Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

dnetc.net

Zaczęty przez sesef, 23 Marzec 2010, 11:35

sesef

www.dnetc.net

Wrapper na projekt www.distributed.net (chyba pierwszy projekt wykorzystujący domowe kompy do obliczeń). Jak na razie będzie tylko przeliczane RC5-72 na chwilę obecną tylko na kartach ATI w weekend postaram dodać jeszcze aplikację pod CUDA i w późniejszym czasie na CPU.

Jeszcze można złapać niskie ID konta.


KrzychuP

nr 20  :)

na razie czekam na aplikację CPU, ale mam nadzieję, że w końcu na GPU będę mógł coś przemielić ;)

Tomasz R. Gwiazda

swietne wiesci :)

A jak sie ma wydajnosc obliczen na MW, NV i CPU ? Masz moze jakies benchmarki z testow


PS: kiedy oglaszacie swiatu start i kiedy podpinacie pod Boincstats (jesli wogole) ?

Troll81

A ja to wogóle gratuluje otwarcia projektu. Oby jak najwięcej polskich projektów się urodziło.....

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Marzec 2010, 11:46
swietne wiesci :)

A jak sie ma wydajnosc obliczen na MW, NV i CPU ? Masz moze jakies benchmarki z testow


PS: kiedy oglaszacie swiatu start i kiedy podpinacie pod Boincstats (jesli wogole) ?

Na CPU nie liczyłem, co do ATI vs NV to 4770 jest jakies 1,5x szybsza od GTX280. Na BS mam nadzieje trafi, ale to dopiero jak pojawi się już app pod CUDA i generator zadań będzie chciał działać więcej niż 3h.

apohawk

To jak ma dojść aplikacja CPU, to będzie na stronach projektu opcja, żeby liczyć tylko na GPU ?  %)

A tak poza tym, to dobra robota!  :respect:
No good deed goes unpunished.

sesef

Uruchomiłem generatorek wu do rana może wytrzyma :)

Tomasz R. Gwiazda

chyba calkiem niezle chodzil :)


PS: zamierzacie w opisie projektu pisac cos o tym ze to polski projekt? Rozslawiac Polske? :)
PS2: logo projektu wymysliliscie juz czy moze pomocy potrzeba? Pewnie kilka osob by cos moglo zrobic.

Troll81

Monopol na loga BOINC ma chyba Cori :D ale może przełamiemy monopol? ;D

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Marzec 2010, 17:13
chyba calkiem niezle chodzil :)


PS: zamierzacie w opisie projektu pisac cos o tym ze to polski projekt? Rozslawiac Polske? :)
PS2: logo projektu wymysliliscie juz czy moze pomocy potrzeba? Pewnie kilka osob by cos moglo zrobic.

Zrobiłem wczoraj małą prowizorkę w generatorze wu i jakoś się trzyma. Zaraz będę się brać za przerabianie tego, żeby bez problemów działało, więc projekt będzie Off.

Niestety ciężko powiedzieć, że to Polski projekt bo nie prowadzi badań dla Polski tylko jest wrapperem na projekt RC5-72 z www.distributed.net wraz z ich aplikacją (w yoyo natomiast jest OGR). Co do loga nie myślałem nad tym grafikiem nie jestem więc ciężko powiedzieć. Ikonką charakterystyczną dla projektu jest głowa krowy

Troll81

#10
http://www.boincatpoland.org/images/2/2f/Dnet.png

to oczywiście wprawka :D

syrian

widzę ze działa tez na słabych kartach ATI, tylko ma jakiś błąd, po zatrzymaniu przeliczania i ponownym starcie wywala próbkę

sesef

#12
Cytat: syrian w 24 Marzec 2010, 20:59
widzę ze działa tez na słabych kartach ATI, tylko ma jakiś błąd, po zatrzymaniu przeliczania i ponownym starcie wywala próbkę

Tak wiem, jest ogólny problem z wrapperem. Jutro mam nadzieję, że znajdę czas, żeby tym się zająć.

Edit:
Odpaliłem poprawiony generator wu, teraz są generowane wu o nowej nazwie dnetc_gpu_numerek

szuu

Kurde aż się łezka w oku zakręciła. Ja pamiętam jak jeszcze na Amidze liczyłem RC5-XX :) Nawet na temat upadku tego projektu  (jakieś wałki w punktacji były) w moim kompie cos tam sobie liczyła krówka "przymuuucowana" potem już w trayu .

Ja na forum trafiłem miedzy innymi szukając informacji na temat distributeted.net i przetwarzania rozproszonego .


Powodzenia przy projekcie  :parrrty:
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

sesef

#14
coś file_upload_header zaczął niedomagać i wali błędami, że nie może pliku zrobić. Podmieniłem go na nowszą wersje, może mu przejdzie :) Jak ktoś ma jakieś wu w kolejce do odsyłania to niech ponagli i zobaczy czy odeśle.

edit

Wyszło na to, że jakimś cudem był ustawiony zły owner kilku katalogów i był problem z zapisem danych do tych katalogów stąd te problemy. Ustawiłem odpowiedniego ownera już powinno być dobrze.

I jak kogoś by ciekawiło to wstępne statystyki ile już projekt przeliczył można zaleźć tutaj http://dnetc.net/rc5/

toms83

Czy DP jest wymagane do liczenia?

sesef

nie.

Teoretycznie wszystkie karty od HD2k powinny ruszyć, praktycznie różnie ze starszymi kartami bywa, 4k i 5k na pewno chodzi.

Jedyne wymaganie to stery bodajże Cat 9.2

lolek

liczył to ktoś na CUDA bo mi po trzech sekundach wywala próbki  :(

pszyklejony

#18
Na NV wywala, nieważne czy podkręcona czy nie z takim kodem: Exit status 195 (0xc3)
Na kliencie pobranym z ich strony, na procesorze działa.

sesef

#19
hmm zbyt wiele mi ten błąd nie mówi. Ci co mają NV spotkali się może z błędem 0xc000012f?

Gdyby NV wspierała wszystkie karty mobilne, albo samsung litościwie wydał nowe stery do CUDA 2.3+ to bym mógł sprawdzić to na lapku, a tako nie mam nawet na czym :(

toms83

Potwierdzam, gtx 285 wywala próbki, kilka sekund i błąd. :(
Na cpu można liczyć już?

pszyklejony

#21


CytatA jak sie ma wydajnosc obliczen na MW, NV i CPU ? Masz moze jakies benchmarki z testow]


Na AMD64@1800
                     Fastest core : #1 (KBE-64 3-pipe)  :)   

Jak wygramy tą kasę, to jak się dzielimy? :)

sesef

wygląda na to że app pod CUDA po pomocy TJM już działa mam nadzieje, że stabilnie.

syrian

czy problem z wrapperem został naprawiony ?
i jak często checkpointy zapisuje?

sesef

Cytat: syrian w 28 Marzec 2010, 14:37
czy problem z wrapperem został naprawiony ?
i jak często checkpointy zapisuje?

Wrapper wymaga jeszcze lekkiego dopracowania, bo potrafi zawiesić wu w konfiguracji multigpu, ale poza tym wszystko z nim OK. Co do częstości checkpoitów ciężko powiedzieć, ale sam app dnetc w miarę często to robi.

lolek

Jak na razie nic się nie wiesza, wykorzystanie GPU max 50%, obciążenie CPU ~15% jednego rdzenia(9500gt, athlon IIx2, Win 7 x64), pasek postępu nie działa, próbka według menedżera ma się liczyć jakieś 15h30min   ???

pszyklejony

#26
1.05 jak na razie działa  :)
AMD64@1800 NV8600 ddr2  Win xp64 - 0% CPU, 37% GPU.
Pasek postępu 0  :(

Bobo_PL

Gram sobie w Allods i nagle komp dostaje zawału. Myślę sobie, że Windows znowu się wysypał, ale jednak nie. To tylko zassał i odpaliła się aplikacja CUDA dla dnetc.net  :D

toms83

No coś działa, zaraz zobaczymy co z tego wyjdzie. Zaraz się dowiemy, jak bardzo nie opłacalne jest liczenie na nvidii, znowu. :P

BTW, strasznie ścina system na 32bit.

lolek

u mnie nic nie przycina  :) tylko martwi mnie niskie wykorzystanie GPU

toms83

U mnie tnie strasznie, ale wykorzystanie rdzenia maks 110%. ;)

lolek

Myślałem, że się u mnie coś walnęło, zresetowałem kompa i  :fright: wykorzystanie rdzenia ~35-40% a tnie tak, że nawet neta nie da się przeglądać  >:(

sesef

a zwiększenie priorytetu aplikacji coś pomaga?

lolek

#33
U mnie jest na powyżej normalnego, ale i tak max wykorzystanie rdzenia to 50%
EDIT:
Temp GPU 52 stopnie, w idle jest 50 a przy liczeniu CC ~60

toms83

U mnie 80C przy liczeniu więc chyba ok.

lolek

Jakie stery masz zainstalowane ?

Punktuje 4x gorzej niż CC

OxyOne

4870x2

GPU 0: 100%
GPU 1: 97%

nic nie tnie normalnie mozna pracowac na komputerze.

Run time 249.71604
CPU time 0.7332
stderr out <core_client_version>6.10.43</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
wrapper: starting
11:17:42 (3584): wrapper: running dnetc_1.02_windows_intelx86__ati14.exe (-runoffline -multiok=1 -e dnetc@dnetc.net -ckpoint chkpoint -pausefile pause -exitfile exit -inbase in -outbase out -numcpu 2 -n 2 )
11:19:38 (3584): wrapper: running dnetc_1.02_windows_intelx86__ati14.exe (-runoffline -multiok=1 -e dnetc@dnetc.net -ckpoint chkpoint -pausefile pause -exitfile exit -inbase in -outbase out -numcpu 2 -n 2 )
11:21:51 (3584): called boinc_finish

</stderr_txt>
]]>
Validate state Valid
Claimed credit 0.00447924705993248
Granted credit 528
application version DNETC@Home v1.02 (ati14)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

toms83

Stery 197.13, sprzęt 285 GTX. Tnie na 32 i na 64 ( tutaj troszkę lepiej ).

sesef

#38
Cytat: lolek w 28 Marzec 2010, 16:35
U mnie jest na powyżej normalnego, ale i tak max wykorzystanie rdzenia to 50%
EDIT:
Temp GPU 52 stopnie, w idle jest 50 a przy liczeniu CC ~60

A liczysz coś na CPU? Appka ma problemy z wykorzystaniem GPU jak liczy się coś na CPU. Będę chyba musiał ustawić, żeby wciągało cały rdzeń bo wtedy jest 100% loadu gpu.

Do tego za to wu powinieneś dostać 635,25 pkt. Wystąpił widać problem kolejny z wrapperem i aplikacją przez co zamiast przydzielić poprawną ilość pkt uznało rezultat za cheat i przydzieliło tylko za poprawne fragmenty punkty.

Zmodyfikowałem punktacje za tamto wu.

lolek

Zawiesiłem wszystkie projekty poza dntec i ciągle oscyluje w granicach 50%  :( No trudno może mam coś powalone na kompie, ale szukać mi się nie chce wracam do CC i po problemie  8)