Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Kalibracja credit-ów (truXoft)

Zaczęty przez gaciu, 06 Marzec 2006, 01:10

gaciu

Własnie zainstalowałem klienta truXoft-a i zastanowiła mnie opcja kalibracji credit-ów. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jej znaczenie. Chodzi o to, że niezależnie od mocy sprzętu i aplikacji zawsze żądana jest ta sama liczba credit-ów, tak ? A co z czasem przetważania? Też nie ma znaczenia? I jeszcze jedno pytanie. Czy opcja ta odnosi sie również do zoptymalizowanych klientów? Z tego co przeczytałem to tylko do zoptymalizowanych aplikacji liczących. Czyli w zasadzie tylko do SETI.

Mchl

Jak może pamiętasz, używanie zoptymalizowanej aplikacji SETI wiąże się z mniejszą ilością punktów żądanych prze klienta za przeliczenie jednostki. Z tego co się orientuje, kalibracja pozwala na zniwelowanie tego efektu. Innymi słwy, zarządasz tyle, ile byś zarządał licząc oficjalną aplikacją.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

Czaje. Najgorsza by była sytuacja gdyby wszsycy liczący daną jednostkę mieli zoptymalizowane aplikacje. Bo, gdy tylko jedna ma średnia nie zmienia się aż tak znacznie.
Takie zaniżanie credit-ów może być rzeczywiście niemiłe dla liczących na standardowych aplikacjach.

Nietoperek

kalibracje mozesz ustawic na wybrane projekty lub calkiem wylaczyc zas kredyty sa obcinane do poziomu porownywalnego z wynikiem osiagnietym na standardowym kliencie - domyslnie jest ustawione na kalibracje wszystkich projektow ;)

Gave

Wydaje mi się, że intencja była trochę inna. Otóż optymalizowane managery (w tym od truXa) zawsze żądały odpowiednio więcej kredytów tak aby skompensować wydajniejszą pracę optymalizowanych aplikacji (w zasadzie tylko SETI). Tyle, że efektem 'ubocznym' było zawyżanie żądań w przypadku wszystkich pozostałych projektów. Ja zrozumiałem to tak, że owa kalibracja kredytów ma sprawić, że manager będzie zwiększał żądania w przypadku projektu z optymalizowanym klientem (SETI) tak aby nie zaniżać średnich, a pozostawiał bez zmian pozostałe projekty. Dzięki temu nie powinno być problemów etycznych w związku z optymalizowanymi klientami.

bec

Widze,że tutaj został poruszony temat kalibracji.
Ja mam pytanie odnośnie tego fragmentu komunikatu.
Czy to jest standardowy komunikat jeśli używa się BOINC client version 5.3.12.tx36 ?

2006-03-17 12:04:51|HashClash|CC calibration:
blocked [negative calibration limit]  2.37 >> 0.67 (time: 572s >> 184s / Gfpops: 1.85 >> 1.01)
24089748265536+1