Zmiany na stronie B@P ...

Zaczęty przez Troll81, 17 Luty 2010, 21:42

krzyszp

Nie ma problemu, zawsze mogę poprawić, bardziej chodziło mi o wciągnięcie Was w pisanie :)

Jak by nie było, teraz jest znacznie prościej, niż to było z wiki.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

#161
Jak dodać kategorię? Wybrać mogę dodać...nie widzę opcji.

PS ten news lepiej stworzony niż poprzednik?

PPS czy w wiadomości wstawiamy linki do źródła? A jeśli tak to gdzież jest opcja?

krzyszp

Kategorię dodaje się tuż pod oknem wyboru kategorii, możliwe, że nie masz tej opcji i mają ją tylko admini?
Tak, już coraz lepiej :)
Z linkami, to ja sam nie mogę się zdecydować. Z jednej strony linki do projektów by były ok, z drugiej, pod względem SEO, byśmy bardzo osłabiali stronę...

Linki wstawia się w oknie edycyjnym newsa, taki jakby "łańcuszek".


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

To w takim razie ja nie mam takiej opcji, aby wstawiać kategorię.
To póki co linków nie będę wstawiał - niech mądre głowy zadecydują.

krzyszp

Myślę, że jednak nazwy projektów wstawiajmy jako linki, pal licho SEO - i tak strona ma PR 5 ;)

Jak wiecie, nowa strona działa, oparta na WP. Obecnie mam tam zainstalowany CleanTalk, moduł który filtruje spamowe rejestracje i komentarze. Spisuje się super, ale jest to trial - licencja kosztuje 8 dolarów za rok. Może kupimy?
Istnieje też wersja dla naszego forum (ale to już osobna licencja)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Dla mnie Ok. Zgłaszam się na sponsora - ale płatność tylko przez paypal. Podaj jakieś dane do przelewu.

krzyszp

#168
Cytat: tito w 09 Listopad 2014, 15:31
Dla mnie Ok. Zgłaszam się na sponsora - ale płatność tylko przez paypal. Podaj jakieś dane do przelewu.
Świetnie. Wyślij na krzyszp[at]interia[kropka]pl

Zaznacz, czy na stronę, czy na forum.

Edit:
Trochę się pośpieszyłem i opłaciłem samodzielnie obydwie licencje. Dostaliśmy extra 2 miesiące i być może dostaniemy jeszcze 3.

Mam nadzieję na datki od Was jako zwrot kosztów (2 licencje razem 10.41 funta)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

10,41 poszło. Daj cynk czy doszły.

Troll81

 :respect: wreszcie mniej syfu :D

krzyszp

Cytat: tito w 10 Listopad 2014, 10:09
10,41 poszło. Daj cynk czy doszły.
Doszły, dziękuję bardzo  :parrrty:

Tak to wygląda na tę chwilę...
[smg id=10381 type=preview align=center caption="CleanTalk"]


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Kto sie zajmuje facebookiem? Nawet logo nie mamy tylko standardowa flage...

krzyszp

Cytat: kva.pl w 10 Listopad 2014, 17:03
Kto sie zajmuje facebookiem? Nawet logo nie mamy tylko standardowa flage...
Już mamy ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Widze, dziekuje ;)

Zaczalem agitacje wsrod znajomych  :attack:

krzyszp

Ja bym bardziej agitował dzisiejszym newsem z WCG ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No zrobilem share na swoja sciane, ale bez logo to to wygladalo tragicznie, teraz lepiej ;)

Dario666

Kilka uwag technicznych itp. (z ciekawości):

1. Jest WP, a w menu forum widać nadal "WIKI" :)
2. Jakie były czynniki decydujące o wyborze WP?
3. Czy WP i Forum będą zintegrowane? Chodzi mi o wymóg ponownego rejestrowania się w WP.


krzyszp

Ad 1. Do poprawienia, jak tylko się dowiem, gdzie po plikach jest to zapisane ;)
Ad 2. Generalnie zebrała się Komisja i ja uznałem, że będzie WP (zwłaszcza, że tak wcześniej templatkę zaprojektował GRID) XD
Po prostu nikt nie zrobił inaczej, a ja WP znam lepiej niż Drupala.
Ad 3. Jak tylko zaistnieje odpowiedni moduł integracyjny. Niestety, małe są na to szanse ze względu na np. odmienny sposób zapisu hasła (które jako hash nie da się odtworzyć).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

2 uwagi
Da się jakoś automatycznie ustawić skalowanie obrazków dołączanych do wiadomości? Niektóre (GPUGrid wstawiony przez Ala) są wielkie podczas, gdy inne (POEM) są nieczytelne.
Na forum u góry są ciągle newsy z wiki - da się jakoś przerobić na WP ?

krzyszp

To już jest, tylko AL zamiast dodać obrazek do wpisu poprzez menu po prawej, wstawił grafikę bezpośrednio do arta :)

Mam też prośbę do piszących. Jeżeli piszecie skróty takie jak CPU i GPU, to używajcie dużych liter, dotyczy to także tytułów. No i oczywiście starannie dobierajcie tagi do tekstu :)

Co do dodania newsów do forum, to przy okazji muszę zobaczyć, jak to jest zrobione, ewentualnie poprosić GRID'a o to.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Heh - no cóż, długo newsów przez tą pieprzoną wiki się nie pisało - to trza na nowo się niemalże teraz uczyć.
Dodatkowo paradoks polega na tym, że jak byłem na L4 i miałem "troszkę"  czasu - to się nie mogłem doprosić o to co mamy teraz. A jak już to mi się udało - to tyle to trwało, że mi się L4 skończyło i teraz czasu brak...

krzyszp - w imieniu swoim i RAD-Poland zapytuję się o ramkę POTM?

krzyszp

Po wyścigach, bo sie problemy zaczęły...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Nie kumam - Priestess of the moon? Co ona ma do nas?
Sorki - nie mogłęm się powstrzymać, jako, że pierwszy link w google to właśnie ona.  ;D

krzyszp

Kto newsa puści???
http://universeathometest.info/universe/index.php


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Jak sie w to cos wstawia obrazki?

http://en.support.wordpress.com/images/uploading-images/ - bo chcę wstawić link do obrazka ze strony Universe....

Troll81

dobra, jakoś sobie poradziłem

http://www.boincatpoland.org/wstepne-wyniki-testow-universehome/

ale strasznie to nieintuicyjne że najpierw muszę ściągnąć obrazek z internetu do siebie na dysk. potem uploadowac go na nasz serwer a potem dopiero wstawiać do arta. Zamiast wrzucić link do grafiki w odpowiednich tagach czy coś.....

Tobas

Cytat: Troll81 w 03 Grudzień 2014, 09:07
dobra, jakoś sobie poradziłem

http://www.boincatpoland.org/wstepne-wyniki-testow-universehome/

ale strasznie to nieintuicyjne że najpierw muszę ściągnąć obrazek z internetu do siebie na dysk. potem uploadowac go na nasz serwer a potem dopiero wstawiać do arta. Zamiast wrzucić link do grafiki w odpowiednich tagach czy coś.....

Trollu IMHO zawsze lepiej jest ściągnąć obrazek na serwer docelowy, bo nigdy nie wiesz kiedy źródło się skończy i na stronie zostanie stokrotka.

GRID

Dodałem guzik dotacje na stronie głównej (góra-prawo), oraz na forum na dole. Jeżeli są jakieś słowa przeciw proszę o znak.

necavi

Dobrze, że jest to na stronce, ale dla tych, którzy nie mają kredytówek dobry byłby podany nr konta i tytuł płatności aby można je sobie wkleić przy korzystaniu z płatności przez stronkę banku.

GRID

wsumie to jest na stronie pod linkiem dotacja

GRID

#191
Zmodyfikowałem szablon głównej na rensponsywny.  Szablon strony oparty jest na frameworku bootstrap

Zmieniłem też trochę podstronę O nas, W górnym header (na prawo od logo) wstawię slideshow z aktualnościami typu wyścigi itp, oraz guziki modal które po kliknięciu wyświetlą duże okno np z całą listą projektów, dużym zdjęciem punktów.

Niebawem również wrzucę całość boincpolska.org na boincatpoland.org. Chciałbym tylko poruszyć jedną kwestie - obecnie na głównej jest gradobicie kategorii i tagów bym to trochę ustandaryzował

Zrobiłbym że tagi to wszystkie projektu (Oproject@Home, enigma@home) a kategorie całą reszta (Nauka, Matematyka,Polskie projekty BOINC,)

Lekki przykład tutaj i tutaj

Zmieniłbym również że pod autorem wpisu jest Imie i Nazwisko (nie ksywa)

tito

Teraz autora newsa na głównej w ogóle nie ma - wypraszam sobie. Może to małostkowe, lecz chcę, aby mój nick był widoczny przy wypocinach.
Oraz: Jak tag o BM można zmienić na WCG?

AL

Jedna uwaga. Logo na głównej jakby nieco obcina u dołu. Poza tym proszę o przeniesienie jeszcze ramki POTM na nową główną.

tito

Eeee - gdzie znikły obrazki wyróżniające? Wstawić również nie można.

GRID

Cytat: tito w 17 Styczeń 2015, 15:42
Teraz autora newsa na głównej w ogóle nie ma - wypraszam sobie. Może to małostkowe, lecz chcę, aby mój nick był widoczny przy wypocinach.
Oraz: Jak tag o BM można zmienić na WCG?
trzeba skasować dodany tag i dodać nowy

Cytat: tito w 21 Styczeń 2015, 15:19
Eeee - gdzie znikły obrazki wyróżniające? Wstawić również nie można.

dodałem autora, co do obrazków dodam je nie bawem narazie można je dodawać w tekscie poprzed "dodaj medium"

tito

Ja miałem na myśli, że ktoś zmienił mój tag z poprawnego na niepoprawny. Oryginalnie tag to BM teraz to WCG.

AL

W kwestii technicznej - jak się teraz zalogować na nową główną?

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Pytanie odnośnie ostatniej wiadomości:
dlaczego wokół linków oraz obrazka pojawiły się jakieś ramki i jak tego uniknąć na przyszłość?