Zmiany na stronie B@P ...

Zaczęty przez Troll81, 17 Luty 2010, 21:42

AL

Ponawiam prośbę o przeniesienie ramki z informacją o projektach miesiąca na nową główną.
Mam pytanie odnośnie linków do innych stron/wiadomości, chodzi mi o coś na wzór udostępniania w fb. Tam wystarczy, że skopiuję link do interesującego artykułu i po kliknięciu pojawia się krótki opis z jakąś miniaturką graficzną i do tego mogę dodać krótki opis od siebie. Dałoby się coś takiego zrobić u nas na głównej?
Ułatwiałoby to bardzo wklejanie informacji z poszczególnych projektów - wklejałbym linka do oryginalnej treści informacji (z automatu wskakiwałaby grafika ze strony projektu najczęściej pewnie jego logo) i do tego kilka słów po polsku? Co wy na to? Da się cosik takiego zaimplementować?

Albo z drugiej strony - czy istnieje opcja by treści udostępniane na naszym zespołowym profilu fb pojawiały się w formie newsów na naszej głównej automatycznie?

krzyszp

Udostępnianie z główej na FB jest i działa, niestety zalogowana osoba musi mieć także admina na fanpage'u i musi to być skonfigurowane (ja mam, ale nie moge np. udostępnić Twoich artów). W drugą stronę nez nauki API FB nie da się zrobić...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

A to API FB jest ogólnodostępne w ogóle? Może GRID zna?

krzyszp

Jest ogólnodostępne, trzeba tylko się zarejestrować jako developer, zarejestrować tam nową aplikację, przeczytać dokumentację, zrozumieć ją... ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

Rzadko kiedy zaglądam na główną, ale czasem przyjdzie taka chwila i... hmmm zbyt aktualna to ona nie jest  :wth:
Nie mam tu na myśli newsy bo te są i coraz lepiej to wygląda, ale inne:
O BOINC/Lista projektów BOINC zna trochę projektów, ale naszego Universe@Home już nie  :-[
Jest zakładka Nasze projekty i tam (hura!) znajdujemy ni mniej ni więcej, tylko Universe@Home. Jednak nasza radość trwa krótko bo link prowadzi nas na stronę... klienta testowego  :wacko:

Żeby nie było że tylko marudzę to: Ładną pogodę dziś mamy?

Eee... jakoś mi to nie wyszło

krzyszp

Poprawione, na wiki jest też krótka notka o projekcie, na razie nie chciało mi się klepać więcej..


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

Tak szybkiej reakcji to się nie spodziewałem -  :respect:


Troll81


tito

Na dole naszej głównej jest link do ściągnięcia BM - tyle, że nieaktualny. Może warto by było zlinkować to bezpośrednio do boinc.berkely ?
A i jeszcze: link do uniwersalnego prowadzi do universe@hometest.
I jeszcze :) : Link do "ranking województw" prowadzi do "page not found".
I jeszcze  ;D literówka "kanał YOYtube" ?

tito

Nie mogę się zalogować na główną. Znikła mi ta opcja. Help.

krzyszp

Ja chwilowo odpadam, atakujcie GRID'a


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

No właśnie GRID - popraw proszę. Chwilowo zalogowałem się pośrednio: edycja newsa -> zaloguj.
Lecz na głównej opcji brak.

AL

Zrobiliście automat który przy publikacji newsów wrzuca je automatycznie na nasz profil fb?

krzyszp

Cytat: AL w 07 Czerwiec 2015, 22:09
Zrobiliście automat który przy publikacji newsów wrzuca je automatycznie na nasz profil fb?
Bardzo dawno temu, ale siłą rzeczy wymaga on posiadania konta admina na profilu FB, dlatego automatycznie publikują się tylko newsy puszczane przeze mnie (bo konta są zintegrowane). Z powodu specyfiki działania FB nie da się tego inaczej rozwiązać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

No właśnie moje ostatnie newsy same się wstawiły na fb (zdaje się też tam mam admina) - a wcześniej tak się nie działo, sam musiałem je dodatkowo na fb udostępnić.

krzyszp

Cytat: AL w 08 Czerwiec 2015, 08:49
No właśnie moje ostatnie newsy same się wstawiły na fb (zdaje się też tam mam admina) - a wcześniej tak się nie działo, sam musiałem je dodatkowo na fb udostępnić.
Ciasteczka się "zgadały"? ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Cytat: tito w 07 Czerwiec 2015, 10:06
No właśnie GRID - popraw proszę. Chwilowo zalogowałem się pośrednio: edycja newsa -> zaloguj.
Lecz na głównej opcji brak.
Dodałem tą opcję ale moim zdaniem wiecej psuje niz pomaga, generalnie sekcja meta jest ukrywana a zarejestrowani dodają strone z logowaniem do ulubionych lub pamiętają że trzeba dopisać wp-admin

AiDec

Ja osobiscie zdecydowanie wole przeczytac newsa na FB. W razie potrzeby latwiej udostepnic, jesli uznam ze temat moze zainteresowac wieksza grupe osob.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

Może by wywalić z forum linki z newsami wiki i zamiast nich wrzucić newsy ze strony? (prawy górny róg)
Newsy z Wiki niestety nie są najnowsze i tylko odstraszają...

Ew. Stałe linki do Ufol'owego poradnika i czegoś jeszcze.

tito

Cytat: krzyszp w 09 Listopad 2014, 12:40
Myślę, że jednak nazwy projektów wstawiajmy jako linki, pal licho SEO - i tak strona ma PR 5 ;)

Jak wiecie, nowa strona działa, oparta na WP. Obecnie mam tam zainstalowany CleanTalk, moduł który filtruje spamowe rejestracje i komentarze. Spisuje się super, ale jest to trial - licencja kosztuje 8 dolarów za rok. Może kupimy?
Istnieje też wersja dla naszego forum (ale to już osobna licencja)...
Czy się aby licencja nie kończy? Daj cynk jakby co, dołożę się oczywiście do nowej.

mrjinks

Wiecie co, jak już mianowaliście mnie newsmanem to... mam już cośtam do dopisania (jak tylko dostanę uprawnienia to wrzucę).
Widzę też na stronie głównej np. nieaktywny link do rankingu województw.
Muszę też napisać, że strona na dzisiejsze czasy jest hmm... no przestarzała.
Sprawdziłem w międzyczasie page rank in aż żal, że odstrasza nowych, młodych użytkowników z wypasionymi kompami ;).

AL

A masz na myśli główną czy wiki?

mrjinks

Na głównej:

http://www.boincatpoland.org/

na samym dole jest:

Kanał na YoyTube
Kanał IRC/Chat
Ranking województw

Ranking nie działa a na Yoytube nie kilkałem;)


AL

Ranking województw nie działa - bo osoba która to prowadziła, w pewnym momencie przestała. Faktycznie można by to usunąć.

GRID

Poprawiłem, i jeszcze 2 inne linki.

mrjinks

I jeszcze Kanał na YoyTube.

YooooY;)

Mchl

Rozpocząłem dzisiaj transfer domeny do nowego dostawcy. Teoretycznie nie powinny się pojawić z tego powodu jakieś przerwy w działaniu, ale nigdy nic nie wiadomo.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Transfer zakończony. Domena jest teraz zarejestrowana OVH i opłacona do 10.12.2016

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tito

Mchl - a jak to wygląda finansowo? Trzeba jakąś zrzutkę zrobić?

Troll81

chyba idzie kasa z fundacji na to.... ?

Mchl

Nie trzeba. To są, relatywnie oczywiście rzecz biorąc, grosze. Raptem ~5zł miesięcznie. I tak na Fundację wpłacam więcej ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

tito

Link na głównej do Universe@home prowadzi do Universe-test.
Zaś dział "download" jest nieaktualny. Nie lepiej, aby przekierowywał na stronę download Berkeley?

AL

Trzeba atakować indywidualnie albo GRIDa albo Mchla - inaczej trudno o zmiany.

tito

Pozwoliłem sobie wywalić ze strony głównej ankietę, zaś na jej miejsce wprowadziłem listę projektów wymagających zgody na eksport statystyk.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

Miałbym również prośbę o podanie na stronie głównej aktywnych projektów które można liczyć na GPU ponieważ wątek na forum jest od dawna martwy.

necavi

@tito o może u ciebie wyproszę powrót na stronę forumową przycisku przenoszącego nas na główna? Po przenosinach zniknął :dunno:

tito

Niestety - na forum nie mam możliwości wprowadzania zmian.

tito

Na stronie głównej w górnym menu pojawiła się nowa opcja: Poradniki.
Na chwilę obecną jest tam tylko lista dostępnych aplikacji dla GPU - poradnik będzie się rozrastał w miarę czasu. Pojawią się tam pewnie i inne.
Wszystkie komentarze merytoryczne oraz w dobrym tonie mile widziane. Krytykanctwo będzie z mojej strony olewane.

tito

Do wszystkich wiedzących:
dlaczego linki na głównej prowadzące do WIKI prowadzą do nicości?