kempler

W wiki mamy łatwe tworzenie odnośników do artykułów na wiki w postaci [[BOINC]]. Czy jest to tak samo łatwe?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PawelJacekZ

#76
Nie widzę przeciwwskazań ...
http://www.obliczeniarozproszone.eu/
Coś poszło do przodu...
Pierwszy artykuł ukazał się dzisiaj...
No i jest ...

MarcinB

Pomijając aspekty techniczne (na których się nie znam) projekt strony wygląda ciekawie i intuicyjnie. Chyba to dobry pomysł żeby odświeżyć naszą główną stronę . Może tchnie to trochę życia w polską scenę boinc.  :)  :respect: dla autora

PawelJacekZ

Nie poszła do przodu nowa strona jak widzę...
Podtrzymuję propozycję postawienia nowej jakości na Waszym czy moim serwerze wszystko jedno ...
Pozdrawiam

AL

Cytat: PawelJacekZ w 25 Październik 2014, 13:16
Nie poszła do przodu nowa strona jak widzę...

Cóż GRID, Mchl - do raportu wystąp!