Checkpointy w Cosmology

Zaczęty przez [B@P] MSW, 22 Marzec 2010, 12:00

[B@P] MSW

Wie ktoś z was jak najlepiej liczyć ten projekt, bo checkpointy u mnie są dziwne (wysypują się) liczy np. do 59,999% skacze mi do innego projektu po powrocie obliczenia startują od 29,999%. Inny przykład mam już przekroczone 89% po skoku powraca do 59,999%. Czy trzeba to liczyć non-stop? Jak Wy sobie z tym radzicie?
PS. Ile czasu liczy wam jedną próbkę?

KrzychuP

po pierwsze:
Sprawdź, czy masz ustawione pozostawianie aplikacji w pamięci przy przełączaniu między zadaniami
jeśli nie to boinc usuwa aplikację z pamięci po przełączeniu na inne zadanie i jak wznawia to, które wyłączył, to wraca do ostatniego zapisanego checkpointu (częstość różna w różnych projektach, czasem wcale :( ).
po drugie:
Tak się dzieje przeważnie jak jakaś aplikacja wskakuje na wyższy priorytet, wtedy manager nie czeka z przełączeniem do checkpointu aktualnej aplikacji, gdzie normalnie powinien to robić. Wyższy priorytet pojawia się, gdy manager zorientuje się, że przy zakładanym czasie przeliczania może nie zdążyć przed deadline'm.

[B@P] MSW

Mam zaznaczone by zostawiać aplikacje w pamięci podczas przełączania.
dodatkowo mi porzuca cosmology nawet gdy inne aplikacje niemiały wyższego priorytetu.
Dodatkowo dlaczego wraca o dwa,trzy checkpointy do tyłu zamiast do ostatniego ?

AL

Może spróbuj zwiększyć czas przełączania się pomiędzy aplikacjami (zaawansowane->preferencje lokalne->inne opcje->przełączaj się pomiędzy aplikacjami projektów co xx minut). Dawno cosmo nie liczyłem, ale jeśli długość przeliczania poszczególnych próbek jest w miarę porównywalna - to wystarczy ustawić w/w opcję na nieco więcej niż się takie próbki przeliczają. Wtedy jest spore prawdopodobieństwo, że doliczy wu do końca, a jak zacznie następne wu i przełączy się na inny projekt - to strata nie będzie duża.
No i tak dla pewności ustawienie by zostawiać aplikacje w pamięci podczas przełączania działa tylko gdy komp jest uruchomiony, tzn. wystarczy mały restart lub wyłączenie komputera i pamięć jest wyczyszczona co oznacza, że poszczególne aplikacje mogą się cofnąć do wcześniejszych check pointów.

[B@P] MSW

Dzięki za podpowiedzi. A ile czasu taką próbkę Cosmology powinno się liczyć?

AL

Wszystko zależy od sprzętu. Podaj w przybliżeniu na czym przeliczasz (procesor, system itd.) - to może ktoś dysponujący podobną konfiguracją się wypowie.

[B@P] MSW

Licze na Core 2 Duo E4300 1.8 GHz z 2GB RAM - niepodkręcany. 
OS to openSUSE 11.2 64bitowy z najnowszymi pakietami a więc niektóre chodzą niestabilnie i obciążają nadmiernie zasoby.
Poprzednie próbki Cosmo liczyło u mnie około 24-26 godzin. ( parę razy wyłączałem wtedy kompa)