Pytania standardowe.. więcej jednostek itp.

Zaczęty przez ichmis, 12 Marzec 2010, 12:14

ichmis

1) W związku z planowaną przerwą techniczną enigmy chciałbym sobie ściągnąć więcej jednostek do przeliczenia niż ściąga "normalnie" boinc... jak to zrobić (wydaje mi się, ze gdzieś to widziałem na forum, ale ni huhu nie mogę odnaleźć  :shame:).

2) Kolejna sprawa to taka, że zainstalowałem sobie boinca ze strony berkeley (instalator w pliku sh) i spodziewałem się, że projekty będą w katalogu w którym je zainstalowałem a tu kicha i niestety ich nie ma :(. Pytanie moje to gdzie one się instalują? (system kubuntu 64 bit)

3) Czy mogę sobie przenosić to co ściągnąłem na inne komputery i tam przeliczyć? np. na win7?

lolek

Ustaw sobie zapas WU na 10 dni i powinien zassać ich więcej

ichmis

Niby coś tam odnalazłem, ale chyba jednak trzeba wytłumaczyć mi jak dla przeciętnego wiejskiego głupka. Biorę update, a on nic  :wth:

lolek

Zaawansowane ---preferencje lokalne---użycie sieci---dodatkowy zapas danych i tam daj np. 10 dni

Ad. 3 Spróbuj z menedżerem w wersji portable, tylko nie wiem czy pomiędzy różnymi platformami (win 7, linuks) to zadziała

ichmis

dobra chyba już wiem prawie wszystko. Przypomniało mi się, ze jednym ze starych dysków instalowałem win 7 więc pobrałem na niego trochę próbek. Później je przekopiuje na drugiego kompa którego muszę naprawić i przetestować :) Dla potomnych choć pewnie większość wie aleee enigma chowa swoje dane w C:\ProgramData\BOINC\projects wciąż nie wiem gdzie się kryje pod kubuntu ale później wyszukam.

Dziękuje bardzo za pomoc  :respect:

apohawk

pewnie /var/lib/boinc/projects/www.enigmaathome.net
No good deed goes unpunished.

lolek

Cytat: ichmis w 12 Marzec 2010, 13:32
Przypomniało mi się, ze jednym ze starych dysków instalowałem win 7 więc pobrałem na niego trochę próbek. Później je przekopiuje na drugiego kompa którego muszę naprawić i przetestować :)

Tylko, że hosty na serwerze nie będą się zgadzały.

TJM

To akurat mało ważne, jeśli w plikach .state jest cpid to najwyżej zmieni się nazwa kompa i jego dane na stronie projektu.
Natomiast nie wiem czy jest sens ściągać więcej zadań, projekt chyba nigdy jeszcze nie zdechł całkowicie na więcej niż 24h i mam nadzieję, że i tym razem uda się uniknąć problemów. Prace prawdopodobnie zaczną się jutro w godzinach wieczornych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ichmis

#8
Dobra ponieważ okazało się, że enigma działa i komputer działa, więc zostałem (tak na oko) z jakimiś 300 jednostkami do przeliczenia  :fright: nie wiem jaka ma wydajność ten C2D, aleeeee mam nadzieje, że TJM się nie obrazi jak te 100 czy więcej jednostek się zmarnuje  :arrr: Jakby zdarzył się cud to sprawdzę czy przeniesienie "na chama" działa (choć mam dziwne przeczucia, że ktoś już to sprawdzał :)). Zawiesiłem póki co pobieranie no i zobaczymy co się stanie :)

P.S.
Chyba jestem czarnowidzem :)