Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

dnetc.net

Zaczęty przez sesef, 23 Marzec 2010, 11:35

apohawk

Collatz ma maintenance, Milka lada moment też, więc dnetc będzie w opałach  ;D
No good deed goes unpunished.

sesef

Cytat: apohawk w 02 Kwiecień 2010, 23:34
Collatz ma maintenance, Milka lada moment też, więc dnetc będzie w opałach  ;D

E tam. Serwer jest przygotowany na spore obciążenie (jak ktoś wjedzie z poganiaczem, to nawet przez router nie przejdzie). Teraz dodatkowo wydłużyłem zadania 3x, jak będą problemy to zrobię to ponownie.

apohawk

Collatz już działa, więc po stresie, ale jak Milka padnie i wszyscy zaatakują Collatza, to może znowu nie wytrzymać, a wtedy...

P.S. jak to wszystko wytrzymuje wrapowany projekt, distributed.net bodajże?  ;D
No good deed goes unpunished.

sesef

Cytat: apohawk w 03 Kwiecień 2010, 00:52
P.S. jak to wszystko wytrzymuje wrapowany projekt, distributed.net bodajże?  ;D

A nawet dzisiaj jeden z adminów napisał, że są pod wrażeniem mocy przerobowej i gratulują pierwszego miejsca w statach.

Bobo_PL

Da się coś zrobić, aby aplikacja CUDA nie muliła tak komputera ? Podczas liczenia Collatza również jest widoczne spowolnienie działania systemu, ale mimo wszystko da się go używać.

Tomasz R. Gwiazda

jaka masz karte?
U mnie na GTX260 CC lazi caly czas i nie widze zmulania zadnego. (przy necie, muzyce i video)

Bobo_PL


emik

widzę, że w statach na distributed.net nieźle zamieszaliście :)


TP

Do ja jak zwykle łyżkę dziegciu...  :shame:

Na HD5870 działa piknie!

Ale na HD5970 aplikacja się jakby to ująć ilduje... tzn. mimo iż BM pokazuje, że jest aktywna, nic nie robi. Minęło 20 minut... zegary przeszły w tryb 2D, i dałem sobie spokój...

:arrr:

Bobo_PL

Nawet nie zauważyłem, że policzyło się kilka próbek :) Punktuje prawie tak jak CC. Ale ze względu na znaczne mulenie systemu nie będę tego liczył podczas używania komputera. Chyba, że coś się zmieni w tej kwestii.

338.36  78.00  0.48  120.80  DNETC@Home v1.14 (cuda23)


Pigu

widzę, czas zrobić rekonesans :P
mam 2 pytanka:
- jak z dojnością
- gdzie można poczytać o celach projektu (najlepiej pl)

sesef

Cytat: TP w 03 Kwiecień 2010, 10:21
Ale na HD5970 aplikacja się jakby to ująć ilduje... tzn. mimo iż BM pokazuje, że jest aktywna, nic nie robi. Minęło 20 minut... zegary przeszły w tryb 2D, i dałem sobie spokój...

Niestety jest bug w aplikacji distributed.net który powoduje, że wu potrafi się zawiesić i wisieć tak w nieskończoność. Takie wu można bez obawy przerwać bo nic innego nie da się z tym zrobić. Zgłosiłem buga, trzeba czekać, sam nie jestem w stanie nic zrobić. Obecnie jestem na etapie przygotowywania funkcji wrappera, która będzie nadzorować takie "infinite taski" i jak taki znajdzie to zadanie zostanie zabite.

Cytat: Pigu w 03 Kwiecień 2010, 11:05
widzę, czas zrobić rekonesans :P
mam 2 pytanka:
- jak z dojnością
- gdzie można poczytać o celach projektu (najlepiej pl)

Po Polsku chyba tylko wikipedia. Projekt zajmuje się złamaniem szyfru RC5-72 metoda brutal force. Co do punktacji nie robiłem jakiś przeliczeń miało być między Collo a Milką.

TP

#92
http://dnetc.net/result.php?resultid=132071 %)

http://dnetc.net/result.php?resultid=141299 - kolejna, prawie 50 minut...  >:(

A teraz coś przyjemniejszego:

http://stats.distributed.net/participant/plist.php?project_id=8&low=1&limit=100&source=y

Jesteśmy pierwsi dziennie, a wkrótce wejdziemy do 1 setki jako dnetc@dnetc.net...

sesef

#93
Cytat: TP w 03 Kwiecień 2010, 17:32
Jesteśmy pierwsi dziennie, a wkrótce wejdziemy do 1 setki jako dnetc@dnetc.net...

TOP100 powinno być już dzisiaj. Z powodów takich, że milka oraz collatz miała/ma przerwy oraz, że projekt pojawił się na BS przyspieszyliśmy wczoraj 3x a dzisiaj 5x względem tego co było w czwartek.

Jest dobrze, przypuszczałem że maszyna padnie już przy mniejszym obciążeniu a tu widać wszystko daje radę a mówią że AMD robi słabe procki :)

Cytat[2010-04-03 18:50:33] rc5-72 r=200012/200000, d=0/1, 156431.2 Mkeys/sec, tot=3309960/2382179

156 GKeys/sec dla porównania kręcona 5970 robi coś koło 3 Mkeys/s

Peciak

Cytat: sesef w 03 Kwiecień 2010, 20:44
a mówią że AMD robi słabe procki :)

Kto tak mówi  :wth:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Bobo_PL

Pewnie ci, których stać na Intela  :P

A ja tymczasem zapuszcza CUDA na noc i rano jest już 1 miejsce w statsach.

Tomasz R. Gwiazda

jeszcze by sie przydalo aby Poland byla na 1 miejscu w projekcie, a poki co PoorBoy ma najwiekszy urobek

[PNT] Obix007

PL top 1-3 zrobi sie jak multi gpu bedzie w 100% sprawne .... ;) trzymajcie mnie za slowo -  :parrrty:


Pigu

trzymamy :parrrty:

sesef

Widać pierwsze zmiany w statystykach. Zanim projekt ruszył przerabiał około 40-55 bloków/sekundę obecnie dzisiejszym odświeżeniu starów jest 105 blocks/sec

Cytat9,095,560 Blocks were completed yesterday (0.000827% of the keyspace)(0.000833% of the remaining keyspace)
at a sustained rate of 105 Blocks/sec.

Z tych 9 mln bloków ponad 3 mln zrobiła Denetka.

Can-D

#100
Cytat: sesef w 03 Kwiecień 2010, 20:44

156 GKeys/sec dla porównania kręcona 5970 robi coś koło 3 Mkeys/s

http://en.wikipedia.org/wiki/SI_prefix

Nie,no Xeon 3440 robi 35 Mkeys/s,tak słabe to ati nie jest ;) nie to co  cudaki,dzięki którym część wyników była do poprawki,bo w cuda < 2.2 nv zrobiła lekki tuning  XD


http://n0cgi.distributed.net/speed/query.php?cputype=all&arch=4&contest=rc572&multi=3 ale część to jeszcze na starej ap.

Teraz to na 5970 chyba powinno być z te 4 Gkeys/s /4 miliardy kluczy/,tyle by było porównując karty,inna sprawa obciążenie gpu[u mnie np: na biosie 2.0 -75% na 2x5770 v2.9108.517,cofa do 1.5 - > 90% i 2 Gkeys/s - na 516b było 900 Mkeys/s].

http://hardforum.com/showthread.php?p=1035533326

Can-D

#101
Cytat: sesef w 04 Kwiecień 2010, 02:37
Widać pierwsze zmiany w statystykach. Zanim projekt ruszył przerabiał około 40-55 bloków/sekundę obecnie dzisiejszym odświeżeniu starów jest 105 blocks/sec

Cytat9,095,560 Blocks were completed yesterday (0.000827% of the keyspace)(0.000833% of the remaining keyspace)
at a sustained rate of 105 Blocks/sec.

Z tych 9 mln bloków ponad 3 mln zrobiła Denetka.

Hehe, no to mamy bloków na 329 lat liczenia,
dla 3 krotnego wzrostu 110 lat,
dla 4 krotnego 82 lata,
a żeby przeliczyć to przed moją emeryturą to ponad 10 krotny wzrost  /gdzieś tak około 2300 szt. radosławów 5870,za 3 mln pln - ciekawe czy by rabat dali w komputronie/ %)
mam nadzieje,że inflacje wezmą pod uwagę przy nagrodzie  ;)

Peciak

Może nam się uda trafić wcześniej ta właściwa kombinację?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Skret

a co do wygrania jest ? :D

Peciak

Sława i Chwała  ;D

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

sesef

#105
Zaszła mała zmiana żeby rupieć nie padł i jednocześnie wyrabiał z robieniem WU.

Od teraz na Radeony 5k będą wysyłane dłuższe wu, na pozostałych kartach pozostaje bez zmian.

Cytat: toms83 w 05 Kwiecień 2010, 23:55
A czy trwają prace nad możliwością liczenia na CPU?  %)

Tak, między innymi te przymiarki do różnych długości wu. Jak na razie to prowizorka bo są 2 oddzielne generatory, ale docelowo będzie jeden wielowątkowy generujący zadania gdzie najkrótsze zadania będą wysyłane na CPU oraz karty NV i Radeony 2-3k następnie kolejna grupa będzie wysyłana na Radeony 4k, oraz wszystko co wolniejsze od 5750, a ostatnia grupa będzie wysyłana na Radeony 58xx i 59xx i może Fermi (jak przeliczy wu i będzie znana jego szybkość)

toms83

A czy trwają prace nad możliwością liczenia na CPU?  %)

Tomasz R. Gwiazda

na 58xx nie ma juz problemu z taskami ?

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Kwiecień 2010, 08:06
na 58xx nie ma juz problemu z taskami ?

Problemu z dostępnością już nie ma, natomiast z zacinaniem nadal jeszcze jest.

Tomasz R. Gwiazda

daj znac jak sie juz uporacie, ok ?

Bobo_PL

#110
To teraz jest stała ilość pkt za WU niezależnie od czasu liczenia ?

Acha. I czy w planach jest aplikacja CUDA na Win 64-bit ?

sesef

Cytat: Bobo_PL w 06 Kwiecień 2010, 22:16
To teraz jest stała ilość pkt za WU niezależnie od czasu liczenia ?

Acha. I czy w planach jest aplikacja CUDA na Win 64-bit ?

Ilość punktów jest przyznawana za ilość przeliczonych bloków w zadaniu. Aplikacji pod x64 CUDA nie będzie bo takowej na distributed.net nie ma

Bobo_PL

Szkoda, bo pod x64 aplikacja liczy zauważalnie wolniej.

sesef

Właśnie uruchomiłem u naszego królika doświadczalnego Obixa nowy wrapper, który powinien przerywać wu liczące się w nieskończoność. Jak będzie wszystko działać i będzie przerywać te zadanka liczące się w nieskończoność to jutro wrapper powinien pojawić się już dla wszystkich.


sesef

Niestety okazało się, że pomimo zawieszenia się programu checkpointy nadal są zapisywane :( więc program do przerywania nie działa.

syrian

co z aplikacja dla CPU ??
kolejne dni mijają a jej niema :(

Can-D

Tu liczy się tylko gpu - liczenie tego na cpu właściwie nie ma sensu - nawet szkoda prundu.

KrzychuP

tyle, że niektórzy nie mają GPU  XP
a też by chcieli mieć jakiś wkład w projekt

sesef

Wersja 1.15 dla ATI dodana.

Mam nadzieję, że definitywnie rozwiąże problem zacinających się wu dodatkowo ustawia priorytet aplikacji liczącej na normalny przez co nie ma problemów z obciążeniem GPU.

Z mniejszych zmian ustawiłem wymaganą ilość ramu w kartach NV na 120 MB więc nie będzie jutro problemu, że karty z 256 MB ram nie mogły liczyć.