Zmiany na stronie B@P ...

Zaczęty przez Troll81, 17 Luty 2010, 21:42

GRID

Fajnie jakby nad tym popracowała nad tym chociażby jedna strona. Przydałby się prototyp strony (ten z www.obliczeniarozproszone.eu się nie odpala)
Trudno jest dać dostęp na zaufanie klucze do miejsca które mogą rozwalić to co już jest postawione.
Ja zanim dostałem dostęp do FTP siedziałem na forum przez dłuży czas i ciągle coś edytowałem.

Do postawienia tej strony jest potrzebna nie tylko wiedza o Joomla ale również o Wikimedia ponieważ może zdarzyć się że po przesunięciu Wiki na bok.
Wydaje mi się przy obecnym stopniu zaufania jedynie przedstawienie chociażby w 30% skończonej strony przekona resztę że ten pomysł jest możliwy.
Ja tu tylko dłubie w kodzie, i sam nie mogę zadecydować o przekazaniu komuś dostępu do serwera.

PawelJacekZ

Witam
Strona jest od roku pod http://www.obliczeniarozproszone.pl/
I dziala bez problemu ...

Tobas

Ja w dalszym ciągu jestem za uruchomieniem głównego serwisu na Drupal'u,
który posiada fajne rozwiązania do MediaWiki:
https://www.drupal.org/search/site/mediawiki oraz do SMF:
https://www.drupal.org/search/site/smf

Osobiście uważam, że nie powinniśmy niszczyć / przenosić tego co stworzyliśmy tylko ew. ułatwić edycję, tworzenie nowych artykułów, prezentację treści, ujednolicenie kont etc.

Troll81


PawelJacekZ

Witam
Spór które Święta są ważniejsze trwa od lat ...
Pod każdym systemem można w sposób absolutnie doskonały redagować artykuły może poza Wiki które jest do zupełnie innych celów...
Oczywiście każdy ma rację ale...
Lepiej nic nie robić...
Może to jest sposób...

PawelJacekZ

Absolutnie nie zależy mi na jakimkolwiek podważaniu autorytetu obecnych osób prowadzących BP...
Jestem sympatykiem i fanatykiem BOINC...
I tylko dlatego chciałem coś zrobić aby nie umarła super idea BP...
Ponad rok temu postawiłem http://www.obliczeniarozproszone.pl/...
Jest tu wszystko łącznie z forum...
Nie czekam na ochy i achy tylko zrobię co do mnie należy i tyle...
Nawet jeśli nie dojdziecie do jakiegokolwiek porozumienia ja będę robił dalej swoje...
Po przerwie zaczynam znowu działać na swojej stronie...
Może ktoś się dołączy...
Ważne aby idea nie umarła w sporach kto i dlaczego...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
Paweł

krzyszp

Rób swoje i nami się nie przejmuj, w końcu ktoś ruszy 4 litery i tę główną zrobimy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: krzyszp w 29 Październik 2014, 17:47
Rób swoje i nami się nie przejmuj, w końcu ktoś ruszy 4 litery i tę główną zrobimy :)

Z całym szacunkiem, ale ja już przestałem mieć nadzieję w tej sprawie. A w obecnej sytuacji wygląda to tak - jakby umarło już kilka lat temu...
GRID - już chyba ze trzy lata tworzy główną ze sklepem etc i co? I nic.
Mchl - stracił już chyba serce dla B@P, to hobby mu się znudziło, a wręcz zaczęło go męczyć i tak zostawił drużynę a co za tym idzie stronę samej sobie - efekty jak widać, wszech obecny marazm i dogorywające forum.
Tobas - no to by było idealne rozwiązanie żeby nic nie zmieniać na wiki i forum i po prostu dodać do tego stronę z jednym logowaniem do wszystkiego i możliwością w miarę prostego dodawania artykułów. Zrobisz coś takiego? Myślę, że nie. Może GRID? -Też nie sądzę.

Profesjonalnej firmie tego też nie zlecimy, bo to kosztuje, a my nawet na bieżąco fundacji nie potrafimy utrzymać (choć akurat myślę, że jednorazową zrzutkę na nową główną udałoby się z sukcesem przeprowadzić). No tylko potem zostaje opcja dostępu i zarządzania. Czyli kicha - bo przecież nikomu z zewnątrz nie ufamy? Tak?

Pozostaje opcja zrobienia głównej z osobnym systemem logowania i odsyłaczami do forum i wiki na już - bo bez tego za pół roku nie będzie już nawet komu na forum pisać.

Musimy zrobić cokolwiek na już, na wczoraj, na trzy lata temu - bo dalsze czekanie do niczego dobrego nie doprowadzi.

krzyszp

Al, postawić stronę, to nie problem, GRID ją postawił, wystarczy przełączyć domenę, ale...
Zaczynają się schody:

1. W wiki linki się rozsypią...
2. Integracja loginów z CMS'em i forum - next to impossible bez kilku tygodni grzebania w kodzie obu (co się rozsypie przy aktualizacjach).
3. Pewne awarie w momencie wdrażania - już widzę ten wrzask, że coś się sypie...

Solucja?

1. Naprawić i zaktualizować wiki - to już powinno być zrobione, nie mam pojęcia co i dlaczego się stało...
2. Przenieść wiki na subdomenę i modlić się, żeby dało się linki poprawić bezpośrednio w bazie... Może się uda.
3. Wykorzystać nową główną zrobioną przez GRIDa i po prostu tam newsy publikować.

Integracji nie zrobimy, bo nie ma nikogo kto mógłby teraz się tym zająć, jest to po prostu zbyt pracochłonne na tę chwilę.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: krzyszp w 30 Październik 2014, 01:32
...
Solucja?

1. Naprawić i zaktualizować wiki - to już powinno być zrobione, nie mam pojęcia co i dlaczego się stało...

Tu akurat innervision za nas chyba częściowo zadziałał i zaktualizował wiki odgórnie. Mchl - już wgryzł się w temat i wie co jest nie tak. Gorzej, że nie wie na razie jak to naprawić...

O integracji nawet nie ma co marzyć, a punkty 1-3 o których piszesz powinny być wprowadzone w życie już ze dwa lata temu...a nie są i się nie zapowiada.

Troll81

A może zarchiwizować wiki? i pisać już wszystko w nowym systemie. I przenosić pomału artykuły ?

kempler

Osobiście byłbym za pomysłem Trolla. Na wiki kompletnie nic sie nie dzieje. Ostatni news z wrzesnia 2013. Wiele jest tego przyczyn. Zawsze byłem za wiki ale w obecnych czasach wg mnie kompletnie sie nie sprawdza. Strona główna jest nieatrakcyjna. Moze warto zrobić duży "restart". A kto to zrobi? Z tym zawsze był problem. Druga sprawa że idea Boinc juz nie jest tak atrakcyjna jak kiedyś. Może nie idea co otoczka, czyli dziwne projekty i cziterstwo.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PawelJacekZ

Duży restart to bardzo ciekawy pomysł...
Bardzo chętnie pomogę, przeniesienie artykułów to przecież nie jest problem...
Nowe otwarcie może by coś ruszyło...
Wiem że sobie dajecie radę ale pomogę jeśli trzeba...

Tobas

Cytat: PawelJacekZ w 18 Marzec 2013, 09:27

Jeszcze raz oferuję to wszystko za darmo, myślę ze linki do moich stron nie były by czymś nagannym...

To jest problem.
My tutaj robimy wszystko naprawdę za darmo.
Nie dajemy swoich linków i nie oczekujemy innych gratyfikacji. 
To jest idea. Chcesz pomóc - OK ,chcesz się reklamować - sorry - działamy w innym klimacie.

Być może z nową stroną zrobimy jakieś wyjątki, np. listę darczyńców, ale póki co nie ma reklam i prywaty.

kva.pl

Naduzywasz wielokropkow  ;)

Dorzuce swoje 3 grosze skoro juz wszyscy dorzucaja. Obecna forma "strony glownej" jest taka, ze jakbym tu nie trafil przez zwijaj.pl to bym tu nigdy nie zajrzal. Z rozpadajacego sie szkieletu przeszedlem na gnijacego trupa (robaki jeszcze chodza  :D ).

Przydatnosc wiekszosci rzeczy w wikipedii jest juz mala, albo sa to rzeczy nieaktualne albo szczatkowe. Wiecej z tego balastu pod tytulem "jak to wykorzystac" niz z tego realnego pozytku. Jakbym ja tu byl osoba decyzyjna (tu w ogole jest taka?) to bym zrobil taki plan:
- Prosta strona glowna, ale atrakcyjna wizualnie z informacja co to boinc, linkami, jakims malym zestawieniem projektow, link do forum + link "stara wikipedia"
- Dodanie opcji newsow, integracja z forum czyli jeden login do forum/strony glownej
- Jesli uznalibysmy ze wiki jest potrzebna (naprawde jest? osobiscie uwazam ze nie) to mozna wtedy poswiecic jej czas

Zrobienie punktu pierwszego nie powinno zajac wiecej niz powiedzmy dwa tygodnie, nie wiem skad sie biora te lata gdy tkwicie (a teraz to juz tkwimy) w marazmie.

"Tę stronę ostatnio zmodyfikowano 07:41, 3 lis 2010."  :boing:

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: AL w 30 Październik 2014, 02:06
Cytat: krzyszp w 30 Październik 2014, 01:32
...
Solucja?

1. Naprawić i zaktualizować wiki - to już powinno być zrobione, nie mam pojęcia co i dlaczego się stało...

Tu akurat innervision za nas chyba częściowo zadziałał i zaktualizował wiki odgórnie. Mchl - już wgryzł się w temat i wie co jest nie tak. Gorzej, że nie wie na razie jak to naprawić...
...

No nie do końca. Ja pisałem do Mchl-a w sprawie konieczności aktualizacji skryptów PHP już w lutym. Sytuacja była taka że praktycznie co tydzień (czasem częściej) musiałem przywracać backup-u dane i czyścić system bo ktoś się wrypał korzystając z od lat dobrze znanych dziur w sofcie. Niestety nic się w tej sprawie nie ruszyło. A ja już miałem dosyć ciągłego naprawiania zwłaszcza że ciężko było znaleźć na to czas. Więc zrobiłem upgrade niektórych rzeczy (głównie systemowych). W tym momencie w zasadzie pozostaje zrobić upgrade do aktualnej wersji wiki i smf-a i wszystko powinno działać (pisałem w tej sprawie zarówno do Mchl-a jak i GRID-a). Ja niestety nie bardzo mam czas żeby się tym dalej zająć. Mchl się do mnie odzywał w tej sprawie w sobotę i w niedzielę ale zapewne, jak widać, też nie bardzo ma czas żeby to zrobić. Może trzeba mianować nową/e osobę/y do tego typu zadań?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Wyślij mi na priv wszystkie potrzebne loginy itd, w sobote uaktualnię wszystko...

Trzeba tę konserwację w końcu zrobić, bo widzę, że stada chętnych nie ma a sprawa zaczyna się sypać...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Zawsze byłem przeciw wiki.
Zauważcie, że w światku BOINC poza :
-nowymi projektami
-nowymi aplikacjami dla starych projektów
-osiągnięciami projektów
-jakimiś eventami (jako wyścigi)
Nic się właściwie nie zmienia. Cała nasza baza danych jest absolutnie niepotrzebna. Każdy kto trafi na nasze forum i tak w większości wypadków zacznie się pytać od początku o co chodzi. Każde trudniejsze zagadnienie - będzie się pytać. Forum to nasza baza danych i tak powinno być.
Stronę główną to wyobrażam sobie tylko jako wyjaśnienie idei oraz newsy.
Kto pamięta team kołobrzeg? Ilość newsów tam była spora, wstawiałem je tylko ja. Bo było to nie tylko proste (kopiuj, wklej, wyedytuj), ale również mało czasochłonne. Wszystko co teraz piszemy na forum odnośnie powyższych punktów można wstawić jako news - który i tak się zdezaktualizuje po tygodniu/miesiącu i taki powinien też być.
Ta strona powinna, być przejrzysta i przyciągająca oko. I newsy - aby, każdy kto tę stronę zobaczy, widział, że nie jest martwa. I dalej skierował swe kroki na forum.
Jestem za jednym, krótkim, precyzyjnym wycięciem wiki i wstawieniu prostej strony głównej.

krzyszp

Zauważ, że wiki to też np. artykuly o historii teamu, to bym zachował jako arty...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Nigdy nie robiłem stron www, ale wydaje mi się, że dołączenie w późniejszym terminie podstrony nie jest jakimś poważnym wyzwaniem?
Przecież byle mieć kopię wiki i można sobie później spokojnie eksportować co cenniejsze rzeczy. Byle nigdy ponownie nie powstał gąszcz kolejnych linków. Wszystko powinno być proste i przejrzyste.

PawelJacekZ

#100
Nigdy nie pisałem o kasie...
Link do mnie może ale niekoniecznie...
Czy naprawdę trudno uwierzyć że ktoś chce pomóc...
Dla idei ?
I najważniejsze.....
Można artykuły opublikować z datami jak na Wiki i nic chronologii nie umknie...
Abstrachując od wpisów w stopce macie reklamę od zawsze...

AL

Sebastian M. Bobrecki - dzięki za wyjaśnienie.

CytatJakbym ja tu byl osoba decyzyjna (tu w ogole jest taka?)...

W zasadzie nie ma takiej osoby, tzn. Mchl twórca i założyciel B@P teoretycznie jest taką osobą, ale on podejmował właściwie zawsze decyzję na podstawie naszego wspólnego wypracowanego w dyskusjach na forum zdania.
Krzyszp - działaj - w tobie ostatnia nadzieja.
GRID - tak właściwie na jakim etapie jest powstawanie nowej strony? Tzn. co już jest zrobione, a co jest jeszcze do zrobienia?


krzyszp

Cytat: PawelJacekZ w 30 Październik 2014, 19:01
Nigdy nie pisałem o kasie...
Link do mnie może ale niekoniecznie...
Czy naprawdę trudno uwierzyć że ktoś chce pomóc...
Dla idei ?
I najważniejsze.....
Można artykuły opublikować z datami jak na Wiki i nic chronologii nie umknie...
Abstrachując od wpisów w stopce macie reklamę od zawsze...
Kilka spraw.
Po pierwsze, reklama w stopce istnieje, gdyż Sebastian nie dość, że jest aktywnym liczydłowym, to jednocześnie udostępnia bardzo duże zasoby sprzętowe na naszą stronę, forum, grafiki, media itd "od zawsze" i została tam umieszczona głosem ludzi z forum (wieki temu zresztą) :)

Po drugie, napisałem "działaj" właśnie dlatego, że wcale nie trudno uwierzyć, że ktoś chce coś za darmo zrobić - po prostu wyszedłem z założenia, że jak dokończysz i przedstawisz gotowe rozwiązanie, to w końcu ktoś się wkurzy (;)) i powie "weźmy po prostu podłączmy jego stronę i temat będzie załatwiony".
Jak widać, mimo iż w innych tematach potrafimy się dobrze ogarnąć, to temat strony jakoś ma dziwnie pod górkę... Sam tego nie rozumiem. Gdyby to ode mnie zależało, to już kilka lat temu na serwerze powinien być jakiś Wordpress postawiony i dawno powinno to hulać, a wiki powinna istnieć w formie podstrony na nim...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: krzyszp w 30 Październik 2014, 14:18
Wyślij mi na priv wszystkie potrzebne loginy itd, w sobote uaktualnię wszystko...

Trzeba tę konserwację w końcu zrobić, bo widzę, że stada chętnych nie ma a sprawa zaczyna się sypać...
Poszło.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Mam już co potrzeba z wyjątkiem admina na forum (tymczasowo, żeby zaktualizować skrypty).
Jutro po południu można oczekiwać przerw w działaniu forum i wiki.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Jutro bedziemy liczyć znicze....

AL

Cytat: krzyszp w 31 Październik 2014, 10:01
Mam już co potrzeba z wyjątkiem admina na forum (tymczasowo, żeby zaktualizować skrypty).

Masz już? Kto ci może udostępnić? Mchl tylko?

krzyszp

Wygląda na to, że mam, także "drżyjcie narody" ;)

Edit:

A jednak mam tylko moda...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Teraz już mogą drżeć

Dzieki krzyszp,że się wychyliles. Ja do tej pory miałem czas na tyle, żeby się zorientować, że nie orientuje się w tym jak jest pokonfigurowany nasz serwer.

Sebastian,  Tobie się tutaj tez należą wielkie podziękowania,  że tak długo i cierpliwie robiłeś robotę,  która powinien  robić ktoś z nas. Jesteś cichym bohaterem B@P.

Dobra, więcej napiszę, jak będę mieć pod ręką prawdziwy komputer.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

A wiec i ojciec założyciel zabrał głos :D

krzyszp

Cytat: Mchl w 31 Październik 2014, 19:16
Teraz już mogą drżeć
Tylko delikatnie przypomnę, że lepiej mnie wywalić z "adminowania" zaraz po dokonaniu całej konserwacji, głównie (ale nie tylko) ze względu na mój wredny i mściwy charakter  %)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Jak się go potraktuje odpowiednią ilością browara - to nie jest taki zły ;)

goofyx

Ale po takiej ilości browara to nawet NSA nie wie co on robi :D

EDIT:
wiem co mówię, mam to na co dzień :D

Troll81

Zamieszkałeś z Krzyśkiem?? :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 31 Październik 2014, 22:57
Zamieszkałeś z Krzyśkiem?? :D
no prawie...
skype, globalizacja i te rzeczy ;)

AL

No tak - na oglądali się memów na fb i teraz drinkują przez skypa.

goofyx

Cytat: AL w 31 Październik 2014, 23:02
No tak - na oglądali się memów na fb i teraz drinkują przez skypa.
Przy tym co my oglądamy to memy wymiękają w pierwszej linii  %)

krzyszp

Cytat: goofyx w 31 Październik 2014, 23:04
Cytat: AL w 31 Październik 2014, 23:02
No tak - na oglądali się memów na fb i teraz drinkują przez skypa.
Przy tym co my oglądamy to memy wymiękają w pierwszej linii  %)
Ale Goofyx powoli odpada, nie wytrzymuje mojego tempa spożycia napojów... ;)
Jednak, po namyśle, to on chyba jednak da radę :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 31 Październik 2014, 23:05
Cytat: goofyx w 31 Październik 2014, 23:04
Cytat: AL w 31 Październik 2014, 23:02
No tak - na oglądali się memów na fb i teraz drinkują przez skypa.
Przy tym co my oglądamy to memy wymiękają w pierwszej linii  %)
Ale Goofyx powoli odpada, nie wytrzymuje mojego tempa spożycia napojów... ;)
Jednak, po namyśle, to on chyba jednak da radę :)
Ja nigdy nie lubiłem szybkich numerków.
Wolę długie dystanse tak aby każda ze stron była zadowolona w jak największym stopniu  :whistle:

AL