Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zmiany na stronie i Opera

Zaczęty przez Juras23, 06 Marzec 2006, 22:17

Juras23

---------- 22:15 06.03.2006 ----------

Czy tylko u mnie na Operze wszystkie otwierane podstrony, odpowiedzi na posty, wątki forum i inne stronki naszego BOINCATPOLAND skaczą i wariują po całym ekranie zanim się ustabilizują i uporządkują???

Nie wiem czy ma to związek z nowymi ustawieniami ale wczesniej na tym samym sprzęcie i tej samej konfiguracji tego nie było. A co gorsza dzieje się to zawsze gdy chcę odpowiedzieć na posta lub wchodzę do forum....
szybkie latanie ramek, dostosowywanie rozmiarów, po czym nagła stabilizacja i doprowadzenie się do porządku...inne strony tak nie reagują, więc nie obwiniam tu przeglądarki....chociaż na IE wszystko chodzi płynnie  i bez skoków...czyżby coś nie tak z enginem strony? Czy jednak wina Opery?

---------- 22:17 ----------

hmmm...po analizie chyba było to spowodowane początkowym ładowaniem plików tymczasowych (cachowanie strony) powodujące w efekcie jej szybsze działanie.....być moze spowodowane zmianami Mchl'a lub usunięciem Temporary Files...w każdym bądź razie dzieje się to tylko przy wchodzeniu na wątki, czy podstrony na których jeszcze po zmianach nie byłem.

SkyWalker

Hmm...
Nie wiem co może być tego przyczyną, natomiast wiem, że zmiany wprowadzone przez Mchl były raczej nieznaczne, z enginem strony miało to raczej mało wspólnego. Lekkie przeróbki, aby trochę zaoszczędzić miejsca na portalu, czyniąc go bardziej praktycznym i przejrzystym dla Was ;)
Możliwe też, że nasz admin w miedzyczasie zrobił jakiegoś updejta i to już mogło wpłynąć niejako na CMSika.
Najlepiej niech sam się do tego ustosunkuje, ja tam jestem tylko cichym doradcą :p

Pozdr^^
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

Juras23

hehe tak wiem..... znowu Opera pokazuje swe braki :) hehe :)

Mchl

W samym skrypcie nic sie nie zmienilo. Być moze rzeczywiście coś z tym cachem.
Nie martw się. Strona SkyWalkera wywaliła mi dzisiaj IE ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

SkyWalker

Cytat: "Juras23"hehe tak wiem..... znowu Opera pokazuje swe braki :) hehe :)

heh. Chciałem powiedzieć, że moje rady dla administratora Mchl nie są "broń Boże" związane z moją mimowolną wyraźną niechęcią do Opery :p
Albo sam nie wiem, może już faktycznie nieświadomie buduje jakiś antyOperowy fortel.
Muszę się zbadać w takim razie. Rezonans magnetyczny powinien rozwiać me wątpliwości :>
W ramach terapii 30min dziennie korzystam z Opery!

Pozdrawiam^^


P.S.
hehehe
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

Mchl

O! Mamy chętnego do eksperymentów!

Ze znajomym konstruujemy przyrząd do unieruchamiania głowy badanego w rezonansie... potrzebny ochotnik, który da sobie zmiażdzyć czaszkę!  :twisted:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

SkyWalker

Zadzieram kiece i lece!
Haha!

Z rezonansem nie ma żartów już raz tam siedziałem :|
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

Nietoperek

a ja sobie dzis wchodze na stronke operka 9 TP2 i oto co widze --> link :|

qbaspl

Cytat: "Nietoperek"a ja sobie dzis wchodze na stronke operka 9 TP2 i oto co widze --> link :|
heh ładnie się rozsypało

Mi tam wszystko działa jak należy( w Operze ofkorzz) :)

Mchl

Cytat: "Nietoperek"a ja sobie dzis wchodze na stronke operka 9 TP2 i oto co widze --> link :|

To naprawdę dziwne... Wygląda na to, że ta opera nie radzi sobie z tabelami.... Jeżeli rzucicie okiem na źrodło strony, zobaczycie, że każdy projekt jest umieszczony we włąsnym wierszu tabeli, tak więc nie ma powodu, aby w jednym wierszu siedziało ich kilka...
Jeszcze przejrzę na wszelki wypadek, czy nie zostawiłem dzieś jakiegoś niezakmniętego znacznika, bo tlyko to mi do głowy przychodzi...

--edit--

No i prawie miałem rację. Zamknąłem wszystko jak trzeba, ale nie otwarłem... Za szybko kopiowałem i wklejałem.
Teraz powinno już być lepiej.
Wniosek: Opera interpretuje kod, bez wprowadzania poprawek za webmastera.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

potwerdzam wszystko gra :) mozna smialo ladowac testowa opere ;)

Juras23

nawet u mnie się jakoś wszystko stabilizuje...a Operka śmiga aż miło :)

SkyWalker

lol 8O  Co za widok strony.
Faktycznie Opera, to jest przeglądarka dla ludzi z wyobraźnią  :D
Nie to co mój niszowy Maxthon :( hlip! hlip :cry:
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley