dnetc.net

Zaczęty przez sesef, 23 Marzec 2010, 11:35

Troll81

Dzięki za info :D

Genn

Cytat: sesef w 06 Czerwiec 2010, 13:19
Dodałem aplikacje dla CPU pod Linuxa, prosiłbym o sprawdzenie czy w ogóle to działa. Jak działa to dodam jeszcze appy pod CUDA i ATI Stream

Dziwne sprawa, podłączyłem się dzisiaj do projektu i wszystkie jednostki kończyły się po kilku sekundach błędem 195 (aplikacja dnetc_1.00_x86_64-pc-linux-gnu__cuda23). Aplikacja dnetc uruchamiana ręcznie zwraca "Segmentation fault", a potraktowana stracem daje:
stat("/sbin/dnetc", 0x7fffe3063930)     = -1 ENOENT (No such file or directory)                                                           
stat("/bin/dnetc", 0x7fffe3063930)      = -1 ENOENT (No such file or directory)                                                           
stat("/usr/sbin/dnetc", 0x7fffe3063930) = -1 ENOENT (No such file or directory)                                                           
stat("/usr/bin/dnetc", 0x7fffe3063930)  = -1 ENOENT (No such file or directory)                                                           
--- SIGSEGV (Segmentation fault) @ 0 (0) ---                                           

Po dodaniu linku do aplikacji dnetc w jedno z tych miejsc, zadania zaczęły się liczyć. Za jakąś godzinę powinno zakończyć się pierwsze zadanie na moim 9800GT. Czy to normalne, czy to wina mojego systemu (Gentoo 64bit, cuda 2.3)



sesef

W dniu dzisiejszym mogą wystąpić problemy z dostępnością do projektu. Postanowiłem trochę przerobić serwer BOINC i dodać kompresje danych w kolumnie stderr_out. Dane są mało ważne, a zajmują tylko niepotrzebnie ram, a tak to po kompresji kolumna zmniejszy się pewnie z 60-80%.

Troll81

Spoko mam zapas próbek :D

sesef

Dzis o 2:30 wyjeżdżam na Węgry więc projekt zostaje na bezkrólewiu bo OxyOne też gdzieś wyjeżdża. Jak coś padnie to pewnie dopiero naprawie jak wrócę z GP Węgier.

Tomasz R. Gwiazda

Hungaroring ?

oby dzialalo :) a duzo problemow ostatnio sprawia projekt? czy w miare bezdotykowo dziala

[PNT] Obix007

Raczej w miare "bezdotykowo"  :parrrty:


AiDec

Dziala bezdotykowo, pod warunkiem ze dziala ;). Na pieciu moich grafach chodzi na dwoch  ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

#208
Cytat: AiDec w 29 Lipiec 2010, 03:20
Dziala bezdotykowo, pod warunkiem ze dziala ;). Na pieciu moich grafach chodzi na dwoch  ;D

Nie wnikam jak to masz ustawione ale uruchomienie denata na 5k nie ma najmniejszych problemów. Nie piszesz jakie masz problemy co sie dzieje z grafa, jakie masz ustawienia, stery itp. Ja nie jestem Potter i nie wyczaruje odpowiedzi akurat pod twój problem. Masz forum, moje gg wiec pisz, zresztą co mnie to obchodzi nie chcesz, nie pisz nie pytaj lepiej dla konkurencji mniej robisz pkt :)

Projekt zostaje sam sobie... wytrzyma bez obaw :) nawet jakby przejął wszystkich z milki i colla :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Aż mam ochotę sprwadzić....

sesef


Tomasz R. Gwiazda

ktore drivery dla ATI zalecacie obecnie dla zestawu 2x5870 ?

zainstalowalem najnowsze i bledy app sa chyba czestsze niz wczesniejszych drv (nie pamietam ile wersji wstecz)

[PNT] Obix007



Szopler

#213
potwierdzam 10.6 / 10.7 = kłopoty

po przeczyszczeniu systemu driver swepperem i instalacji 10.8 śmiga jak ta lala ;)

sesef

Po problemach projekt wstał. Mam nadziej, że wszystko będzie już dobrze :)

Dla ludzi którzy ponieśli straty w przeliczonych WU zostaną przewidziane odpowiednie rekompensaty.

Tomasz R. Gwiazda

trzeba zglaszac? (rozumiem ze mowa o probkach ktore sie przeliczyly i przeterminowal sie czas odeslania)

[PNT] Obix007

nie nie trzeba zgłaszać. Punkty będą przyznane za próbki którym deadline minął miedzy 27.08 00:00 a 31.08 23:59.


Troll81

trochę mi takich wisiało....

[PNT] Obix007

Spokojnie wszelkie dane na temat ile wu/komu wyciągniemy sobie z bazy - której backpup szczęśliwie był zrobiony przed samym padem.


Troll81

 :parrrty: no to trza pogratulować :D jak widac wszystko dobrze się skończyło :D

TJM

#220
Przeterminowaniem czasu nie ma się co przejmować. Gdy serwer wstaje po padzie, zauważa że zadanie było przeterminowane i generuje nowe dla tego WU, ale po pierwsze - nie jest ono wysyłany od razu, tylko trafia do kolejki, po drugie - i tak w 99% przypadków szybciej zaraportowane zostaną te wcześniejsze, niż te nowo wygenerowane. W takim wypadku te drugie zostają z automatu anulowane na serwerze i informacja o tym jest zwracana do klienta (serwer musi mieć włączone send_result_abort).
W tym wypadku poszkodowanym może być ten, kto dostanie WU jako drugi o ile w/w opcja nie jest włączona, ponieważ zaliczone zostanie to zadanie, które wróci wcześniej, a na deadline serwer nie patrzy.
Dla projektu z quorum=1 najlepiej od razu przerobić validator, żeby przyjmował też WU zwrócone kiedy już jest wcześniejszy wynik. To dlatego, że nawet z skonfigurowanym wszystkim co tylko się da, zawsze trafiają się kompy łączące się rzadko, na których serwer nie może anulować zadań.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

jeszcze chyba sa drobne problemy z WU ATI_5K,, nie wyrabia sie serw je tworzyc ? :)

[PNT] Obix007

Wszyscy pobierają więc musi minąć trochę czasu aż hosty się zapchają - do końca dnia wszyscy będą syci.


Tomasz R. Gwiazda

jak sie napalency z farmami gpu rzucili to nie ma co sie dziwic :D

PS: ty juz buforki napelniles ? :P

X X X

@TJM: szkoda, że tego wszystkiego nie wie admin AQUA i od końca lipca są jaja - na kompach, które rzadko łączą się z serwerem, po policzeniu całego zadania, przy raportowaniu, pojawia się komunikat "no longer usable" i zadanie jest stracone. Co gorsze, na liście zadań użytkownika, po stronie serwera, brak jakiejkolwiek informacji o tym. Admin nie potrafi uporać się z tym. W ten sposób straciłem ponad 20 zadań, zanim zorientowałem się o co chodzi, co gorsze było to w czasie poprzedniego wyścigu. Po stronie użytkownika jest dość proste, choć irytujące rozwiązanie - wystarczy nastawić update co godzinę i problem jest zneutralizowany. Niestety, nie każdy host może mieć stały dostęp do serwera...

TJM

Tak jak wyżej pisałem, z hostami które rzadko się łączą zawsze są problemy.
Ja jestem za tym, żeby jeśli host coś przeliczy i zwróci po terminie, albo drugi przeliczy a pierwszy zwróci po terminie wcześniej od drugiego, przydzielać kredyty nawet jeśli taki rezultat jest już do niczego nieprzydatny. Tak mam to zrobione u siebie, chociaż do perfekcji jeszcze daleko. Jest to chyba nawet domyślne zachowanie serwera (przynajmniej kiedyś było) o ile zadania wracały maksymalnie w odstępach chyba 6h.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

[PNT] Obix007

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 01 Wrzesień 2010, 11:02
jak sie napalency z farmami gpu rzucili to nie ma co sie dziwic :D

PS: ty juz buforki napelniles ? :P

Gdyby porównać to do napełniania paliwem 21 tirów ze zbiornikami po ~480L z dystrybutora który co minute da litr albo dwa - to myślę że odda to wiernie obraz zapełniania moich buforów  %)


X X X

#227
U mnie na jednym jest 68/480 i rośnie, a na drugim wczoraj wciągnął jakieś 400 NV_normal dla ATI5k i namiętnie liczy. Nie mam pojęcia czy z policzenia NV_normal na ATI5k będą jakieś punkty, ale liczy.

@TJM: w tym przypadku do terminu było jeszcze dobre 2 tygodnie! W wielu projektach serwer usuwa zadania, ale robi to przed policzeniem zadania, natomiast AQUA potrafi usunąć po policzeniu zadania i to jest wkurzające. Generalnie jaja zaczęły się po niesławnej lipcowej aktualizacji serwera.

TJM

Btw, czemu feedera nie przestawicie, żeby ruszał częściej niż co minutę ? Przecież to się da zrobić, nawet można mieć kilka feederów tankujących kolejkę, wtedy wysyłka zadań idzie szybciej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: TJM w 01 Wrzesień 2010, 12:14
Btw, czemu feedera nie przestawicie, żeby ruszał częściej niż co minutę ? Przecież to się da zrobić, nawet można mieć kilka feederów tankujących kolejkę, wtedy wysyłka zadań idzie szybciej.


TJM feeder daje rade bez problemów, to generator nie wyrabia :(

Cytat: TJM w 01 Wrzesień 2010, 10:13
Przeterminowaniem czasu nie ma się co przejmować. Gdy serwer wstaje po padzie, zauważa że zadanie było przeterminowane i generuje nowe dla tego WU, ale po pierwsze - nie jest ono wysyłany od razu, tylko trafia do kolejki, po drugie - i tak w 99% przypadków szybciej zaraportowane zostaną te wcześniejsze, niż te nowo wygenerowane. W takim wypadku te drugie zostają z automatu anulowane na serwerze i informacja o tym jest zwracana do klienta (serwer musi mieć włączone send_result_abort).
W tym wypadku poszkodowanym może być ten, kto dostanie WU jako drugi o ile w/w opcja nie jest włączona, ponieważ zaliczone zostanie to zadanie, które wróci wcześniej, a na deadline serwer nie patrzy.
Dla projektu z quorum=1 najlepiej od razu przerobić validator, żeby przyjmował też WU zwrócone kiedy już jest wcześniejszy wynik. To dlatego, że nawet z skonfigurowanym wszystkim co tylko się da, zawsze trafiają się kompy łączące się rzadko, na których serwer nie może anulować zadań.

Owszem, wiem o tym i 90% WU tak zeszło, ale niestety kilka tysięcy zaginęło w boju (między innemu Obixowi wcieło) najwyraźniej przez jakieś bugowate klienty.

TJM

To zrób tak jak i ja musiałem na pewnym etapie: jeden generator nie wyrabiał, to zrobiłem generatorów sztuk 3. Pracują niezależnie, przy małym obciążeniu dwa śpią i działa tylko pierwszy, w razie głodówki budzą się i pracują po prostu równolegle.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

z jakiegos konkretnego powodu projekt wola do mnie tak:

2010-09-01 18:25:51   DNETC@HOME   Message from server: No work sent
2010-09-01 18:25:51   DNETC@HOME   Message from server: Your computer has no NVIDIA GPU


co jest w 100% prawda bo mam karte ATI 5870 i preferencjach na stronie projektu tylko opcja Use ATI GPU
Enforced by version 6.10+
na YES jest zaznaczona

JaRa

pff
a umnie dla odmiany od dość dawna jest tak:

2010-09-01 17:52:28   DNETC@HOME   Message from server: No work sent
2010-09-01 17:52:28   DNETC@HOME   Message from server: Your computer has no ATI GPU

co jest zgodne z prawdą bo mam GF 9800GT  XD



sesef

I jak rozumiem nie pobiera zadań? Czy tylko wali tymi komunikatami od czasu do czasu.

TJM

To jest to samo co u mnie zapewne, ten komunikat o ATI zawsze wyskakuje, jak dla NV nie ma zadań.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

nie pobiera zadan

na innym hoscie pobral 1wu, potem 3wu a potem ten komunikat



PS: chyba cos sie zmienilo, bo w tej chwili pobral 38WU czyli wrocilo do normy
moze jeszcze mial czkawke serwer

JaRa

U mnie też jedno pobrał ale wcześniej te komunikaty miałem co 40 minut i nie pobierał zadań.



sosite

A ja mam takie pytanie. Powoli przygotowuję się do ofensywy komputerów w akademikach i wszyscy będą mieć ustawione przerywanie liczenia przy aktywności użytkownika (będę mieć DNETC dla grafik i AQUA dla procków + PM, ew. jakiś wyścig). Niestety na moim radku 4870 dostaję taki komunikat, gdy grafika wznawia liczenie (po minucie od mojej nieaktywności):
13.09.2010 14:06:41 DNETC@HOME Restarting task dnetc_gpu_ATI_normal_1551074_0 using DNETC version 129
Z tego co rozumiem, to projekt jest restartowany czyli liczy od zera i nie ma checkpointów? Czy coś źle rozkminiam? Już nie wspominając o tym, że pasek postępu jest odświeżany co jakąś minutę jak nie rzadziej ale to akurat jest przy tym mało istotne :P.
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)

emik

w opcjach managera w zakładce Użycie dysku i pamięci zaznacz opcję przełączając między projektami pozostawiaj aplikację w pamięci operacyjnej


sosite

#239
No to już miałem ustawione od dawna. Teraz ustawiłem wszędzie (projekty, bam, menadżer) na sztywno 90% pamięci w użyciu i poza i oczywiście pozostawienie aplikacji w pamięci operacyjnej. Zapisywanie projektów na dysku mam ustawione co 60 sekund też od zawsze. I nadal to samo. ???


edycja:
No cóż, po paru dniach zauważyłem, że pomimo, że jest komunikat o zrestartowaniu zadania to liczy się ono dalej. Co nie zmienia faktu, że ten pasek postępu jakoś tak niemrawo działa ;).
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)