Discovering Dengue Drugs - Together - Phase 2

Zaczęty przez Kryniek, 27 Marzec 2010, 14:29

Kryniek

Projekt ten jest kontynuacją projektu o tej samej nazwie.

http://www.boincatpoland.org/wiki/Discovering_Dengue_Drugs_Together

Ma za zadanie znaleźć skuteczne leki na choroby:
- Denga
- Zapalenie Wątroby Typu C
- Gorączka Zachodniego Nilu
- Żółta febra

Dla przypomnienia mapa świata z występowaniem powyższych chorób:




WU w projekcie

Discovering Dengue Drugs - Together - Phase 2 będzie karmiło (lub już karmi) czterema rodzajami WU – Prerun, A, B, C. Poniżej znajduje się ich schemat i zależności między sobą.




Prerun: ( "PB" na wykresie): jednostki te są liczone w wewnętrznej sieci alpha i służą do testów i przygoworania właściwych WU. Nas raczej nie interesują


Typ A: Oznaczone jako ps na wykresie, liczą się bardzo długo
Czas liczenia: 30-100 godzin
Ilość jednostek:  36,000 szt. WU
Download: ~ 20 MB pamięci
Upload: ~ 2 MB
Identyfikator: ps
Wyniki: Każda jednostka typu A tworzy dwie jednostki typu B (jedną "se" i jedeną "pe")
Punkty kontrolne: 50 razy w ciągu liczenia WU. Równomiernie w całym okresie, co 2%.


Typ B: Oznaczone jako pe i se na wykresie, liczą się szybciej i posiadają sporo checkpointów
Czas liczenia: 5-10 godzin
Ilość jednostek:  72,000 szt. WU
Download: ~ 2 MB pamięci se lub 20 MB pamięci pe
Upload: ~ 2 MB PE i SE
Identyfikator: pe, se
Wyniki: Każda jednostka typu B tworzy około 250 - 350 jednostek typu C
Punkty kontrolne: nawet co 10 sekund


Typ C: Oznaczone wedle wykresu powyźej, stanowią znaczną cześć całkowitej pracy w projekcie
Czas liczenia: od 1 do 5 godzin
Ilość jednostek:  22,000,000 szt. WU
Download: ~ 2 MB pamięci (sq, sd, sr) lub 20 MB pamięci (pq, pd, pr, pc, pl)
Upload: < 1 MB
Identyfikator: pq, pd, pr, pc, pl, sq, sd, sr
Wyniki: Jest to ostatni krok WU w projekcie. Wynik zostaje przesłany do naukowców.
Punkty kontrolne: nawet co 1 minutę


Każda jednostka jest wysyłana w dwóch egzemplarzach do dwóch różnych maszyn podłączonych do projektu w celu wyeliminowania błędów. Próbek ma przybywać stopniowo, partiami więc teoretycznie można w różnym czasie trafić na WU innego typu.

Identyfikacja próbek

Przykładowo jeśli otrzymałeś do liczenia próbkę która nosi nazwę ,,ly01_a015_pe0000" możesz łatwo wywnioskować ze schematu jaki wcześniej zamieściłem jakiego typu jest to próbka.
W ostatnim członie mamy ,,pe" więc próbka jest typu B i teraz wiemy ile trzeba ją liczyć, ile zajmuje itp. ;)


Osobiście spotkałem się z próbką typu A.

Proszę o dyskusję na temat tego projektu w tym temacie.

Tomasz R. Gwiazda

powiem tak szczena w dol :)
A to dolaczone do wiki bedzie ? :)


PS: dlaczego goraczka zachodniego NIlu nie wystepuje wogole w okolicach Nilu ? :)

apohawk

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 27 Marzec 2010, 14:41PS: dlaczego goraczka zachodniego NIlu nie wystepuje wogole w okolicach Nilu ? :)
Za to jest w Czechach, to dlatego mają taką motywację w BOINC ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Nawet mi nie mów że jest w czechach.... koniec z krwiodawstwem będzie.....

apohawk

No good deed goes unpunished.

Kryniek

#5
Cytat: apohawk w 27 Marzec 2010, 15:50
No tak wg tej mapki mają to cóś.

Mapkę mam ze strony projektu, być może zaznaczyli miejsce gdzie ta choroba wystąpiła w znacznej ilości, że należało to zaznaczyć.
Aczkolwiek nie należy tego ignorować, dla zainteresowanych więcej tutaj:
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/przeglad_epimed/60-1/601_13.pdf

Co do treści raczej na wiki to sie nie nadaje. Znalazłem te dane na forum WCG. Jako że mi się spodobały to przeniosłem na nasze i przetłumaczyłem (i tak miałem zrobić to dużo wcześniej tylko zawsze z czasem był problem).

Przydatna sprawa dla liczydłowych, którzy liczą WCG. A może i ktoś nowy dołączy ;) fajnie by było...

Aha, dostał ktoś może WU inną niż typu A?

Nitro

Dostałem jakiś czas temu coś takiego erlc_ a140_ sr89b0_ 0-- ;) Liczyło się chwile, napisało 100 godzin, ale ostatecznie zajęło 30 minut.

Voice1980

#7
Dostałem ostatnio 3 próbki typu C

Created:         10-03-26
Name:       erlc_e028_pr67b1

Created:         10-03-26
Name:       erlc_e111_pr02a0

Created:         10-03-26
Name:       erlc_d108_pca007

Voice1980

Coś się chyba rusza w tym projekcie. Wczoraj dostałem aż 6 próbek typu C.

Tobas

No to podbijam temat.
I z miłą chęcią zabieram się do kolorowanki  ;D

Kryniek

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Jakby ktoś zauważył, że znów sypią próbkami to proszę o szybką sygnalizację na forum.
Przyda się tym co chcą pokolorować badgesa w projekcie ;)

MarcinB


mimeq

Ja zlapalem 1szt ale tylko na cloudzie (linux) na win764 nie chcialo pobrac juz nic ...


MarcinB

System raczej nie ma znaczenia . Ja mam win764 . Po prostu mało próbek wypuszczają. Jak będę miał czas to poszukam na forum WCG co tam się dzieje :)